Προς το περιεχόμενο

Δωρακια σε αγορα νεου αμαξιου?


exitpc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, tsofras είπε

1. Εγώ πήγα π.χ. στην Citroen , είχε έκπτωση στην έκδοση C5 Inspire απο 24500 αν θυμάμαι στα 22600

Με λίγη πίεση μου έκανε δώρο βελούδινα πατάκια , συναγερμό και φιμέ

Βρήκαν ότι είχαν ένα έκδοση business που είχε 18αρες και κάτι άλλο και το αμάξι έκανε 23.000ε

Τον κατάφερα τελικά και μου το άφησε 22500 μαζί με όλα τα παραπάνω δώρα

Τελικά όμως δεν αγόρασα

2. Αντίστοιχα που έψαχνα το προηγούμενο Leon , ο ένας το έδινε 21900 , άλλος 20700 και τελικά το βρήκα 20350 (άσχετα που δεν το πήρα , αλλά να καταλάβεις διαφορές)

3.Αγόρασα το Peugeot 2008 απο γύφτικη αντιπροσωπεία με δώρο μόνο τον συναγερμό και πατάκια χειρότερα απο του πράκτικερ . Για πυροσβεστήρα , τρίγωνο ούτε λόγος

το λες και Θεία Δίκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι ολοι πιστευετε πρεπει να σας κανουν δωρα αξεσουαρ με την αγορα οχηματος ; 

σας ξερουν και απο χθες ;

ο επιχειρηματιας εμπορος ειναι θειος σας ;

τι ελληναριστικη νοοτροπια ειναι αυτη ; 

1 ώρα πριν, Periphery είπε

Διαβάζω για όλα αυτά τα δώρα και νιώθω μ@@@κς που όταν ενδιαφερόμουν πριν λίγο καιρό να αγοράσω hyundai i20, το μόνο που θα μου έκανε δώρο ο πωλητής ήταν μια 6μηνη ασφάλεια 😅

Τελικά πήρα μεταχειρισμένο (άλλη μάρκα) στο 1/3 της αξίας του i20 μαζί με τους τόκους που θα 'χε και ο πωλητής ας κρατήσει την 6μηνη στο συρτάρι του 😜

εσυ πιστευεις με οτι λες οτι εχασε ο πωλητης την πωληση ενος οχηματος η εσυ με την αγορα μεταχειρισμενου ; ποιος εχασε λες για σκεψου παλι

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί πολύ Απλα η αγορά αυτοκινήτου δεν είναι μονοπώλιο.Γιατι να μη ζητήσω δώρο όταν δώσω 15-20-25 χιλιαρικακια από την τσέπη μου και ποσό μάλλον όταν ξέρω ότι αν δεν μου το δώσει ο χ θα πάω 10 χιλιόμετρα παραπέρα και ο ψ για να με κερδίσει σαν πελάτη θα μου τα δώσει;εσυ θείος του έμπορα είσαι και σε νοιάζει να μη χάσει κανένα ευρώ;έννοια σου και αυτοί μόνο χαμένοι δεν βγαίνουν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα κάτι πατάκια στο Panda , αισθητήρα παρκαρίσματος και μου είπαν και συναγερμό αλλά αρνήθηκα γιατί έχω ακούσει από φίλους ιστορίες που βαρούσαν όποτε θέλαν και σε πορεία .... τώρα που το σκέφτομαι με τον αισθητήρα ,δεν ακούγεται συνεχόμενος ήχος ακόμα και να κολλήσεις τέρμα πίσω ....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 λεπτό πριν, tsipakis είπε

γιατι ολοι πιστευετε πρεπει να σας κανουν δωρα αξεσουαρ με την αγορα οχηματος ; 

σας ξερουν και απο χθες ;

ο επιχειρηματιας εμπορος ειναι θειος σας ;

τι ελληναριστικη νοοτροπια ειναι αυτη ; 

Καταρχήν, φαίνεται πως δεν γνωρίζεις από εμπόριο.

Τα δώρα οι επιχειρήσεις δεν τα κάνουν γιατί σε ξέρουν και σου κάνουν δώρο όπως πας δώρα σε γιορτές και επισκέψεις. Είναι καθαρά μάρκετινγκ τρόπος να καλοπιασεις έναν πελάτη και να τον κάνεις να σε δει πιο θετικά. 

Επίσης, τον έμπορο τον συμφέρει να σου κάνει δώρο που για αυτόν κοστίζει λιγότερο απ' το να σου κόψει σε χρήματα το ίδιο ποσό. 

Επομένως, πολύ καλά κάνουν οι πελάτες και πιέζουν για δώρα γιατί αν μη τι άλλο δίνουν ένα σκασμο λεφτά και μια χαρά περιθώριο έχουν οι έμποροι. Αέρα πουλάνε, μη τρελαθουμε. Με μια πώληση βγάζουν τα έξοδα της επιχείρησης για μήνα και βάλε. 

1 λεπτό πριν, tsipakis είπε

εσυ πιστευεις με οτι λες οτι εχασε ο πωλητης την πωληση ενος οχηματος η εσυ με την αγορα μεταχειρισμενου ; ποιος εχασε λες για σκεψου παλι

Έχασε ο πωλητής την πώληση και κατ επέκταση τον στόχο του.

Εγώ κερδισμένος βγήκα γιατί πήρα αμάξι λίγων ετών σε πολύ καλή κατάσταση, ελεγμενο, όχι μάντρες κλπ. 

Δεν είμαι 18χρονος που δεν ξέρει τι του γίνεται, πληροφοριακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, supermanbee είπε

το λες και Θεία Δίκη

Γιατί ρε φίλε ? Επειδή δεν αγόρασα το C5 που από την αρχή είχα πει στον πωλητή ότι δεν θέλω τόσο μεγάλο αμάξι , κοίταξε να με ψήσει και με έβαλε στην ιδέα να το πάρω και στο τέλος έκανα πίσω επειδή όντως δεν ήθελα τόσο μεγάλο αμάξι? Έπρεπε να του κάνω την χάρη δλδ?

Έλεος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 hours ago, tsofras said:

Γιατί ρε φίλε ? Επειδή δεν αγόρασα το C5 που από την αρχή είχα πει στον πωλητή ότι δεν θέλω τόσο μεγάλο αμάξι , κοίταξε να με ψήσει και με έβαλε στην ιδέα να το πάρω και στο τέλος έκανα πίσω επειδή όντως δεν ήθελα τόσο μεγάλο αμάξι? Έπρεπε να του κάνω την χάρη δλδ?

Έλεος...

Εσύ πήγες, εσύ πίεσες για δώρα, εσύ τους είπες να σου δώσουν το άλλο μοντέλο, εσύ τον κατάφερες να στο αφήσει πιο φθηνά. 

Αλλά κατά τα άλλα αυτός κοίταξε να σε ψήσει? 

Δικά σου λόγια είναι, όχι δικά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, supermanbee said:

 

Εσύ πήγες, εσύ πίεσες για δώρα, εσύ τους είπες να σου δώσουν το άλλο μοντέλο, εσύ τον κατάφερες να στο αφήσει πιο φθηνά. 

Αλλά κατά τα άλλα αυτός κοίταξε να σε ψήσει? 

Δικά σου λόγια είναι, όχι δικά μου.

Να μπείς να διαβάσεις το ποστ μου να δείς πως είναι χρονολογικά.

Βασικά Τσάμπα ασχολήθηκα να απαντήσω εδώ συγκρίνουμε τα αγγούρια με το αμάξι που πάω και εγώ ο χριστιανός και σχολιάζω...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ως τωρα η καλυτερη προσφορα που εχω απο αλλη αντιπροσωπία ειναι χωρις εξοδα φακελου(300 ευρω) και 200 ευρω λιγοτερα στο τελικο κοστος λογω χρησης αλλου τραπεζικου προγραμματος.Καλυτερο δωρο κανεις ως τωρα.

~500 ευρω δηλαδη

Επεξ/σία από exitpc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορα Μάιος 2020 τέλη. Μου έκοψε 450€ από την τελική (λόγω γνωστού) και το μόνο που ζήτησα ήταν αισθητήρες πίσω. Συναγερμό και να μου λέγανε δεν θέλω. Άχρηστος είναι το αμάξι πάει από πάρκινγκ Σπιτιού σε πάρκινγκ Δουλειάς έτσι κι αλλιώς και γενικα θεωρώ τον συναγερμό άχρηστο. 
 

Πατακια τα θεωρούσα στάνταρ αλλά επειδή διάβαζα και τσοφρα με το πεζό το έριξα πλαγίως στον πωλητή όταν πλησίαζε η παραλαβή. Του λέω δεν πιστεύω να μην έχει πατάκια κτλ. Μου λέει όχι όλα μέσα θα είναι. 
 

Οποτε είχε τα αυθεντικά πατάκια μέσα, είχε στο πορτ μπαγκαζ φαρμακείο τρίγωνο πυροσβεστήρα αυθεντικά και είχε επίσης δώρο ένα ειδικό σετ διχτάκια που βγάζει η σκοντα για το καροκ και ένα σετ πλαστικές γωνιές σκριτς σκρατς που τις κολλάς στο πάτωμα του πορτ μπαγκαζ και στερεώνεις πράγματα πάλι αυθεντικό αξεσουάρ.

 

Παντως έτσι όπως μου το παρουσιάσανε εμένα τις προσφορές που τρέχανε λόγω ιου δεν βγαίνανε με τίποτα για παραπάνω εκπτώσεις ήταν οριακά. Δεν ξέρω αν ισχύει απλά μεταφέρω τι μου είπαν δυο τουλάχιστον αντιπρόσωποι σκοντα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, exitpc είπε

Απο περιεργια... σας έκαναν κάποιο δωράκι στο νέο σας  αμάξι??(μεταλλικο χρωμα,οπισθοκαμερα κτλ) Αν ναι το ζητησατε εσεις η σας το ανεφεραν μονοι τους?

Επισης βρισκομαι επαρχια με οτι αυτο συνεπαγεται για το μονοπωλειο...να ρωτησω και σε αντιπροσωπεια της Αθηνας?

Το ενδιαφερων μου εστιαζεται στη Νισσαν.

Ευχαριστω

Σε Toyota, μεμβράνες όπου ήθελα εγώ. Περάστηκαν και τούς πήγα το τιμολόγιο όπου μου έδωσαν αμέσως τα χρήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, exitpc είπε

Ως τωρα η καλυτερη προσφορα που εχω απο αλλη αντιπροσωπία ειναι χωρις εξοδα φακελου(300 ευρω) και 200 ευρω λιγοτερα στο τελικο κοστος λογω χρησης αλλου τραπεζικου προγραμματος.Καλυτερο δωρο κανεις ως τωρα.

~500 ευρω δηλαδη

+λαμπες led

+φιμε τζαμια εμπρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...