Προς το περιεχόμενο

Αγορά καινουργιο οικογενειακο αμαξι


anastasis11

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε αυτά τα λεφτά, με περίπου 24.000 για την ακρίβεια παίρνεις και Corolla Sedan Hybrid που απο χώρους δεν παίζεται αν θέλεις να βάλεις τα πάντα ολα.

Ειναι και να σου αρέσει αυτός ο τύπος αυτοκινήτων βέβαια (καθώς κάποιοι θεωρούν οτι ειναι για ηλικιες 45+).

Και απο εγγυήσεις επίσης 6 χρόνια 180.000 χλμ στο αμαξι + 11 χρόνια οι μπαταρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το C3 aircross με το αυτοματο κ 130 άλογα νομίζω θα είσαι πιο χαμηλά από το budget και θα έχεις χώρους και άνεση (δε το έχω κάνει TD αλλά απ όσα λένε τα review).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιστεύετε ένα hybrid θα μπορούσε να κάνει ένα ταξίδι εκτός Ελλάδας? ... Ή θα ζοριζοταν ? Δεν μιλάμε για κάθε χρόνο ...   Έχω ένα φίλο που πριν γίνουν όλα αυτά με τον ιό μου είπε "" πήρα το αμάξι και πήγα Ιταλία για διακοπές "" και λέω θα ήταν ενδιαφέρον να κάνω και εγώ κάτι τέτοιο όταν ο μικρός θα ήταν σε ηλικία κατάλληλη για ταξίδι ...  Θέλω με αυτήν την ερώτηση να δω αν αξίζει να κοιτάω και hybrid  απλά εκεί έχω έναν φόβο για την μπαταρία  ας πούμε η Toyota λέει 11 χρόνια εγγύηση ... Μετά τι γίνεται , γιατί το κόστος είναι μεγάλο αν κάτσει κάτι ( βέβαια σε 11 χρόνια η τεχνολογία στην μπαταρία ή στο hybrid θα έχει αναπτυχθεί) ... Λέτε να βάλω στο κόλπο και το hybrid ?

Επεξ/σία από anastasis11
Ορθογραφία
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, anastasis11 είπε

Πιστεύετε ένα hybrid θα μπορούσε να κάνει ένα ταξίδι εκτός Ελλάδας? ... Ή θα ζοριζοταν ? Δεν μιλάμε για κάθε χρόνο ...   Έχω ένα φίλο που πριν γίνουν όλα αυτά με τον ιό μου είπε "" πήρα το αμάξι και πήγα Ιταλία για διακοπές "" και λέω θα ήταν ενδιαφέρον να κάνω και εγώ κάτι τέτοιο όταν ο μικρός θα ήταν σε ηλικία κατάλληλη για ταξίδι ...  Θέλω με αυτήν την ερώτηση να δω αν αξίζει να κοιτάω και hybrid  απλά εκεί έχω έναν φόβο για την μπαταρία  ας πούμε η Toyota λέει 11 χρόνια εγγύηση ... Μετά τι γίνεται , γιατί το κόστος είναι μεγάλο αν κάτσει κάτι ( βέβαια σε 11 χρόνια η τεχνολογία στην μπαταρία ή στο hybrid θα έχει αναπτυχθεί) ... Λέτε να βάλω στο κόλπο και το hybrid ?

Γιατί να έχεις θέμα σε ταξίδια στο εξωτερικό με το hybrid? Θεωρώ ότι θα είσαι μία χαρά. Εγώ θα σου πρότεινα να κοίταζες για diesel hybrid για είσαι full οικονομικός!

Και να χαλάσει η μπαταρία θα είναι κάποια στοιχεία αυτής και όχι όλα μαζί.

Την προηγούμενη εβδομάδα άκουσα κουβέντα για αλλαγή στοιχείων σε τουοτα yaris hybrid με 620.000 χιλιόμετρα με 2500 €. Το κόστος δεν είναι απαγορευτικό σε σχέση με το να είχε το ίδιο αυτοκίνητο σκέτο βενζίνη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, plasTOST είπε

. Εγώ θα σου πρότεινα να κοίταζες για diesel hybrid για είσαι full οικονομικός!

Έχεις βρει πουθενά diesel hybrid και κυρίως σε αυτά τα λεφτά ; εκτός κι αν λες για 48v mild hybrid που δεν έχουν καμία σχέση με τα κανονικά υβριδικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, zanskou είπε

Έχεις βρει πουθενά diesel hybrid και κυρίως σε αυτά τα λεφτά ; εκτός κι αν λες για 48v mild hybrid που δεν έχουν καμία σχέση με τα κανονικά υβριδικά 

Για mild hybrid μιλούσα σε αυτό το εύρος των τιμών. Σαν λειτουργία όντως δεν έχουν καμία σχέση. Σαν οικονομία μετακίνησης πλησιάζει όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

εγω φιλε μου θα σου προτεινα να δεις οπωσδηποτε το skoda kamiq, οι χωροι πισω ειναι απο τους μεγαλυτερους της κατηγοριας, οπως και η αποσταση απο το εδαφος. Βεβαια ως vw group εχει το dsg με κουμπι οπως αναφερθηκε πιο πριν δεν ξερω αν ειναι show stoper αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...