Προς το περιεχόμενο

Πρώτη ματιά στους τίτλους του Xbox Series Χ στις 23 Ιουλίου


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, Aias είπε

Πάρε ps4

Έχω 😁

Και κρατάω το xbox για rdr2 και fifa. 

13 ώρες πριν, vironas04 είπε

Μπροστά στο μάρκετινγκ μάλλον, ειδικά στην Ελλάδα. Τσεκαρε το gears 5, είναι εξαιρετικό.

Φίλε απλά δοκίμασε να παίξεις gears ultimate ή gears 5. Φοβερή δράση, καθόλου βαρετά. Δοκίμασε τα όμως.

Φίλε απλά δοκίμασε να παίξεις gears ultimate ή gears 5. Φοβερή δράση, καθόλου βαρετά. Δοκίμασε τα όμως, όπως έγραψα και στον προηγούμενο.

Έχω παίξει και gears και halo. Δεν μου έκαναν καμία εντύπωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, tolstoy είπε

Έχω 😁

Και κρατάω το xbox για rdr2 και fifa. 

Έχω παίξει και gears και halo. Δεν μου έκαναν καμία εντύπωση. 

Πρέπει να είσαι περίπτωση απο τις πολύ ολίγες,εαν πραγματικά  δεν σου άρεσε η έστω δεν βρήκες ενδιαφέρων σε κανένα απο αυτούς τους 2 τίτλους,όταν είναι για πάρα πολλούς τα κορυφαία επι χρόνια παιχνίδια στο είδος τους,αυτό τουλάχιστον δείχνουν τα στοιχεία,την σειρά Gears την έχει αγαπήσει και παίξει πάνω απο 25+ εκατομμύρια κόσμος (22 εκατομύρια ήταν τον Ιανουάριο του 2014)ενώ όταν βγήκε έχει πάρει φοβερές κριτικές και πάρα πολλά βραβεία,μεταξύ αυτών πχ Best console game,best Action game και διάφορα ακόμη απο σχεδόν όλα τα μέσα,Game critics awards,E3 και πολλά άλλα μέσα,επίσης πληροφοριακά (το πρώτο της σειράς)έχει πάρει και 94/100 Βαθμολογία στο Metacritic μια απο τις καλύτερες σε παιχνίδι !  το Halo βέβαια,έχει με την σειρά του πάρει ακόμη περισσότερα βραβεία,έχει αναγνωρισθεί σχεδόν απο τους πάντες ακόμη και φαν άλλων εταιριών και κονσολών,και έχει πουλήσει και κοντά στα 75 Εκατομμύρια παιχνίδια ή σειρά ! Τι να πει κανείς για το Halo ? τα είχε επί καιρό σαρώσει όλα,εκτός του οτι λίγο πολύ,καθιερώσε το FPS ως είδος στίς κονσόλες,όταν την εποχή που βγήκε το πρώτο,μόνο σε ελάχιστα παιχνίδια σε αποκλειστικότητα στο PC μπορούσαν να πλησιάσουν μια τέτοια εμπειρία,δεν συζητάμε καν για πόσα βραβεία έχει πάρει ως παιχνίδι και απο κριτικούς και καταναλωτές,επίσης τα 2 αυτά Franchise έχουν γενικός απο τα καλύτερα και διασκεδαστικότερα Multiplayer που είχαμε δει για αρκετά χρόνια.

Τώρα βέβαια,θα μου πείτε και τα καλύτερα παιχνίδια δεν αρέσουν σε όλους αν δεν είναι κάποιου συγκεκριμένου είδους,ίσως να μην σου αρέσουν γενικά τα Action shooters,τα PFS και ίσως ούτε τα τρίτου προσώπου,αλλιώς δυσκολεύομαι να καταλάβω τι ακριβώς έπαιξες,για πόσο καιρό και πότε απο αυτά τα ιστορικά Franchise,ώστε να κατέληξες στο να μην σου έκαναν καμμία εντύπωση . 🤔

 

 

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, NamelessDead είπε

Mario, Zelda, Animal Crossing τιποτα νεο, εδώ και χρόνια η ιδια συνταγη

Uncharted, God of War, Grand Turismo τιποτα νεο εδω και χρονια η ιδια συνταγη

Ολες οι εταιρειες το μονο που κανουν πλεον ειναι να βγαζουν sequel, remaster και remakes. Καμια original ιδεα. Εμεις το μονο που κανουμε ειναι να διαλέγουμε ποια επαναληψη προτιμουμε.

Εδω εισαι λαθος. Εχουν δωσει αρκετα exclusive σε σχεση με την MS δυστηχως Days Gone,Ghost of tsushima, last of us,spiderman,astral chain,horizon,bloodborne. Η MS εχει φαγωθει με το gamepass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TsironakosMix είπε

Εδω εισαι λαθος. Εχουν δωσει αρκετα exclusive σε σχεση με την MS δυστηχως Days Gone,Ghost of tsushima, last of us,spiderman,astral chain,horizon,bloodborne. Η MS εχει φαγωθει με το gamepass

Οποσδήποτε έχει δώσει περισσότερα καλά exclusives στην γενιά που περνάει,και όπως δείχνουν τα πράγματα όλο και περισσότερα παιχνίδια απο αυτήν θα πηγαίνουν και στο PC όπως Death Stranding,Horizon,Bloodborn πιθανώς και Dreams όπως και "φήμες" για περισσότερα,αλλά απο την άλλη και η MS έχει πολύ καλά παιχνίδια ήδη,με την διαφορά οτι λόγο ενοποίησης του συνδρομητικού μοντέλου σε αυτήν την γενιά,τα περισσότερα είναι ήδη και για το PC και αρκετά εξ αυτών μπορεί να τα παίξει κανείς τζάμπα εφόσον έχει gamepass.

Τα πράγματα στήν νέα γενιά,δεν μπορούμε να προεξοφλήσουμε πως θα εξελιχθούν,και οτι θα παραμείνουν το ίδιο με αυτήν,γιατί αφενός η MS έχει εδω και καιρό πάρει "ένα κάρο" αξιόλογα gaming στούντιο και έχει ρίξει το βάρος στο να βγάλει πολλά περισσότερα παιχνίδια και γιατί αλλάζουν τα μοντέλα πώλησης digital κονσόλες,συνδρομές κλπ και φαίνεται επίσης πως αρχίζουν να σπάνε όλο και περισσότερο κάποια οικοσυστήματα που ήταν "κλειστά".

Οποσδήποτε έχει "φαγωθεί" με το gamepass γιατί αυτό έκτιζε τα τελευταία χρόνια και είναι λογικό γιατί θα είναι κατ εμέ 100% σίγουρα το πιο δημοφιλές μοντέλο,στο οποίο θα πάνε θέλοντας και μη σε κάποιο καιρό το μεγαλύτερο ποσοστό των gamers γενικός,το βλέπουμε ήδη αυτό απο την ανακοίνωση σε only Digital μοντέλα που βγάζουν με το "καλημέρα" και οι 2 εταιρίες.🙄

Δεν μπορεί να κρίνουμε λοιπόν,όπως κάνουν συχνά ορισμένοι,την νέα γενιά και το τι θα δώσει,μόνο βάση της προηγούμενης.Αν είναι έτσι να μετράμε και στήν νέα γενιά τα "προηγούμενα"αποκλειστικά  των One,360,ως και το πρώτο xbox,που είναι ενα κάρο και που θα μπορεί να τα παίζει,λόγο του μοντέλου του backwards combatibility το Series X. 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ θα ξαναπώ το ίδιο: Γιατί αγαπημένα μου παιδάκια που έχετε PS4. έρχεστε στο thread της ανακοίνωσης του event του Xbox και μας μιλάτε για την κονσόλα σας?

Θέλετε να πουλήσουμε τα Xbox μας?

Θέλετε να αγοράσουμε PS5?

Θέλετε να φωνάξουμε "αποτάσσομαι" τον Phil?

Θέλετε να βάψουμε τα μαλλιά μας σαν του Cerny?

Τα κάνω όλα αρκεί να μου επιτρέψετε να παίζω σε όποια κονσόλα θέλω.

Υπάρχει κάποιος mod να κάνει μια σκούπα στα σχόλια που δεν έχουν καμία σχέση με το thread?

Επεξ/σία από DarthGRE
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω πολλοι κραζετε για το οτι το xbox δεν εχει παιχνιδια . Χρονια η ιδια καραμελα ... Το θεμα ειναι οτι τα πραγματα αλλαζουν και εσεις εχετε μεινει ακομα 10 χρονια πισω , δηλαδη εποχες 2010.

Ουτε 1 ουτε 2 αλλα 15 εταιριες αναπτυσουν παιχνιδια για το θηριο που ερχετε ... Εχω μελετησει πολυ καλα το συστημα που εχει φτιαχτει και απο τις 2 μεριες και θελω να σας το πω απο τωρα 
οτι οποιοδηποτε παιχνιδι θα τρεχει καλυτερα στο xbox . Οποιος ειναι γνωστης θα καταλαβει οτι η διαφορα ειναι χαοτικη .Απο κει και περα το μαρκετινγκ της sony σας κανει να ψαρωνετε...
5 GB /S ταχυτητα αναγνωσης ... Ενας που ξερει καταλαβαινει οτι δε θα δωσει ουτε 1 fps στα games .
με 36 CU και ο αλλος 52 . με 450 gb/s  bandwith και ο αλλος 850. με 256bit ram και ο αλλος 512. Και το κερασακι στη τουρτα το κρατησα για το τελος . 
O επεξεργαστης δουλευει πανω κατω δηλαδη δεν ειναι κλειδωμενος .Δουλευει στα 3.5 GHZ . O αλλος δουλευει στα 3,6 κλειδωμενος .Επισης παει στα 3.8 με SMT off. 
Τα ρευματα θα τρεχουν σαν παλαβα στα ps5 και οι συχνοτητες θα μεταβαλλοντε δημιουργοντας προβληματα που θα τα δειτε στη πορεια . 
Τελευταιο και δωστε βαση . Ριχτε μια ματια στο συστημα ψυξης ... Καθε φορα που θα ανεβαζει θερμοκρασια τα ρολογια θα πευτουν πιο κατω και πιο κατω....
Η κατρακυλα δεν εχει τελειωμο . Ξερω ποναει η αληθεια αλλα καποιος πρεπει να τη πει ... Περαστικα !😉

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/7/2020 στις 2:33 ΠΜ, vironas04 είπε

Μπροστά στο μάρκετινγκ μάλλον, ειδικά στην Ελλάδα. Τσεκαρε το gears 5, είναι εξαιρετικό.

Φίλε απλά δοκίμασε να παίξεις gears ultimate ή gears 5. Φοβερή δράση, καθόλου βαρετά. Δοκίμασε τα όμως.

Φίλε απλά δοκίμασε να παίξεις gears ultimate ή gears 5. Φοβερή δράση, καθόλου βαρετά. Δοκίμασε τα όμως, όπως έγραψα και στον προηγούμενο.

Άμα είναι να πάρω κονσόλα για 2-3 games άστο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, panossar95 είπε

Άμα είναι να πάρω κονσόλα για 2-3 games άστο...

Φίλε Πανό, εσύ θα κρίνεις αν αξίζει να δίνεις περισσότερα λεφτά σε ένα gaming οικοσύστημα μόνο και μόνο για μερικά exclusives παραπάνω. Εγώ σαν Βύρωνας αρνούμαι και το θεωρώ κοροϊδία. Τέλος πάντων, περί ορεξεως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, ELMastas είπε

Οποσδήποτε έχει δώσει περισσότερα καλά exclusives στην γενιά που περνάει,και όπως δείχνουν τα πράγματα όλο και περισσότερα παιχνίδια απο αυτήν θα πηγαίνουν και στο PC όπως Death Stranding,Horizon,Bloodborn πιθανώς και Dreams όπως και "φήμες" για περισσότερα,αλλά απο την άλλη και η MS έχει πολύ καλά παιχνίδια ήδη,με την διαφορά οτι λόγο ενοποίησης του συνδρομητικού μοντέλου σε αυτήν την γενιά,τα περισσότερα είναι ήδη και για το PC και αρκετά εξ αυτών μπορεί να τα παίξει κανείς τζάμπα εφόσον έχει gamepass.

Τα πράγματα στήν νέα γενιά,δεν μπορούμε να προεξοφλήσουμε πως θα εξελιχθούν,και οτι θα παραμείνουν το ίδιο με αυτήν,γιατί αφενός η MS έχει εδω και καιρό πάρει "ένα κάρο" αξιόλογα gaming στούντιο και έχει ρίξει το βάρος στο να βγάλει πολλά περισσότερα παιχνίδια και γιατί αλλάζουν τα μοντέλα πώλησης digital κονσόλες,συνδρομές κλπ και φαίνεται επίσης πως αρχίζουν να σπάνε όλο και περισσότερο κάποια οικοσυστήματα που ήταν "κλειστά".

Οποσδήποτε έχει "φαγωθεί" με το gamepass γιατί αυτό έκτιζε τα τελευταία χρόνια και είναι λογικό γιατί θα είναι κατ εμέ 100% σίγουρα το πιο δημοφιλές μοντέλο,στο οποίο θα πάνε θέλοντας και μη σε κάποιο καιρό το μεγαλύτερο ποσοστό των gamers γενικός,το βλέπουμε ήδη αυτό απο την ανακοίνωση σε only Digital μοντέλα που βγάζουν με το "καλημέρα" και οι 2 εταιρίες.🙄

Δεν μπορεί να κρίνουμε λοιπόν,όπως κάνουν συχνά ορισμένοι,την νέα γενιά και το τι θα δώσει,μόνο βάση της προηγούμενης.Αν είναι έτσι να μετράμε και στήν νέα γενιά τα "προηγούμενα"αποκλειστικά  των One,360,ως και το πρώτο xbox,που είναι ενα κάρο και που θα μπορεί να τα παίζει,λόγο του μοντέλου του backwards combatibility το Series X. 

Εγω αυτο που λεω ειναι οτι MS δεν δινει exclusives περα απο τα 3 σταθερα που δινει απο τοτε που ιδρυθηκε. Τωρα τα κουραφεξαλα το οτι της sony θα ρθουνε μετα απο 3-4 χρονια και στο pc δεν μου λενε κατι μιας και ειμαι ατομο που τα απολαμβανω σχεδον ολα αυτα που με ενδιαφερουν στο release τους... Εννοειτε εχω xbox αλλα και ps και δυστηχως το xbox καθετε πεταμενο στην ακρη... Να ξεκαθαρισω πως οτιδηποτε δεν ειναι exclusive το παιζω στο pc...

Οποτε στο συνολο η sony εχει γυρω στα 8 και η ms γυρω στα 3... Και να σου πω κατι; το xbox βγηκε το 2013, εχουμε 2020, η εικονα που εχει χτησει η ms γυρω απο τα games που δημιουργει ειναι αυτην, πως να μην λεω μετα πως δεν θα δωσει κατι νεο; η sony ακομη κ η nintendo εχει δωσει πολλα παραπανω... το gears 5 ανυπαρκτο, το sea of thieves το ιδιο,το forza κραταει αλλα δεν ειναι για ολους, μακαρι το halo να παει καλα... αλλα και παλι δεν εχει τιποτα στα σκαρια της, το hellblade δεν ειναι καν δικο της, απλα εξαγορασε την ninja για να το κανει timed exclusive. To scalebound εδειχνε ενδιαφερον και πηγε και το ακυρωσε

Επεξ/σία από TsironakosMix
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, TsironakosMix said:

 

Οποτε στο συνολο η sony εχει γυρω στα 8 και η ms γυρω στα 3... Και να σου πω κατι; το xbox βγηκε το 2013, εχουμε 2020, η εικονα που εχει χτησει η ms γυρω απο τα games που δημιουργει ειναι αυτην, πως να μην λεω μετα πως δεν θα δωσει κατι νεο; η sony ακομη κ η nintendo εχει δωσει πολλα παραπανω... το gears 5 ανυπαρκτο, το sea of thieves το ιδιο,το forza κραταει αλλα δεν ειναι για ολους, μακαρι το halo να παει καλα... αλλα και παλι δεν εχει τιποτα στα σκαρια της, το hellblade δεν ειναι καν δικο της, απλα εξαγορασε την ninja για να το κανει timed exclusive. To scalebound εδειχνε ενδιαφερον και πηγε και το ακυρωσε

τοσες ανακριβιες σε μια παραγραφο καιρο ειχα να διαβασω 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vironas04 είπε

Φίλε Πανό, εσύ θα κρίνεις αν αξίζει να δίνεις περισσότερα λεφτά σε ένα gaming οικοσύστημα μόνο και μόνο για μερικά exclusives παραπάνω. Εγώ σαν Βύρωνας αρνούμαι και το θεωρώ κοροϊδία. Τέλος πάντων, περί ορεξεως...

Είναι σημαντικά ρε συ στην αγορά κονσόλας, όπως και να το κάνουμε. Αγοράζω Σόνυ από το 1, αλήθεια εάν έβλεπα κάποια games στο xbox που θα με τράβαγαν το αγόραζα αύριο.

Για άλλη μια χρονιά να μου πασάρουν αυτοκινητάκια και Halo ενώ έχουν βγάλει μια κονσόλα τέρας, το θεωρώ μεγαλύτερη κοροϊδία, για τους ίδιους περισσότερο. 

Σαν να έχεις μια Φεράρι και να έχει φρένο στα 100 ενώ μπορεί να πιάσει 400

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...