Προς το περιεχόμενο

Πρώτη ματιά στους τίτλους του Xbox Series Χ στις 23 Ιουλίου


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Microsoft ανακοίνωσε το δικό της event, κατά τη διάρκεια του οποίου αναμένεται να πάρουμε μια πρώτη γεύση των τίτλων που ετοιμάζει η ίδια για τη νέα της κονσόλα.

Η αναμονή των φίλων του Xbox λαμβάνει τέλος, αφού η Microsoft ανακοίνωσε το event στο οποίο θα μας προσφέρει μια πρώτη ιδέα των τίτλων που αναπτύσσουν τα Xbox Game Studios για το επερχόμενο Xbox Series X. To Xbox Games Showcase λοιπόν θα λάβει χώρα την Πέμπτη 23 Ιουλίου στις 19:00 ώρα Ελλάδος και θα μεταδοθεί ζωντανά από τα κανάλια της Microsoft σε Twitch, YouTube, Facebook, Twitter και Xbox.

Όσο για το τι μας περιμένει εκεί; Σε πρώτη φάση θα πρέπει να δούμε το Halo Infinite που αναπτύσσεται από τη 343 Industries και πρόκειται να συνοδεύσει το Xbox Series X στα πρώτα του βήματα στην αγορά. Φήμες θέλουν τη Microsoft να ανακοινώνει και νέο Fable, αναβιώνοντας το αγαπημένο franchise που ουσιαστικά έχει να δει νέο τίτλο από το 2010 και το Fable III -ό,τι κυκλοφόρησε αργότερα ήταν είτε spin-off, είτε remake. Η λογική λέει ότι το “παρών” θα δώσει και κάτι σε Forza ενώ δε θα μας εξέπληττε αν συνέβαινε το ίδιο και με τη σειρά Gears of War.

Από εκεί και πέρα, θυμηθείτε ότι η Rare ετοιμάζει το Everwild το οποίο και αποκαλύφθηκε στο περυσινό X019 του Λονδίνου, οπότε όλο και κάτι θα πρέπει να δούμε. Επιπρόσθετα η μεν Double Fine δουλεύει επάνω στο Psychonauts 2 το οποίο αναμένεται να κυκλοφορήσει κάποια στιγμή φέτος (εκτός κι αν αλλάξει κάτι τελευταία στιγμή) ενώ η δε Ninja Theory έχει στα σκαριά το Hellblade II για το οποίο μάλιστα έχουμε παρακολουθήσει και ένα μικρό teaser.

Όχι κι άσχημα, έτσι;


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανένα ΠΑΙΧΝΙΔΙ θα βγάλει αυτή η εταιρία ή θα το έχουν (όσοι το πάρουν) για bd player όπως και στις προηγούμενες

εκδόσεις του? Λέω εγώ τώρα :D 

  • Like 2
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Scorn και medium παιχνιδαρες συν το hellblade 2 αντεχει να ξεκινησει δυνατα με την καινουργια κονσολα..φημες λενε με την παρουσιαση το cyberpunk θα ανακοινωθει στο game pass οταν κυκλοφορησει,αν συμβει θα δουμε την microsoft να υπερτερει

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

15 στούντιο έχει αγοράσει η MS και ετοιμάζουν όλα από ένα παιχνίδι και μερικά δύο, και τα παιδιά δεν έχουν καταλάβει ακόμα τι γίνεται. 🐴

Αν είναι να ανοίγει το νήμα του Xbox Series X με την απειλή ban και κλειδώματος σε flaming και vs ποσταρίσματα, τότε πρέπει να γίνεται παντού αυτό.

Επεξ/σία από DarthGRE
  • Like 6
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, TsironakosMix said:

Halo,Gears,Forza... τιποτα νεο, εδω και χρονια η ιδια συνταγη...

Φαίνεται ο insider! 

1 hour ago, giorgosZMG said:

Κανένα ΠΑΙΧΝΙΔΙ θα βγάλει αυτή η εταιρία ή θα το έχουν (όσοι το πάρουν) για bd player όπως και στις προηγούμενες

εκδόσεις του? Λέω εγώ τώρα :D 

Στο δικό μου δεν έχω δει ούτε ένα blu ray. 

Αντίθετα έχω πολλές ώρες παιχνιδιού. Να ανησυχώ? 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TsironakosMix είπε

Halo,Gears,Forza... τιποτα νεο, εδω και χρονια η ιδια συνταγη...

 

Κάτι σαν το GT7 ρε παιδί μου έτσι? :D 

Αν έχει κάτι να προσφέρει το XBOX είναι το diversity.... στο είδος παιχνιδιών όχι στο σενάριο τους :P

Στις 23 του μήνα, θα καταλάβεις.

Hint: Δεν θα έχει (τόσο) πολλά Zombie! 😆

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NickTG είπε

Φαίνεται ο insider! 

Στο δικό μου δεν έχω δει ούτε ένα blu ray. 

Αντίθετα έχω πολλές ώρες παιχνιδιού. Να ανησυχώ? 

Αν παίζεις περισσότερο αθλητικά παιχνίδια είσαι οκ. Αν όμως παίζεις RPG όπως εγώ δεν με καλύπτει ΠΟΥΘΕΝΑ :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, giorgosZMG said:

Αν παίζεις περισσότερο αθλητικά παιχνίδια είσαι οκ. Αν όμως παίζεις RPG όπως εγώ δεν με καλύπτει ΠΟΥΘΕΝΑ :D

Δεν παίζω καθόλου αθλητικά παιχνίδια. 

Εκτός αν πιάνεις το Forza Horizon μέσα σε αυτά. 

Εδώ βλέπω αρκετά RPGs πάντως:

https://www.metacritic.com/browse/games/genre/metascore/role-playing/xboxone?view=detailed

Δεν έχει όσα jRPGs έχει στο PS4 βέβαια αν ψάχνεις για τέτοια. 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστείο είναι ότι τα fanboyzzzz του Playstation, περιμένουν περισσότερο την παρουσίαση της Microsoft να δουν επιτέλους πραγματικά παιχνίδια, γιατί μεταξύ των υποσχετικών για την συνέχεια του τάδε παιχνίδιου, το remake του άλλου, το DLC που έγινε next gen γιατί δεν μπορούσε να γίνει cross gen και έγινε standalone και τα άπειρα indy, ε ναι και εγώ θα είχα μια ανησυχία αν δεν ανακοινωθεί και κάτι άλλο. 

Ξέχασα το τεράστιο GTA IV το οποίο θα είναι και αυτό cross gen όπως φαίνεται και δεν θα έχει smart delivery οπότε θα πρέπει να το ξαναπληρώσει ο τυχερός κάτοχος.

Για γέλια και για κλάματα.

FORZAρε Microsoft!!

 

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε καθε ποστ που εχει να κανει με το xbox εχουμε τα κλασικα σχολια , α ακομα υπαρχει αυτη η κονσολα, α χαχα εχει κανενα παιχνιδι η ειναι μονο για το χαβαλε, α βαρεθηκα μονο forza κ gears. Δεν πατε σε κανενα thread της σονυ να ευλογησετε τα γενια σας λεω εγω. Ειναι η δυνατοτερη κονσολα οκα τα multi παιζουν καλυτερα , εχει τα δικα της αποκλειστικα κ με gamepass σπερνει... 

Επεξ/σία από malias4
  • Like 10
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, malias4 είπε

Σε καθε ποστ που εχει να ξανει με το xbox εχουμε τα κλασικα σχολια , α ακομα υπαρχει αυτη η κονσολα, α χαχα εχει κανενα παιχνιδι η ειναι μονο για το χαβαλε, α βαρεθηκα μονο forza κ gears. Δεν πατε σε κανενα thread της σονυ να ευλογησετε τα γενια σας λεω εγω

Σόρρυ που σας το χαλάω αλλά μια ζωή ειδικά στα games η Sony είναι πολύ μπροστά. Σεβαστή κονσόλα το XBOX αλλά ίσως χρειάζεται λίγο χρόνο

ακόμα για να φτάσει το επίπεδο του PS.  Peace :)

 

  • Sad 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...