Προς το περιεχόμενο

Αγορά Προκάτ Σπιτιού:


konaplyta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Εχω μια απορία σε σχέση με τα προκάτ σπίτια. Ειναι όνειρο μου να αγοράσω τη δική μου μονοκατοικία στο μελλον και κανω γερή οικονομία απο τώρα ώστε σε καμια 10ρια χρόνια να εκπληρώσω το όνειρο μου αυτο. Για πολλούς λογους εχω καταλήξει στα προκατασκευασμένα σπίτια. Γνωρίζει κανείς απο τιμές που υπάρχουν στην αγορά;  Αν υποθέσουμε οτι έχω ενα οικοπεδο και θελήσω να βαλω ενα σπίτι δυοροφο 100 τ.μ, ισόγειο και 50 τ.μ 1ος, πόσο παίζει να στοιχίσει πανω-κατω; Γενικά ρωταω, απλα θέλω να μάθω τι τιμές ισχύουν ως προς στιγμήν 

Επεξ/σία από konaplyta
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, konaplyta είπε

Καλησπέρα. Εχω μια απορία σε σχέση με τα προκάτ σπίτια. Ειναι όνειρο μου να αγοράσω τη δική μου μονοκατοικία στο μελλον και κανω γερή οικονομία απο τώρα ώστε σε καμια 10ρια χρόνια να εκπληρώσω το όνειρο μου αυτο. Για πολλούς λογους εχω καταλήξει στα προκατασκευασμένα σπίτια. Γνωρίζει κανείς απο τιμές που υπάρχουν στην αγορά;  Αν υποθέσουμε οτι έχω ενα οικοπεδο και θελήσω να βαλω ενα σπίτι δυοροφο 100 τ.μ, ισόγειο και 50 τ.μ 1ος, πόσο παίζει να στοιχίσει πανω-κατω; Γενικά ρωταω, απλα θέλω να μάθω τι τιμές ισχύουν ως προς στιγμήν 

Ρωτάς από τώρα για μετά από 10 χρόνια???

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, fotisdra είπε

Σε 10 χρόνια μπορεί να τα εκτυπώνουν τα σπίτια ή να μας έχουν πάρει τα οικόπεδα οι Τούρκοι παράδειγμα φέρνω εγώ τώρα

Σε δέκα χρόνια θα έχουμε οικόπεδα απέναντι.

Τα προκάτ είναι κακή επιλογή για σεισμικά ενεργές περιοχές κοπελιά όπως αυτή που είσαι στην Ελλάδα ή την άλλη στο εξωτερικό.

  • Like 1
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

49 λεπτά πριν, tosser είπε

 

Τα προκάτ είναι κακή επιλογή για σεισμικά ενεργές περιοχές κοπελιά όπως αυτή που είσαι στην Ελλάδα ή την άλλη στο εξωτερικό.

Τα προκάτ είναι η ασφαλέστερη επιλογή για σεισμικά ενεργες περιοχες όπως η Ελλάδα καθώς προσφέρουν την μέγιστη αντισεισμικότητα, θα κάνουν ρωγμές στους αρμούς σύνδεσης αλλά δε θα σου πέσουν ποτέ στο κεφάλι .

Και μια συμβουλή προς την ts , αν γίνεται κάνε τα 100 τμ σε ένα επίπεδο πάρα από 50 τμ  σε δύο....  Έχε υπόψιν σου ότι όσο τα χρόνια θα περνούν θα σου φαίνεται  ότι  τα σκαλοπάτια θα αυξάνουν και σε ύψος και σε πλήθος....

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν το εφτιαχνες τωρα αυτο το σπιτι που αναφερεις θα σου παει με αδειες, φπα, βαση μπετο, πληρη εξοπλισμενο μεσα, περιφραξεις, βοθρους και τα σχετικα περιπου ατα 130 χιλιαρικα και υπολογισε να ειναι ετοιμο σε 9-12 μηνες, η αδεια μονο για να βγει περνει κανα 6μηνο, το σπιτι γινεται ποιο γρηγορα μπορει και σε 3 μηνες μεσα να χτιστει αναλογα την εταιρια που θα παρεις!. μιλαμε παντα για ενα απλο ωραιο συμβατικο σπιτι...τωρα αν θελεις μεσα ποιο περιεργα και ποιο ακριβα πραγματα ποιο στυλατα και τα σχετικα ανεβαινει το ποσο, παραδειγμα εχει διαφορα να βαλεις στους τοιχουσ ταπετσαριες σε αντιθεση με απλα να τους βαψεις.

Επεξ/σία από markoliaz
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, konaplyta είπε

Καλησπέρα. Εχω μια απορία σε σχέση με τα προκάτ σπίτια. Ειναι όνειρο μου να αγοράσω τη δική μου μονοκατοικία στο μελλον και κανω γερή οικονομία απο τώρα ώστε σε καμια 10ρια χρόνια να εκπληρώσω το όνειρο μου αυτο. Για πολλούς λογους εχω καταλήξει στα προκατασκευασμένα σπίτια. Γνωρίζει κανείς απο τιμές που υπάρχουν στην αγορά;  Αν υποθέσουμε οτι έχω ενα οικοπεδο και θελήσω να βαλω ενα σπίτι δυοροφο 100 τ.μ, ισόγειο και 50 τ.μ 1ος, πόσο παίζει να στοιχίσει πανω-κατω; Γενικά ρωταω, απλα θέλω να μάθω τι τιμές ισχύουν ως προς στιγμήν 

Σε 10 χρόνια οι τιμές θα έχουν αλλάξει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το προκατ είναι γενικη έννοια..μεταλλικό(συμμεικτη μεταλλική κατασκευή ),πάνελ,ξυλινο κτλ..ότι πληρώσεις παιρνεις..αν βάλεις και χτίσιμο βάση ΚΕΝΑΚ, ΝΟΚ κλάση α

Kofinas

familyhouse 

Karagiannakis

Prokat

Alti com gr

Toumoulis

Επεξ/σία από kage
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, markoliaz είπε

αν το εφτιαχνες τωρα αυτο το σπιτι που αναφερεις θα σου παει με αδειες, φπα, βαση μπετο, πληρη εξοπλισμενο μεσα, περιφραξεις, βοθρους και τα σχετικα περιπου ατα 130 χιλιαρικα και υπολογισε να ειναι ετοιμο σε 9-12 μηνες, η αδεια μονο για να βγει περνει κανα 6μηνο, το σπιτι γινεται ποιο γρηγορα μπορει και σε 3 μηνες μεσα να χτιστει αναλογα την εταιρια που θα παρεις!. μιλαμε παντα για ενα απλο ωραιο συμβατικο σπιτι...τωρα αν θελεις μεσα ποιο περιεργα και ποιο ακριβα πραγματα ποιο στυλατα και τα σχετικα ανεβαινει το ποσο, παραδειγμα εχει διαφορα να βαλεις στους τοιχουσ ταπετσαριες σε αντιθεση με απλα να τους βαψεις.

Σε ευχαριστώ πολυ, η πιο χρήσιμη απάντηση που πήρα 😊 

22 λεπτά πριν, kage είπε

Το προκατ είναι γενικη έννοια..μεταλλικό(συμμεικτη μεταλλική κατασκευή),πάνελ,ξυλινο κτλ..ότι πληρώσεις παιρνεις

Kofinas

familyhouse 

Karagiannakis

Prokat

Alti com gr

Ευχαριστώ 

2 ώρες πριν, Apoll είπε

Σε 10 χρόνια οι τιμές θα έχουν αλλάξει. 

Ναι προφανώς, απλά θέλω να μάθω περίπου τις τιμές 

 

6 ώρες πριν, tosser είπε

Σε δέκα χρόνια θα έχουμε οικόπεδα απέναντι.

Τα προκάτ είναι κακή επιλογή για σεισμικά ενεργές περιοχές κοπελιά όπως αυτή που είσαι στην Ελλάδα ή την άλλη στο εξωτερικό.

Ευχαριστώ για την απάντηση ομως διαφωνώ στο οτι ειναι κακη επιλογή, αντέχουν πολυ παραπάνω απο τα κανονικα

16 ώρες πριν, AtiX είπε

Ρωτάς από τώρα για μετά από 10 χρόνια???

Ναι 😊

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

13 ώρες πριν, fotisdra είπε

Σε 10 χρόνια μπορεί να τα εκτυπώνουν τα σπίτια ή να μας έχουν πάρει τα οικόπεδα οι Τούρκοι παράδειγμα φέρνω εγώ τώρα

Πώς περνάνε τα χρόνια...

https://youtu.be/eIVl3gmswhM

Επεξ/σία από e-tic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...