Προς το περιεχόμενο

Οικονομικά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιος είναι ο τομέας που θα σε ενδιέφερε περισσότερο να ασχοληθείς?

Μήπως Ναυτιλιακά? Λογιστική? Πως σκέφτεσαι τον εαυτό σου σε 5 χρόνια από τώρα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι το πρόβλημα...Δεν ξέρω.. Μου άρεσει πολύ το μάθημα της Οικονομίας και ταυτόχρονα παρακολουθώ βίντεο στο youtube για το χρηματιστήριο. Δεν έχω καταλάβει τι παίζει με την αγορά εργασίας. Τα προγραμματα σπουδων τα εχω ψαξει, ξερω τι μαθηματα κανουν σε καθε τμημα οικονομικων

Σε ευχαριστώ για την απαντηση σου :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σε συμβούλευα να ψαχτείς στο banking and risk management. 

Νομίζω θα σου αρέσει πολύ. Υπάρχουν πολλές σχολές να ψάξεις.. τώρα για απλή τραπεζική μπορείς να δεις και την σχολή του Πανεπιστημίου Πειραιά! Πάντως θα σου συνιστούσα να έψαχνες κάτι και στην Αγγλία ή Ιρλανδία ή Σκοτία. Νομίζω αξίζει!!

Να είσαι καλά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/7/2020 στις 7:43 ΜΜ, evgkoul είπε

Θα σε συμβούλευα να ψαχτείς στο banking and risk management. 

Νομίζω θα σου αρέσει πολύ. Υπάρχουν πολλές σχολές να ψάξεις.. τώρα για απλή τραπεζική μπορείς να δεις και την σχολή του Πανεπιστημίου Πειραιά! Πάντως θα σου συνιστούσα να έψαχνες κάτι και στην Αγγλία ή Ιρλανδία ή Σκοτία. Νομίζω αξίζει!!

Να είσαι καλά!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Δεν ήξερα πώς μπορεις από οικονομικα να κάνεις κάτι τέτοιο. Νόμιζα πώς οι αναλυτές κινδύνου στις τράπεζες είναι απόφοιτοι μαθηματικού με κάποιο Msc στην τραπεζική ή τέλος πάντων κάποιο σχετικό master. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εγώ δεν ξέρω θα τελειωνα καλυτερα ΟΠΑ (Οικονομικο Πανεπιστημιο Αθηνων πρωην ΑΣΟΕΕ) εχει πλεον τοσο κυρος που παρόλο που τυπικα δεν συμβαινει, άτυπα οι εργοδοτες κοιτανε αν τελειωσες αυτο ή καποιο αλλο! απο κει και περα η σχολη προσφερει απειρα μεταπτυχιακα πανω στο κομματι που σε ενδιαφερει πιο πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με την συγκεκριμένη σχολή είναι ότι εκεί είναι μαζεμένοι όλοι οι αναρχικοί, με αποτέλεσμα να χάνονται συχνά μαθήματα λόγο καταλήψεων κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...