Προς το περιεχόμενο

Στις 5 Αυγούστου τα αποκαλυπτήρια του Galaxy Note20


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστή στο καλοκαιρινό της ραντεβού, η Samsung επιβεβαίωσε ότι το επόμενο Unpacked Event θα πραγματοποιηθεί στις 5 Αυγούστου, στις 5.00μμ ώρα Ελλάδος.

Αυτό θα πραγματοποιηθεί φυσικά μόνο online και ο πρωταγωνιστής του αναμένεται να είναι το Galaxy Note20. Όμως όλες οι πληροφορίες συγκλίνουν στο γεγονός ότι η νοτιοκορεατική εταιρεία θα επιλέξει τη συγκεκριμένη παρουσίαση για να αποκαλύψει το νέο της smartphone με αναδιπλούμενη οθόνη, το διάδοχο του Galaxy Fold. 

Η σειρά Galaxy Note20 αναμένεται πάντως να βρίσκεται στο επίκεντρο της παρουσίασης, με τις πρώτες φωτογραφίες να έχουν διαρρεύσει από τις αρχές Ιουλίου, από τη ρωσική ιστοσελίδα της Samsung. Με βάση αυτές τις φωτογραφίες αλλά και τις πληροφορίες, το κορυφαίο μοντέλο της σειράς θα διαθέτει τουλάχιστον 3 κάμερες, με μια τέταρτη να είναι είτε ένας 3D ToF αισθητήρας είτε laser autofocus. Η OLED οθόνη θα υποστηρίζει για πρώτη φορά ρυθμό ανανέωσης 120Hz ενώ τουλάχιστον ένα μοντέλο της σειράς θα υποστηρίζει συνδέσεις με 5G δίκτυα. Το S-Pen, ο κύριος λόγος διαφοροποίησης των Galaxy Note μοντέλων από τη σειρά Galaxy S, θα έχει φυσικά έντονη παρουσία, με τη Samsung να επεκτείνει τις δυνατότητές του.

Σε ότι αφορά την αναδιπλούμενη συσκευή, αυτή πιθανότατα θα ονομάζεται Galaxy Z Fold 2, θα διαθέτει εσωτερική οθόνη 7,7 ιντσών στο πλήρες άνοιγμα της, ενώ μια δεύτερη εξωτερική, θα είναι σίγουρα μεγαλύτερη από αυτή που διέθετε το αρχικό Galaxy Fold. Η Samsung ίσως επιλέξει να παρουσιάσει και μια σειρά από άλλες συσκευές όπως tablets και wearables, ειδικά από τη στιγμή που δεν θα συμμετάσχει στη μεγαλύτερη ευρωπαϊκή έκθεση τεχνολογίας, την IFA, η οποία θα διεξαχθεί μεταξύ 3 και 5 Σεπτεμβρίου.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το ολο θεμα ειναι ο 992. Aν ειναι τα ιδια χαλια με τον 990 οτι αλλο και να εχει ειναι αδιαφορο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος της σειράς από το note 3 και θεωρώ ότι το 4 ήταν και το τελευταίο note που άξιζε να έχει κι αυτήν την ονομασία. Το 5 iphonιζε, το 6 το πήδηξε, το 7 το έκαψε κι από το 8 κι έπειτα η σειρά έχει γίνει πιο generic, πιο galaxy s με πενάκι. Κι αν βάλει και waterfall display την πατήσαμε.Που θα σημειώνουμε μαντάμ; Πάνω στην κυρτότητα που γλιστράει η πένα όπως η γάτα σε φρεσκοσφουγγαρισμένο πάτωμα;

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Antilogos1975 είπε

λετε να πιασει τα 2.000 Ευρω?|

Και 4 χιλιάρικα να πιάσει, εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Επεξ/σία από _BASSstarlet_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, hayatevo9 είπε

Κάτοχος της σειράς από το note 3 και θεωρώ ότι το 4 ήταν και το τελευταίο note που άξιζε να έχει κι αυτήν την ονομασία. Το 5 iphonιζε, το 6 το πήδηξε, το 7 το έκαψε κι από το 8 κι έπειτα η σειρά έχει γίνει πιο generic, πιο galaxy s με πενάκι. Κι αν βάλει και waterfall display την πατήσαμε.Που θα σημειώνουμε μαντάμ; Πάνω στην κυρτότητα που γλιστράει η πένα όπως η γάτα σε φρεσκοσφουγγαρισμένο πάτωμα;

Τα είπες όλα.

Note 4 for ever ή γουρούνι λόγο χρώματος !

Παρόλα αυτά, τωρινός κάτοχος note 10+ , το ποιό απροβλημάτιστο κινητό που είχα ποτέ, ειλικρινά εργαλείο, αλλα κυρτή οθονη  ΧΑΧΑΧΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tsichles είπε

Τα είπες όλα.

Note 4 for ever ή γουρούνι λόγο χρώματος !

Παρόλα αυτά, τωρινός κάτοχος note 10+ , το ποιό απροβλημάτιστο κινητό που είχα ποτέ, ειλικρινά εργαλείο, αλλα κυρτή οθονη  ΧΑΧΑΧΑ

Χάχα σωστός φίλε μου. Κι εγώ το ίδιο έχω αλλά είναι λίγο ντροπή ο εξυνος. Όπως επίσης και τα σκαμπανεβασματα της μπαταρίας. Μια έτσι μια αλλιώς. Γενικά όμως είναι από τα πιο ολοκληρωμένα κινητά ακόμη και της φετινής χρονιάς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, hayatevo9 είπε

Χάχα σωστός φίλε μου. Κι εγώ το ίδιο έχω αλλά είναι λίγο ντροπή ο εξυνος. Όπως επίσης και τα σκαμπανεβασματα της μπαταρίας. Μια έτσι μια αλλιώς. Γενικά όμως είναι από τα πιο ολοκληρωμένα κινητά ακόμη και της φετινής χρονιάς 

Απο μπαταρία είμαι Σουπερ , μήπως να το κοιτάξεις ?

Την αλλάζουν free of charge με το μισό παράπονο.

Για την ιστορία .... scooby for ever ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Επεξ/σία από tsichles
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, tsichles said:

Απο μπαταρία είμαι Σουπερ , μήπως να το κοιτάξεις ?

Την αλλάζουν free of charge με το μισό παράπονο.

Για την ιστορία .... scooby for ever ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Η έλλειψη headphone jack δεν σας δυσκόλεψε;

  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tsichles είπε

Απο μπαταρία είμαι Σουπερ , μήπως να το κοιτάξεις ?

Την αλλάζουν free of charge με το μισό παράπονο.

Για την ιστορία .... scooby for ever ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Κοίταξε, όταν το πήρα (είχε ui1) ήταν μέτρια προς καλή. Στο ui2 είναι κατά πολύ καλύτερη αλλά έχω ένα θέμα με το Samsung notes που το χρησιμοποιώ καθημερινά, για αυτό και πήρα αυτό το κινητό. Τις 5 στις 7 μέρες μου κάνουν μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας χωρίς να τα χρησιμοποιω και μου τρώνε μεγάλο μέρος αυτής. Ελπίζω με μια αναβάθμιση να στρώσουν και το note 20 να μην έχει τέτοια θέματα 

4 λεπτά πριν, VonLoutsos είπε

Η έλλειψη headphone jack δεν σας δυσκόλεψε;

Ναι κι αυτό. Και είχα καλά ακουστικά. Αναγκάστηκα να πάρω ασύρματα. Εσενα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...