Προς το περιεχόμενο

Vodafone vDsl Προβλημα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλημερα σας

Ειχα που ειχα προβλημα τον τελευταιο καιρο σαν dsl (χαμηλη ταχυτητα ξαφνικα)

αλλαξα σε vdsl 100αρα και προκοπη δν ειδα

ας ξεκινησουμε

βλεπω παρα πολλες ασταθειες και στην ταχυτητα και παρα μα παρα πολλες αποσυνδεσεις

να σας πω οτι εχω αλλαξει καλωδιο udp cat5 απο την πορτα του σπιτιου απευθειας

2 φορες ηρθε τεχνικος

την πρωτη μετρησε το καλωδιο οπου το ειδε σωστα

την δευτερη ηρθε το συνεργειο με την οπτικη οπου ειδε το παλικαρι οτι το καλωδιο ειναι κομπλε,

οταν το εβαλε το μηχανημα του στο καλωδιο δν εκανε αποσυνδεσεις ενω στο ρουτερ εκανε ξανα και ξανα,μου ειπε λογικα ρουτερ

λεω επιτελους θα ηρεμησω,ελα ομως που δν ειναι ρουτερ,καθως και στο καινουριο τα ιδια,αφου μ τα ξαναεκανε αυτα το εδωσε βλαβη στον οτε

ο οποιος οτε ηρθε και δν ειδε προβλημα στην γραμμη δλδ το καλωδιο,να σας πω οτι ειμαι σε αποσταση 15 μετρων απο το καφαο οποτε το ρουτερ και καλα συνχρονιζει στα 110 mb

σημερα περιμενω αφου το ξανα ειδαν και αυτοι οτι εχω αποσυνχρονισμουν και πτωση ταχυτητας να ερθει και τεχνικος βονταφον και οτε,τι γινεται ρε γαμωτο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έτσι όπως τα λες, το πιο πιθανό είναι να υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην κάρτα ή στην πόρτα της καμπίνας που είσαι. Η καμπίνα ποιανού παρόχου είναι; 

Λογικά μέχρι τώρα θα πρέπει να έχουν έρθει οι τεχνικοί. Ενημέρωσε μας αν βρήκαν άκρη. 

Επεξ/σία από toketog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε τεχνικός του ΟΤΕ,αρχικά επειδή μένω ισόγειο σε 3 οροφή πολυκατοικία μου είπε κανονικά το utp έπρεπε να το είχα συνδέσει κρβ από την πόρτα της εισόδου εκεί έφτανε του ΟΤΕ,εγώ το έβαλα από άλλη είσοδο,τώρα δν ξέρω αν είναι θέμα αυτό γιατί παλιά όταν το μέτρησαν δν είχαν θέμα,τεσπα άκρη δν έβγαλα αυτός έβαλε το μηχάνημα του μέτρησε ότι δίνει έως 150mbps και ότι κάτι φταίει εσωτερικά,μου είπε ότι κατά 99% να βάλω το καλώδιο από την πλευρά της εισόδου που φτάνει το καλώδιο του ΟΤΕ και θα είμαι κομπλέ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,το προβλημα λυθηκε,εφταιγε η γραμμη,εβαλα το καλωδιο στην γραμμη που μου υπεδειξε ο οτε(εννοω η βοντα μ ειχε μετρησει αλλη)  και ολα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...