Προς το περιεχόμενο

Η Intel ετοιμάζεται να παρουσιάσει «κάτι μεγάλο» στις 2 Σεπτεμβρίου


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, dragvirusnet είπε

μάλλον κάρτα γραφικών ή χρήση γραφένιου αντί πυρίτιου στους επεξεργαστές της (προσωπικά έχω στα pc μου: ryzen5-1500x, ryzen5-3600x, ryzen5-3500u, i5-7500 και pentiumG4560)

Οι επεξεργαστές γραφένιου έχουν ακόμα πολύ δρόμο μέχρι να μπουν σε στάδιο μαζικής παραγωγής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά μισό λεπτό να ξεκαθαρίσουμε κάτι .... επειδή η amd  σε κάποιους επεξεργαστές της είναι value for money επιλογή δε σημαίνει ότι είναι και καλύτερη από την Intel.άλλωστε από άποψη επιδόσεων σχεδόν σε όλα τα segments/κατηγοριες επεξεργαστών τα σκήπτρα τα έχει ακόμη Intel και ας κατασκευάζει σε αρχιτεκτονική με 14 nm .φανταστειτε να κατασκευαζε στα 7nm. Να σημειωθεί ότι στην ζωή μου δεν είχα έως τώρα intel επεξεργαστή αλλα καμία 10αρια amd όμως να μιλάμε με στοιχεία όχι τι θα θέλαμε να ισχύει .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
29 minutes ago, miltos_id said:

άλλωστε από άποψη επιδόσεων 

Ελπίζω να εννοείς μόνο gaming και σε 1080p και κάτω αναλύσεις...

  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδω το εχουμε πει ,μονο adobe premiere δουλευουν τα παιδια και ειναι 0.1 sec γρηγοροτεροι !

Οσο για τις θερμαστρες που λενε σιγουρα εχουν δει πως δουλευουν οι ιντελ 10ης γενιας και εχουν την εμπειρια να εξηγησουν στον κοσμο ποσο ανωτερη ειναι η amd ! χαχα.. Η παραπληροφορηση στα καλυτερα της ! Κλαιει η ιντελ λεει γιατι εχει λιγοτερα νανομετρα η amd! τα ηξεραν τα νανομετρα χρονια και τωρα μπορουν τεκμηριωμενα να δινουν το σωστο ινφο στον αναγνωστη !

Αλλο value for money αλλο καλυτερα cpu !

Αλλο μια εταιρια εκανε αλματα και ξεπερασε τον εαυτο της και αλλο μια εταιρια μεσα σε 3 χρονια εγινε πρωτη και θα κλεισει την ιντελ και μπλα μπλα μπλα.

 

Επεξ/σία από tsakis11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tsakis11 είπε

Αλλο value for money αλλο καλυτερα cpu !

Αλλο μια εταιρια εκανε αλματα και ξεπερασε τον εαυτο της και αλλο μια εταιρια μεσα σε 3 χρονια εγινε πρωτη και θα κλεισει την ιντελ και μπλα μπλα μπλα.

 

Άλλο να είσαι fanboy, κι άλλο αντικειμενικός καταναλωτής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα αυτο λεω. Εγω που τα εχω εδω και τα 2 καθε μερα και τα λειτουργω δεν ειμαι φανμποι γιατι τα βλεπω μπροστα μου.

Για πες μας τη δικη σου εμπειρια με 2 κορυφαια CPU Amd kai intel που εχεις μπροστα σου και συγκρινεις! εχω απορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ όταν διάβασα τον τίτλο νόμιζα ότι έκαναν κάποιο σημαντικότατο breakthrough στο quantum computing. Τελικά βλαχαδιές...

Επεξ/σία από skapodis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/7/2020 στις 11:58 ΠΜ, tz_aristotelis είπε

Ξερει καποιος φίλος την διαφορα στην μπαταρια απο 14 σε 10 η και 7 nm? 

 Μηπως ειναι 5λεπτα η 10λεπτά? 

 

Δεν είναι μόνο χαμηλότερη κατανάλωση, Είναι και χαμηλότερες θερμοκρασίες και άλλα πολλά το να μένεις πίσω δεν είναι καλό 

Στις 18/7/2020 στις 1:43 ΜΜ, miltos_id είπε

Ρε παιδιά μισό λεπτό να ξεκαθαρίσουμε κάτι .... επειδή η amd  σε κάποιους επεξεργαστές της είναι value for money επιλογή δε σημαίνει ότι είναι και καλύτερη από την Intel.άλλωστε από άποψη επιδόσεων σχεδόν σε όλα τα segments/κατηγοριες επεξεργαστών τα σκήπτρα τα έχει ακόμη Intel και ας κατασκευάζει σε αρχιτεκτονική με 14 nm .φανταστειτε να κατασκευαζε στα 7nm. Να σημειωθεί ότι στην ζωή μου δεν είχα έως τώρα intel επεξεργαστή αλλα καμία 10αρια amd όμως να μιλάμε με στοιχεία όχι τι θα θέλαμε να ισχύει .

εννοείται πως οι επεξεργαστές της intel είναι καλή και δεν είναι σκουπίδια όπως ήταν οι προηγούμενες γενεές της AMD

Ωστόσο δεν έχουμε δει καμία σοβαρή απάντηση της intel ακόμα πάνω στις τελευταίες απαντήσεις στις AMD

Και γενικά τελευταία η intel ακολουθεί μία πολιτική που  η AMD είχε ακολουθήσει, το ίδιο πράγμα υπέρχρονισμένο στο Θεό Με θερμοκρασίες και υψηλές κατανάλωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...