Προς το περιεχόμενο

LG Backlight bleeding


Quicksilver_gta:sa_lover

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, alexakos89 είπε

Ειναι ips το πανελ. Οποτε "Λογικο" ολο αυτο. 

Δεν ειναι για σκοτεινους χωρους η τηλεοραση αυτη.

Εντυπωση μου κανει που στην αντικατεστησαν, Μπραβο τους.

Ήμουν ανάμεσα σε Q60R και SM8600..  κακή επιλογή φαίνεται. Τι να πω.. Να την δώσω και να πάρω Sammy?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Quicksilver_gta:sa_lover είπε

Ήμουν ανάμεσα σε Q60R και SM8600..  κακή επιλογή φαίνεται. Τι να πω.. Να την δώσω και να πάρω Sammy?

Φίλε μου ως κάτοχος της Q60r μπορώ να σου πω οτι και εκεί υπάρχει κανονικότατα Light Bleed, είναι τζακποτ πλέον η φάση των τηλεοράσεων, οπότε η θα πέσεις σε οθόνη με λίγο η πολύ light bleed...σε Oled μόνο δεν έχεις αυτό το θέμα (βέβαια εκεί υπάρχει θέμα συχνό Burn in που κατεμέ είναι χειρότερο).  σου παραθέτω και την δικιά μου σε σύγκριση με την κάτω monitor κιόλας (η κάτω είναι TN panel).

Inkedbacklight_LI.jpg.9f670477b544feb5b01eed937ffb09e3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Manos112 είπε

Φίλε μου ως κάτοχος της Q60r μπορώ να σου πω οτι και εκεί υπάρχει κανονικότατα Light Bleed, είναι τζακποτ πλέον η φάση των τηλεοράσεων, οπότε η θα πέσεις σε οθόνη με λίγο η πολύ light bleed...σε Oled μόνο δεν έχεις αυτό το θέμα (βέβαια εκεί υπάρχει θέμα συχνό Burn in που κατεμέ είναι χειρότερο).  σου παραθέτω και την δικιά μου σε σύγκριση με την κάτω monitor κιόλας (η κάτω είναι TN panel).

Inkedbacklight_LI.jpg.9f670477b544feb5b01eed937ffb09e3.jpg

H 43Q60R είναι με PLS panel σαν το IPS οπότε η διαρροή φωτός είναι πιο έντονη από ότι σε ένα VA panel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το δικό μου PC μόνιτορ έιναι ΤΝ και δεν έχω τέτοια θέματα. Άρα και η Q60R  έχει τέτοια θέματα ε..; Νομίζω οι 50ρες της LG έχουν VA Panel? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα έλεγα να δεις απο κοντά καποιες τηλεοράσεις σε ένα κατάστημα κ να ελέγξεις το Light Bleed, εφόσον σε ενοχλεί ιδιαίτερα .Βεβαια αν τις δεις απο κοντά το πιο πιθανό ειναι να καταλήξεις σε Sony va panel .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...