Προς το περιεχόμενο

Βενζίνη Shell V-Power


iSAD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Candela είπε

Άρα σύμφωνα μ αυτά που είπες καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι οι βενζινάδες είναι από τα τιμιότερα επαγγέλματα στην χώρα μας

αδερφε, θα με πνιξεις ...εχω ξεραθει στο γελιο αληθεια...

τι τουβλο ηταν αυτο που πεταξες.!!!!

μου θυμισε εκεινο το ανεκδοτο με το ενυδρειο. <<δεν εχεις ενδυδρειο , αρα εισαι φουστης>> ...

ειπαμε, με ρεγουλο...

 

(πηρα σκρινσοτ, μιλαμε τετοιο πραγμα δεν εχω ξαναδει)

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Candela είπε

Άρα σύμφωνα μ αυτά που είπες καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι οι βενζινάδες είναι από τα τιμιότερα επαγγέλματα στην χώρα μας

Αυτό δεν έχει να κάνει με το αν η v-power ή το όποιο premium καύσιμο κάνει καλύτερη δουλειά από το απλό, αλλά αν εν τέλη παίρνουμε αυτό που πληρώνουμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Kostasm45 είπε

Τώρα με αποστόμωσες μετά από όλη την διεξοδική ανάλυση που έγινε στο βίντεο που αναρτήθηκε , να υποθέσω η παρουσίαση του προϊόντος γίνεται από την όποια εκπομπή αφιλοκερδώς . Μάλλον μετά από δέκα χρόνια θα καταλάβεις ότι η σωστή συντήρηση του κινητήρα με βάση τις προδιαγραφές που δίνει ο κατασκευαστής είναι ο μόνος τρόπος . Από μένα οριστικά τέλος στην παρούσα συζήτηση .

Εχεις δικιο, το δυναμομετρο ειναι "συνενοημενο" με την εκπομπη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, Antilogos1975 είπε

αδερφε, θα με πνιξεις ...εχω ξεραθει στο γελιο αληθεια...

τι τουβλο ηταν αυτο που πεταξες.!!!!

μου θυμισε εκεινο το ανεκδοτο με το ενυδρειο. <<δεν εχεις ενδυδρειο , αρα εισαι φουστης>> ...

ειπαμε, με ρεγουλο...

(πηρα σκρινσοτ, μιλαμε τετοιο πραγμα δεν εχω ξαναδει)

Ξέχασες να μου βάλεις το ανθρωπάκι με το γέλιο σ αυτό το μύνημα

Απλώς το είπα επειδή έχω ακούσει και έχω δει ελάχιστες περιπτώσεις βενζινάδων που έκαναν μαμουνιές.

Επεξ/σία από Candela
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Εν κατακλείδι...

σε ποιες συνθήκες θα δουμε βελτίωση με την 98άρα βενζίνη; Όχημα, διαδρομή κλπ. Φάνηκε απο τη συζήτηση ότι οι γνώμες είναι διφορούμενες και δεν μπορεί να εξαχθεί σαφές συμπέρασμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πουθενά, είναι φως φανάρι από την στιγμή που οι πωλητές είναι υποχρεωμένοι να πουλήσουν συγκεκριμενη ελάχιστη ποσότητα αλλιώς παίρνουν πόδι. Αν δουλεύει κάποιος εκεί ας το διαψεύσει.

Δεν έχω κάτι με την shell και γω βάζω από εκεί αλλά σε κάθε πρατήριο η ίδια προώθηση και πίεση για την καλύτερη βενζίνη τους.

Αν είναι έτσι όπως τα λένε κάθε Τρίτη και Πέμπτη αυτοί μπαίνουν μέσα με την χάρη που μας κάνουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το ψευδοδιλλημα το εχω λυσει ως εξης

Βαζω οτι προτεινει ο κατασκευαστης , το γραφουν ξεκαθαρα στο manual

Πχ η PSΑ προτεινει 95αρα, επιτρεπει 98αρα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JOHN ONLY είπε

Πουθενά, είναι φως φανάρι από την στιγμή που οι πωλητές είναι υποχρεωμένοι να πουλήσουν συγκεκριμενη ελάχιστη ποσότητα αλλιώς παίρνουν πόδι. Αν δουλεύει κάποιος εκεί ας το διαψεύσει.

Δεν έχω κάτι με την shell και γω βάζω από εκεί αλλά σε κάθε πρατήριο η ίδια προώθηση και πίεση για την καλύτερη βενζίνη τους.

Αν είναι έτσι όπως τα λένε κάθε Τρίτη και Πέμπτη αυτοί μπαίνουν μέσα με την χάρη που μας κάνουν.

Προώθηση προϊόντος είναι ,οπως στα ΣΜ προωθούν τα Χ γιούρτια έτσι και με την 100αρα κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kitharas είπε

Εν κατακλείδι...

σε ποιες συνθήκες θα δουμε βελτίωση με την 98άρα βενζίνη; Όχημα, διαδρομή κλπ. Φάνηκε απο τη συζήτηση ότι οι γνώμες είναι διφορούμενες και δεν μπορεί να εξαχθεί σαφές συμπέρασμα

Το ίδιο με την κατοστάρα :

Μεγαλο λόγο συμπίεσης ή τουρμπο

Σε όχημα με πολλά χλμ που δεν έχει μπει ποτέ καθαριστικό

Σε μεγάλες διαδρομές που θα γίνει άμεσα η κατανάλωσή της .

Προϋπόθεση σωστό πρατήριο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα το έλεγα προώθηση αυτό που γίνεται. Προώθηση στα χ γιαούρτια αν κάνει το ΣΜ θα είναι λόγω δικής του επωνυμιας-ετικέτας. Έτσι κι αλλιώς όμως εκεί το γιαούρτι φίρμας my market είναι φτηνότερο από κάποιο επώνυμο. Δεν το έχουν ακριβότερο και με προσφορά κάθε Τρίτη να φτάνει ίδια τιμή με το Όλυμπος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JOHN ONLY είπε

Δεν θα το έλεγα προώθηση αυτό που γίνεται. Προώθηση στα χ γιαούρτια αν κάνει το ΣΜ θα είναι λόγω δικής του επωνυμιας-ετικέτας. Έτσι κι αλλιώς όμως εκεί το γιαούρτι φίρμας my market είναι φτηνότερο από κάποιο επώνυμο. Δεν το έχουν ακριβότερο και με προσφορά κάθε Τρίτη να φτάνει ίδια τιμή με το Όλυμπος. 

Προώθηση είναι,βενζίνη πουλάνε όπως υαλοκαθαριστήρες ή λάδια .Αυτά έχουν να προωθήσουν γιατί πετυχαίνουν στοχους που σημαίνει μπόνους .Απλά η shell είναι πιο φορτική απο τους άλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Candela είπε

Η Avin ως εταιρεία έχει καλά καύσιμα?

Όλες οι εταιρίες έχουν καλά καύσιμα,τα πρατήρια είναι το θέμα τι κάνουν.Εταιρικά πρατήρια (μπορείς μέσα απο το σαιτ κάθε εταιρίας να τα βρείς) είναι θεωρητικά πιο αξιόπιστα απο πλευράς νοθείας καθώς θα αμαυρωθεί το όνομα της εταιρίας αμα βρεθεί κάτι.Βενζινάδες είναι πιο επικίνδυνοι αλλά και εκεί τα κρούσματα μαζεύτηκαν κατα πολύ πιο εύκολο να σε κλέψουν στην ποσότητα της αντλίας παρά σε ποιότητα καυσίμου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...