Προς το περιεχόμενο

Συστατική Επιστολή - Πρότυπο


logokrimenos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ζητήσει συστατική επιστολή απο τον διευθυντή μου για να την δώσω σε μια συνέντευξη που έχω. Είναι θετικοτατος στο να μου δώσει αλλά επειδή δεν έχει χρόνο μου είπε να γράψω ο,τι θέλω και να του το πάω να το υπογράψει. 

Δεν έχω ιδέα πως πρέπει να είναι μια τέτοια επιστολή και ψάχνω μήπως υπάρχει κάποιο καλό πρότυπο στο οποίο μπορώ να βασιστώ και να χρησιμοποιήσω σαν βάση και να το προσαρμοσω στο προφίλ μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Dante80 είπε

https://www.google.com/search?q=συστατική+επιστολή

Τσίμπα ένα πρότυπο και τροποποίησε το στα μέτρα σου.

Προφανώς και έκανα ενα google search πριν ανοίξω θέμα. Απλά θέλω καμία γνώμη απο κάποιον που ίσως εχει χρησιμοποιήσει ή εχει δει κάποια συστατική 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω δει, συντάξει και χρησιμοποιήσει συστατικές επιστολές στο παρελθόν (δις). Οποιοδήποτε από τα πρότυπα που βρίσκεις στο google είναι μια χαρά (απλά τροποποιείς με τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά της περίπτωσης σου).

Η συστατική επιστολή έχει δύο συστατικά. Την αναφορά στην ιδιότητα της εργασίας και το χρονικό διάστημα της συνεργασίας από την μια πλευρά, και την μνεία στην συνεργασία αυτή από την άλλη. Όλα τα πρότυπα που βλέπω με μια ματιά καλύπτουν το θέμα και στις δύο πλευρές, οπότε είσαι κομπλέ.

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dante80 είπε

Έχω δει, συντάξει και χρησιμοποιήσει συστατικές επιστολές στο παρελθόν (δις). Οποιοδήποτε από τα πρότυπα που βρίσκεις στο google είναι μια χαρά (απλά τροποποιείς με τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά της περίπτωσης σου).

Η συστατική επιστολή έχει δύο συστατικά. Την αναφορά στην ιδιότητα της εργασίας και το χρονικό διάστημα της συνεργασίας από την μια πλευρά, και την μνεία στην συνεργασία αυτή από την άλλη. Όλα τα πρότυπα που βλέπω με μια ματιά καλύπτουν το θέμα και στις δύο πλευρές, οπότε είσαι κομπλέ.

Πολύ χρήσιμη η βοήθειά σου, ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...