Προς το περιεχόμενο

Αντιμετώπιση κατάστασης


marina-k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Όταν για κάποιο άτομο(μιλάω για τον εαυτό μου) κυλά μια σημαντική(και γνωστή σε όλους) ημέρα (πχ γιορτή, γενέθλια, επαγγελματική επιτυχία) και δεν υπάρχει ούτε ενα τηλεφώνημα από "τους κοντινούς" (1ου βαθμού)για ευχές χωρίς να εχει δοθεί το παραμικρό δικαίωμα τι σημαίνει άραγε αυτό ; 

Πως αντιμετωπίζει κάποιος αυτή την κατάσταση?

Με σκληρά αντίποινα? Με αδιαφορία?

Παρακαλώ τις Απόψεις σας

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην σε πάρει τηλ η έστω μήνυμα σε κανένα fb ούτε ένας, είναι περίπτωση. 

Κατά τα άλλα, εγώ δεν δίνω δεκαρα, κοιτάω να περάσω ωραία την ημέρα μου και αν πάρει οπότε πάρει να ευχηθεί καλοδεχουμενος. Σιγά μην σκεφτώ και αντίποινα, υπάρχουν σοβαρότερα πράγματα στην ζωή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, giorgoskouro είπε

Να μην σε πάρει τηλ η έστω μήνυμα σε κανένα fb ούτε ένας, είναι περίπτωση. 

Κατά τα άλλα, εγώ δεν δίνω δεκαρα, κοιτάω να περάσω ωραία την ημέρα μου και αν πάρει οπότε πάρει να ευχηθεί καλοδεχουμενος. Σιγά μην σκεφτώ και αντίποινα, υπάρχουν σοβαρότερα πράγματα στην ζωή. 

τι παει να πει "ουτε ενας"?. Μιλαει καθαρα για συγγενεις 1ου βαθμου αρα μονο για τους γονεις της! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αποτέλεσμα πανελληνίων. Όχι γιορτή

17 λεπτά πριν, yanpas είπε

τι παει να πει "ουτε ενας"?. Μιλαει καθαρα για συγγενεις 1ου βαθμου αρα μονο για τους γονεις της! 

Στους 7 ο ένας ευχήθηκε. Γονείς και αδέρφια. Δεν αρέσει η σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, marina-k said:

Ειναι αποτέλεσμα πανελληνίων. Όχι γιορτή

Καταρχην πρεπει να αποφασισεις σε πιο απο τα 2 θεματα θα απαντας.

Οσο για το αλλο οι γονεις σου δεν σου ειπαν συγχαρητηρια που περασες τις πανελληνιες; Μηπως το θεωρουν καπως δεδομενο;

7 hours ago, marina-k said:

Ειναι αποτέλεσμα πανελληνίων. Όχι γιορτή

Στους 7 ο ένας ευχήθηκε. Γονείς και αδέρφια. Δεν αρέσει η σχολή

Αν περασες σε καμια σχολη που ο μισος μισθος θα πηγαινει για να νοικιαζεις σπιτι πχ μακρια ε οκ λογικο το βλεπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yanpas είπε

τι παει να πει "ουτε ενας"?. Μιλαει καθαρα για συγγενεις 1ου βαθμου αρα μονο για τους γονεις της! 

Εγώ αναφέρομαι για όλο τον κύκλο σου όχι μόνο συγγενείς 1ου βαθμού. 

Οποιος έχει τέτοια προβλήματα ας τα βάλει κάτω να σκεφτεί τι μπορεί να συμβαίνει η αν ήταν απλά θεμα τύχης, από τα φόρουμ δεν μπορούμε να πούμε τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, marina-k είπε

Καλησπέρα.

Όταν για κάποιο άτομο(μιλάω για τον εαυτό μου) κυλά μια σημαντική(και γνωστή σε όλους) ημέρα (πχ γιορτή, γενέθλια, επαγγελματική επιτυχία) και δεν υπάρχει ούτε ενα τηλεφώνημα από "τους κοντινούς" (1ου βαθμού)για ευχές χωρίς να εχει δοθεί το παραμικρό δικαίωμα τι σημαίνει άραγε αυτό ; 

Πως αντιμετωπίζει κάποιος αυτή την κατάσταση?

Με σκληρά αντίποινα? Με αδιαφορία?

Παρακαλώ τις Απόψεις σας

Ευχαριστώ

Με  αδιαφορία γτ μπορεί να έχουν τα δικά τους προβλήματα τα οποία δε θα ξέρω και θα κρίνω λάθος. Χρονια πολλά κ από μένα αν γιορτάζεις και καλή τύχη στη ζωή σου και μη μασάς. Θα έρθουν στο μέλλον αξιόλογοι άνθρωποι, αρκεί να τους δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, marina-k είπε

Καλησπέρα.

Όταν για κάποιο άτομο(μιλάω για τον εαυτό μου) κυλά μια σημαντική(και γνωστή σε όλους) ημέρα (πχ γιορτή, γενέθλια, επαγγελματική επιτυχία) και δεν υπάρχει ούτε ενα τηλεφώνημα από "τους κοντινούς" (1ου βαθμού)για ευχές χωρίς να εχει δοθεί το παραμικρό δικαίωμα τι σημαίνει άραγε αυτό ; 

Πως αντιμετωπίζει κάποιος αυτή την κατάσταση?

Με σκληρά αντίποινα? Με αδιαφορία?

Παρακαλώ τις Απόψεις σας

Ευχαριστώ

Όταν λέμε "σκληρά αντίποινα" πώς το σκέφτεσαι ακριβώς; Ενδιαφέρομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σώνει και καλά θέλεις ευχές για την επιτυχία σου τη γιορτή σου κ.λ.π. τους καλείς όλους και κερνάς π.χ. σουβλάκια ή γλυκά σε ανάλογο κατάστημα.

Να δεις που θα έρθουν όλοι και μάλιστα με τις πιο θερμές ευχές τους.😊

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, marina-k είπε

Ειναι αποτέλεσμα πανελληνίων. Όχι γιορτή

Στους 7 ο ένας ευχήθηκε. Γονείς και αδέρφια. Δεν αρέσει η σχολή

Ρε παιδιά τα αδέρφια δεν είναι δεύτερου βαθμού; Άρα αν σου είπε ο ένας γονιός έχεις 50% επιτυχία στον πρώτο βαθμό. Good enough.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα ενιωθα ευτυχισμενος οσο νωριτερα γινοταν αναλογο ξεσκαρταρισμα σ'αυτους που με περιτριγυριζουν.

αν καποιος δε χαιρεται με τη χαρα μου - δε με θυμαται οταν τον βολευει  και ποσα ακομη...

οσο πιο γρηγορα βγει ή τον βγαλω απο τη ζωη μου -> τοσο πιο χαρουμενος & ψυχικα υγιης !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...