Προς το περιεχόμενο

H Tesla έρχεται στην Ελλάδα


plasTOST

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Ξερω πολυ καλα πως ειναι το γκαζι αφου οδηγαω αυτοκινητο αρκετα γρηγορο, το θεμα ειναι πως ο περισσοτερος κοσμος δεν. Και ο περισσοτερος κοσμος οταν απο τα 80-90-120-150 αλογα παει σε Τεσπα θα θελει χρονο να συνηθισει.

Μακαρι να κανω λαθος αλλα θα δουμε στην πραξη.

Οχι αλλα παιζει ρολο; Εχω οδηγησει Lamborghini Galardo, και μου πηρε χρονο να την κουμανταρω. Εδω μιλαμε για ακομα πιο γρηγορα σε 0-100 εστω.

Δεν λεω απο θεμα δυναμης,μπορει να εχεις οδηγησει κ οχημα με 1000 αλογα, αυτο που θελω να σου πω οτι ειναι τοσο ευκολοδηγητο που δεν το φανταζεσαι.πιστεψε με πραγματικα θα εκπλαγεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, bill_zaf είπε

Δεν λεω απο θεμα δυναμης,μπορει να εχεις οδηγησει κ οχημα με 1000 αλογα, αυτο που θελω να σου πω οτι ειναι τοσο ευκολοδηγητο που δεν το φανταζεσαι.πιστεψε με πραγματικα θα εκπλαγεις

Μακαρι να κανω λαθος, εγω απλα φανταζομαι την καθε θειτσα να παταει το γκαζι μεχρι κατω και να φτανει απεναντι πριν το παρει χαμπαρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/7/2020 στις 9:21 ΜΜ, mp123 είπε

Τι συζητάτε εσείς εδώ. Πάλι μ@λ@κιες λέτε. Που θα βρείτε το 100k για τεσλα ; 
Και να πω αντε τα βρήκατε που θα το φορτίζετε ; Θα πετάτε  μπαλαντέζα από το μπαλκόνι στον δρόμο. Σοβαρευτητε λίγο.

Από καλοπληρωμένο επάγγελμα που μπορει κάποιος να βγαζει και μερικα χιλιαρικα το μηνα χωρίς αφεντικά από πάνω του; Ίσως κάποιος ιδιοκτήτης επιτυχημένης επιχειρησης; Κάποιος με πολλαπλά παθητικά εισοδήματα; Κάποιος που προνόησε να μπει νωρίς και να επενδυσει σε σημερινες επιτυχημενες αγορες; Σιγουρα σε ενα forum θα μπαινουν και εργοδότες, και επενδυτές, και εισοδηματίες, όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Μακαρι να κανω λαθος, εγω απλα φανταζομαι την καθε θειτσα να παταει το γκαζι μεχρι κατω και να φτανει απεναντι πριν το παρει χαμπαρι.

Οι χρονοι επιταχυνσης που δηλωνει η tesla ειναι για τα performance μοντελα και πρεπει να επιλεξεις απο το menu το "μεγεθος" της επιταχυνσης. Φαλνταζομαι οτι οποιος παρει το performance κ το βαλει στο γρηγορο,θα χει κ καποια εμπειρια

20200810_213644.jpg

 

 

Στις 16/7/2020 στις 9:21 ΜΜ, mp123 είπε

Τι συζητάτε εσείς εδώ. Πάλι μ@λ@κιες λέτε. Που θα βρείτε το 100k για τεσλα ; 
Και να πω αντε τα βρήκατε που θα το φορτίζετε ; Θα πετάτε  μπαλαντέζα από το μπαλκόνι στον δρόμο. Σοβαρευτητε λίγο.

Εχω plug in υβριδικο και ναι, στο παρκινγκ της πυλωτης,ριχνω μπαλαντεζα κ φορτιζω. Μολις το δωσω καποια στιγμη, το επομενο θα ναι tesla. Ζητησαμε απο κανεναν δανεικα κ δεν το ξερω? Κ στο κατω κατω, για τεχνολογια μιλαμε κ ολοι εχουμε ονειρα,δεν νομιζω να ενοχλουμε κανεναν

Επεξ/σία από bill_zaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, bill_zaf είπε

Οι χρονοι επιταχυνσης που δηλωνει η tesla ειναι για τα performance μοντελα και πρεπει να επιλεξεις απο το menu το "μεγεθος" της επιταχυνσης. Φαλνταζομαι οτι οποιος παρει το performance κ το βαλει στο γρηγορο,θα χει κ καποια εμπειρια

20200810_213644.jpg

Εχω plug in υβριδικο και ναι, στο παρκινγκ της πυλωτης,ριχνω μπαλαντεζα κ φορτιζω. Μολις το δωσω καποια στιγμη, το επομενο θα ναι tesla. Ζητησαμε απο κανεναν δανεικα κ δεν το ξερω? Κ στο κατω κατω, για τεχνολογια μιλαμε κ ολοι εχουμε ονειρα,δεν νομιζω να ενοχλουμε κανεναν

Εκτος αν το κανει κατα λαθος πατωντας οτι βρει, η αν δεν το οδηγαει μονο εκεινη πχ.

Οσο για τα ονειρα, ε οχι και ονειρο να αγορασεις ενα Τεσλα, πεσμου ονειρο να αγορασεις μια ηλεκτρικη Ferrari να το δεχτω, οχι ομως Τεσλα :) :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Εκτος αν το κανει κατα λαθος πατωντας οτι βρει, η αν δεν το οδηγαει μονο εκεινη πχ.

Οσο για τα ονειρα, ε οχι και ονειρο να αγορασεις ενα Τεσλα, πεσμου ονειρο να αγορασεις μια ηλεκτρικη Ferrari να το δεχτω, οχι ομως Τεσλα :) :) :) :)

Αδερφε υπαρχουν κ αναγκες..να πας που με την φεραρι?(βεβαια δεν υπαρχουν αυτα τα λεφτα αλλα κ να υπηρχαν δεν θα τα εδινα αλλα θα εκανα καποια επενδυση) Που να βαλεις παιδια κ καροτσι..ενω ενα tesla με τεραστιους χωρους που εχει ειναι ιδανικο. Εκτος των αλλων ,μ αρεσει να ειμαι κ με τους πρωτοπορους κ οπως κ να το κανεις η tesla παντα θα ειναι ενα βημα μπροστα

Επεξ/σία από bill_zaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, bill_zaf είπε

Αδερφε υπαρχουν κ αναγκες..να πας που με την φεραρι?(βεβαια δεν υπαρχουν αυτα τα λεφτα αλλα κ να υπηρχαν δεν θα τα εδινα αλλα θα εκανα καποια επενδυση) Που να βαλεις παιδια κ καροτσι..ενω ενα tesla με τεραστιους χωρους που εχει ειναι ιδανικο. Εκτος των αλλων ,μ αρεσει να ειμαι κ με τους πρωτοπορους κ οπως κ να το κανεις η tesla παντα θα ειναι ενα βημα μπροστα

Μπα, δεν παιζει. Ο λογος που ειναι μπροστα ειναι γιατι πολυ απλα οι αλλοι δεν ασχοληθηκαν, οταν αρχισουν να ασχολουνται θα αλλαξουν πολλα. Οσο αφορα την Ferrari ομως παντα θα κοιταει αλλο μεριδιο της αγορας σε σχεση με την Τεσλα.
Ασχετα με το τι μπορει να γινει ομως εγω θα θεωρω κακασχημα αυτα τα αυτοκινητα και σιγουρα δεν θα αγοραζα ποτε καποιο. Τωρα αν καποια στιγμη δουμε τιποτα πραγματικα σπορ και ομορφο απο Τεσλα ναι γιατι οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, _BASSstarlet_ είπε

Γραφή sms.... κ κ κ

Αν είχες λεφτά για φεράρι, θα είχες κάνει ήδη επένδυση!

Ακριβως.γραφω απο κινητο, συγγνωμη αν κουρασα

2 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Μπα, δεν παιζει. Ο λογος που ειναι μπροστα ειναι γιατι πολυ απλα οι αλλοι δεν ασχοληθηκαν, οταν αρχισουν να ασχολουνται θα αλλαξουν πολλα. Οσο αφορα την Ferrari ομως παντα θα κοιταει αλλο μεριδιο της αγορας σε σχεση με την Τεσλα.
Ασχετα με το τι μπορει να γινει ομως εγω θα θεωρω κακασχημα αυτα τα αυτοκινητα και σιγουρα δεν θα αγοραζα ποτε καποιο. Τωρα αν καποια στιγμη δουμε τιποτα πραγματικα σπορ και ομορφο απο Τεσλα ναι γιατι οχι.

Τι να σου πω, οτι βλεπουμε την δεδομενη στιγμη λεμε. Αν αλαξουν τα δεδομενα ελπιζω να μας εχει ο θεος γερους να σχολιαζουμε παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/7/2020 στις 11:05 ΜΜ, thanasisxask είπε

Υπάρχει στην Αμαλιάδα από πέρσι, στην Αθήνα τώρα τα είδατε; 😀😀😀

και με τοπικές πινακίδες. Φέτος δεν το έχω δει καθόλου βέβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, bill_zaf είπε

 

20200810_213644.jpg

Εχω plug in υβριδικο και ναι, στο παρκινγκ της πυλωτης,ριχνω μπαλαντεζα κ φορτιζω. Μολις το δωσω καποια στιγμη, το επομενο θα ναι tesla. Ζητησαμε απο κανεναν δανεικα κ δεν το ξερω? Κ στο κατω κατω, για τεχνολογια μιλαμε κ ολοι εχουμε ονειρα,δεν νομιζω να ενοχλουμε κανεναν

Φυσικα δεν ενοχλείς κανενα. Τα όνειρα είναι τζάμπα. Το τεσλα όχι. 
Ποιο plug in έχεις αν επιτρέπετε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, mp123 είπε

Φυσικα δεν ενοχλείς κανενα. Τα όνειρα είναι τζάμπα. Το τεσλα όχι. 
Ποιο plug in έχεις αν επιτρέπετε ;

Ενα mb c350e του 16

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, mp123 είπε

Μπραβο Φιλε μου.
Αν έχεις 100κ για κούτα παρτο. Οπως είπες από την τσέπη μου θα βγουν ;  

Κουτα δεν αγοραζω ποτε. Κανα 65αρι με 70 απο αμερικη

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...