Προς το περιεχόμενο

H Tesla έρχεται στην Ελλάδα


plasTOST

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μόνο σίγουρο είναι οτι οι μπαταρίες θέλουν πολύ εξέλιξη ακόμα (αν και Tesla φαίνεται να έχει πάρει δυνατό προβάδισμα σε αυτόν τον τομέα) ωστέ να καταφέρουμε να έχουμε 1000km αυτονομία με 5 λεπτά φόρτισης (και με λογικό κόστος)!

Ίσως η λύση του υδρογόνου που παλεύουν οι Ιάπωνες να είναι πιο ανταγωνιστική στο άμεσο μέλλον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 16/7/2020 στις 9:21 ΜΜ, mp123 είπε

Τι συζητάτε εσείς εδώ. Πάλι μ@λ@κιες λέτε. Που θα βρείτε το 100k για τεσλα ; 
Και να πω αντε τα βρήκατε που θα το φορτίζετε ; Θα πετάτε  μπαλαντέζα από το μπαλκόνι στον δρόμο. Σοβαρευτητε λίγο.

Επειδή δεν έχεις εσύ στον ήλιο μοίρα, πάει να πει ότι δεν έχουμε εμείς οι υπόλοιποι χρήματα;;;; 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, alphay είπε

Όχι, μίλαγα γενικά και αφορμή ήταν η εξής πρόταση από το παραπάνω σχόλιο " Πτώση θορύβου στις πόλεις κατά 99%." Και βέβαια έκανα μια υποθετική σύγκριση με τις συνθήκες που επικρατούσαν στην καραντίνα. 

Και εγώ αυτό ακριβώς σχολίασα, την υποθετική σύγκριση που έκανες, η οποία ήταν εντελώς άστοχη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, andreas1gr είπε

Επειδή δεν έχεις εσύ στον ήλιο μοίρα, πάει να πει ότι δεν έχουμε εμείς οι υπόλοιποι χρήματα;;;; 

Κύριε Αλαφούζο εσείς εδώ στο ινσομνια ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mp123 είπε

Κύριε Αλαφούζο εσείς εδώ στο ινσομνια ;

Και μόνο που πιστεύεις ότι για να έχεις ένα σχετικά ακριβό αυτοκίνητο, πρέπει να είσαι επιχειρηματίας σαν τον Αλαφούζο…

Άστο αγόρι μου…

Κάτσε με το ζάσταβα σου και πολύ σου είναι…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, andreas1gr είπε

Και μόνο που πιστεύεις ότι για να έχεις ένα σχετικά ακριβό αυτοκίνητο, πρέπει να είσαι επιχειρηματίας σαν τον Αλαφούζο…

Άστο αγόρι μου…

Κάτσε με το ζάσταβα σου και πολύ σου είναι…

Εδω που τα λεμε ενας μισθωτος με 1000-2000ε μισθο τον μηνα Δεν μπορει να εχει 100.000ε αυτοκινητο (θεωρω πως με δυσκολια μπορει να εχει ενα που κοστιζει τα μισα).

Οποτε αυτοματα μιλαμε για το 5% του πλυθησμου και ΑΝ (και δεν αναφερομαι σε οσους οδηγουν αυτοκινητα εταιρειων σε leasing και το παιζουν νεοπλουτοι).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, andreas1gr είπε

Και μόνο που πιστεύεις ότι για να έχεις ένα σχετικά ακριβό αυτοκίνητο, πρέπει να είσαι επιχειρηματίας σαν τον Αλαφούζο…

Άστο αγόρι μου…

Κάτσε με το ζάσταβα σου και πολύ σου είναι…

Αμα γυρίσεις ανάποδα αυτούς που εννοείς δεν θα πέσουν  από τις τσέπες τους ούτε 5 ευρώ σε ψιλά. Ελπίζω να μην είσαι από αυτούς.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mp123 είπε

Αμα γυρίσεις ανάποδα αυτούς που εννοείς δεν θα πέσουν  από τις τσέπες τους ούτε 5 ευρώ σε ψιλά. Ελπίζω να μην είσαι από αυτούς.

Ότι πεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω το παρακάτω άρθρο για το νέο KONA ElectricHyundai Kona Electric και αναφέρει: 

Αναφορά σε κείμενο

Στην ελληνική αγορά, το Kona Electric προσφέρεται σε τέσσερις εκδόσεις: Premium 39kWh, Premium 64kWh, Distinctive 64kWh, Limited 64kWh, με τις τιμές να ορίζονται στα 37.990€, 42.990€, 45.990€ και 48.990€ αντίστοιχα.

ΟΤΑΝ ΘΑ ερθει η TESLA Στην Ελλάδα, γιατί κάποιος να προτιμήσεις ας πούμε το KONA αντί του TESLA?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Διαβάζω το παρακάτω άρθρο για το νέο KONA ElectricHyundai Kona Electric και αναφέρει: 

ΟΤΑΝ ΘΑ ερθει η TESLA Στην Ελλάδα, γιατί κάποιος να προτιμήσεις ας πούμε το KONA αντί του TESLA?

Γιατι το Tesla δεν θα ερθει κατω απο 50 χιλιαρικα η βασικη εκδοση; (χωρια οτι ειναι κακασχημα).

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Γιατι το Tesla δεν θα ερθει κατω απο 50 χιλιαρικα η βασικη εκδοση; (χωρια οτι ειναι κακασχημα).

Τιμές δεν ξέρω αλλά πιστεύω και εγώ ότι θα ξεκινάει από 50k.

Τώρα η εμφάνιση είναι υποκειμενικό. 

Βέβαια δεν νομίζω ότι και των κοινών εταιρειών θα έχουν τα features της Tesla αλλά κουβέντα να γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, plasTOST είπε

Τιμές δεν ξέρω αλλά πιστεύω και εγώ ότι θα ξεκινάει από 50k.

Τώρα η εμφάνιση είναι υποκειμενικό. 

Βέβαια δεν νομίζω ότι και των κοινών εταιρειών θα έχουν τα features της Tesla αλλά κουβέντα να γίνεται.

Θεωρητικα εγω το κοβω απο 52-53k και ανω για Ελλαδα (τωρα δεν ξερω αν θα γινουν τιποτε επιδοτησεις πχ, αυτο ειναι ασχετο) που ειναι 4-5k πανω απο την καλυτερη εκδοση του KONA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα εχει διαφορα σε σχεση με την υοπολοιπη ευρωπη (ειναι ηλεκτρικα δεν εχουν τελη)

Γενικα οταν μπορεις να αγορασεις τεσλα δεν κοιτας καμια αλλη μαρκα, ειναι αιωνες μπροστα απο ολους

τα 2 χιλιαρικα διαφορα ειναι αστειο σε αυτα τα χρηματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Θεωρητικα εγω το κοβω απο 52-53k και ανω για Ελλαδα (τωρα δεν ξερω αν θα γινουν τιποτε επιδοτησεις πχ, αυτο ειναι ασχετο) που ειναι 4-5k πανω απο την καλυτερη εκδοση του KONA.

Και επιδοτήσεις να γίνουν θα πιάνουν όλα τα μοντέλα των εταιρειών. Αυτές οι τιμές του ΚΟΝΑ (επειδή αυτό σχολιάζουμε) δεν ξέρω αν είναι με full εξοπλισμό ή αυτό που λένε "Από"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...