Προς το περιεχόμενο

Βενζίνη Shell V-Power


iSAD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Τραλαλα τραλαλο, μολις εβγαλες δυναμομετρησεις που εδειξε σε real time το Top Gear ακυρες.

Και μετα αναρωτιομαστε πως φτιαχνουν οι δικοι μας αμαξια με 2000 ιππους...

έχεις link ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 258
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, NT1G είπε

έχεις link ;

Δεν το ειδα στο YouTube αλλα πριν κατι χρονια live στο BBC. Αν θυμαμαι καλα τα τεστ τα εκαναν σε ενα Golf 4 η κατι τετοιο.

ΥΓ: Βρηκα κατι αναλογο απο τον "ανταγωνισμο τους" (στο 1.25 μιλαει για τα καθαριστικα):

 

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω ξαναγραψει για την v-power, γιατι παντα εκει καταληγει η συζητηση, εαν δεν υπηρχε η προσφορα της Τριτης, δεν θα υπηρχε θεμα συζητησης

Και μονο το γεγονος οτι με ενα διαφημιστικο τρικ, παραδιδεις τον ελεγχο του ντεποζιτου σου οποτε θελει η εταιρεια (δλδ καθε Τριτη) θα επρεπε να λειτουργει αποτρεπτικα. Πεφτεις στην παγιδα του μαρκετινγκ να σου οριζει ποτε θα βαζεις βενζινη αυτος και οχι εσυ.
 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελικα ειμαι πολυ πιο ηρεμος που απο το 1994 μεχρι τωρα , σε ολα τα αυτοκινητα που ειχα, στο θεμα καυσιμο δεν απασχολησα ποτε το μυαλο μου.

ηθελα να ηξερα μερικοι δεν εχετε καθολου ζωη? ...παιδια...σκυλια...γυναικες...σπιτια...εργασια... και καθεστε και μετρατε τα οκτανια στην βενζινη.

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Antilogos1975 είπε

τελικα ειμαι πολυ πιο ηρεμος που απο το 1994 μεχρι τωρα , σε ολα τα αυτοκινητα που ειχα, στο θεμα καυσιμο δεν απασχολησα ποτε το μυαλο μου.

ηθελα να ηξερα μερικοι δεν εχετε καθολου ζωη? ...παιδια...σκυλια...γυναικες...σπιτια...εργασια... και καθεστε και μετρατε τα οκτανια στην βενζινη.

Ουτε εγω δεν το εκανα ποτε, εβγαλα καρτα Vpower το 1998 σε μια εκθεση αυτοκινητου και σχεδον παντα εβαζα Vpower (ελαχιστες φορες BP).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι άλλα δεν υπάρχει άλλος ελληνας να τα εξηγεί όποτε.. αν θες βολεύεσαι με αυτά τα βίντεο αν όχι άπλα κάθεσαι και ψάχνεσαι μόνος και ίσως να περάσεις και τους ειδικούς της Ferrari :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, JohnChalk είπε

Ναι άλλα δεν υπάρχει άλλος ελληνας να τα εξηγεί όποτε.. αν θες βολεύεσαι με αυτά τα βίντεο αν όχι άπλα κάθεσαι και ψάχνεσαι μόνος και ίσως να περάσεις και τους ειδικούς της Ferrari :P 

Δεν χρειαζομαι Ελληνα να εξηγει κατι, το τι εστι Οκτανια το γνωριζω εδω και πανω απο 10ετια γιατι εχω κατσει και εχω μιλησει με ειδικους.
Το θεμα για εμενα ειναι ομως τα καθαριστικα που εχουν μεσα οι βενζινες (εστω οι 100αρες) που το βιντεο που ποσταρα χθες δειχνει ξεκαθαρα (βεβαια καποιοι που ελεγαν τα δικα τους ακομα να ποσταρουν και να αμφισβητησουν αποτελεσματα απο δυναμομετρηση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, papoys1 είπε

Μήπως σας φαίνεται καλύτερη η Βουλγάρικη επειδή η μία κοστίζει 1 ευρώ και η άλλη 1,4.😊

Και όμως έχει μεγάλη διαφορά. Την μία φορά έβαλα από Ελλάδα Vpower γιατί δεν έβρισκα ΕΚΟ. Στην επιστροφή έβαλα 100 οκτανίων ΕΚΟ από Βουλγαρία και είδα μεγαλύτερη αυτονομία πάνω από 60 χλμ.

Την δεύτερη φορά ξανά γέμισμα από Ελλάδα με ΕΚΟ απλή από εταιρικό της πρατήριο και γέμισμα ξανά με ΕΚΟ 100αρα από Βουλγαρία.  Ξανά διαφορά στην αυτονομία αλλά μικρότερη ~40 χλμ.

Βέβαια διαφορά είδα και στην Ελλάδα από εταιρικό πρατήριο της ΕΚΟ στα Ιωάννινα όπου η κατανάλωσή μου από 8-9λτ/100χλμ που είχα ( ήταν φουλαρισμένο με απλή 95 της ΕΚΟ εταιρικό), έπεσε στα 6,4 λτ/100χλμ και αντίστοιχα αυξήθηκε η αυτονομία μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Δεν χρειαζομαι Ελληνα να εξηγει κατι, το τι εστι Οκτανια το γνωριζω εδω και πανω απο 10ετια γιατι εχω κατσει και εχω μιλησει με ειδικους.
Το θεμα για εμενα ειναι ομως τα καθαριστικα που εχουν μεσα οι βενζινες (εστω οι 100αρες) που το βιντεο που ποσταρα χθες δειχνει ξεκαθαρα (βεβαια καποιοι που ελεγαν τα δικα τους ακομα να ποσταρουν και να αμφισβητησουν αποτελεσματα απο δυναμομετρηση).

Όπως το πες εσύ δεν χρειάζεσαι οκ παω πασο.. άλλα δεν τα ανέβασα αυτά για σένα αφού ούτε που σε ξέρω αλλα για ολο το κοινό και η αναφορά ως προς τον ειδικό ήταν καθαρά επειδή ο ανρθωπος είναι μηχανικός αυτοκίνητων και ασχολείται με τοποθέτηση υγραερίου όποτε έχει κάνει κάποια εντριβή στα καυσιμα btw μην το παίρνεις προσωπικά το θέμα δεν υπάρχει καν λογος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, JohnChalk είπε

Όπως το πες εσύ δεν χρειάζεσαι οκ παω πασο.. άλλα δεν τα ανέβασα αυτά για σένα αφού ούτε που σε ξέρω αλλα για ολο το κοινό και η αναφορά ως προς τον ειδικό ήταν καθαρά επειδή ο ανρθωπος είναι μηχανικός αυτοκίνητων και ασχολείται με τοποθέτηση υγραερίου όποτε έχει κάνει κάποια εντριβή στα καυσιμα btw μην το παίρνεις προσωπικά το θέμα δεν υπάρχει καν λογος

Καθολου προσωπικα, εξαλλου οπως ειπα το θεμα Οκτανια δεν με απασχολει την τελευταια 10ετια.

Τα εξτρα στις βενζινες με απασχολουσαν καποτε (και αυτα οχι μετα αφοτου ειδα τις μετρησεις στο Top Gear και τωρα και στο Fifth Gear).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Salvation81 είπε

Δεν χρειαζομαι Ελληνα να εξηγει κατι, το τι εστι Οκτανια το γνωριζω εδω και πανω απο 10ετια γιατι εχω κατσει και εχω μιλησει με ειδικους.
Το θεμα για εμενα ειναι ομως τα καθαριστικα που εχουν μεσα οι βενζινες (εστω οι 100αρες) που το βιντεο που ποσταρα χθες δειχνει ξεκαθαρα (βεβαια καποιοι που ελεγαν τα δικα τους ακομα να ποσταρουν και να αμφισβητησουν αποτελεσματα απο δυναμομετρηση).

Τώρα με αποστόμωσες μετά από όλη την διεξοδική ανάλυση που έγινε στο βίντεο που αναρτήθηκε , να υποθέσω η παρουσίαση του προϊόντος γίνεται από την όποια εκπομπή αφιλοκερδώς . Μάλλον μετά από δέκα χρόνια θα καταλάβεις ότι η σωστή συντήρηση του κινητήρα με βάση τις προδιαγραφές που δίνει ο κατασκευαστής είναι ο μόνος τρόπος . Από μένα οριστικά τέλος στην παρούσα συζήτηση .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Antilogos1975 είπε

τελικα ειμαι πολυ πιο ηρεμος που απο το 1994 μεχρι τωρα , σε ολα τα αυτοκινητα που ειχα, στο θεμα καυσιμο δεν απασχολησα ποτε το μυαλο μου.

ηθελα να ηξερα μερικοι δεν εχετε καθολου ζωη? ...παιδια...σκυλια...γυναικες...σπιτια...εργασια... και καθεστε και μετρατε τα οκτανια στην βενζινη.

Βάζεις βενζίνη από ένα συγκεκριμένο βενζινάδικο ή από πολλά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Antilogos1975 είπε

τελικα ειμαι πολυ πιο ηρεμος που απο το 1994 μεχρι τωρα , σε ολα τα αυτοκινητα που ειχα, στο θεμα καυσιμο δεν απασχολησα ποτε το μυαλο μου.

ηθελα να ηξερα μερικοι δεν εχετε καθολου ζωη? ...παιδια...σκυλια...γυναικες...σπιτια...εργασια... και καθεστε και μετρατε τα οκτανια στην βενζινη.

Αν τα οκτανια ηταν φακες
ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΦΑΚΗΣ ΕΓΚΛΟΥΒΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΥΓΕΝΙΟ - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
54 λεπτά πριν, Candela είπε

Βάζεις βενζίνη από ένα συγκεκριμένο βενζινάδικο ή από πολλά?

Εδώ δεν θυμάμαι σε πόσες πόλεις και ποσά σπίτια έχω μείνει , θα θυμάμαι βενζινάδικα .

32 λεπτά πριν, GoMaR είπε

Αν τα οκτανια ηταν φακες
ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΦΑΚΗΣ ΕΓΚΛΟΥΒΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΥΓΕΝΙΟ - YouTube

Έτσι κάνετε μερικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, Antilogos1975 είπε

Εδώ δεν θυμάμαι σε πόσες πόλεις και ποσά σπίτια έχω μείνει , θα θυμάμαι βενζινάδικα .

Έτσι κάνετε μερικοί.

 

6 ώρες πριν, Antilogos1975 είπε

τελικα ειμαι πολυ πιο ηρεμος που απο το 1994 μεχρι τωρα , σε ολα τα αυτοκινητα που ειχα, στο θεμα καυσιμο δεν απασχολησα ποτε το μυαλο μου.

ηθελα να ηξερα μερικοι δεν εχετε καθολου ζωη? ...παιδια...σκυλια...γυναικες...σπιτια...εργασια... και καθεστε και μετρατε τα οκτανια στην βενζινη.

Άρα σύμφωνα μ αυτά που είπες καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι οι βενζινάδες είναι από τα τιμιότερα επαγγέλματα στην χώρα μας

Επεξ/σία από Candela
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...