Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα . Πέρασα τις φωτογραφίες απο μια μηχανή canon στο pc , σε raw αρχείο . Το πρόβλημα μου είναι οτι στο preview μετά απο 5 δευτερόλεπτα μου κάνει auto fix την εικόνα , που στις πιο πολλές φορές της χαλάει τον φωτισμό η την κάνει rotate μόνη της . Καμιά λύση ;;;

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτό είναι θέμα οδηγού raw.

Η προ επισκόπηση είναι ενδεικτική.

Τα χρώματα και την έκθεση θα τα δεις και θα τα ορίσεις σύμφωνα με αυτό που θέλεις να δείξεις κατά την επεξεργασία.

*έχει να κάνει και με το πρόγραμμα που τις ανοίγεις,πχ με ACD see  έχει επιλογή στο τρόπο προβολής,αν θέλεις άμεση και γρήγορη προβολή ή ποιοτική.

Επεξ/σία από decentintocerberon

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
4 ώρες πριν, decentintocerberon είπε

αυτό είναι θέμα οδηγού raw.

Η προ επισκόπηση είναι ενδεικτική.

Τα χρώματα και την έκθεση θα τα δεις και θα τα ορίσεις σύμφωνα με αυτό που θέλεις να δείξεις κατά την επεξεργασία.

*έχει να κάνει και με το πρόγραμμα που τις ανοίγεις,πχ με ACD see  έχει επιλογή στο τρόπο προβολής,αν θέλεις άμεση και γρήγορη προβολή ή ποιοτική.

Όταν την ανοίγω με ps μου δείχνει την εικόνα κανονικά, όπως και όταν την ανοίγω με το πρόγραμμα, απλά σε 5 δευτερόλεπτα αλλάζει και την κάνει auto fix. 

Με το Picasa που δοκίμασα να δω φώτο μετά απο 5 δευτερόλεπτα πετάει ροζ διαφάνεια κ την καλύπτει. 

Τι μπορεί να φτιάει; 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Cookies

Χρησιμοποιούμε cookies για μια καλύτερη εμπειρία πλοήγησης στο site.