Προς το περιεχόμενο

[Gaming Chair] BlitzWolf BW-GC1 @ Banggood 80.35€


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω κι εγώ για μια gaming καρέκλα και μάλλον θα δώσω κάτι παραπάνω για να πάω σε Sharkoon. Έχετε υπ'όψιν ότι με τη δερματίνη το καλοκαίρι απλά δε θα κάθεσαι στην καρέκλα. Θα πρέπει οπωσδήποτε να έχετε πετσέτα από κάτω και πίσω στην πλάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

μόλις παρέλαβα και την έστησα, μπορώ να πω είναι πολύ άνετη, καλή ποιότητα κατασκευής δεν τρίζει καθόλου, 82 κιλά, 1.76 ύψος προλάβετε την άσπρη τώρα που βγήκε ξανά εγώ πήρα 3 κόκκινες για εμένα κ 2 φίλους. 

δωρεάν μεταφορικά όντως με dhl και πολύ γρήγορα ήρθε παραγγελία 9 Αυγούστου (Κυριακή) το βράδυ και 18 ήταν εδώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Batadoum είπε

Μονο ANDA παιδες , μην μπειτε στον κοπο να παρετε τιποτα αλλο.

μαζί με τα μεταφορικά τουλάχιστον είσαι x3 στην τιμή... μην σου πω x3.3.. άλλο 72€ άλλο 230 τουλάχιστον +20 μεταφορικά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά, αν μιλάμε για εργονομία δε πρέπει να τσιγκουνευόμαστε τα παραπάνω χρήματα. Μακροπρόθεσμα η πλάτη και η μέση μας θα μας ευχαριστούν.

@LIGHT1NG η συναρμολόγηση της καρέκλας του θέματος είναι περίπλοκη;

Επεξ/σία από imvrios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

μαζί με τα μεταφορικά τουλάχιστον είσαι x3 στην τιμή... μην σου πω x3.3.. άλλο 72€ άλλο 230 τουλάχιστον +20 μεταφορικά.. 

Καλα ναι εννοειται αυτο . 

Αυτο που θελω να πω ομως ειναι πως καλυτερα να μαζεψεις να παρεις κατι ακριβοτερο παρα να πεταξεις λεφτα τσαμπα σε κινεζια που θα τριζει , δεν θα ειναι ανετο , ποιοτικο κτλπ ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, imvrios είπε

Καλά, αν μιλάμε για εργονομία δε πρέπει να τσιγκουνευόμαστε τα παραπάνω χρήματα. Μακροπρόθεσμα η πλάτη και η μέση μας θα μας ευχαριστούν.

@LIGHT1NG η συναρμολόγηση της καρέκλας του θέματος είναι περίπλοκη;

πανεύκολα, 10 βίδες σύνολο 

3 λεπτά πριν, Batadoum είπε

Καλα ναι εννοειται αυτο . 

Αυτο που θελω να πω ομως ειναι πως καλυτερα να μαζεψεις να παρεις κατι ακριβοτερο παρα να πεταξεις λεφτα τσαμπα σε κινεζια που θα τριζει , δεν θα ειναι ανετο , ποιοτικο κτλπ ..

Κοίτα για τα κιλά μου με βάση από κάτι αξιολογήσεις την πήρα, με βάση τα χρήματα που είχα στην άκρη την άλλαξα από μια πολύ απλή που είχα, όπως είπα άνετη είναι δεν τρίζει.. το ότι είναι δερματίνη και το καλοκαίρι θα είναι σχετικά ζεστή υπάρχει λύση air conditioner /ανεμιστήρας τωρα αν ήμουν κάτω από 18 και τα πλήρωνε άλλος δεν θα είχα πρόβλημα να είχα και μια dxracer 🤣 αλλά τα 250/300 range είναι σχεδόν μισός μισθός και με τον κορονοκεφτε εκεί έξω καλό είναι να κρατάμε και κάτι στην άκρη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, Batadoum είπε

Μονο ANDA παιδες , μην μπειτε στον κοπο να παρετε τιποτα αλλο.

 

19 λεπτά πριν, imvrios είπε

Καλά, αν μιλάμε για εργονομία δε πρέπει να τσιγκουνευόμαστε τα παραπάνω χρήματα. Μακροπρόθεσμα η πλάτη και η μέση μας θα μας ευχαριστούν.

Εγώ που δεν έχω δώσει πάνω από 50€ μέχρι τώρα για καρέκλα γραφείου δεν πρόκειται ποτέ να δώσω τα τετραπλάσια χρήματα για καρέκλα gaming. Και πιστεύω δεν είμαι ο μόνος. Μακάρι να είχαμε όλοι 200€-300€ ώστε να παίρναμε την καλύτερη.

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

πανεύκολα, 10 βίδες σύνολο 

Κοίτα για τα κιλά μου με βάση από κάτι αξιολογήσεις την πήρα, με βάση τα χρήματα που είχα στην άκρη την άλλαξα από μια πολύ απλή που είχα, όπως είπα άνετη είναι δεν τρίζει.. το ότι είναι δερματίνη και το καλοκαίρι θα είναι σχετικά ζεστή υπάρχει λύση air conditioner /ανεμιστήρας τωρα αν ήμουν κάτω από 18 και τα πλήρωνε άλλος δεν θα είχα πρόβλημα να είχα και μια dxracer 🤣 αλλά τα 250/300 range είναι σχεδόν μισός μισθός και με τον κορονοκεφτε εκεί έξω καλό είναι να κρατάμε και κάτι στην άκρη 

Παλι συμφωνω μαζι σου απλα επειδη την εχω πατησει πολλες φορες στο παρελθον με κινεζιες δεν ξαναπερνω ποτε προσωπικα . 

Ουτε εγω ειμαι λεφτας η πιτσιρικας αλλα εκατσα τα μαζεψα και πηρα μια dark knight anda και ειναι μια απο τις καλυτερες επενδυσεις που εχω κανει στον εαυτο μου .

5 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Εγώ που δεν έχω δώσει πάνω από 50€ μέχρι τώρα για καρέκλα γραφείου δεν πρόκειται ποτέ να δώσω έστω και τα τετραπλάσια χρήματα για καρέκλα gaming. Και πιστεύω δεν είμαι ο μόνος. Μακάρι να είχαμε όλοι 200€-300€ ώστε να παίρναμε την καλύτερη.

Και εγω ετσι ημουν . Πηρα μια anda και αλλαξα γνωμη ομως χαχαχ. 

Η ποιοτητα ειναι η μερα με την νυχτα με τις αλλες των 80 και 100 ευρω . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Batadoum είπε

Παλι συμφωνω μαζι σου απλα επειδη την εχω πατησει πολλες φορες στο παρελθον με κινεζιες δεν ξαναπερνω ποτε προσωπικα . 

Ουτε εγω ειμαι λεφτας η πιτσιρικας αλλα εκατσα τα μαζεψα και πηρα μια dark knight anda και ειναι μια απο τις καλυτερες επενδυσεις που εχω κανει στον εαυτο μου .

reviews να κοιτάς τουλάχιστον η καρέκλα του νήματος είχε ήδη περίπου 120 με σχεδόν 5* όλες με βάση τα κριτήρια από άνεση /τρίξιμο /βάρος, κοίτα εμένα φίλος μου είχε ακόμα ξύλινη ξέρεις τι επένδυση θα του φανεί πως έκανε? ουυυυ🤣🤣🤣 εγώ για αυτό απέφευγα να πάρω από Ελλάδα κάτι φθηνό και μάζευα για κάτι αξιόλογο σε κάποια προσφορά να χτυπούσα αλλά αυτή μου έκατσε κουτί τελικά, επίσης αν δεν κάνω λάθος η genesis από eshop πρέπει να είναι η anda με άλλο όνομα.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα και εγώ μια άσπρη. 66 ευρώ τελική μου βγήκε με την χρήση πόντων που είχα στο account. Ελπίζω να είναι τίμια όπως και όλα τα προϊόντα της blitzwolf που έχω δοκιμάσει κατά καιρούς.  Thanks TS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Εγώ που δεν έχω δώσει πάνω από 50€ μέχρι τώρα για καρέκλα γραφείου δεν πρόκειται ποτέ να δώσω τα τετραπλάσια χρήματα για καρέκλα gaming. Και πιστεύω δεν είμαι ο μόνος. Μακάρι να είχαμε όλοι 200€-300€ ώστε να παίρναμε την καλύτερη.

Θα φύγουμε εκτός θέματος, οπότε θα γράψω μόνο μια φορά: καταρχήν το οικονομικό είναι απόλυτα κατανοητό.

Κάνεις το κλασικό λάθος. Στην καρέκλα σου θα κάθεσαι κάθε ημέρα για χρόνια. Αν δεν είναι εργονομική θα έχει μακροπρόθεσμη επίπτωση στην υγεία σου. Ειδικά όταν πολλοί συστήνουν να μην κάθεσαι καν όταν εργάζεσαι αλλά να έχεις standing desk γιατί οι πολλές ώρες καθιστικής εργασίας επιβαρύνουν σημαντικά.

Έτσι λοιπόν αξίζει να μαζέψεις χρήματα και να πάρεις μια ποιοτική εργονομική καρέκλα. Είναι επένδυση στην υγεία σου. Το ίδιο ισχύει και για οθόνες (αν και σε μικρότερο βαθμό απ' ότι παλαιότερα), πληκτρολόγια και ποντίκια. Και πέραν του εξοπλισμού μας πρέπει να διαμορφώσουμε και ένα σωστό εργονομικά περιβάλλον (στάση σώματος, ύψος οθόνης, αντανάκλαση οθόνης, τακτικά διαλείμματα κλπ). 

Και τέλος: όσο περνάνε τα χρόνια και με το καλό θα έχεις άλλες οικονομικές δυνατότητες, φρόντισε να επενδύεις σε ποιοτικό εξοπλισμό. Όταν αρχίσεις να το κάνεις, θα καταλάβεις πόσο λάθος έκανες με γκατζετάκια που τα αγόραζες 15€ γιατί ήταν προσφορά από 17€ αρχική τιμή και νόμιζες ότι κάλυπτες τις ανάγκες σου. Και δε θα ξαναγυρίσεις πίσω. 

Επεξ/σία από imvrios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/7/2020 στις 11:21 ΜΜ, therion13 είπε

Πολύ σοβαρά το παίρνεις. Ακομα και αυτή στα 90€ μια χαρα θα είναι για την υγεία αλλα σιγουρα μέχρι ένα ύψος. Βέβαια και εγω πριν.... Δεν θυμάμαι 4-6 χρόνια πριν που με πονούσε η μέση εδωσα 480€ για μια καρέκλα αλλα ακομα σαν καινούρια είναι. Τα μαξιλαράκια της ουτε λακκούβα. Για αυτό σου λέω πολύ σοβαρά το παίρνεις γιατί εχω ξεχάσει τι πάει να πάει κακή καρεκλα

Μαλλον εσυ δεν παιρνεις σοβαρα την υγεια σου (φιλικα στο λεω).

η σωστη στηριξη του σωματος παιζει ρολο σε πολλα πραγματα στην υγεια μας. Αν καθεσαι ασχημα αρκετες ωρες τη μερα μακροπροθεσμα ισως το βρεις μπεοστα μιυ (μέση αυχένας πλατη κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...