Προς το περιεχόμενο

Nikon Coolpix B500 Φωτογραφική Compact + Θήκη 129,90€ με παζάρι στον Κωτσόβολο


theo93

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, Tasosp22 είπε

Χωρίς να γνωρίζω πολλά σχετικά με την φωτογραφία βάση αυτών που έχω δει δεν πιάνεις αυτό το αποτέλεσμα ούτε με gcam ουτε με mid range κινητά. Ας πει κάποιος που ασχολείται επαγγελματικά  τι αξίζει τελικά.

Και γω αυτό διαπιστώνω απ τις φώτο που είδα στα links παραπάνω χωρίς να είμαι γνωστής. Και γω gcam έχω σε καλό κινητό. Ειδικά στα χρώματα που είναι πίστα με την πραγματικότητα δεν έχει σύγκριση με κινητό, μου φαίνεται καλύτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Tasosp22 είπε

Κανένα  review έχετε δει και λέτε ότι σαν αποτέλεσμα είναι σαν mid range κινητό?

https://www.ephotozine.com/article/nikon-coolpix-b500-review-29897

https://www.amazon.com/review/reviews-lightbox//ref=cm_cr_dp_mb_img?ie=UTF8&asin=B01C3LEBW6

Δεν χρειαζομαι review.
 

Την εχω χρησιμοποιησει. Ηταν μια αγορα που εκανε συγγενης μου χωρις δυστυχως να με ρωτησει. Οσο εισαι με καλο φως ειναι απλα αποδεκτη. Το κινητο βγαζει καλυτερες. Εκει σε καλο φως το zoom ειναι το μοναδικο πλεονεκτημα.

Εαν πας εντος σπιτιου για οικογενειακες θα απογοητευτεις εντελώς. Χρωματα σε αυτη την περιπτωση απλα απαραδεκτα. Το white balance ειναι οτι να ναι. Δεν το συζητω οτι οτιδηποτε με ελαφρα κινηση σε χαμηλο φωτισμο δεν βγαινει. Εδω το κινητο βγαζει ΚΛΑΣΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ φωτο.

Εχει και lag απο το κλικ μεχρι την ληψη της φωτο.

Ξαναλεω. Εαν θελετε μια μηχανη για να βγαζετε φωτο με zoom σε καλο φωτισμο τοτε σε αυτη την τιμη ΟΚ αγοραστε την. Αλλα για οτιδηποτε αλλο ενα μεσο σημερινο κινητο των 200€ ειναι καλυτερο.

Δεν το συζητω οτι τα πλαστικα της ειναι οτι πιο φθηνο αλλα αυτο ειναι αναμενομενο.

Σαφεστατα δεν θα βρειτε καλυτερη μηχανη σε αυτα τα χρηματα. Απλα προσωπικα προτιμω παντα να μαζευω οσα χρειαζεται για να αγοραζω κατι που καλυπτεθ τις απαιτησεις που εχω και να αξιζει την αγορα του. Αλκοως απλα δεν αγοραζω

Δικα σας ειναι τα χρηματα. Εσεις αποφασιζετε. Εγω απλα σας λεω τι να περιμενετε. Βεβαιως οι απαιτησεις του καθενος ειναι διαφορετικες.

Γνωμη μου παντα

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 6
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν ειναι να παει καποιος σε κατι τετοιο γιατι οχι μια Sony WX350 οπου και zoom X20 εχει (αντι για Χ40 της Β500) το οποιο θεωρω οτι για point & shoot camera ειναι μια χαρα και ειναι εντελως compact (καμια σχεση σαν μεγεθος) αρα και σαφεστατα πιο βολικη για travel καταστασεις και αν δεν ειναι καλυτερη σαφεστατα δεν ειναι χειροτερη σαν ποιοτητα φωτο. Στα 150€ περιπου την βρισκεις απο Skroutz. Μην ξεγελιεστε απο το body shape. Το ιδιο μεγεθος αισθητηρα εχουν.

Λεω εγω τωρα.

Βεβαιως εαν πας στα ~220€ και θελεις compact zoom μια Lumix TZ70 (η TZ72 πιο νεα) ειναι σαφως καλυτερη επιλογη.

14 λεπτά πριν, Σαϊνόμπι είπε

Με αυτα που διαβαζω σκεφτομαι να ακυρωσω, παρ'ολο που η προσφορα ειναι πολυ δυνατη. 

Γιατι δεν πας σε ενα καταστημα να την δεις πριν να ακυρωσεις ωστε να εχεις προσωπικη αποψη;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Σαϊνόμπι είπε

Με αυτα που διαβαζω σκεφτομαι να ακυρωσω, παρ'ολο που η προσφορα ειναι πολυ δυνατη. 

Δεν ξερω τι να πω και εγω εκανα παραγγελια . Το οτι βγαζαμε φωτογραφιες πριν ποσα χρονια με απλες compact και ηταν τζι τζι και τωρα με αυτην δεν θα βλεπονται δεν μπορω να το καταλαβω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 130€ είναι μια χαρά. Για 200-200+€ υπάρχουν και άλλες επιλογές αλλά είπαμε, 130€. 

Και μόνο το zoom που έχει εμένα προσωπικά από όσα video reviews έχω δει με ικανοποιεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διαβασα αρκετα reviews και κατεληξα στο πως δεν...

Για 2η την ηθελα μιας και εχω ηδη μια Olympus E-M10 III.

Αν δεν ειχα καθολου καμερα και χρειαζομουν, τοτε θα ηταν μια εντελως αλλη ιστορια. 

Θεωρω πως αν καποιος την παιρνει μονο και μονο λογω της μεγαλης εκπτωσης και οχι επειδη την χρειαζεται, καλυτερα να το ξανασκεφτει. 

Επεξ/σία από Σαϊνόμπι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω μια Nikon D3400 αλλά την πήρα. Θα έλεγα να μην βιάζεστε να ακυρώσετε.

Μπορείτε να την δοκιμάσετε και αν δεν σας ικανοποιεί την επιστρέφετε. 

Αγορά online σας δίνει αυτό το δικαίωμα και θα την πάρουν χωρίς πρόβλημα. 

Ο καθένας είναι διαφορετικός και έχει διαφορετικές απαιτήσεις, καλές οι απόψεις να λέγονται αλλά όλοι έχουν από μία. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βγάζει όντως αυτές τις φωτό  του  review , το κινητό μου με imx686 δεν την φτάνει. Ειδικά αν χρειάζεστε Η macro Η καποιο έστω  4Χ ΖΟΟΜ μάλλον είναι μια χαρά η καμερουλα

https://www.ephotozine.com/article/nikon-coolpix-b500-review-29897/performance

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, ipal είπε

Αν βγάζει όντως αυτές τις φωτό  του  review , το κινητό μου με imx686 δεν την φτάνει. Ειδικά αν χρειάζεστε Η macro Η καποιο έστω  4Χ ΖΟΟΜ μάλλον είναι μια χαρά η καμερουλα

https://www.ephotozine.com/article/nikon-coolpix-b500-review-29897/performance

Αν την αγοραζεις και αναμενεις να εχεις τις φωτο του review τοτε good luck. Ναι υπο προυποθεσεις στα σωστα χερια φωτογραφου και με επεξεργασια της φωτο μπορεις να παρεις αυτα τα αποτελεσματα. Αλλα τα ιδια σχεδον αποτελεσματα θα παρεις εαν ισχυσουν τα παραπανω και με το κινητο σου εαν τις τραβηξει ο ιδιος.

Οπως ειπαμε καλυτερα να πατε να την δειτε οι ιδιοι. Εαν σας ικανοποιει ολα καλα.

22 λεπτά πριν, Σαϊνόμπι είπε

Διαβασα αρκετα reviews και κατεληξα στο πως δεν...

Για 2η την ηθελα μιας και εχω ηδη μια Olympus OM-D Mark III. 

Αν δεν ειχα καθολου καμερα και χρειαζομουν, τοτε θα ηταν μια εντελως αλλη ιστορια. 

Θεωρω πως αν καποιος την παιρνει μονο και μονο λογω της μεγαλης εκπτωσης και οχι επειδη την χρειαζεται, καλυτερα να το ξανασκεφτει. 

Εαν δεν θελεις το 40Χ και σου κανει το 20Χ zoom τοτε ριξε μια ματα στην Sony WX350. Τουλαχιστον ειναι μικρη και στα ιδια περιπου χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι υπάρχει διαδεδομένη η αντίληψη ότι τα κινητά βγάζουν καλύτερες φωτογραφίες από dedicated compact μηχανές. Ούτε καν. Έχω μια Canon G5 από το 2003 με ταπεινά 5 MP και κάνει σκόνη οποιοδήποτε κινητό. Τα κινητά βγάζουν good enough φωτογραφίες πλέον αλλά τα οπτικά τους είναι έτη φωτός πίσω και δεν θα μπορούσε να είναι αλλιώς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, lionheart75 είπε

Και εγώ έχω μια Nikon D3400 αλλά την πήρα. Θα έλεγα να μην βιάζεστε να ακυρώσετε.

Μπορείτε να την δοκιμάσετε και αν δεν σας ικανοποιεί την επιστρέφετε. 

Αγορά online σας δίνει αυτό το δικαίωμα και θα την πάρουν χωρίς πρόβλημα. 

Ο καθένας είναι διαφορετικός και έχει διαφορετικές απαιτήσεις, καλές οι απόψεις να λέγονται αλλά όλοι έχουν από μία. 

Μπορούμε να την πάρουμε, να την δοκιμάσουμε και να την επιστρέψουμε μέσα σε 14 μέρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που πήρα μηχανή με δική της μπαταρία το μετάνιωσα. Επειδή δεν τη χρησιμοποιώ συνέχεια, παρά μόνο στις διακοπές, χαλούσε γρήγορα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...