Προς το περιεχόμενο

Αντιμετώπιση κατάστασης


marina-k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Όταν για κάποιο άτομο(μιλάω για τον εαυτό μου) κυλά μια σημαντική(και γνωστή σε όλους) ημέρα (πχ γιορτή, γενέθλια, επαγγελματική επιτυχία) και δεν υπάρχει ούτε ενα τηλεφώνημα από "τους κοντινούς" (1ου βαθμού)για ευχές χωρίς να εχει δοθεί το παραμικρό δικαίωμα τι σημαίνει άραγε αυτό ; 

Πως αντιμετωπίζει κάποιος αυτή την κατάσταση?

Με σκληρά αντίποινα? Με αδιαφορία?

Παρακαλώ τις Απόψεις σας

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, marina-k είπε

Καλησπέρα.

Όταν για κάποιο άτομο(μιλάω για τον εαυτό μου) κυλά μια σημαντική(και γνωστή σε όλους) ημέρα (πχ γιορτή, γενέθλια, επαγγελματική επιτυχία) και δεν υπάρχει ούτε ενα τηλεφώνημα από "τους κοντινούς" (1ου βαθμού)για ευχές χωρίς να εχει δοθεί το παραμικρό δικαίωμα τι σημαίνει άραγε αυτό ; 

Πως αντιμετωπίζει κάποιος αυτή την κατάσταση?

Με σκληρά αντίποινα? Με αδιαφορία?

Παρακαλώ τις Απόψεις σας

Ευχαριστώ

1ου βαθμου ειναι μονο οι γονεις σου και τα παιδια σου. Δεν μπορει να μην ξερεις τι φταιει με τους γονεις σου και τα παιδια σου. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, yanpas είπε

1ου βαθμου ειναι μονο οι γονεις σου και τα παιδια σου. Δεν μπορει να μην ξερεις τι φταιει με τους γονεις σου και τα παιδια σου. 

Το τι φταίει μπορεί να μην είναι κάτι κακό. Μπορεί να είναι πχ η "αλήθεια". Ξέρεις πως αν τη λες σε βάζουν στην άκρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους κάνεις μια κατσάδα να μην το ξανακάνουν και τους εξηγείς ότι σημαίνει κάτι για εσένα το να σε πάρουν στο τηλέφωνο.

Βλέπεις τι θα σου πουν, το συζητάς και το θέμα λύνεται. Όλοι σήμερα έχουμε τόσα προβλήματα άγχος στρες που πολλές φορές μας φεύγουν οι σημαντικές στιγμές αγαπημένων προσώπων χωρίς να ανταποκριθούμε όπως πρέπει. Μην κολλάς σε αυτά, αλλά αν σε ενοχλεί πες το!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τοσος ντορος για τετοιες βλακείες... Μια μερα σαν τις αλλες ειναι.

Δηλαδη αν σ ειχαν χεσμενη 364 μερες το χρονο και σε θυμοντουσαν στα γενεθλια εισαι κομπλε? Ή αν γενικα εισαστε φιλικοι και αγαπημένοι στη καθημερινοτητα σας θα κατσεις να φαγωθεις επειδη δεν πηραν τηλεφωνο τη συγκεκριμενη μερα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρκαδόρο με ανεξίτηλο μελάνι και όλα καλά...

Αν είχες πραγματικά προβλήματα, πιθανόν να μην σε απασχολούσε καν.

Επίσης εδώ ταιριάζει η φράση: "First world problems".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως απεχθάνομαι αυτές τις μέρες, είτε αφορούν εμένα είτε τον κύκλο μου. μακάρι να μην μου ευχόταν κάνεις και να μην αναγκαζόμουν να το κάνω κι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...