Προς το περιεχόμενο

Κατάργηση προκαταλυτη λόγο βλάβης p0420


papajohnnnn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, thanasisxask είπε

Πήγαινε μια βόλτα από την αντιπροσωπεία να ακούσεις άλλη μια γνώμη. 

Καλά η αντιπροσωπεία θα μου πει βάλε τον γνησιο, πχ ο Βικελίδης θα μου πει δώσε ένα χιλιάρικο. Και δεν το πουλάω καλύτερα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, piiii είπε

Εγώ, με το τρόπο που σου είπα παραπάνω.

Ωραία! Το μαγαζί λέγεται gp exhaust. Μου είπε ο άνθρωπος να κάνω αυτη την μετατροπή για να μου βγει πιο φθηνά από το να δώσω 800 ευρώ.

Θα βγάλει τον προκαταλυτη, θα βάλει σωλήνες, θα καθαρίσει τον δεύτερο καταλύτη που πιθανών να έχει πάρει βρωμιες από τον πρώτο και θα βάλει ένα ανταπτορακι για τα μείγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, papajohnnnn είπε

Ωραία! Το μαγαζί λέγεται gp exhaust. Μου είπε ο άνθρωπος να κάνω αυτη την μετατροπή για να μου βγει πιο φθηνά από το να δώσω 800 ευρώ.

Θα βγάλει τον προκαταλυτη, θα βάλει σωλήνες, θα καθαρίσει τον δεύτερο καταλύτη που πιθανών να έχει πάρει βρωμιες από τον πρώτο και θα βάλει ένα ανταπτορακι για τα μείγματα.

Σου είπα τι έπαιξε για τον προκαταλύτη σε μένα. Δεν μπήκε σωλήνας... Θα είσαι εκτεθειμένος οπτικά στο ΚΤΕΟ. Κατέβασε κάτω το προκαταλύτη, τον άνοιξε, αφαίρεσε εσωτερικά το περίβλημα, τον κόλλησε και πάλι, και τον τοποθέτησε πίσω. Πάντως να ξέρεις η ένδειξη θα συνεχίσει λογικά να εμφανίζεται ακόμα και με αυτή την παρέμβαση. Εχεις δύο επιλογές απο εκεί και πέρα. Η θα κάνεις την πατέντα που σου είπε. που προσωπικά εμένα δεν με αρέσει, η θα παίξει κάποιου είδους επαναπρογραμματισμός στον εγκέφαλο για να μην στον βγάζει σαν σφάλμα πλέον.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Θεόφιλος αξίζει ή είναι για πέταμα οι κατάλύτες που βάζει;;

Με 450 μαζί με εργασια ο Θεόφιλος μου βάζει καταλύτη μαζί με προκαταλυτη ισπανικό AS λέγεται και ένα χρόνο εγγύηση. Τι λέτε;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, piiii είπε

Δεν είναι αυτός ο λόγος... Οπτικά δεν θα φαίνεται γιατί αφαίρεση του προκαταλύτη δεν σημαίνει τον βγάζω και βάζω σωλήνα στην θέση του, αλλά αφαιρώ εσωτερικά το περίβλημα. Υποψιάζομαι ότι αν ζεσταθεί καλά το μοτέρ θα βγάζει τα ίδια καυσαέρια που έβγαζε και πριν, αλλά κρύο πρέπει να βγάζει πολύ πράγμα.

Αυτό εξυπακουετε πως θα βγάλει ολα τα εντόσθια να μείνει το κέλυφος.

Αλλα και να τον βγάλει και να βάλει σωλήνα τότε υπάρχει η πιο κάτω λυση :

D4043604-073F-471B-A797-3DAB89C8B4DA.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, piiii είπε

Σου είπα τι έπαιξε για τον προκαταλύτη σε μένα. Δεν μπήκε σωλήνας... Θα είσαι εκτεθειμένος οπτικά στο ΚΤΕΟ. Κατέβασε κάτω το προκαταλύτη, τον άνοιξε, αφαίρεσε εσωτερικά το περίβλημα, τον κόλλησε και πάλι, και τον τοποθέτησε πίσω. Πάντως να ξέρεις η ένδειξη θα συνεχίσει λογικά να εμφανίζεται ακόμα και με αυτή την παρέμβαση. Εχεις δύο επιλογές απο εκεί και πέρα. Η θα κάνεις την πατέντα που σου είπε. που προσωπικά εμένα δεν με αρέσει, η θα παίξει κάποιου είδους επαναπρογραμματισμός στον εγκέφαλο για να μην στον βγάζει σαν σφάλμα πλέον.

Οπτικά γιατί θα είμαι εκτεθειμένος; Αφού το αμάξι έχει δύο καταλύτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, papajohnnnn είπε

Οπτικά γιατί θα είμαι εκτεθειμένος; Αφού το αμάξι έχει δύο καταλύτες.

Απο τι φαίνεται το αυτοκίνητο το πήρες τώρα, θα θέλει κάποια λεφτά για συμμάζεμα. Γνώμη μου είναι να κάνεις σωστή δουλειά και όχι αρπαχτές γιατί θα τα βρεις μπροστά σου κάποια στιγμή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, thanasisxask είπε

Απο τι φαίνεται το αυτοκίνητο το πήρες τώρα, θα θέλει κάποια λεφτά για συμμάζεμα. Γνώμη μου είναι να κάνεις σωστή δουλειά και όχι αρπαχτές γιατί θα τα βρεις μπροστά σου κάποια στιγμή. 

Άσε φίλε μου χει φύγει ο πατος. Άλλαξα μπρος πίσω τακάκια δισκόπλακα, λάδια φίλτρα, παραφλου, βαλβολινες, μπαταρία καινουργια, συναγερμό, ιμάντα δυναμο......καλύτερα να παιρνα αλλο αμάξι.... Δύο μήνες το έχω.

Επεξ/σία από papajohnnnn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, papajohnnnn είπε

Άσε φίλε μου χει φύγει ο πατος. Άλλαξα μπρος πίσω τακάκια δισκόπλακα, λάδια φίλτρα, παραφλου, βαλβολινες, μπαταρία καινουργια, συναγερμό, ιμάντα δυναμο......καλύτερα να παιρνα αλλο αμάξι.... Δύο μήνες το έχω.

Δηλαδή στο άλλο δεν θα τα άλλαζες; δεν τα είδες αυτά πριν το αγοράσεις; 

Επεξ/σία από thanasisxask
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, papajohnnnn είπε

Οπτικά γιατί θα είμαι εκτεθειμένος; Αφού το αμάξι έχει δύο καταλύτες.

Γιατί ο προκαταλύτης συνήθως βρίσκεται κατευθείαν κουμπωμένος πάνω στην εξαγωγή.

Ο τυπάς του ΚΤΕΟ που θα ανοίξει το καπό θα πρέπει να είναι ΜΕΓΑΛΟ ντουγάνι να μην καταλάβει την διαφορά μεταξύ ενός σωλήνα και του προκαταλύτη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι 2 λάμδα είναι ένας πριν και ένας μετά τον προκαταλυτη η στον κύριο καταλύτη?

Αποστάτης σε λάμδα μπαίνει και όταν κάποιος βάζει πολύ ελευθέρας καταλύτη συνήθως 100cpi  κακός βέβαια.

Αν βάλεις 400αρι θα είναι άψογο.συνηθως οι προκαταλυτες κάνουν περισσότερο κακό παρά καλό.

Το ΚΤΕΟ δεν το νοιάζει ο προκαταλυτης αλλά ο κύριος καταλύτης και οι ρυποι.

 

Επεξ/σία από davarisx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...