Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft ενδιαφέρεται να εξαγοράσει την WB Games


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

39 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Ιαπωνική εταιρεία με Αμερικάνους αφεντικά μου ακούγεται λίγο εμετουλης για το τι θα προκύψει

Τη Sega καλύτερα να την αφήσουν ήσυχη, τη wb ας την πάρουν ίσως και καλύτερα

η καλα μην τρελενεσαι...δεν εμειναν και πολλα γιαπωνεζικα franchises στη sega...Μονο η Atlus και τα yakuza...οτι αλλο εχουν ειναι απο δυτικα στουντιος π.χ. total war, football manager, η relic...Οι γιαπωνεζοι το εχουν ριξει στα πατσινκο...

το πιο αστειο θα ηταν να παρουν οι κινεζοι της tencent και τη wb...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύχομαι να την αγοράσει να δούμε πραγματάκια! Ανταγωνισμός κύριοι, θα πιεστούνε τα παλουκάρια μας και θα δούμε παιχνιδάρες (καλα και η σόνυ μόνη της ήταν και έφτιαχνε παιχνιδάρες, τωρα θα το δούμε και απ την αντιπέρα όχθη! Ήδη τρίβω τα χέρια μου για ότι έπεται!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Choutas είπε

Αρκεί να μην τα πάρει η EA A να τα κάνει γεμάτα Microtransactions και Loot Boxes.

Θέλεις πάρε lootbox μηπως και σου κάτσει.

Επίσης σε περίπτωση που το έπαιρνε η ME θα ήθελα ένα Mortal Kombat vs Killer Instict crosoover παιχνίδι φτιαγμένο από Netherealm.

Καλυτερα να μην γινει αυτο που λες γιατι θα περιμενουμε την καθε σεζον του παιχνιδιου για να παιξουμε με νεους χαρακτηρες. Ειδαμε πως καταστρεψανε το ΚΙ με τις μαλακιες τους. Μακαρι ο Ed Boon να ξανα ανοιγε την Midway και να βλεπαμε και αλλους τιτλους εκτος απο ΜΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, RazielKvlt είπε

Η WB δεν είχε και το lord of the rings online και το κατέστρεψε;Από ένα από τα καλύτερα mmorpgs κατέληξε f2p μιζέρια μήπως και το σώσουν και τελικά to πούλησαν σε εταιρεία που φτιάχνει mobile games νομίζω.

παντος το Middle-earth: Shadow of Mordor και το Shadow of War εγω τα χαρηκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 ώρες πριν, Poulovas είπε

Μάλιστα...Η Microsoft έχει ξεχάσει μάλλον τη τραγωδία των Games for Windows – Live και είπε να ξαναπροσπαθήσει.

 

Τι σχέση εχουν τα Games for Windows - Live. Δηλαδή τι σε χαλάει να εχεις ολα αυτα τα games απο ολα αυτα τα studios την πρωτη μερα με μια συνδρομη στο Game Pass; Το οποιο ξαναλεω, η MS παει να το κανει το μοναδικο system seller στο συγχρονο gaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, NamelessDead είπε

Τι σχέση εχουν τα Games for Windows - Live. Δηλαδή τι σε χαλάει να εχεις ολα αυτα τα games απο ολα αυτα τα studios την πρωτη μερα με μια συνδρομη στο Game Pass; Το οποιο ξαναλεω, η MS παει να το κανει το μοναδικο system seller στο συγχρονο gaming

Θεώρω ότι η συγκεκριμένη πλατφόρμα (widows live) δεν στηρίχτηκε όπως έπρεπε. Επίσης πιστεύω ότι η κίνηση αυτή της MS είναι καθαρά καιροσκοπική/τυχοδιωκτική. Πλατφόρμες που ασχολούνται με το gaming μια χαρά υπάρχουν και λειτουργούν. Δλδ τι παραπάνω θα προσφέρει η MS πχ από το Steam?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 ώρες πριν, Poulovas είπε

Θεώρω ότι η συγκεκριμένη πλατφόρμα (widows live) δεν στηρίχτηκε όπως έπρεπε. Επίσης πιστεύω ότι η κίνηση αυτή της MS είναι καθαρά καιροσκοπική/τυχοδιωκτική. Πλατφόρμες που ασχολούνται με το gaming μια χαρά υπάρχουν και λειτουργούν. Δλδ τι παραπάνω θα προσφέρει η MS πχ από το Steam?

Xmm το gamepass δεν χρειαζεται να τα αγοραζεις οπως το steam. Μιλαω για τον εαυτο μου αλλά δεν με ενδιαφερει να εχω ουτε ραφια με κουτια ουτε σελιδες με τιτλους. Βρισκω το Χ παιχνιδι, αν μου αρεσει το τερματιζω και δεν το ξανα ακουμπω. Το Game Pass ειναι ιδανικο γι΄αυτο./

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, czarjuly είπε

Αυτη η τακτικη του ολα τα αυγα σε ενα καλαθι μου φανταζει δυσοιωνη,προτιμω ανεξαρτητα στουντιο να παραγουν παιχνιδια

 

Δες όμως τι λέει ο πρόεδρος της Obsidian και της inXile για την ελευθερία που έχουν πλέον στο να προωθούν νέες ιδέες για παιχνίδια που αν ήταν υπό την στέγη κάποιου Publisher που έχει επενδύσει χρήμα δεν υπήρχε περίπτωση ούτε καν να τις συζητήσουν μιας και φτιάχνανε τα παιχνίδια που ήθελε ο επενδυτής παρά αυτά που οι ίδιοι φανταζόντουσαν.

https://asapland.com/xbox-game-studios-obsidian-and-inxile-praise-microsoft-for-their-development-freedom/48698/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Saloufas είπε

Δες όμως τι λέει ο πρόεδρος της Obsidian και της inXile για την ελευθερία που έχουν πλέον στο να προωθούν νέες ιδέες για παιχνίδια που αν ήταν υπό την στέγη κάποιου Publisher που έχει επενδύσει χρήμα δεν υπήρχε περίπτωση ούτε καν να τις συζητήσουν μιας και φτιάχνανε τα παιχνίδια που ήθελε ο επενδυτής παρά αυτά που οι ίδιοι φανταζόντουσαν.

https://asapland.com/xbox-game-studios-obsidian-and-inxile-praise-microsoft-for-their-development-freedom/48698/

Μακαρι να ισχυει αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...