Προς το περιεχόμενο

Image preview Auto Fix


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα . Πέρασα τις φωτογραφίες απο μια μηχανή canon στο pc , σε raw αρχείο . Το πρόβλημα μου είναι οτι στο preview μετά απο 5 δευτερόλεπτα μου κάνει auto fix την εικόνα , που στις πιο πολλές φορές της χαλάει τον φωτισμό η την κάνει rotate μόνη της . Καμιά λύση ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτό είναι θέμα οδηγού raw.

Η προ επισκόπηση είναι ενδεικτική.

Τα χρώματα και την έκθεση θα τα δεις και θα τα ορίσεις σύμφωνα με αυτό που θέλεις να δείξεις κατά την επεξεργασία.

*έχει να κάνει και με το πρόγραμμα που τις ανοίγεις,πχ με ACD see  έχει επιλογή στο τρόπο προβολής,αν θέλεις άμεση και γρήγορη προβολή ή ποιοτική.

 

Επεξ/σία από decentintocerberon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, decentintocerberon είπε

αυτό είναι θέμα οδηγού raw.

Η προ επισκόπηση είναι ενδεικτική.

Τα χρώματα και την έκθεση θα τα δεις και θα τα ορίσεις σύμφωνα με αυτό που θέλεις να δείξεις κατά την επεξεργασία.

*έχει να κάνει και με το πρόγραμμα που τις ανοίγεις,πχ με ACD see  έχει επιλογή στο τρόπο προβολής,αν θέλεις άμεση και γρήγορη προβολή ή ποιοτική.

Όταν την ανοίγω με ps μου δείχνει την εικόνα κανονικά, όπως και όταν την ανοίγω με το πρόγραμμα, απλά σε 5 δευτερόλεπτα αλλάζει και την κάνει auto fix. 

Με το Picasa που δοκίμασα να δω φώτο μετά απο 5 δευτερόλεπτα πετάει ροζ διαφάνεια κ την καλύπτει. 

Τι μπορεί να φτιάει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...