Προς το περιεχόμενο

Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, AtiX είπε

Δεν έχεις καθόλου άδικο, αλλά αν αφαιρέσεις τις μάρκες που χρησιμοποιούν kirin, exynos, mediatek και τους μικρούς sd, δεν έμεινε και πολλά μοντέλα για να βρεις ρομς... τα σίγουρα μοντέλα είναι οι ναυαρχίδες αλλά πραγματικά ποιος θα κάτσει με την ίδια android ναυαρχίδα τρίτο και τέταρτο χρόνο???

Η μόνη που το δουλεύει καλά είναι η Xiaomi μιας και λόγω MIUI, ιστορίας και παράδοσης υπάρχουν ακόμα άτομα που με μεράκι προσπαθούν και κάνουν ρομς για τα κινητά της (στον έλεγχο βέβαια κάνει πατάτες αλλά όχι κάτι τόσο τραγικό)... 

Έρχεται το s20 fan edition στα 650 από ότι λένε με sd 865 120hz οθόνη σε 3 μήνες. Αυτό είναι ένα από τα κινητά που θα μπορούσε να πουλήσει πολύ και να κρατήσει άνετα υποστήριξη στο xda για πάνω από 5ετια. Στα 500 ευρώ θα είναι τέρμα vfm. Όπως και το s10 lite με 855 στα 419 που έπαιξε από μεγάλη αλυσίδα πριν κατι μέρες. Μόνο τέτοια κινητά περνω. Χίλιες φορές ναυαρχιδα στα 600 και να το κρατήσω 5ετια σίγουρα παρά να περνω ανά 2 χρόνια κινητό στα 200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Έρχεται το s20 fan edition στα 650 από ότι λένε με sd 865 120hz οθόνη σε 3 μήνες. Αυτό είναι ένα από τα κινητά που θα μπορούσε να πουλήσει πολύ και να κρατήσει άνετα υποστήριξη στο xda για πάνω από 5ετια. Στα 500 ευρώ θα είναι τέρμα vfm. Όπως και το s10 lite με 855 στα 419 που έπαιξε από μεγάλη αλυσίδα πριν κατι μέρες. Μόνο τέτοια κινητά περνω. Χίλιες φορές ναυαρχιδα στα 600 και να το κρατήσω 5ετια σίγουρα παρά να περνω ανά 2 χρόνια κινητό στα 200.

Σωστός, αλλά μιας και είναι το θέμα μας, απο τον Γενάρη υπάρχει το XS στα 729, τιμή αντιπροσωπείας, και θα πάει για τουλάχιστον τέσσερα χρόνια με ετήσιες αναβαθμίσεις...

γιατί να ασχοληθείς ακόμα και μισή ώρα με ξεκλείδωμα και πέρασμα νέας, αμφιβόλου ποιότητας και αξιοπιστίας, ρομ???

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Arkin είπε

Έρχεται το s20 fan edition στα 650 από ότι λένε με sd 865 120hz οθόνη σε 3 μήνες. Αυτό είναι ένα από τα κινητά που θα μπορούσε να πουλήσει πολύ και να κρατήσει άνετα υποστήριξη στο xda για πάνω από 5ετια. Στα 500 ευρώ θα είναι τέρμα vfm. Όπως και το s10 lite με 855 στα 419 που έπαιξε από μεγάλη αλυσίδα πριν κατι μέρες. Μόνο τέτοια κινητά περνω. Χίλιες φορές ναυαρχιδα στα 600 και να το κρατήσω 5ετια σίγουρα παρά να περνω ανά 2 χρόνια κινητό στα 200.

Εγώ αυτό που πιστεύω ει αι ότι οι μόνοι που ασχολούνται πλέον με άλλες roms και flashαρισματα είναι αυτοί που το κάνουν σαν χόμπι και τους αρέσει να δοκιμάζουν roms. 

Περίπου σαν αυτούς που πειράζουν τα αυτοκίνητα τους. Το κάνουν από χόμπι.

Αλλά το ποσοστό των χρηστών που θα κάτσει να ασχοληθεί πλέον είναι ελάχιστο! Το 1% των χρηστών,μην πω λιγότερο. Άρα φυσικά δεν μιλάμε για υποστήριξη android στο μέσο χρήστη. Είναι σαν να σου μιλάω εγώ για τα features του ios αν του κάνεις jailbreak!

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, AtiX είπε

Σωστός, αλλά μιας και είναι το θέμα μας, απο τον Γενάρη υπάρχει το XS στα 729, τιμή αντιπροσωπείας, και θα πάει για τουλάχιστον τέσσερα χρόνια με ετήσιες αναβαθμίσεις...

γιατί να ασχοληθείς ακόμα και μισή ώρα με ξεκλείδωμα και πέρασμα νέας, αμφιβόλου ποιότητας και αξιοπιστίας, ρομ???

Εντάξει τωρα το πήγες σε άλλη συζήτηση ας πούμε ότι και να με χαριζαν iPhone 1500 ευρώ θα το έδινα την ίδια στιγμή. Όπως και κάποιος που έχει μάθει στο ios δεν θα πήγαινε σε Android. 

5 λεπτά πριν, koutsis είπε

Εγώ αυτό που πιστεύω ει αι ότι οι μόνοι που ασχολούνται πλέον με άλλες roms και flashαρισματα είναι αυτοί που το κάνουν σαν χόμπι και τους αρέσει να δοκιμάζουν roms. 

Περίπου σαν αυτούς που πειράζουν τα αυτοκίνητα τους. Το κάνουν από χόμπι.

Αλλά το ποσοστό των χρηστών που θα κάτσει να ασχοληθεί πλέον είναι ελάχιστο! Το 1% των χρηστών,μην πω λιγότερο. Άρα φυσικά δεν μιλάμε για υποστήριξη android στο μέσω χρήστη....

Ναι δεν αντιλέγω απλα η ουσία είναι ότι υπάρχουν επιλογές εκτός επίσημης υποστήριξης. Το ios πάει 5ετια με επίσημη. Το Android 2ετια αλλά μπορεί να πάει και 7 8 χρόνια μέσω xda σε κινητά που πούλησαν καλά και αξίζουν. Λιγοι ασχολούνται όμως και το 90% ούτε καν ξέρει τι είναι Android η ios. Εμείς εδώ μέσα είμαστε τρελή μειοψηφία για αυτό και συνεννοουμαστε και συζητάμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εντάξει τωρα το πήγες σε άλλη συζήτηση ας πούμε ότι και να με χαριζαν iPhone 1500 ευρώ θα το έδινα την ίδια στιγμή. Όπως και κάποιος που έχει μάθει στο ios δεν θα πήγαινε σε Android. 

Κάτσε, γιατί να κάνω εγώ παραδοχή στο γενικό, υποστήριξη με νέα ρομ σε κινητό 8ετιας (που αποδείχθηκε και από την συζήτηση μας ότι αυτά τα κινητά είναι ελάχιστα και συνήθως ακριβά) και όχι εσύ σε κινητό από 650 στα 729???

Αν είναι να δώσω τόσα λεφτά και έχω σκοπό να το κρατήσω και τέσσερα χρόνια γιατί να μην πάρω το iPhone, έστω και το περσινό μοντέλο που θα έχει επίσημη υποστηρίξη???

 

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, AtiX είπε

Κάτσε, γιατί να κάνω εγώ παραδοχή στο γενικό, υποστήριξη με νέα ρομ σε κινητό 8ετιας (που αποδείχθηκε και από την συζήτηση μας ότι αυτά τα κινητά είναι ελάχιστα και συνήθως ακριβά) και όχι εσύ σε κινητό από 650 στα 729???

Αν είναι να δώσω τόσα λεφτά και έχω σκοπό να το κρατήσω και τέσσερα χρόνια γιατί να μην πάρω το iPhone, έστω και το περσινό μοντέλο που θα έχει επίσημη υποστηρίξη???

Γιατι οπως εγραψα το iphone λογω ios και νοοτροπιας εχει παρα πολλα αρνητικα που δεν συναδουν με καποιον οπαδο του android. Οπως και καποιος που γουσταρει το ios δεν προκειται να παει σε android ακομα και να του το χαριζαν. Δεν ειναι δηλαδη στη μεση οι αναβαθμισεις οταν μιλαμε για ios vs android γιατι πολλοι δεν θελουν ουτε να τα βλεπουν τα iphone για τους δικους τους λογους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Γιατι οπως εγραψα το iphone λογω ios και νοοτροπιας εχει παρα πολλα αρνητικα που δεν συναδουν με καποιον οπαδο του android. Οπως και καποιος που γουσταρει το ios δεν προκειται να παει σε android ακομα και να του το χαριζαν. Δεν ειναι δηλαδη στη μεση οι αναβαθμισεις οταν μιλαμε για ios vs android γιατι πολλοι δεν θελουν ουτε να τα βλεπουν τα iphone για τους δικους τους λογους.

Σε πληροφορώ ότι ελάχιστοι έχουν πρόβλημα με το αντίπαλο στρατόπεδο... αρκετό κόσμο που γνωρίζω δεν τους νοιάζει τα widjet ή ο file explorer ή η ανταλλαγή αρχείων... στους περισσότερους τους νοιάζει η ευκολία, η τιμή, η αξιοπιστία άντε και να βγάζουν καμία καλή φωτογραφία... μόνο εδώ μέσα υπάρχουν στρατόπεδα ios & android fans...

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Arkin είπε

Εντάξει τωρα το πήγες σε άλλη συζήτηση ας πούμε ότι και να με χαριζαν iPhone 1500 ευρώ θα το έδινα την ίδια στιγμή. Όπως και κάποιος που έχει μάθει στο ios δεν θα πήγαινε σε Android. 

Ναι δεν αντιλέγω απλα η ουσία είναι ότι υπάρχουν επιλογές εκτός επίσημης υποστήριξης. Το ios πάει 5ετια με επίσημη. Το Android 2ετια αλλά μπορεί να πάει και 7 8 χρόνια μέσω xda σε κινητά που πούλησαν καλά και αξίζουν. Λιγοι ασχολούνται όμως και το 90% ούτε καν ξέρει τι είναι Android η ios. Εμείς εδώ μέσα είμαστε τρελή μειοψηφία για αυτό και συνεννοουμαστε και συζητάμε. 

Η όλη συζήτηση ξεκίνησε γιατί έγραψα πως εδώ μέσα είναι forum τεχνολογίας. Υποτίθεται πως το 90% ξέρει και το 10% όχι. Όχι το ανάποδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, AtiX είπε

Κατσε για πιο πράγμα λες??? Έψαχνα rom και για το Α3 2017 και για το Α40 και δεν έβρισκα τίποτα το αξιόπιστο...

Φυσικά και δεν ισχύει για όλα τα μοντέλα και φυσικά και custom Rom από custom Rom έχει διαφορά. Σε γενικές γραμμές οι γνωστές ROMs είναι σταθερές και μπορούν άνετα να χρησιμοποιηθούν. Προσωπικά δε μου αρέσουν οι εφαρμογές Google και χρησιμοποιώ μόνο AOSP. Ξέρεις πόση ώρα χρειάζομαι για να καθαρίσω τη σαβούρα από τις εργοστασιακές ROMs;... Μου παίρνει λιγότερη ώρα να εγκαταστήσω ένα LineageOS και να προσθέσω τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ.

Δεν τα κάνει αυτά ο μέσος χρήστης. Όμως αν θέλεις να ασχοληθείς, τότε ψάχνεις πρώτα ποια custom ROM θέλεις να χρησιμοποιήσεις και μετά αγοράζεις το κινητό. Πρόσφατα αγόρασα Xiaomi Mi8 γιατί υποστηρίζεται επίσημα από το LineageOS που θέλω να βάλω. Το αγόρασα με τιμολόγιο (200€ τελική τιμή, γιατί είναι απαλλαγμένο από ΦΠΑ) και είμαι μια χαρά. Εδώ είναι η λίστα των υποστηριζόμενων συσκευών LineageOS:

https://wiki.lineageos.org/devices/

Δεν τις λες και λίγες... Υπάρχουν και άλλες αξιοπρεπέστατες ROMs που υποστηρίζουν και άλλα μοντέλα.

22 λεπτά πριν, AtiX είπε

Σε πληροφορώ ότι ελάχιστοι έχουν πρόβλημα με το αντίπαλο στρατόπεδο... αρκετό κόσμο που γνωρίζω δεν τους νοιάζει τα widjet ή ο file explorer ή η ανταλλαγή αρχείων... στους περισσότερους τους νοιάζει η ευκολία, η τιμή, η αξιοπιστία άντε και να βγάζουν καμία καλή φωτογραφία... μόνο εδώ μέσα υπάρχουν στρατόπεδα ios & android fans...

Μόλις κάνεις μία φορά τη διαδικασία ξεκλειδώματος του bootloader και εγκατάστασης TWRP (κρατάει περίπου 15 λεπτά) μετά η εγκατάσταση άλλης ROM γίνεται πανεύκολα σε κάτω από 6-7 λεπτά. Δεν είχα καμία γνώση μέχρι πριν  από 1 χρόνο. Το δοκίμασα, έκανα τη διαδικασία βήμα βήμα και πλέον μου φαίνεται εξαιρετικά εύκολη. Δε χρειάζεται να είσαι hacker. Σιγά το δύσκολο. Λίγο χρόνο και ψάξιμο θέλει.

Επεξ/σία από NonameNo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, NonameNo είπε

Φυσικά και δεν ισχύει για όλα τα μοντέλα και φυσικά και custom Rom από custom Rom έχει διαφορά. Σε γενικές γραμμές οι γνωστές ROMs είναι σταθερές και μπορούν άνετα να χρησιμοποιηθούν. Προσωπικά δε μου αρέσουν οι εφαρμογές Google και χρησιμοποιώ μόνο AOSP. Ξέρεις πόση ώρα χρειάζομαι για να καθαρίσω τη σαβούρα από τις εργοστασιακές ROMs;... Μου παίρνει λιγότερη ώρα να εγκαταστήσω ένα LineageOS και να προσθέσω τις εφαρμογές που χρησιμοποιώ.

Δεν τα κάνει αυτά ο μέσος χρήστης. Όμως αν θέλεις να ασχοληθείς, τότε ψάχνεις πρώτα ποια custom ROM θέλεις να χρησιμοποιήσεις και μετά αγοράζεις το κινητό. Πρόσφατα αγόρασα Xiaomi Mi8 γιατί υποστηρίζεται επίσημα από το LineageOS που θέλω να βάλω. Το αγόρασα με τιμολόγιο (200€ τελική τιμή, γιατί είναι απαλλαγμένο από ΦΠΑ) και είμαι μια χαρά. Εδώ είναι η λίστα των υποστηριζόμενων συσκευών LineageOS:

https://wiki.lineageos.org/devices/

Δεν τις λες και λίγες... Υπάρχουν και άλλες αξιοπρεπέστατες ROMs που υποστηρίζουν και άλλα μοντέλα.

Μόλις κάνεις μία φορά τη διαδικασία ξεκλειδώματος του bootloader και εγκατάστασης TWRP (κρατάει περίπου 15 λεπτά) μετά η εγκατάσταση άλλης ROM γίνεται πανεύκολα σε κάτω από 6-7 λεπτά. Δεν είχα καμία γνώση μέχρι πριν  από 1 χρόνο. Το δοκίμασα, έκανα τη διαδικασία βήμα βήμα και πλέον μου φαίνεται εξαιρετικά εύκολη. Δε χρειάζεται να είσαι hacker. Σιγά το δύσκολο. Λίγο χρόνο και ψάξιμο θέλει.

Αυτά είναι γνωστά, για ελάχιστους και κανεις δεν τα αμφισβητεί... η όλη συζήτηση ξεκίνησε από αν εσύ, εγώ και ο οποιοδήποτε άλλος, εμπιστεύεται αυτό το software για να βάλει μέσα πιστωτικές κάρτες, να κάνει πληρωμές, ακόμα και να έχει εφαρμογές τραπέζης... 

Μην πάμε πάλι από την αρχή την συζήτηση plz... καμία τράπεζα δεν θα επιτρέψει να τρέξουν εφαρμογές της αν το κινητό είναι root όπως και κανέναν νοήμον χρήστης δεν θα έβαζε την πιστωτική του κάρτα σε ένα τέτοιο κινητό... 

Ας το αποδεχτούμε όλοι και δεν πειράζει αν το αγαπημένο μας λειτουργικό κάπου χωλαίνει...

Πάμε στα του θέματος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Arkin είπε

Aνοιχτο bootloader εδω και πολλα χρονια και χρηση εφαρμογων ebanking καθημερινα σε nbg-windbank.

Εκτός απ το ότι οι ίδιες εφαρμογές ΔΕΝ τρέχουν με ανοιχτούς bootloader και / ή root το οποίο παρακάμπτεται με Magisk , πλέον η Google ενσωματώνει μηχανισμό ασφάλειας στον πύρινα για να μην παρακάμπτεται. 

Όταν λοιπόν βάζεις την Custom rom , μετά πως παίρνεις αναβαθμίσεις ; Ξανά μέσω twrp , πέφτει η νέα rom από πάνω και να τα crush , άντε ξανά restore το παλιό backup με κάνα nandroid. 

Αυτες είναι καταστάσεις τις οποίες όλοι έχουμε φάει επανειλημμένα στην μάπα ουκ ολίγες φορές και μια ζωή γυρνάμε στην αρχική rom μπας και παίξουν όλα ρολόι.

Προσωπικά εχω φάει άπειρες φορές τα μούτρα μου ακόμα και με Pixel και τα έχω πλέον παρατήσει , Roms που έπαιζαν εξαιρετικά τον πρώτο καιρό και μετά έπαιρναν τον κατήφορο. 

Επεξ/σία από Vasilisxd
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Vasilisxd είπε

Εκτός απ το ότι οι ίδιες εφαρμογές ΔΕΝ τρέχουν με ανοιχτούς bootloader και / ή root το οποίο παρακάμπτεται με Magisk , πλέον η Google ενσωματώνει μηχανισμό ασφάλειας στον πύρινα για να μην παρακάμπτεται. 

Όταν λοιπόν βάζεις την Custom rom , μετά πως παίρνεις αναβαθμίσεις ; Ξανά μέσω twrp , πέφτει η νέα rom από πάνω και να τα crush , άντε ξανά restore το παλιό backup με κάνα nandroid. 

Αυτες είναι καταστάσεις τις οποίες όλοι έχουμε φάει επανειλημμένα στην μάπα ουκ ολίγες φορές και μια ζωή γυρνάμε στην αρχική rom μπας και παίξουν όλα ρολόι.

Προσωπικά εχω φάει άπειρες φορές τα μούτρα μου ακόμα και με Pixel και τα έχω πλέον παρατήσει.  

Ναι με magisk παιζω πανω απο χρονο χωρις κανενα προβλημα δουλευουν ολες οι εφαρμογες ebanking cosmote go κτλ μεσω magisk hide. Rom περναω απο πανω με dirty flash με μονο καθαρισμο cache-dalvik και ποτε δεν συναντησα προβληματα. Ιδια rom προφανως και μονο αν ειναι να παω σε μεγαλυτερη εκδοση android κανω wipe τα παντα και εχω στησει το κινητο σε 30 λεπτα μιας και οτι χρειαζομαι ειναι στην εξωτερικη καρτα μνημης 256GB και τα υπολοιπα κατεβαινουν αμεσα μεσω play store. 6.5 χρονια παιζω ετσι με αλλαγη μπαταριας καθε 2.5 χρονια των 7 ευρω και ποτε δεν ειχα προβλημα. Εννοειται πως πρεπει να γνωριζουμε τι rom βαζουμε και ποσο αξιοπιστος ειναι ο developer. Για αυτο αγαπαμε android ομως. Features που εχουν κινητα του 2020 σε κινητα 7 ετιας να τρεχουν καλυτερα απο σημερινα mid ranges των 250 ευρω. Καθαρες rom χωρις κανενα wakelock που ξυπνας το πρωι και το κινητο βρισκεται ακομα στο 100%. Η λιστα ειναι ατελειωτη και το ιδιο μπορει να γραψει καποιος για το ios για αυτα που του αρεσουν σε αυτο και το προτιμαει. Δεν μπορω να βλεπω καινουργια κινητα με οτι σαβουρα εφαρμογη μεσα χωρις adguard premium να πεταγονται απειρες διαφημισεις και να σερνετε το κινητο. Το 90% των κινητων καπως ετσι ειναι στο 90% του κοσμου που δεν γνωριζει πως να φτιαξει το κινητο του. Και στον υπολογιστη συμβαινει το ιδιο ακριβως πιανω laptop με 4 antivirus μεσα να σερνονται τα καημενα και να βρισκω και ενα σωρο ιους απο σελιδες που και να θες δεν μπαινεις. Documents με ενα σωρο αχρηστα αρχεια μεσα κτλ. Η λιστα ειναι ατελειωτη και παντα την πατανε αυτοι που δεν γνωριζουν και ας εχουν επισημες rom η 10 antivirus στον υπολογιστη τους.

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Χμμ.... να το πω;

Δεν μας ενδιαφέρουν οι custom ROMs του Android σε topic για το iOS 14!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, AtiX είπε

Αυτά είναι γνωστά, για ελάχιστους και κανεις δεν τα αμφισβητεί... η όλη συζήτηση ξεκίνησε από αν εσύ, εγώ και ο οποιοδήποτε άλλος, εμπιστεύεται αυτό το software για να βάλει μέσα πιστωτικές κάρτες, να κάνει πληρωμές, ακόμα και να έχει εφαρμογές τραπέζης... 

Μην πάμε πάλι από την αρχή την συζήτηση plz... καμία τράπεζα δεν θα επιτρέψει να τρέξουν εφαρμογές της αν το κινητό είναι root όπως και κανέναν νοήμον χρήστης δεν θα έβαζε την πιστωτική του κάρτα σε ένα τέτοιο κινητό... 

Ας το αποδεχτούμε όλοι και δεν πειράζει αν το αγαπημένο μας λειτουργικό κάπου χωλαίνει...

Πάμε στα του θέματος...

Μια χαρά τα εμπιστεύομαι. Το χρησιμοποιώ εδώ και 1 έτος και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Η μόνη τράπεζα που έχω στο κινητό είναι η Revolut, η οποία λειτουργεί κανονικά και ποτέ δεν είχα κάποιο πρόβλημα με περίεργες χρεώσεις.

Αυτό με το root που γράφεις και τις τράπεζες δεν το έχω διαπιστώσει.

Δεν είναι το αγαπημένο μου λειτουργικό, είναι λύση ανάγκης. Το αγαπημένο μου λειτουργικό θα ήταν κάτι open source (πχ linux), χωρίς Google φυσικά.

Στα επί του θέματος: είναι οι πιο ριζικές αλλαγές που έχει κάνει η Apple τα τελευταία χρόνια. Ζορίστηκε και αναγκάστηκε...

2 ώρες πριν, SeaLion είπε

Χμμ.... να το πω;

Δεν μας ενδιαφέρουν οι custom ROMs του Android σε topic για το iOS 14!

Έχεις ένα δίκιο, αλλά όταν συζητάμε για αλλαγές μοιραία η συζήτηση θα πάει και στις εναλλακτικές που έχουν οι αγοραστές.

Επεξ/σία από NonameNo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, SeaLion είπε

Χμμ.... να το πω;

Δεν μας ενδιαφέρουν οι custom ROMs του Android σε topic για το iOS 14!

και απορω γιατι δεν διαγραφονται αμεσα ολα τα ασχετα ποστ.εχει καταντησει βαρετο.μπαινω να διαβασω για iOS 14,οτιδηποτε αλο ΔΕΝ με ενδιαφερει σε αυτο το τοπικ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...