Προς το περιεχόμενο

[COSMOTE - συμβόλαια] Απεριόριστα data για 15 μέρες με 7 Ευρώ..


prometheas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έλαβα πριν λίγο σε σύνδεση συμβολαιου από το MyCosmote App. Ισχύει μεχρι 31-08-2020 και μπορεί να ενεργοποιηθεί ένα πακέτο ανά 15 μέρες. Πρακτικά με 15  περίπου Ευρώ μπορείς να έχεις απεριόριστα δεδομένα για όλο τον Αύγουστο (παράδειγμα)

Ελπίζω να μην είναι προσωποποιημένη προσφορά και να ισχύει για όλους. Οποιος ενδιαφέρεται ας το δει

 

 

Screenshot_20200709_200124_gr.cosmote.myaccount.widget.jpg

Επεξ/σία από prometheas
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Λάθος, είναι και ο φόρος κινητής τηλεφωνίας.

Στα καρτοκινητά ειναι 12%, στα συμβόλαια είναι 12% έως 50€, μετά πάει 15%, 18%, 20% αναλογα το ύψος του λογαριασμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

"Με 6,90 + φόρο λοιπόν  θα ζήσεις μια μοναδική εμπειρία " . Ναι αλλά θέλω και free  και διακοπές γιοκ :P Πάντως αν έχεις μαζί καλό mobile hotspot λέει  

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

"Με 6,90 + φόρο λοιπόν  θα ζήσεις μια μοναδική εμπειρία " . Ναι αλλά θέλω και free  και διακοπές γιοκ :P Πάντως αν έχεις μαζί καλό mobile hotspot λέει  

Στα ψιλά γράμματα λέει ότι δεν ισχύει για data sharing. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, christos4 είπε

Στα ψιλά γράμματα λέει ότι δεν ισχύει για data sharing. 

 

11 λεπτά πριν, snips είπε

Πάντα το έγραφε αυτό η cosmote, τουλάχιστον σε ότι πακέτο του είδους έβγαζε  τον τελευταίο καιρό, αλλά πάντα ίσχυε το sharing.

Άλλο το data sharing της cosmote μεταξύ των sim που μπορεί να έχει κάποιος, και άλλο το mobile hotspot που έχετε στο μυαλό σας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, andreasece είπε

Άλλο το data sharing της cosmote μεταξύ των sim που μπορεί να έχει κάποιος, και άλλο το mobile hotspot που έχετε στο μυαλό σας.

Άρα με hotspot δουλεύει κανονικά και σε άλλες συσκευές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, andreasece είπε

Άλλο το data sharing της cosmote μεταξύ των sim που μπορεί να έχει κάποιος, και άλλο το mobile hotspot που έχετε στο μυαλό σας.

Νόμιζα ότι με το data sharing εννοούσε το hot spot, τωρα ειδα ότι είναι ξεχωριστή υπηρεσία. My bad. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και λιγο off υπαρχει το cosmote home booster το οποιο εκμεταλλευεται την υπαρχων συνδεση του σπιτιου ( δηλαδη να εχεις cosmote σπιτι) και εχεις 100 gb καθε μηνα με 6.8 ευρω. Οταν τελειωσουν τα 100 gb συνεχιζει απλα η ταχυτητα πεφτει στα 15 mbps και τον επομενο μηνα ξανα κανονικα 100gb με την κανονικη ταχυτητα. Σου δινουν ενα ρουτερ Huawei με μια sim μεσα το οποιο μπορεις να το βαλεις  οπουδηποτε. Η δεσμευση ειναι στα 2 χρονια. Αν καποιος το χρειαζεται και αφου δεν συμφερει να αγοραζεις mb  αξιζει πχ για εξοχικο κτλ ή ακομα σε 2ο σπιτι .

Πχ. αν εχεις 50αρα σπιτι και το σημειο που το βαλεις εχει καλο σημα θα πιανεις 50.

Αρχικα ειχε βγει για να boostarei την υπαρχων συνδεση αλλα βολεύει στην τιμη που το εχουν τωρα για φορητοτητα. 

*Καποιοι πωλητες σε καταστηματα γερμανος ή cosmote δεν ειναι ενημερωμενοι σχετικα με αυτο και μπορει να σας πουν οτι δεν γινεται να το βαλεις αλλου εκτος απο το σπιτι που ειναι η συνδεση, το οποιο δεν ισχυει.

Επεξ/σία από Tasosp22
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, andreasece είπε

Άλλο το data sharing της cosmote μεταξύ των sim που μπορεί να έχει κάποιος, και άλλο το mobile hotspot που έχετε στο μυαλό σας.

Τελικά για mobile hotspot μπορεί να χρησιμοποιηθεί κανονικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Tasosp22 είπε

*Καποιοι πωλητες σε καταστηματα γερμανος ή cosmote δεν ειναι ενημερωμενοι σχετικα με αυτο και μπορει να σας πουν οτι δεν γινεται να το βαλεις αλλου εκτος απο το σπιτι που ειναι η συνδεση, το οποιο δεν ισχυει.

Για να μην παραπληροφορούμε τον κόσμο. Ο κανόνας είναι αυτό που λένε οι πωλητές και η Cosmote. Στην δικιά μου περίπτωση το 4G του booster παίζει μόνο όταν είναι πάνω συνδεμένη η dsl, διαφορετικά ο bonding server hybrid.otenet.gr είναι down και δεν δίνει internet :ph34r:.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Για να μην παραπληροφορούμε τον κόσμο. Ο κανόνας είναι αυτό που λένε οι πωλητές και η Cosmote. Στην δικιά μου περίπτωση το 4G του booster παίζει μόνο όταν είναι πάνω συνδεμένη η dsl, διαφορετικά ο bonding server hybrid.otenet.gr είναι down και δεν δίνει internet :ph34r:.

Για να ενημερωθείς και εσύ λοιπόν σχετικά με αυτό πριν 1 μήνα το έκανα εγώ και άλλοι 2 φίλοι μου και δουλεύει το δικό μου σε εξοχικό και τα άλλα 2 στη δουλειά τους. 😎 

Επεξ/σία από Tasosp22
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...