Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκε και κυκλοφορεί τον Φεβρουάριο του 2021 το Far Cry 6


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι διαρροές επιβεβαιώθηκαν με τη Ubisoft να ανακοινώνει το 11ο παιχνίδι της σειράς Far Cry, το οποίο και πρόκειται να κυκλοφορήσει του χρόνου.

Στις 18 Φεβρουαρίου 2021 θα κυκλοφορήσει το Far Cry 6, σύμφωνα με τη Ubisoft. Η γαλλική εταιρεία αποκάλυψε τον επόμενο τίτλο της σειράς κατά τη διάρκεια του event της την Κυριακή, αναφέροντας παράλληλα ότι εκείνος θα διατεθεί σε Xbox One, PS4, Xbox Series X, PS5, Stadia και PC (μέσω Epic Games Store, Ubisoft Store, Uplay+). Αξίζει να σημειωθεί ότι θα προσφέρεται δωρεάν αναβάθμιση στην επόμενη γενιά σε όσους τον αγοράσουν για τα συστήματα της τρέχουσας.

Tα γεγονότα του Far Cry 6 διαδραματίζονται σε ένα νησί της Καραϊβικής που θυμίζει έντονα Κούβα, με τον παίκτη να προσπαθεί να ανατρέψει τον δικτάτορα Anton Castillo (στον ρόλο του ο Giancarlo Esposito) και τον γιο του, Diego (τον ενσαρκώνει ο Anthony Gonzalez). Από τα όσα μοιράστηκε μαζί μας η Ubisoft, οι παίκτες θα έχουν στη διάθεσή τους νέα όπλα με τη δράση να αναμένεται καταιγιστική. Το Far Cry 6 θα διαθέτει και multiplayer mode με τη συμμετοχή δύο παικτών.

Η Ubisoft έδωσε στη δημοσιότητα μέσω του καναλιού της στο YouTube τρία βίντεο για το παιχνίδι -δύο τρέιλερ και μία συνέντευξη.

 


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφορεί λέει το 2021 και το έχουν βγάλει ήδη προπαραγγελιες ... Μέχρι να βγει θα έχεις ξεχάσει ότι το αγόρασες .

Ubisoft στα χνάρια της EA  για ακόμα.μια φορά  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το Far Cry 3 και μετά το μόνο που κάνουν είναι να ανακυκλώνουν το ίδιο σενάριο. Αλλά αν οι άνθρωποι αγοράζουν επανειλημμένα το ίδιο παιχνίδι, η Ubisoft έχει το δικαίωμα να μην καινοτομεί.

Τουλάχιστον το παιχνίδι θα χρησιμοποιεί το Cryengine, και αναλόγως τα γραφικά μπορεί να είναι top notch.

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίζω το πέντε και μου φαίνεται πολυ ωραίο.

Αλλα ειναι το πρώτο και το μόνο far cry που έχω παίξει.

Γενικά τα παιχνίδια της ubisoft ειναι λίγο φωτοτυπίες μεταξύ τους.

Επεξ/σία από Yeroplatanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Κυκλοφορεί λέει το 2021 και το έχουν βγάλει ήδη προπαραγγελιες ... Μέχρι να βγει θα έχεις ξεχάσει ότι το αγόρασες .

Ubisoft στα χνάρια της EA  για ακόμα.μια φορά  


Τι εννοείς ;
2020 έχουμε......
σε 7 μήνες κυκλοφορεί.
τι να πούμε για games που περιμένουμε χρόνια....

ΝΑΙ !  εσένα κοιτάω Cyberpunk 2077 !

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Zengar Zombolt είπε


Τι εννοείς ;
2020 έχουμε......
σε 7 μήνες κυκλοφορεί.
τι να πούμε για games που περιμένουμε χρόνια

Βλέπε elder scrolls vi...

Μέχρι να πάρω σύνταξη μπορεί και να έχει βγει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω λιωσει τα 1/3/4/primal/5/new dawn. Ολα μου αρεσαν εξισου τον καθενα για τους δικους του λογους. Μονο το 2 δεν εχω παιξει γιατι μου την εσπασε το spawn των εχθρων. Fun παιχνιδια ολα τους με το 3 να εχει τον καλυτερο villain το 1 το καλυτερο story το primal να δινει το καλυτερο 10000BC που εχουμε δει και το 5/new dawn/4 να ειναι οσο πιο fun γινεται. Ομορφα παιχνιδια ολα τους ξεκουραστα στο ματι χωρις να σε παιδευουν με παραπανω πληροφοριες απο αυτες που χρειαζεσαι. Καλοβλεπω και το 6 αφηνουν πισω την dunia engine οπως βλεπω ελπιζω να δουμε ακομα καλυτερα γραφικα απο τα ηδη εξαιρετικα του new dawn και σιγουρα ενα πιο polish story με καλυτερους χαρακτηρες και villain.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Zengar Zombolt είπε


Τι εννοείς ;
2020 έχουμε......
σε 7 μήνες κυκλοφορεί.
τι να πούμε για games που περιμένουμε χρόνια....

ΝΑΙ !  εσένα κοιτάω Cyberpunk 2077 !

Cyberpunk όμως είναι κάτι τελείως διαφορετικό και ξεκινάει  από το 0.

Ubisoft far cry - assassin  είναι όλα ίδια . Πολύ δλδ εύκολα φτιάχνεται ένα επόμενο αφού χρησιμοποιούν σαν βάση τα προηγούμενα .

Επίσης έχω καταλάβει ότι το cyberpunk θέλουν να το λανσάρουν με τις νέες κονσόλες , γ αυτό το καθυστερούν τόσο .

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dimitrisdim14 είπε

Cyberpunk όμως είναι κάτι τελείως διαφορετικό και ξεκινάει  από το 0.

Ubisoft far cry - assassin  είναι όλα ίδια . Πολύ δλδ εύκολα φτιάχνεται ένα επόμενο αφού χρησιμοποιούν σαν βάση τα προηγούμενα .

Επίσης έχω καταλάβει ότι το cyberpunk θέλουν να το λανσάρουν με τις νέες κονσόλες , γ αυτό το καθυστερούν τόσο .

Εδω το primal ηταν πανω στον χαρτη του 4. Το new dawn ηταν πανω στον χαρτη του 5 μιας και διαδραματιζεται και στον ιδιο ακριβως κοσμο στο μελλον. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τερματίσει το 5 περίπου 6 φορές... τα τοπία του και η χαλαρότητα όταν κάνεις βόλτες στον χάρτη του είναι ανεπανάληπτα.. η μουσική του επίσης...

Εδώ τώρα από ότι δείχνει πάμε σε άλλο επίπεδο. Αν οι χαρακτήρες είναι έτσι μέσα στο παιχνίδι (δηλαδή γιατί να μην είναι αν έχεις RTX και δύναμη) συν αν έχει την σκηνοθεσία και επίπεδο σεναρίου από τα προηγούμενα θα έχουμε ακόμη ένα αδιαφιλονίκητο νικητή... 

Περιμένουμε όμορφα πράγματα με το νέο έτος... 

Ελπίζω να υποστηρίζει επιτέλους και VR (καιρός είναι ...)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, apleistos_gatos είπε

Από το Far Cry 3 και μετά το μόνο που κάνουν είναι να ανακυκλώνουν το ίδιο σενάριο. Αλλά αν οι άνθρωποι αγοράζουν επανειλημμένα το ίδιο παιχνίδι, η Ubisoft έχει το δικαίωμα να μην καινοτομεί.

Τουλάχιστον το παιχνίδι θα χρησιμοποιεί το Cryengine, και αναλόγως τα γραφικά μπορεί να είναι top notch.

ναι τα σενάρια μοιάζουν λίγο αλλά αν πετυχαίνει η συνταγή γιατί να την αλλάξουν? κάποιος που θέλει αυτό το συγκεκριμένο πράγμα θα πάρει αυτό και το ξέρει, κάποιος που θέλει κάτι άλλο ας πάρει άλλο.

εδώ η sega σου πουλάει ακόμα κονσολίτσες pocket λες και τις αγόρασες απο παζάρι των 90s γιατί πουλάει σε συγκεκριμένα άτομα αυτό σε πείραξε :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Έχω τερματίσει το 5 περίπου 6 φορές... τα τοπία του και η χαλαρότητα όταν κάνεις βόλτες στον χάρτη του είναι ανεπανάληπτα.. η μουσική του επίσης...

Εδώ τώρα από ότι δείχνει πάμε σε άλλο επίπεδο. Αν οι χαρακτήρες είναι έτσι μέσα στο παιχνίδι (δηλαδή γιατί να μην είναι αν έχεις RTX και δύναμη) συν αν έχει την σκηνοθεσία και επίπεδο σεναρίου από τα προηγούμενα θα έχουμε ακόμη ένα αδιαφιλονίκητο νικητή... 

Περιμένουμε όμορφα πράγματα με το νέο έτος... 

Ελπίζω να υποστηρίζει επιτέλους και VR (καιρός είναι ...)

Ναι πολυ χαλαρό το 5.Ειδικα οταν εχεις μαζεψει σχεδόν ολα τα RP απο μια περιοχή και οπου σταθείς και οπου βρεθείς σε κυνηγάνε τζιπ αεροπλανα και ελικοπτερα😂...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...