Προς το περιεχόμενο

H Google αποκάλυψε το μέλλον των Gmail και G Suite


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 hours ago, mourouzis2005 said:

Δηλαδη θα κανει ο, τι και η Microsoft με το outlook email, απο οπου μπορεις να μπεις στο λογαριασμο του office σου, onedrive, people/teams κοκ??? 

Με την μεγάλη διαφορά ότι η σουίτα του Ms office δεν υπάρχει αλλού!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Bil79 είπε

Τα έχουμε πει, η Apple είναι για αρχοντους μόνο, όχι για αυγολέμονους...

Όχι απαραίτητα. Και τα ορφανα μπορεί να πάρουν το Mac και το iPhone της χηρας. 

4 ώρες πριν, gokuthelegend είπε

Εγώ πάντως σε όλη τη ζωή μου δεν έχω αγοράσει ποτέ κάποιο προϊόν της Apple. Αλλά είμαι ακόμη 34 ετών, έχω ακόμη χρόνο μπροστά μου. Βασικά εμένα και τσάμπα να μου δώσουν κάποιο προϊόν της Apple, θα το πουλήσω και θα αγοράσω κάτι άλλο.

Όπως και να έχει, πέρα από τις συνωμοσίες, φαίνεται ενδιαφέρουσα η αναβάθμιση του gmail, για να δούμε.

Μην είσαι σίγουρος, σου κάνει δώρο η κοπέλα η ή γυναίκα σου ένα προϊόν της Apple. Ρισκάρεις να το πουλήσεις και να πέσει παντόφλα; Δε νομίζω. 

3 ώρες πριν, logistoulis είπε

Σήμερα που μιλάμε δεν μπορείς να έχεις λογαριασμό στην εφορία χωρίς μαιλ..

Φυσικά. Μελλοντικά βέβαια θα σε αναγκάσουν δια της πλάγιας οδού να έχεις μόνο gmail ενώ τώρα βάζεις ότι email θέλεις. 

Επεξ/σία από Βασίλης_29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεις το παρόν πάντως το θετικό είναι ότι έχεις στο σύννεφο τις επαφές σου και τις συγχρονίζεις ακόμα κι αν αλλάξεις κινητο οποιαδήποτε πλατφόρμας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Βασίλης_29 είπε

Μην είσαι σίγουρος, σου κάνει δώρο η κοπέλα η ή γυναίκα σου ένα προϊόν της Apple. Ρισκάρεις να το πουλήσεις και να πέσει παντόφλα; Δε νομίζω. 

 

Θα φάει αυτή παντόφλα αν μου κάνει τέτοιο δώρο. Άσε που ήδη θα ξέρει ότι δεν ασχολούμαι με προϊόντα Apple.

1 ώρα πριν, freegr είπε

Πεις το παρόν πάντως το θετικό είναι ότι έχεις στο σύννεφο τις επαφές σου και τις συγχρονίζεις ακόμα κι αν αλλάξεις κινητο οποιαδήποτε πλατφόρμας 

Εμένα με έχει σώσει αυτό. Έχω κάνει λογαριασμό gmail ακόμη και στον πατέρα μου ακριβώς για αυτό τον λόγο, παρότι έχει χαζό τηλέφωνο των 20 ευρώ. Έχω κάνει χειροκίνητα export τις επαφές του, και import στον λογαριασμό gmail, έτσι τις έχω σαν backup σε περίπτωση που πάθει κάτι το κινητό του και μπορώ να τις επαναφέρω ανα πάσα στιγμή έστω και χειροκίνητα.

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, gokuthelegend είπε

Εγώ πάντως σε όλη τη ζωή μου δεν έχω αγοράσει ποτέ κάποιο προϊόν της Apple. Αλλά είμαι ακόμη 34 ετών, έχω ακόμη χρόνο μπροστά μου. Βασικά εμένα και τσάμπα να μου δώσουν κάποιο προϊόν της Apple, θα το πουλήσω και θα αγοράσω κάτι άλλο.

Όπως και να έχει, πέρα από τις συνωμοσίες, φαίνεται ενδιαφέρουσα η αναβάθμιση του gmail, για να δούμε.

δεν πιστεύω να κολλάει αυτό που έχεις !  😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, pao13 είπε

δεν πιστεύω να κολλάει αυτό που έχεις !  😀

Xiaomi Redmi 7 64GB/3GB, αγορασμένο πέρσι 150 ευρώ περίπου. Η καλύτερη αγορά που έχω κάνει σε κινητό. Δεν έχει κολλήσει ουδέποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκοτωθηκαν στην "καινοτομία" και στην ανανέωση πάλι.
Τα ίδια mail clients που παίζουν τα τελευταία..25 χρονια. Βαρετοί μέχρι αηδίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι πρέπει να επισημανθεί εδώ γιατί πολλοί φαίνεται να μην το έχουν καταλάβει.

Οι αλλαγές αυτές δεν τους αφορούν.

Είναι για πελάτες της Google, οι περισσότεροι δεν είστε γιατί πολύ απλά δεν είστε συνδρομητές G Suite.

Στο δωρεάν Gmail δεν νομίζω να τα προσθέσουν αυτά τουλάχιστον για τα επόμενα χρόνια.

Σαν πελάτης τους μου αρέσουν οι αλλαγές, βαρεθήκαμε να μετράμε communication services από τη κυρία Google, μια αηδία είχε καταστήσει o θρυμματισμός από communication services.

Επιτέλους το κατάλαβαν και νοικοκυρεύουν τη κατάσταση. Παντού που έχω διαβάσει οι πελάτες G Suite την ίδια άποψη έχουν.

Και όπως και να έχει η άποψη η δικιά μας μετράει γιατί οι αλλαγές αφορούν εμάς όχι τους δωρεάν χρήστες Gmail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα ξέρω: Από το drive μου έχουν αρχίσει και εξαφανίζονται πράγματα. Μου τα σβήνουν. Επειδή έχει περάσει λέει πολύ καιρός. Και ζήτημα να χρησιμοποιώ το 10% του διαθέσιμου χώρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, petasis είπε

Εγώ ένα ξέρω: Από το drive μου έχουν αρχίσει και εξαφανίζονται πράγματα. Μου τα σβήνουν. Επειδή έχει περάσει λέει πολύ καιρός. Και ζήτημα να χρησιμοποιώ το 10% του διαθέσιμου χώρου.

Είσαι ο πρώτος που έχω ακούσει να έχει πάθει κάτι τέτοιο. Δεν έχω δει πουθενά κανένα να αναφέρει κάτι αντίστοιχο.

Μπορείς να βρεις πουθενά έστω έναν που να ισχυρίζεται ότι έχει πάθει κάτι αντίστοιχο;

Θα είχε βουίξει το internet με ανάλογες αναφορές αν ίσχυε.

Οι δωρεάν χρήστες google drive πρέπει να μην έχουν το ACCOUNT τους inactive από 3 ως 18 μήνες (υπάρχει ρύθμιση για αυτό).

Τότε μόνο κάνουν inactive το λογαριασμό, αλλά αυτό αφορά όλο το λογαριασμό, δεν αφορά ξεχωριστά αρχεία, ή όλα γίνονται inactive ή κανένα.

Ξεχωριστά αρχεία δεν σβήνουν αν δεν είναι public και να υπάρχει report για αυτά.

Ούτε και πειρατικά δεν σβήνει, μόνο flag τα κάνει αν υπάρχει report όταν είναι φυσικά public.

Έχουμε πήξει με πειρατικά streaming sites που ο player τους στριμάρει από google drive.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/7/2020 στις 11:22 ΠΜ, gokuthelegend είπε

Εγώ πάντως σε όλη τη ζωή μου δεν έχω αγοράσει ποτέ κάποιο προϊόν της Apple. Αλλά είμαι ακόμη 34 ετών, έχω ακόμη χρόνο μπροστά μου. Βασικά εμένα και τσάμπα να μου δώσουν κάποιο προϊόν της Apple, θα το πουλήσω και θα αγοράσω κάτι άλλο.

👍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...