Προς το περιεχόμενο

Wind τυχαίες αποσυνδέσεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα πρόσφατα παρατήρησα έτσι όπως παίζω στο υπολογιστή κανά game παγώνει ξαφνικά ο σέρβερ του παιχνιδιού για κάτι δευτερόλεπτα και επίσης ούτε κάποια σελίδα μπορεί να φορτώσει εκείνοι την στιγμή.Μετα από κάτι δεύτερα ξανά επιστρέφει στο κανονικό και μετά μπορεί να το ξανακάνει την επόμενη μέρα. Γνωρίζεται τι μπορεί να φταίει στη σύνδεση ;Να πάρω τηλέφωνο στην τεχνική υποστήριξη μήπως μπορούν να κάνουν τίποτα;

Επεξ/σία από Stefanos14xD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δοκίμασε να συνδεθείς με καλώδιο γιατί τέτοιες αποσυνδέσεις που περιγράφεις οφείλονται συνήθως στο WiFi :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, zx1234r είπε

Πως συνδέεσαι στο router? Καλώδιο ή wifi?

Με καλώδιο και το πρόβλημα πρόσφατα ξεκίνησε να το κάνει.

 

1 ώρα πριν, zernex201 είπε

Δοκίμασε να συνδεθείς με καλώδιο γιατί τέτοιες αποσυνδέσεις που περιγράφεις οφείλονται συνήθως στο WiFi :) 

Με καλώδιο είμαι συνδεδεμένος,απλά χρησιμοποιώ extender δεν ξέρω άμα φταίει αυτό αν και δεν νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατ'αρχας δοκιμασε να κανεις restart το ρουτερ, μερικες φορες τρωει κολληματα. Αν δε φτιαξει και αν δε βαριεσαι να ξαναπερνας ρυθμισεις, θα προτεινα και reset στις εργοστασιακες ρυθμισεις. Παρομοιο προβλημα το ειχα φτιαξει με αυτο το τροπο, απλα πρεπει να ξαναπερνας τις ρυθμισεις χειροκινητα στο ρουτερ (αν θες να εχεις διαφορετικο κωδικο wifi απο τον εργοστασιακο κλπ).

Μετα δοκιμασε να απενεργοποιησεις εντελως το Wifi και να παιζει μονο ενσυρματα χωρις να εκπεμπει καν το ρουτερ, μηπως εχεις αποσυνδεσεις λογο παρεμβολων.

Δοκιμασες αλλο καλωδιο ethernet ? Αυτο που εχεις τι ειναι ? cat 5 ή cat 6 ? και ποσα μετρα ειναι.

Αν  δε βγαλεις ακρη με τιποτα απο τα παραπανω, δοκιμασε να παρεις στις βλαβες της wind μηπως και δουνε αυτοι κατι παραπανω.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, zernex201 είπε

Κατ'αρχας δοκιμασε να κανεις restart το ρουτερ, μερικες φορες τρωει κολληματα. Αν δε φτιαξει και αν δε βαριεσαι να ξαναπερνας ρυθμισεις, θα προτεινα και reset στις εργοστασιακες ρυθμισεις. Παρομοιο προβλημα το ειχα φτιαξει με αυτο το τροπο, απλα πρεπει να ξαναπερνας τις ρυθμισεις χειροκινητα στο ρουτερ (αν θες να εχεις διαφορετικο κωδικο wifi απο τον εργοστασιακο κλπ).

Μετα δοκιμασε να απενεργοποιησεις εντελως το Wifi και να παιζει μονο ενσυρματα χωρις να εκπεμπει καν το ρουτερ, μηπως εχεις αποσυνδεσεις λογο παρεμβολων.

Δοκιμασες αλλο καλωδιο ethernet ? Αυτο που εχεις τι ειναι ? cat 5 ή cat 6 ? και ποσα μετρα ειναι.

Αν  δε βγαλεις ακρη με τιποτα απο τα παραπανω, δοκιμασε να παρεις στις βλαβες της wind μηπως και δουνε αυτοι κατι παραπανω.

Έγινε θα δοκιμάσω να κάνω restart και reset έτσι και αλλιώς δεν έχω αλλάξει και πολλά στις ρυθμίσεις του ρούτερ.Το καλώδιο που έχω είναι cat 5e περίπου 3 μέτρα που συνδέεται με ένα powerline.Δεν έχω δοκιμάσει με άλλο καλώδιο επειδή κιόλας δεν έχω,αλλά θα πάρω άλλο να υπάρχει για τέτοια περίπτωση.Αν και δεν πιστεύω να είναι το καλώδιο γιατί το ίδιο είχε κάνει και σε άλλον υπολογιστή με ethernet καλώδιο και αυτός απευθείας στο ρούτερ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ok. και εγω δεν πιστευω οτι εχει να κανει με το καλωδιο αλλα ποτε δε ξερεις. Σαν τελευταια λυση δοκιμασε να βγαλεις το powerline μηπως αυτο κανει το προβλημα.

Αν δε βγαλεις ακρη, τηλεφωνο στην εξυπηρετηση της wind

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...