Προς το περιεχόμενο

Εγγύηση εισαγόμενου οχήματος


Johnkeppas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, σκοπεύω να εισάγω απο εξωτερικό (χώρα Ε.Ε. αν παίζει ρόλο) ένα Peugeot 2008 καινούργιο. Έψαξα στο ιντερνετ γενικά αλλά δεν βρήκα ανάλογες πληροφορίες. Η εργοστασιακή εγγύηση της Peugeot με καλύπτει και στην Ελλάδα ή όχι; Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Lacepo είπε

γιατι δεν ρωτας απο εκει που θα το παρεις; Η παρε εδω αντιπροσωπεια και ρωτα

Θα παρω απο αυριο μιας και τωρα προεκυψε η περιπτωση, αλλα ειπα να ρωτησω μηπως εχει καποιος εμπειρια απο αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Johnkeppas είπε

Θα παρω απο αυριο μιας και τωρα προεκυψε η περιπτωση, αλλα ειπα να ρωτησω μηπως εχει καποιος εμπειρια απο αυτο

Τι κερδίζεις να το φέρεις απο έξω καινουργιο αμάξι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω πώς αν το "φέρει"** με ελληνικές πινακίδες λογικά δεν κερδίζει τίποτα(ίσως καμιά προσφορά σε extras), αν όμως τις βγάλει από έξω(τις πινακίδες) και το αφήσει με ξένες;... :) 

EDIT**

**Εννοώ να το εκτελωνίσει εδώ και να βγάλει Ελληνικές πινακίδες.

Επεξ/σία από ChrisAce
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρε μια προσφορά από αντιπροσωπεία γνωστός μου για το αυτοκίνητο, με την οποία μαζί με εκτιλωνισμό μου βγαίνει 3000-3500 ευρω λιγότερο απ' ότι εδώ με κας χρήματα, με κάποιους πρόχειρους υπολογισμούς εκτελωνισμού. Απλά θέλω να ξέρω αν ισχύει και η εγγύηση που δίνει η Peugeot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παιδιά θα πάρω να ρωτήσω. Θα σας πω και την απάντηση μπας και βοηθηθεί κάποιος άνθρωπος εδώ σε περίπτωση που το χρειαστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στις 12/7/2020 στις 4:21 ΜΜ, Johnkeppas είπε

Πήρε μια προσφορά από αντιπροσωπεία γνωστός μου για το αυτοκίνητο, με την οποία μαζί με εκτιλωνισμό μου βγαίνει 3000-3500 ευρω λιγότερο απ' ότι εδώ με κας χρήματα, με κάποιους πρόχειρους υπολογισμούς εκτελωνισμού. Απλά θέλω να ξέρω αν ισχύει και η εγγύηση που δίνει η Peugeot.

Δεν υπαρχει περιπτωση να σου βγει φθηνοτερο απ οτι θα το επερνες απο εδω. Οι αντιπροσωπειες πληρωνουν αλλα τελωνεια απο οτι θα πληρωσεις εσυ. Θα συμφερει μονο  αν βρεις καποιο απουλητο στοκ 2ετιας κ αυτο να μην εχει ληξη η εγκριση τυπου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι από Γερμανία το αυτοκίνητο η εγγύηση του είναι 3 χρόνια η 60.000 χλμ (Ελλάδα 2 χρόνια η 60.000 χλμ). Ισχύει κανονικά σε όλες τις χώρες της ευρωπαϊκής Ένωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...