Προς το περιεχόμενο

Αναλώσιμα για Samsung Xpress m2026


greekmanael

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας .Εδώ και 4-5 χρόνια έχω τον εκτυπωτή Samsung Xpress m2026 αλλά ο γραφίτης του τελειώνει και δεν είμαι σίγουρος για το τι θα πρέπει να κάνω .Χρειάζεται να αλλάξω  όλο το τόνερ ή μπορώ να γεμίσω το υπάρχον , θα χρειαστεί να αλλάξω κάποιο τσιπάκι ; Να συμπληρώσω πάντως ότι ο εκτυπωτής εκτυπώνει καθαρά , δεν αφήνει γραμμές . Δεκτές και προτάσεις αναλώσιμων . Ευχαριστώ για τον χρόνο σας . 

Εδώ πέρα βρήκα πολλές προτάσεις   λινκ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, greekmanael said:

Γεια σας .Εδώ και 4-5 χρόνια έχω τον εκτυπωτή Samsung Xpress m2026 αλλά ο γραφίτης του τελειώνει και δεν είμαι σίγουρος για το τι θα πρέπει να κάνω .Χρειάζεται να αλλάξω  όλο το τόνερ ή μπορώ να γεμίσω το υπάρχον , θα χρειαστεί να αλλάξω κάποιο τσιπάκι ; Να συμπληρώσω πάντως ότι ο εκτυπωτής εκτυπώνει καθαρά , δεν αφήνει γραμμές . Δεκτές και προτάσεις αναλώσιμων . Ευχαριστώ για τον χρόνο σας . 

Εδώ πέρα βρήκα πολλές προτάσεις   λινκ .

Προσωπικά στον ML1675 που έχω βάζω toner συμβατό(το 104 αν θυμάμαι καλά εκεί στο 15Ευρω) και δουλευει μια χαρά. Δεν ξέρω αν αξίζει η διαδικασία να γεμίσεις μόνος σου με γραφίτη και αν στο τέλος βγαίνει πιο φτηνό ή και στα ίδια χρήματα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Καλησπέρα σας, για να μην ανοίγω νέο θέμα.

Έχω τον εκτυπωτή SAMSUNG M2026 και μέχρι τώρα βάζαμε γνήσια τόνερ, επειδή όμως οι τιμές τους είναι αρκετά υψηλές, θα ήθελα να μάθω αν αξίζει να πάμε σε συμβατά τόνερ. Ο φόβος μας είναι ότι παλιότερα σε εκτυπωτή με συμβατά μελανάκια μας είχε βγάλει πρόβλημα, και φοβόμαστε να μπούμε πάλι στην διαδικασία αυτή.

Από την άλλη όμως βλέπω πολλά συμβατά τονερ έχουν εγγύηση ακόμα και 1 έτος. Αν θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος θα το εκτιμούσα.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα δουλευει ο 2026 με συμβατα τονερ, δε θα παθει κατι. Στη χειροτερη βγαινει ελαττωματικο το τονερ και βαζεις αλλο, δε θα σου κανει ζημια στον εκτυπωτη, μην κοιτας τι συμβαινει με τους inkjet. Προτεινω να βαλεις το μικρο ομως (D111S) και οχι το μεγαλο (L) γιατι αρκετα brand συμβατων L δεν αναγνωριζονται απο τον 2026, εκτος κι αν ο πωλητης δεχτει να στο αλλαξει αν δεν παιξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Phoenix7 είπε

Καλησπέρα σας, για να μην ανοίγω νέο θέμα.

Έχω τον εκτυπωτή SAMSUNG M2026 και μέχρι τώρα βάζαμε γνήσια τόνερ, επειδή όμως οι τιμές τους είναι αρκετά υψηλές, θα ήθελα να μάθω αν αξίζει να πάμε σε συμβατά τόνερ. Ο φόβος μας είναι ότι παλιότερα σε εκτυπωτή με συμβατά μελανάκια μας είχε βγάλει πρόβλημα, και φοβόμαστε να μπούμε πάλι στην διαδικασία αυτή.

Από την άλλη όμως βλέπω πολλά συμβατά τονερ έχουν εγγύηση ακόμα και 1 έτος. Αν θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος θα το εκτιμούσα.

Ευχαριστώ!

Να κοιτάξεις να πάρεις την αναβαθμισμένη έκδοση του συγκεκριμένου τσιπ για αυτό το τόνερ.

Και κυρίως μείνει μακριά απο τα φθηνά συμβατά αναλώσιμα.Υπάρχει λόγος που υπάρχουν φθηνά και ακριβά συμβατά.Πολλοι τσιμπάνε στις φθηνές και τιμές και εν τέλει το συμβατό αναλώσιμο βγαίνει πολύς κακής ποιότητας δημιουργόντας προβλήματα στον εκτυπωτή.

 

Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο να δώσεις απο 15+ευρώ και πάνω για κάποιο καλό συμβατό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...