Προς το περιεχόμενο

Δωρακια σε αγορα νεου αμαξιου?


exitpc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αδερφή μου πριν 7-8 μήνες ενδιαφερόταν για το Fiesta. Πήγε σε μια αντιπροσωπεία Ford, την ενημέρωσαν για τις εκδόσεις, εξοπλισμούς, τιμές κλπ. Όσο σκεφτόταν ποια έκδοση να διαλέξει είπε να πάει να κοιτάξει το polo απλά να δει πως είναι. Της άρεσε, τιμές σχετικά κοντά με το Fiesta. Να μην τα πολυλογώ πήγε 5-6 φορές απ τη 1 αντιπροσωπεία στην άλλη λέγοντας '' αυτοί μου έκαναν αυτή την προσφορά, τι παραπάνω δίνετε εσείς? ''. Πήρε το polo τελικά αλλά εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι κάθε φορά η έκοβαν κάτι απ την τιμή ή κάναν κάποιο δώρο. Σε απάντηση σε έναν φίλο πιο πάνω που ρώτησε αν μπορεί να γίνει καλύτερη τιμή. Α! Όλα αυτά στην Αθήνα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξέρω άτομο που έριξε την τιμή κατά 10k ευρώ σχεδόν με την παραπάνω τακτική (Mercedes). 

Αν ο άλλος θέλει να πουλήσει και να πιάσει στόχους θα μειώσει το κέρδος του. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

Ξέρω άτομο που έριξε την τιμή κατά 10k ευρώ σχεδόν με την παραπάνω τακτική (Mercedes).

Αν το αμάξι κοστίζει 20.000 δύσκολο, αν κοστίζει 100.000 πιο εύκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

Ξέρω άτομο που έριξε την τιμή κατά 10k ευρώ σχεδόν με την παραπάνω τακτική (Mercedes). 

Αν ο άλλος θέλει να πουλήσει και να πιάσει στόχους θα μειώσει το κέρδος του. 

 

 

e02e5ffb5f980cd8262cf7f0ae00a4a9_press-x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

37 λεπτά πριν, supermanbee είπε

Αν το αμάξι κοστίζει 20.000 δύσκολο, αν κοστίζει 100.000 πιο εύκολο.

 

16 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Plot twist

Ηταν McLaren mercedes :P

CLA 45S AMG με μερικά extra με παζάρι σε 3 αντιπροσωπείες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, djuan1988 είπε

CLA 45S AMG με μερικά extra με παζάρι σε 3 αντιπροσωπείες.

Στο skroutz δεν υπαρχει αυτο το αμαξι...δε βγηκε καλο ε? 😛

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκλεισα τελικα με 

+φιμε τζαμια εμπρος

+υποβραχιονα (τεμπελη)

+Led φωτα στη μεσαια σκαλα(δε ξερω τι σημαινει αυτο :p)

χωρις εξοδα φακελου(οσα χρεωνει η τραπεζα δηλαδη περιπου 250 ευρω) και περιπου -250 ευρω απο το νεο χρηματοδοτικο προγραμμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/7/2020 στις 1:12 ΜΜ, paylidis είπε

Σχεδόν όλοι κάνουν δώρο εστω εναν συναγερμό.

Απο εκει κ περα κλασσικα δώρα ειναι περαν αυτού: μεμβρανες φιμε, σκαφακι πορτ μπαγκαζ, κουκουλα, κανενας εξτρα χρόνος εγγύηση ή τιποτα δωρεαν σερβις κλπ...

Mου έχει μείνει εδώ και πολλαααα χρόνια, μια παρόμοια «προσφορά/δώρο» σε ΒΜW αξίας 8εκ (δραχμές τότε) συναγερμός αξίας 80χιλιάδων....ακόμα μου φέρνει χαμόγελο!

Επεξ/σία από _BASSstarlet_
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα ένα Hyundai i30 το 2017 από αντιπροσωπεία στα Γλυκά Νερά, μόνο και μόνο επειδή όπου πήγαινα στα νότια προάστεια ήταν ξινίλες όλοι. Το μόνο που είπα για δωράκια ήταν αν μου βάζουν αισθητήρες παρκαρίσματος. Τελικά μπήκαν  μεμβράνες περιμμετρικά, αισθητήρες παρκαρίσματος. Μου έβαλαν επίσης φαρμακείο και πυροσβεστήρα. Μου είπαν να μου βάλουν και κάμερα οπισθοπορείας. Λόγω κάμερας, και επειδή είχα αγοράσει την εντελώς βασική έκδοση (που για εμένα ήταν υπερπλήρης), θα έπρεπε να αλλαχτεί και το ηχοσύστημα σε μεγαλύτερου μεγέθους οθόνη και έγχρωμη. Επειδή το αμάξι ήταν ήδη στο δρόμο για περίπου 30 μέρες και ήταν και καλοκαίρι και έπρεπε να περάσουν καλωδίωση θα καθυστερούσαν αρκετά να μου το παραδώσουν. Δυστυχώς δε μπορούσα να περιμένω (ερχομός πρωτότοκου βλέπετε και η γυναίκα ήθελε να τον φέρουμε σπίτι με το αμάξι τον πασά), οπότε δεν τοποθετήθηκαν ποτέ. Ακόμα κοπανάω το κεφάλι μου στο τοίχο (και εκείνη τελικά το ίδιο).

Όλα αυτά χωρίς πίεση, χωρίς μα και μου. Άψογοι από την αρχή μέχρι το τέλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά, να αναφέρω και εγώ πως ο ενδιαφερόμενος αγοραστής που θα αφήσει τα 10-20-γουατέβερ χιλιάρικα για καινούριο αμάξι, δέν περιμένει να κάνει σεφτέ απο τα πατάκια ή την κουκούλα που θα γλυτώσει.Είναι καθαρά θέμα ψυχολογίας και επιβεβαίωσης πως έκανε σωστή επιλογή,τόσο στο αυτοκίνητο όσο και στον αντιπρόσωπο...και μάλλον προπομπός για το τι θα ακολουθήσει αν τους χρειαστείς* (που θα τους χρειαστείς).

Υπάρχει η περίπτωση του @Haldol που πήρε αέρα κοπανιστό, υπάρχει και η δική μου περίπτωση που μου "έδωσαν" δώρο εξοπλισμό που υπήρχε ήδη στην έκδοση.

Επειδή μάλλον αναρωτιέστε το θέλει να πεί ο ποιητής,anno 2009 αγόρασα ένα Civic Type S απο Σαρακάκη και έκανα το λάθος να ζητήσω μια κουκούλα (~80 ευρώ).Ο πωλητής,σχεδόν ενοχλημένος, μου αρνήθηκε γιατί το αμάξι ερχόταν με πολλλλλά δώρα: διαφορετική λαβή επιλογέα ταχυτήτων,πατάκια,αισθητήρες παρκαρίσματος και συναγερμό.Total bullshit,αφού τα συγκεκριμένα extra σύμφωνα με το site, αποτελούσαν βασικό εξοπλισμό της έκδοσης.

*Εν τέλη,δέν έπεσα έξω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σάββατο παρέλαβα Clio.

Τα δώρα που πήρα ήταν: μεμβράνες μπροστά (πίσω είχε εργοστασιακά), 2 χρόνια δωρεάν service, μπάρες οροφής και το καθιερωμένο κιτ τρίγωνο, πυροσβεστήρας, φαρμακείο.

Δεν ήθελα επουδενι συναγερμό γιατί είναι ότι πιο απλό βάζουν και δεν ήθελα να μπει χέρι στο αυτοκίνητο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Tenshi είπε

Αρχικά, να αναφέρω και εγώ πως ο ενδιαφερόμενος αγοραστής που θα αφήσει τα 10-20-γουατέβερ χιλιάρικα για καινούριο αμάξι, δέν περιμένει να κάνει σεφτέ απο τα πατάκια ή την κουκούλα που θα γλυτώσει.Είναι καθαρά θέμα ψυχολογίας και επιβεβαίωσης πως έκανε σωστή επιλογή,τόσο στο αυτοκίνητο όσο και στον αντιπρόσωπο...και μάλλον προπομπός για το τι θα ακολουθήσει αν τους χρειαστείς* (που θα τους χρειαστείς).

Υπάρχει η περίπτωση του @Haldol που πήρε αέρα κοπανιστό, υπάρχει και η δική μου περίπτωση που μου "έδωσαν" δώρο εξοπλισμό που υπήρχε ήδη στην έκδοση.

Επειδή μάλλον αναρωτιέστε το θέλει να πεί ο ποιητής,anno 2009 αγόρασα ένα Civic Type S απο Σαρακάκη και έκανα το λάθος να ζητήσω μια κουκούλα (~80 ευρώ).Ο πωλητής,σχεδόν ενοχλημένος, μου αρνήθηκε γιατί το αμάξι ερχόταν με πολλλλλά δώρα: διαφορετική λαβή επιλογέα ταχυτήτων,πατάκια,αισθητήρες παρκαρίσματος και συναγερμό.Total bullshit,αφού τα συγκεκριμένα extra σύμφωνα με το site, αποτελούσαν βασικό εξοπλισμό της έκδοσης.

*Εν τέλη,δέν έπεσα έξω.

στην περιπτωση σου νομιζω ειναι καθαρα θεμα αντιπροσωπου😉

προσωπικα δεν εχω ακουσει κανεναν να ειναι ευχαριστημενος απο τον μεγαλο Σ

δλδ πραγματικα μεχρι και μια γενια πριν στα Civic κολλούσε ακομη το μεγαλο, αισθητικης 80's, Σ πισω! - βαλε ενα πλαισιο στις πινακιδες βρε οπως κανουν ολες οι αντιπροσωπειες

δεν ξερω αν το κανει ακομη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tutuyo είπε

στην περιπτωση σου νομιζω ειναι καθαρα θεμα αντιπροσωπου😉

προσωπικα δεν εχω ακουσει κανεναν να ειναι ευχαριστημενος απο τον μεγαλο Σ

δλδ πραγματικα μεχρι και μια γενια πριν στα Civic κολλούσε ακομη το μεγαλο, αισθητικης 80's, Σ πισω! - βαλε ενα πλαισιο στις πινακιδες βρε οπως κανουν ολες οι αντιπροσωπειες

δεν ξερω αν το κανει ακομη...

Το κάνει ακόμη ο... σατανάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...