Προς το περιεχόμενο

Χωρίς φορτιστή στο κουτί πιθανόν και το Galaxy S21/S30, όπως το iPhone 12


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο φορτιστής δεν κοστίζει πάνω από 2-3 ευρώ στους κατασκευαστές. Ρε μποϊκοτάζ που θέλουν όλοι. Κρατήστε τα κινητά όλοι μια 5ετια να καταλάβουν τι σημαίνει αγοραστική ισχύς. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 226
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, chrisxpap είπε

Νομίζω ξέχασες να διαβάσεις το ναυαρχίδες

Όχι πνεύμα γιατί δεν σε παίρνει! Χιούμορ κάνουμε, μην αρπάζεσαι όπως οι υπόλοιποι!
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Hetfield είπε

Παντως η Ε.Ε. ενθαρυνει τετοιες πρακτικες.

Ο λογος για κοινο προτυπο φορτιστη ηταν ακριβως αυτο - να μειωθει το περιβαλλοντικο αποτυπωμα (οι πεταμενοι φορτιστες μολυνουν) και να αγοραζουμε μια φορα τον φορτιστη και να τον χρησιμοποιουμε σε ολες μας τις συσκευες.

Απο περιβαλλοντικης αποψης ειναι θεμιτη αυτη η πρακτικη, φυσικα ομως θα πρεπει να δουμε και την αναλογη μειωση στο κοστος για τον τελικο καταναλωτη.

Εξαιρετικο σχολιο, φιλε μου, ευγε! Πολλα likes!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Yeroplatanos είπε

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.

[offtopic]

Spoiler

 

Αυτό που είπα. Ότι δεν έχουν επαφή. Δεν είναι το μήλο και η ποζεριά ο λόγος που πληρώνω την Apple εγώ προσωπικά αλλά η εμπειρία χρήσης που σου προσφέρει όλο το σύνολο. Πρώην κάτοχος Oneplus 5t & Mi 9T. Έχω κάνει το πέρα δώθε αρκετές φορές και σε διάφορες φάσεις.

Εκεί που τελείωσε οριστηκά η Xiaomi και το Android για εμένα είναι όταν ένα πρωί που ξύπνησα να πάω για δουλειά το κινητό μου ήταν ΑΔΕΙΟ από εφαρμογές και data. Μην ακούσω τα κλασικά ότι κάτι έκανα κλπ γιατί παλαιότερα άλλαζα rom για να περάσει η μέρα και δεν είχα ποτέ θέμα. Το 9T δεν το είχα καν rooted. Υπάρχει σχετικό μου post σε διπλανό forum όταν έγινε το περιστατικό για όποιον δεν πιστεύει.

Καταλήγω στο εξής. Καλά τα Xiaomi και τίμια για τα λεφτά τους αλλά μέχρι εκεί. Σύγκριση με iPhone υπάρχει μόνο για όποιον παίζει υπερατού με τα specs. Για όποιον το κινητό αποτελεί μέσα σε όλα και "εργαλείο" δουλειάς, δεν υπάρχει επαφή. 

 

[ontopic]

Είμαι ο μόνος που δεν ενοχλούμαι ούτε με τα ακουστικά ούτε με τον φορτιστή καθώς πάντα τα αφήνω στο κουτί και χρησιμοποιώ φορτιστές που ήδη έχω αγοράσει (Anker π.χ.) γιατί δεν βρίσκω τους 1port πρακτικούς; 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπράβο πολύ καλή κίνηση για το περιβάλλον.Εγω προτείνω να μην μπορείς να αγοράσεις δεύτερο φορτιστή.Θα πρέπει να πηγαίνεις τον παλιό να ελέγχουν ότι δεν δουλεύει για να αγοράσεις άλλον.Πάει ο άλλος και αγοράζει 3 φορτιστές έναν για το γραφείο,έναν για το αυτοκίνητο και ένα  για το σπίτι.Που πας ρε άνθρωπε???

Επεξ/σία από Superuser3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ts0ts0s είπε

που ειναι τα συνηθη βλημματα να σχολιασουν τωρα? 

Έλα πες μας πόσες μετοχές της Apple έχεις και κάνεις έτσι;;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Μακάρι το μοναδικό πρόβλημα να ήταν οι φορτιστές ...

2. Εγγύηση θέλετε ... αμ δε ... δεν το φορτίσατε με εγκεκριμένο φορτιστή ... περάστε από το ταμείο τώρα ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου κάνει εντύπωση πως μερικοί έχετε πέντε φορτιστές με μια συσκευή.Εγω μια ζωή μια συσκευή με το φορτιστή της είχα,την πουλούσα η την έδινα μαζί με τον φορτιστή και αγόραζα άλλη με τον φορτιστή της και ξανά-μανα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δουμε τι αλλο θα σκεφτουν για να κλεψουν τον κοσμο ! Μας εκαναν να τους εχουμε αναγκη και τωρα μας πετσοκοβουν !

Συγχωρεσα τον exynos αυτο μου καθεται χειροτερα !

Καλα μας κανουν !

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν  θα πει τιποτα  και αντε να πει  εφοσων  αφαιρει καλωδιο φορτιστη ακουστικα παρτε  το καινουργιο μοντελο  70 και 80 ευρω λιγοτερα . η τιμες θα ειναι ιδιες .  

20 λεπτά πριν, Eloy είπε

Η επόμενη κίνηση θα είναι η πώληση των smartphones να γίνεται χωρίς κουτί - σε σακουλάκι μέσα

 

1 ώρα πριν, aromeo είπε

[offtopic]

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Αυτό που είπα. Ότι δεν έχουν επαφή. Δεν είναι το μήλο και η ποζεριά ο λόγος που πληρώνω την Apple εγώ προσωπικά αλλά η εμπειρία χρήσης που σου προσφέρει όλο το σύνολο. Πρώην κάτοχος Oneplus 5t & Mi 9T. Έχω κάνει το πέρα δώθε αρκετές φορές και σε διάφορες φάσεις.

Εκεί που τελείωσε οριστηκά η Xiaomi και το Android για εμένα είναι όταν ένα πρωί που ξύπνησα να πάω για δουλειά το κινητό μου ήταν ΑΔΕΙΟ από εφαρμογές και data. Μην ακούσω τα κλασικά ότι κάτι έκανα κλπ γιατί παλαιότερα άλλαζα rom για να περάσει η μέρα και δεν είχα ποτέ θέμα. Το 9T δεν το είχα καν rooted. Υπάρχει σχετικό μου post σε διπλανό forum όταν έγινε το περιστατικό για όποιον δεν πιστεύει.

Καταλήγω στο εξής. Καλά τα Xiaomi και τίμια για τα λεφτά τους αλλά μέχρι εκεί. Σύγκριση με iPhone υπάρχει μόνο για όποιον παίζει υπερατού με τα specs. Για όποιον το κινητό αποτελεί μέσα σε όλα και "εργαλείο" δουλειάς, δεν υπάρχει επαφή. 

[ontopic]

Είμαι ο μόνος που δεν ενοχλούμαι ούτε με τα ακουστικά ούτε με τον φορτιστή καθώς πάντα τα αφήνω στο κουτί και χρησιμοποιώ φορτιστές που ήδη έχω αγοράσει (Anker π.χ.) γιατί δεν βρίσκω τους 1port πρακτικούς; 

1 ώρα πριν, gv είπε

1. Μακάρι το μοναδικό πρόβλημα να ήταν οι φορτιστές ...

2. Εγγύηση θέλετε ... αμ δε ... δεν το φορτίσατε με εγκεκριμένο φορτιστή ... περάστε από το ταμείο τώρα ...

 

2 ώρες πριν, mjaros είπε

Σιγά μη βγούμε με πανό στους δρόμους να φωνάζουμε «Δώστε φορτιστές στον λαό!»

 

Επεξ/σία από allure_boy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...