Προς το περιεχόμενο

[Tracker - BT] Tile Pro (2020) 2x - €36,52 amazon.de


downhill

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Καταρχην ειναι συσκευες Bluetooth που σημαινει πως δεν εχουν εμβελεια πανω απο 33 ποδια (10 μετρα).....Ολο το concept ειναι πως οσοι εχουν το app στο κινητο τους Μαζι με ανοιχτο Bluetooth ΚΑΙ δεδομενα ιντερνετ μπορουν να βοηθησουν εσενα να βρεις κατι που εχασες (δηλαδη αν ενας τετοιος ανθρωπος περασει 10 μετρα απο αυτο που θελεις να βρεις).

Ειχα παρει 4 τετοια πριν 5 χρονια, τα 3 ειναι ακομα στα κουτια τους.

στα specs αναφέρουν εμβέλεια 120 μέτρα (είναι η pro έκδοση). Ως προς την τιμή, νομίζω ότι είναι καλή, γιατί περίπου στην τιμή του ενός παίρνεις 2 κομμάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 λεπτό πριν, downhill είπε

στα specs αναφέρουν εμβέλεια 120 μέτρα (είναι η pro έκδοση). Ως προς την τιμή, νομίζω ότι είναι καλή, γιατί περίπου στην τιμή του ενός παίρνεις 2 κομμάτια.

Ακομα και WiFi αν ειναι (και οχι Bluetooth) τα 120 μετρα θα τα εχουν μετρησει πανω σε βουνο, χωρις τιποτα γυρω γυρω. Πολυ απλα δεν ισχυει (βεβαια εγω ηξερα πως αυτα ειναι Bluetooth αλλα οκ ισως τα γυρισαν καπως σε WiFi).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Salvation81 είπε

Ακομα και WiFi αν ειναι (και οχι Bluetooth) τα 120 μετρα θα τα εχουν μετρησει πανω σε βουνο, χωρις τιποτα γυρω γυρω. Πολυ απλα δεν ισχυει (βεβαια εγω ηξερα πως αυτα ειναι Bluetooth αλλα οκ ισως τα γυρισαν καπως σε WiFi).

νομίζω ότι εντός σπιτιού, εκτός αν έχεις καμιά έπαυλη, δε θα έχεις θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, downhill είπε

νομίζω ότι εντός σπιτιού, εκτός αν έχεις καμιά έπαυλη, δε θα έχεις θέμα

Ναι οκ αλλα αυτα δεν φτιαχτηκαν για εντος σπιτιου, τουλαχιστον το ολο concept βασιστηκε αλλου, στο crowd geolocation.

Παντως εγω βλεπω πως ειναι Bluetooth στα χαρακτηριστικα και μεχρι σημερα δεν εχω δει Bluetooth με ακτινα πανω απο 10-15 μετρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, asteras84 είπε

Διαβαστε λιγο τα σχολια στο αμαζον πριν το παραγγειλετε. Οι περισσοτεροι λενε πως χρειαζεται premium συνδρομη που κοστιζει 3,49€ /μηνα για να αξιοποιηθουν καποιες απο τις λειτουργιες της

 

Από το official site:

Do I need to pay to use Tile’s finding features?

No, the app is free to use for our core finding features like ring my Tile, find my phone, see its location on a map, share with a friend, and community find.

Premium unlocks more features like Smart Alerts, 30 Day Location History, Unlimited Sharing and Free Battery Replacements.

Επεξ/σία από mxa055
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βλεπω καλα?
τα 2 τα εχει 29 ευρω και τα 4 τα εχει 75 ?
τι παιζει ?

ακυρο λαθος  δικο μου.

Τσιμπισα μια 4αδα !


θενκς TS

Επεξ/σία από syma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς επιτυγχάνονται άραγε τα 120 μέτρα σε αυτό; Έχει δει κάποιος τέτοια εμβέλεια μέσω bluetooth. Στο site τους μιλάει μόνο για bluetooth, όχι για wifi. Σκέφτομαι να ρίξω ένα στο ποδήλατο κι έτσι όταν το κλειδώνω και είμαι κάπου κοντά του να ξέρω ότι είναι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
10 ώρες πριν, anapospastos είπε

Πώς επιτυγχάνονται άραγε τα 120 μέτρα σε αυτό; Έχει δει κάποιος τέτοια εμβέλεια μέσω bluetooth. Στο site τους μιλάει μόνο για bluetooth, όχι για wifi. Σκέφτομαι να ρίξω ένα στο ποδήλατο κι έτσι όταν το κλειδώνω και είμαι κάπου κοντά του να ξέρω ότι είναι εκεί.

Ουτε 10 μετρα δεν εχω δει. Απο τα 6-7 μετρα (αν υπαρχει και τοιχος ουτε 5), παπαλα.

Εχω και εγω την ιδια απορια και εκπληξη, αν καποιος εχει δει εστω και 15 μετρα, οχι 150.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, anapospastos είπε

Πώς επιτυγχάνονται άραγε τα 120 μέτρα σε αυτό; Έχει δει κάποιος τέτοια εμβέλεια μέσω bluetooth. Στο site τους μιλάει μόνο για bluetooth, όχι για wifi. Σκέφτομαι να ρίξω ένα στο ποδήλατο κι έτσι όταν το κλειδώνω και είμαι κάπου κοντά του να ξέρω ότι είναι εκεί.

Δεν επιτυγχάνονται. Η μέγιστη απόσταση που δουλεύει συσκευή bluetooth κλάσης 1 είναι τα 100 μέτρα σε ιδανικές συνθήκες και πρέπει και οι δύο συνεργαζόμενες συσκευές να είναι κλάσης 1. Ακόμη και να υποθέσουμε πως η συγκεκριμένη συσκευή περιέχει πομποδέκτη κλάσης 1, όλα τα κινητά τηλέφωνα έχουν πομποδέκτες κλάσης 2, οπότε η απόσταση αυτομάτως περιορίζεται στα 10 μέτρα μέγιστο (πραγματικό λιγότερο από 7-8, όπως ακριβώς και η εμπειρία του Matrixxx).

Δεν μπορεί αυτή η συσκευή να χρησιμοποιηθεί για να βρείτε οτιδήποτε εκτός του δωματίου που ήδη βρίσκεστε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, God είπε

Δεν επιτυγχάνονται. Η μέγιστη απόσταση που δουλεύει συσκευή bluetooth κλάσης 1 είναι τα 100 μέτρα σε ιδανικές συνθήκες και πρέπει και οι δύο συνεργαζόμενες συσκευές να είναι κλάσης 1. Ακόμη και να υποθέσουμε πως η συγκεκριμένη συσκευή περιέχει πομποδέκτη κλάσης 1, όλα τα κινητά τηλέφωνα έχουν πομποδέκτες κλάσης 2, οπότε η απόσταση αυτομάτως περιορίζεται στα 10 μέτρα μέγιστο (πραγματικό λιγότερο από 7-8, όπως ακριβώς και η εμπειρία του Matrixxx).

Δεν μπορεί αυτή η συσκευή να χρησιμοποιηθεί για να βρείτε οτιδήποτε εκτός του δωματίου που ήδη βρίσκεστε.

Στο official site αναφέρει τις συσκευές που υποστηρίζονται https://tileteam.zendesk.com/hc/en-us/articles/200424778-Is-my-device-compatible-with-Tile-

Οι κλάσεις 1 και 2 που αναφέρεις τι ακριβώς είναι; Σημασία η έκδοση του πρωτοκόλλου δεν έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για τους άπιστους, έχει στο youtube πολλά βιντεάκια με δοκιμές εμβέλειας. 

εδώ ένα που βρήκα πρόχειρα όπου επιτυγχάνει σε ανοιχτό χώρο εμβέλεια κοντά στα 200 μέτρα με κινητό!

 

 

Επεξ/σία από downhill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, downhill είπε

για τους άπιστους, έχει στο youtube πολλά βιντεάκια με δοκιμές εμβέλειας. 

εδώ ένα που βρήκα πρόχειρα όπου επιτυγχάνει σε ανοιχτό χώρο εμβέλεια κοντά στα 200 μέτρα με κινητό!

Μηπως το εχουν γυρισει σε WiFi πλεον; ΒΤ και ανω 10-15 μετρων δεν παιζει. Εκτος αν εβγαλαν το BT v7.0 και δεν το ξερω πχ.

ΥΓ: Το μονο αλλο που μπορω να σκεφτω ειναι πως επειδη ειναι πολυ βασικη η λειτουργια του (πχ δεν ειναι μικροφωνο η ακουστικο) ισως καπως ετσι να εχουν "στρετσαρει" την εμβελεια.

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...