Προς το περιεχόμενο

Το Xbox Game Pass Ultimate θα περιλαμβάνει και το xCloud streaming από το Σεπτέμβρη


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 20/07/2020 at 09:44, tsibosp said:

Πλεον δεν νομιζω οτι πρεπει να τις θεωρουμε και ανταγωνιστριες εταιρειες μετα απο ενα σημειο. Η MS εχει στραφει ξεκαθαρα προς την υπηρεσια και η SONY επιμενει στο παλαιο μοντελο λειτουργιας. Προσωπικα προτιμω το μοντελο της SONY (ακομα) αλλα η MS το παει πολυ καλα στον αντιποδα. Δεν ειναι τυχαιο βεβαια που και η SONY ειναι πελατης της οσον αφορα το cloud gaming. Καποιος κακοπροαιρετος βεβαια θα μπορουσε να πει οτι μεσω αυτου επιτυγχανει η MS το πολυποθητο "always online"και επιτελους σκοτωνει ολη την αγορα μεταχειρισμενων, καποιες εξαγγελιες που δεν καθισαν καλα στον κοσμο κατα την παρουσιαση κονσολας της γενιας που διανυουμε και εχασε ολο το θεμα με το καλημερα.

Μα αν είχε στοχεύσει ξεκάθαρα προς το online only δεν είχε βγάλει το καινούριο xbox

Πάντως καλά δείχνει να τα πάει εδώ όντως. Μακάρι.

Προσωπικά είμαι φαν της sony εδώ και χρόνια και μάλλον θα προτιμώ όσο έχει και αποκλειστικότητες. Για το online gaming ήλπιζα σε geforce now αλλά με όλες τις βλακείες που κάνουν με το να αφαιρούν παιχνίδια δεν ξέρω πλέον.... Επειδή gaming laptop δεν έχω προς το παρόν μένω σε ps4 pro Και τέλος

Επεξ/σία από JimGer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, JimGer είπε

Μα αν είχε στοχεύσει ξεκάθαρα προς το online only δεν είχε βγάλει το καινούριο xbox

Πάντως καλά δείχνει να τα πάει εδώ όντως. Μακάρι.

Προσωπικά είμαι φαν της sony εδώ και χρόνια και μάλλον θα προτιμώ όσο έχει και αποκλειστικότητες. Για το online gaming ήλπιζα σε geforce now αλλά με όλες τις βλακείες που κάνουν με το να αφαιρούν παιχνίδια δεν ξέρω πλέον.... Επειδή gaming laptop δεν έχω προς το παρόν μένω σε ps4 pro Και τέλος

Ενταξει, δεν γινονται αυτα απο την μια μερα στην αλλη, φυσικα θα δωσει την κονσολα της με disk drive (το X τουλαχιστον που θα ειναι το premium γτ απο οτι ακουγεται το S δεν θα εχει). Εχει ριξει πολυ δουλεια και βαρος στις συνδρομες. Εγω φιλε μου βλεπω παντοκρατορια της MS στο cloud gaming, ουτε stadia ουτε GeForce Now oυτε τιποτα. Αρχής γενομένης απο αυτην την γενια και στο αμεσο μελλον. Ας κανω και μια προβλεψη, νομιζω παλι η γενια θα παει στην SONY αλλα αυτη τη φορα με αρκετα μικροτερη διαφορα, η MS θα κανει τρομερη δουλεια στο online κομματι και στο streaming και σε λιγα χρονια θα δουμε μια συμπραξη των 2 εταιρειων οσον αφορα το cloud κομματι σε μια ενιαια πλατφορμα η με καποιο μοντελο pay per play για τιτλους της SONY (ηδη η SONY ειναι πελατης της). Το user base που εχει χτισει η MS ειναι αρκετα μεγαλο και δεν βλεπω την SONY να το χτυπαει , ειδικα με την ατολμια που δειχνει για ουσιαστικες αλλαγες με το PS Plus. Και γω το PS5 θα παρω καθως η MS δεν εχει κατι να μ προσφερει , εχω καλο πισι και παιζω τους τιτλους της εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 21/07/2020 at 18:20, tsibosp said:

Ενταξει, δεν γινονται αυτα απο την μια μερα στην αλλη, φυσικα θα δωσει την κονσολα της με disk drive (το X τουλαχιστον που θα ειναι το premium γτ απο οτι ακουγεται το S δεν θα εχει). Εχει ριξει πολυ δουλεια και βαρος στις συνδρομες. Εγω φιλε μου βλεπω παντοκρατορια της MS στο cloud gaming, ουτε stadia ουτε GeForce Now oυτε τιποτα. Αρχής γενομένης απο αυτην την γενια και στο αμεσο μελλον. Ας κανω και μια προβλεψη, νομιζω παλι η γενια θα παει στην SONY αλλα αυτη τη φορα με αρκετα μικροτερη διαφορα, η MS θα κανει τρομερη δουλεια στο online κομματι και στο streaming και σε λιγα χρονια θα δουμε μια συμπραξη των 2 εταιρειων οσον αφορα το cloud κομματι σε μια ενιαια πλατφορμα η με καποιο μοντελο pay per play για τιτλους της SONY (ηδη η SONY ειναι πελατης της). Το user base που εχει χτισει η MS ειναι αρκετα μεγαλο και δεν βλεπω την SONY να το χτυπαει , ειδικα με την ατολμια που δειχνει για ουσιαστικες αλλαγες με το PS Plus. Και γω το PS5 θα παρω καθως η MS δεν εχει κατι να μ προσφερει , εχω καλο πισι και παιζω τους τιτλους της εκει.

Είδομεν. Πάντως προς το παρόν με εκνευρίζει το γεγονός ότι δεν μπορείς να κάνεις ότι θέλεις τους ψηφιακούς σου τίτλους (όπως μπορείς με τα δισκάκια). Όπως και να έχει πάντως αν κάποιος δεν είναι φανατικός gamer, μπορείς να αγοράσεις πολύ καλά παιχνίδια σε τιμές κάτω από 10 ευρώ πλέον σε προσφορές κλπ. Οπότε το επίσημο gaming έχει γίνει περίπου στις τιμές του παλιού τσιπαρισμένου. Προσωπικά θέλω να μπορείς να έχεις την κονσόλα σου και να μην είναι τα πάντα υπηρεσίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...