Προς το περιεχόμενο

Sony a6100 kit vs Canon m50 kit


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Aris975 είπε

To καλύτερο που έχεις να αγοράσεις, αν έχεις οκ pc και τρίποδα, είναι ένα audio recorder, έχω το Tascam DR40 πολύ ευχαριστημένος, τα κάνει όλα. Θέλει τη θήκη του κι ένα εξωτερικό μικρόφωνο. Με τα καλώδια μπορείς να κάνεις εσωτερική ηχοληψία πχ στην κονσόλα της εκκλησίας. Ανεβάζει το τελικό αποτέλεσμα πάρα πολύ, θέλει συγχρονισμό μετά ο ήχος της κάμερας με του audio recorder, στο edit του πρεμιερ προ γίνεται με ένα κλικ. Λειτουργεί κι ως μικρόφωνο. 250-300 ευρώ αλλά αξιόπιστο για πολλά χρόνια.

Και μετά ένα γκίμπαλ. το weebill s που έχω είναι χαρακτηριστικά μικρό, ζυγίζεται πολύ εύκολα σε 1-2 λεπτά και δουλεύει τέλεια, δεν υπάρχει καμία κουνημένη εικόνα.

Εχω το rode video micro και είμαι ικανοποιημένος. Επεξεργασία στο pc δεν ξέρω με ποιο πρόγραμμα θα δουλέψω, γιατί έως τώρα τα έκανα όλα στο κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, vagosofron είπε

Μόλις μου ήρθε και το variable nd filter μάρκας Baodeli στα 16€...εντυπωσιακό!

Από που το πήρες αυτό;

Επειδή έχω μετανοιώσει για αγορά ND από κινέζους, καλό είναι να πειραματιστείς καταρχήν σε συνθήκες με καλό φως και τρίποδο π.χ. φωτογραφία τοπίου με μακρινά πλάνα για να δεις αν υπάρχει αλλοίωση χρώματος.

Επεξ/σία από Cntrl+X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Cntrl+X είπε

Από που το πήρες αυτό;

Επειδή έχω μετανοιώσει για αγορά ND από κινέζους, καλό είναι να πειραματιστείς καταρχήν σε συνθήκες με καλό φως και τρίποδο π.χ. φωτογραφία τοπίου με μακρινά πλάνα για να δεις αν υπάρχει αλλοίωση χρώματος.

Από Κίνα! Λίγο που έπαιξα παρατήρησα στα ακραία νούμερα μόνο, λίγο παραμόρφωση στις γωνίες. Στα ενδιάμεσα είναι πεντακάθαρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις μου ήρθε ο canon 50mm 1.8 stm. Αύριο θα έρθει και ο ανταπτορας της viltrox (ο απλός χωρίς γυαλί, όχι το speedbooster). Πήρα και ενα joby gorillapod 3k. Λογικά έχω 2 ημέρες ζωής ακόμη, αν το μάθει η γυναίκα μου!!!

 

Edit, ο φακός φοβερός! Βέβαια δεν είναι 50αρης λόγω crop, αλλά 80αρης. Και το gorillapod ποιοτικό...

Επεξ/σία από vagosofron
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...