Προς το περιεχόμενο

Nikon Coolpix B500 Φωτογραφική Compact + Θήκη 129,90€ με παζάρι στον Κωτσόβολο


theo93

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, theo93 είπε

Μπορούμε να την πάρουμε, να την δοκιμάσουμε και να την επιστρέψουμε μέσα σε 14 μέρες;

Το έχω κάνει με μια οθόνη που δεν με κάλυψε (παρουσίαζε  flickering). Την επέστρεψα πίσω μετά από μία βδομάδα και πήρα τα χρήματά μου πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

129 βγήκε αλλά δε ξέρω τι να τη κάνω :D

Αγγελία 140. Δίνεται με δώρο τη θήκη και τέσσερις φωτό στην εσωτερική μνήμη την κύρα Πόπη να απλώνει τρεις πολυκατοικίες πιο πέρα. ISO 3200, λίγο κόκκο αλλά βλέπεται (η φωτό, όχι η κυρά Πόπη). Παζάρια δεν απαντώ.

🤣😝😝🤣

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τα 129,90 δηλαδή 130 ευρώ μαζί με σχετικά καλό φορτιστη και 4 επαναφορτιζόμενες βγαίνει στα 140 με 150

1 ώρα πριν, d_gkal είπε

Τέλος. Όσοι πήρατε πήρατε. 

 

1 ώρα πριν, mr.mister είπε

Tωρα πεταξε το πουλακι

Μπα, υπάρχει ακόμα και με καλύτερη τιμή, από 129,9 στα 129

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

😂😄

Θα μας τρελάνει ο Κώτσος. Την έριξε άλλα 90 λεπτά.

Φτου και την πλήρωσα ήδη!

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

😂😄

Θα μας τρελάνει ο Κώτσος. Την έριξε άλλα 90 λεπτά.

Φτου και την πλήρωσα ήδη!

Πήγα να την ξαναπάρω αλλά είχε μόνο σε κατάστημα Ιωαννίνων :P

Αν την έχει κάποιος ας ανεβάσει καμία φώτο να δούμε γιατί στα review βλέπω κάποιες πολύ ωραίες και κάποιες πολύ κακές :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, froyd είπε

Εγώ που πήρα μηχανή με δική της μπαταρία το μετάνιωσα. Επειδή δεν τη χρησιμοποιώ συνέχεια, παρά μόνο στις διακοπές, χαλούσε γρήγορα

Ακριβώς. Γι αυτό πολλοί τις ψάχνουν με τα κυάλια τις μηχανές που παίρνουν ΑΑ μπαταρίες. Είμαι παθών, έχω πληρώσει 15€ για κινεζική μπαταρία κάμερας και παίζει να έχει χαλάσει και πάλι.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, ipal είπε

Ακριβώς. Γι αυτό πολλοί τις ψάχνουν με τα κυάλια τις μηχανές που παίρνουν ΑΑ μπαταρίες. Είμαι παθών, έχω πληρώσει 15€ για κινεζική μπαταρία κάμερας και παίζει να έχει χαλάσει και πάλι.

Στην αρχή υποτιμούσα τις ΑΑ μπαταρίες, και έλεγα τί ωραία η μπαταρία λιθίου, και στο ενάμισι χρόνο που πέθανε, κατάλαβα ότι ήταν η-λιθίου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, froyd είπε

Στην αρχή υποτιμούσα τις ΑΑ μπαταρίες, και έλεγα τί ωραία η μπαταρία λιθίου, και στο ενάμισι χρόνο που πέθανε, κατάλαβα ότι ήταν η-λιθίου

Δεν ξερω εαν πραγματικα τα εννοειτε αυτα που λετε.

Οι μπαταριες λιθιου εχουν μεγαλυτερη διαρκεια ζωης και συμπεριφερονται καλυτερα σε φορτισεις και εκφορτισεις στην διαρκεια ζωης τους. 
 

Βασικο πλεονεκτημα τους οτι ο ρυθμος εκφορτισης τους ειναι πολυ αργος. Οποτε βρισκεις μετα απο μηνες μη χρησης την μηχανη σου ακομη φορτισμενη στο συρταρι σου.

Εαν τωρα μιλατε για κινεζικες μπαταριες αμφιβολου ποιοτητας τοτε αναμενετε και την αναλογη συμπεριφορα. Επειδη παντα εχω διπλες και ισως τριπλες μπαταριες στις καμερες μου εχει τυχει να αγορασω και τετοιες. Γενικα ολες οι μαμα μπαταριες ηταν σαφως καλυτερες απο λιγο εως πολυ.

Οι αλκαλικες ΑΑ μπαταριες δεν συμφερουν. Οι απλες και φθηνες θα σας κρεμασουν σιγουρα και θα σας δωσουν πολυ λιγοτερες στασεις. Κοστιζουν στο τελος ακριβοτερα ανα κλικ που κανεις εαν το υπολογισεις.

Οι επαναφορτιζομενες ΑΑ εχουν μεγαλη χωριτικοτητα αλλα και παλι 10-12 ευρω η τετραδα κοστιζουν οι ποιοτικες (+φορτιστης) και δεν ειναι λιθιου αλλα Ni-Mh που σημαινει οτι εχουν μικροτερη διαρκεια ζωης και ξεφορτιζουν σαφεστατα πιο γρηγορα απο τις λιθιου. Αρα σε βαθος χρονου πληρωνεις παραπανω και θελει να φροντιζεις να τις φορτιζεις περιοδικα και σωστα αλλιως οταν χρειαστεις την μηχανη δεν θα εχεις φορτισμενες μπαταριες!

Σε αυτη την περιπτωση εχεις την επιλογη να βαλεις μπαταριες απο το περίπτερο της γειτονιας αλλα και παλι θα σου κοστισει τελικα παραπανω απο το να αγορασεις μια δευτερη καλη μπαταρια λιθιου.

Αυτα συμφωνα με την γνωμη μου. Ο καθενας επιλεγει τι τον βολευει.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μην είμαστε υπερβολικοί. Μία καλή τετράδα επαναφορτιζόμενες κρατάει άπειρα χρόνια, σίγουρα περισσότερα από τη μηχανή την ίδια. Το επιχείρημα υπέρ των λιθίου σε τέτοιες συσκευές δεν έχει νόημα. Όλοι έχουμε ένα κατσαβίδι, οδοντοβουρτσα, λαπτοπ που θα ευχομασταν να έπαιρνε μια καλή AA που την βρίσκεις παντού, παλά να παίρνουμε κινέζικες από την άλλη άκρη του κόσμου πανάκριβα και κακής ποιότητας ή την αυθεντική (Αν βρίσκεις σε 3 χρόνια) πανάκριβα.

Για μένα το μόνο ζήτημα είναι ότι οι compact υστερούν γιατί πρακτικά ένα καλό smartphone βγαζει ισάξιες ή και καλύτερες φωτογραφίες. Οπότε είναι λίγο μικρότερη από dslr χωρίς την ποιότητα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, n4sleep είπε

Καλά μην είμαστε υπερβολικοί. Μία καλή τετράδα επαναφορτιζόμενες κρατάει άπειρα χρόνια, σίγουρα περισσότερα από τη μηχανή την ίδια. Το επιχείρημα υπέρ των λιθίου σε τέτοιες συσκευές δεν έχει νόημα. Όλοι έχουμε ένα κατσαβίδι, οδοντοβουρτσα, λαπτοπ που θα ευχομασταν να έπαιρνε μια καλή AA που την βρίσκεις παντού, παλά να παίρνουμε κινέζικες από την άλλη άκρη του κόσμου πανάκριβα και κακής ποιότητας ή την αυθεντική (Αν βρίσκεις σε 3 χρόνια) πανάκριβα.

Για μένα το μόνο ζήτημα είναι ότι οι compact υστερούν γιατί πρακτικά ένα καλό smartphone βγαζει ισάξιες ή και καλύτερες φωτογραφίες. Οπότε είναι λίγο μικρότερη από dslr χωρίς την ποιότητα.

Σου ειπα παραπανω για τις επαναφορτιζομενες. Εκφορτιζονται με ταχυτερο ρυθμο οταν δεν τις χρησιμοποιεις.

Σε αντιστοιχες Bridge με λιθιου μια αξιολογη OΕΜ μπαταρια κοστιζει γυρω στα 15 ευρω. Το σετ των δυο μαζι με εξωτερικο φορτιστη κοστιζει γυρω στα 25€. 
 

10-12€ εχει το σετ επαναφορτιζομενες + ο φορτιστης τους.
 

Δεν βλεπω να κερδιζεις κατι αλλα να χανεις

 

Σχετικα με την ποιοτητα των φωτο εγραψα παραπανω. Ακομη και το zoom το βρισκεις σημερα σε πολυ πιο compact πακετο.

Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα βεβαια

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Σου ειπα παραπανω για τις επαναφορτιζομενες. Εκφορτιζονται με ταχυτερο ρυθμο οταν δεν τις χρησιμοποιεις.

Σε αντιστοιχες Bridge με λιθιου μια αξιολογη OΕΜ μπαταρια κοστιζει γυρω στα 15 ευρω. Το σετ των δυο μαζι με εξωτερικο φορτιστη κοστιζει γυρω στα 25€. 
 

10-12€ εχει το σετ επαναφορτιζομενες + ο φορτιστης τους.
 

Δεν βλεπω να κερδιζεις κατι αλλα να χανεις

Σχετικα με την ποιοτητα των φωτο εγραψα παραπανω. Ακομη και το zoom το βρισκεις σημερα σε πολυ πιο compact πακετο.

Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα βεβαια

Επειδή με έχουν τρομάξει κάτι τέτοια σχόλια θα την δω πρώτα από κοντά και θα αποφασίσω αν θα παραλάβω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 ώρες πριν, d_gkal είπε

Τέλος. Όσοι πήρατε πήρατε. 

Έχουμε και αυτούς που θα επιστρέψουν🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μου ήρθε sms με το tracking από ταχυδρομική. Για φορτιστή aa που να λέει την χωρητικότητα mah της μπαταρίας συνολικά ( όχι μόνο πόσα mah εδωσε ο φορτιστής μέχρι να την γεμίσει) η πιο φτηνή/καλή επιλογή είναι ο xtar vc4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, JOHN ONLY είπε

Μόλις μου ήρθε sms με το tracking από ταχυδρομική. Για φορτιστή aa που να λέει την χωρητικότητα mah της μπαταρίας συνολικά ( όχι μόνο πόσα mah εδωσε ο φορτιστής μέχρι να την γεμίσει) η πιο φτηνή/καλή επιλογή είναι ο xtar vc4?

Αυτός είναι καλός. Αν θέλεις κάτι καλύτερο κοίτα τους nitecore

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...