Προς το περιεχόμενο

Galaxy S10 lite 8/128 429€ @ germanos


Tasosp22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

πολυ καλη τιμη...

λιγο που κοιταξα, το πιο κοντινο στα σοβαρα σαιτ, κυμαινεται γυρω στο 500 εδω, γερμανια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Snapdragon 855 έχει ε ;

Αν δεν είχα πάρει κινητό πέρσι ( Galaxy note 10 + ) θα το είχα τσιμπήσει χωρίς δεύτερη σκέψη.

Επεξ/σία από NobodyRankXV
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολυ καλη οντως η προσφορα.

Θα ηταν ομως η υπερτατη αν μπορουσες να αγορασεις online με τιμολογιο και απαλλαγη ΦΠΑ.

Απο οτι ειδα στο site δεν σου επιτρεπει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, g_angel01 είπε

Ειναι πολυ καλη οντως η προσφορα.

Θα ηταν ομως η υπερτατη αν μπορουσες να αγορασεις online με τιμολογιο και απαλλαγη ΦΠΑ.

Απο οτι ειδα στο site δεν σου επιτρεπει.

Κατσε δεν γινεται να κοπει τιμολογιο στον Γερμανο? Ακομα και χωρις αμεση απαλλαγη ας παει για επιστροφη αργοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα απο το site οταν επιλεξεις τιμολογιο ΚΑΙ απαλλαγη ΦΠΑ (να γινει επιτοπου η αποφορολογηση δηλαδη), σε ενημερωνει να μεταβεις στο πλησιεστερο καταστημα και δεν σε αφηνει να προχωρησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, g_angel01 είπε

Μεσα απο το site οταν επιλεξεις τιμολογιο ΚΑΙ απαλλαγη ΦΠΑ (να γινει επιτοπου η αποφορολογηση δηλαδη), σε ενημερωνει να μεταβεις στο πλησιεστερο καταστημα και δεν σε αφηνει να προχωρησεις.

Δεν γινεται ουτε να κανεις την παραγγελια με παραλαβη απο το καταστημα και να το πληρωσεις εκει χωρις ΦΠΑ?

Αν δεν γινεται ουτε κι αυτο τοτε λογικα θα εβαλαν επιτηδες σημερα την προσφορα που ειναι ολα κλειστα για να μην μπορει κανενας να το αγορασει χωρις ΦΠΑ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, lefterisag είπε

Πολύ ωραίο κινητό το παρήγγειλα ήδη σε τέτοια τιμή. Θα άξιζε πιστευετε ανταλλαγή με p30 pro που μου λέει ένας φίλος; 

Το pro κερδίζει μόνο στις κάμερες. Σε όλα τα άλλα το samsung. Επεξεργαστή, οθόνη και μπαταρία. Επίσης το pro είναι ενός έτους πιο παλιό (λιγότερες ενημερώσεις) και 100ε πιο ακριβό από το s10 lite του Γερμανού (429)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Δεν γινεται ουτε να κανεις την παραγγελια με παραλαβη απο το καταστημα και να το πληρωσεις εκει χωρις ΦΠΑ?

Αν δεν γινεται ουτε κι αυτο τοτε λογικα θα εβαλαν επιτηδες σημερα την προσφορα που ειναι ολα κλειστα για να μην μπορει κανενας να το αγορασει χωρις ΦΠΑ.

Καλησπέρα, κι εγω αυτό έκανα φίλε. Απλή online παραγγελία με παραλαβή απο το κατάστημα και στα σχόλια ζήτησα τιμολόγιο με απαλλαγή του ΦΠΑ. Δεν βρίσκω λογική να μην πάρεις κάτι που νομικά δικαιούσαι επειδή σήμερα τυχαίνει να είναι Κυριακή. Ούτε προσωπικά πιστεύω οτι θα δημιουργήσει πρόβλημα το κατάστημα του Γερμανού. Οψόμεθα...

 

 

Επεξ/σία από Gus1984
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Gus1984 είπε

Καλησπέρα, κι εγω αυτό έκανα φίλε. Απλή online παραγγελία με παραλαβή απο το κατάστημα και στα σχόλια ζήτησα τιμολόγιο με απαλλαγή του ΦΠΑ. Δεν βρίσκω λογική να μην πάρεις κάτι που νομικά δικαιούσαι επειδή σήμερα τυχαίνει να είναι Κυριακή. Ούτε προσωπικά πιστεύω οτι θα δημιουργήσει πρόβλημα το κατάστημα του Γερμανού. Οψόμεθα...

 

 

Σου εύχομαι να μπορέσεις να το πάρεις. Απλά να ξέρεις ότι τα καταστήματα δεν έχουν σχέση με το online κατάστημα, όσο τρελό κι αν ακούγεται(!). 

Τα φυσικά καταστήματα λειτουργούν ως courier. Η τιμολόγηση δηλαδή δεν γίνεται εκείνη την ώρα στο φυσικό κατάστημα αλλά έρχονται ήδη τιμολογημένα από το e-shop...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Vinsomnia είπε

Έχοντας δει και τα 419 ευρώ της Media Markt για το S10+ 512GB, δεν ξέρω εάν αξίζει να περιμένω Black Friday μήπως υπάρξει παρόμοια τιμή, ή να καταλήξω εδώ.

Όπως τα λες, κι εμένα κλειδώνει το μυαλό όταν δω μια προσφορά και ακόμα και αφού εξαντληθεί μετά, θεωρώ οτι μπορούμε να μιλάμε για προσφορά μόνο αν χτυπάει ίδια ή χαμηλότερη τιμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, christosk78 είπε

Σου εύχομαι να μπορέσεις να το πάρεις. Απλά να ξέρεις ότι τα καταστήματα δεν έχουν σχέση με το online κατάστημα, όσο τρελό κι αν ακούγεται(!). 

Τα φυσικά καταστήματα λειτουργούν ως courier. Η τιμολόγηση δηλαδή δεν γίνεται εκείνη την ώρα στο φυσικό κατάστημα αλλά έρχονται ήδη τιμολογημένα από το e-shop...

Αν αυτό βρει εφαρμογή σε αυτή την περίπτωση τότε φίλε μου απλά δεν θα παραλάβω. Σε ευχαριστώ για το σχόλιο και την πληροφόρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Gus1984 είπε

Καλησπέρα, κι εγω αυτό έκανα φίλε. Απλή online παραγγελία με παραλαβή απο το κατάστημα και στα σχόλια ζήτησα τιμολόγιο με απαλλαγή του ΦΠΑ. Δεν βρίσκω λογική να μην πάρεις κάτι που νομικά δικαιούσαι επειδή σήμερα τυχαίνει να είναι Κυριακή. Ούτε προσωπικά πιστεύω οτι θα δημιουργήσει πρόβλημα το κατάστημα του Γερμανού. Οψόμεθα...

Βρίσκω απολύτως φυσιολογικό αυτό που λές αλλά πολύ φοβάμαι ότι ο christosk78 έχει δίκιο!

Γεγονός που πολύ απλά αποδεικνύει την "αναπηρία" του Γερμανού σε αυτο το θέμα😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή τυγχάνει αρκετές φορές να το έχω προσπαθήσει, ο Γερμανός ακολουθεί αυτήν την απαράδεκτη λογική. Στο κατάστημα όταν πηγαίνει με τον τρόπο που είπατε είναι ήδη τιμολογημενο κ κλειστό σε έξτρα κούτα κούριερ κ αν πχ βάλεις πληρωμή από κατάστημα, απλώς κόβουν το έξτρα παραστατικό πληρωμής κι όχι το επίσημο φορολογικό, ισχυριζόμενοι ακριβώς πως είναι πλήρως ανεξάρτητοι από το ηλεκτρονικό κατάστημα και δεν μπορούν να αλλάξουν το παραμικρό.

Δεν ξέρω πάντως αν είναι τυχαίο, αλλά στις τόσες μέρες ημερήσιων προσφορών που τρέχει ο Γερμανός αυτήν την περίοδο, πάλι καλή περίπτωση προσφοράς σε κινητό παρεμφερές αν θυμάμαι καλά, πάλι Κυριακή (την περασμένη, Note10 lite?, είχε ανοίξει θέμα) το είχε δώσει, δηλαδή εκ νέου τη μοναδική ημέρα που δεν μπορούσες να κόψεις τιμολόγιο.

Επεξ/σία από nikosdet
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι είναι με τον Γερμανό και τις online προσφορές του. Μόνο κανονικό τιμολόγιο μπορείς να κόψεις και να πάρεις πίσω τον ΦΠΑ στην εκκαθάριση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...