Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρικό πατίνι καμικάζι με 110++ km/h στην Κηφισίας


Krepalidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, sixfeetunder είπε

Μα ο πεζος δεν μπορει να αναπτυξει τετοιες ταχυτητες,ουτε οι σπριντερ στα 100 μετρα.Οποτε δυο ειναι οι περιπτωσεις,περιορισμος ταχυτητας οπως ενας πεζος η σαν οχημα  με οτι συνεπαγεται αυτο ασφαλειες,τελη κτλ κτλ.Φαντασου να πηγαινει το πατινι με τον επιβατη του δηλαδη Μ.Ο. 80 κιλα  περιπου τι μαζα εχει και τι ορμη αν πχ σκασει πανω σε πεζο η αλλο οχημα

έμενα μου λες.......... έμενα με έχει κοπανίσει πατίνι (τα κλασσικά Lime) χωρίς κάποια ζημιά σχεδον κλπ ήρθε τροχαία έκανε έκθεση ολόκληρη (εγώ ζήτησα για την ασφαλιστική αν χρειαστεί που από ότι κατάλαβα δεν καλύπτει τετοια και μικτή ασφάλεια που ειχα ) (ήταν και σχεδόν δίπλα στο τμήμα........) (καλά που έγραψαν ότι δεν το κοπάνισα εγώ τους είχα ικανούς) και εκεί που έμεινα μου ειπαν άσχετα που σε κοπάνισε αν θα είχε πάθει κάτι θα έφταιγα εγώ? wtf?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επαναλαμβάνω. Δεν είναι καθόλου πρέποντα τα σχόλια τύπου "καλά να πάθει", "και σιγά μην χάσω τον ύπνο μου αν τον σκοτώσω", "βάζω στοίχημα ότι θα γίνει παραπάνω από 3 κομμάτια" και "θα τον φάω καλαμάκι χοιρινό". Καλά, διαβάζετε τι γράφετε ορισμένοι???!!! Σοβαρευτείτε γιατί μιλάμε για ανθρώπινες ζωές και εσείς γελάτε. Όσο επιπόλαιος κι αν είναι ο αναβάτης, είναι ένας άνθρωπος, το παιδί κάποιου πατέρα και κάποιας μητέρας. Είναι ένας άνθρωπος. Αντί να έρχεστε να βγάζετε τη χολή σας, την επόμενη φορά που θα δείτε κάποιον να κυκλοφορεί έτσι σταματήστε τον. Μιλήστε του. Κάντε κάτι για να το εμποδίσετε ή να το αλλάξετε.

Γιατί και εσείς οι οδηγαρες με ι.χ., τις κάνετε τις παρανομίες σας. Ουδείς αναμάρτητος. Είτε είναι κόκκινο, είτε κίνηση στη λεα, είτε παρκάρισμα σε θέση ΑΜΕΑ, είτε παράβαση οριου, είτε κίνηση αντίθετα σε μονόδρομο.

Επεξ/σία από zx1234r
  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, zx1234r είπε

Επαναλαμβάνω. Δεν είναι καθόλου πρέποντα τα σχόλια τύπου "καλά να πάθει", "και σιγά μην χάσω τον ύπνο μου αν τον σκοτώσω" και "βάζω στοίχημα ότι θα γίνει παραπάνω από 3 κομμάτια". Σοβαρευτείτε γιατί μιλάμε για ανθρώπινες ζωές. Όσο επιπόλαιος κι αν είναι ο αναβάτης, είναι ένας άνθρωπος, το παιδί κάποιου πατέρα και κάποιας μητέρας. Είναι ένας άνθρωπος. Αντί να έρχεστε να βγάζετε τη χολή σας, την επόμενη φορά που θα δείτε κάποιον να κυκλοφορεί έτσι σταματήστε τον. Κάντε κάτι για να το εμποδίσετε ή να το αλλάξετε.

Γιατί και εσείς οι οδηγαρες με ι.χ., τις κάνετε τις παρανομίες σας. Ουδείς αναμάρτητος. Είτε είναι κόκκινο, είτε κίνηση στη λεα, είτε παρκάρισμα σε θέση ΑΜΕΑ, είτε παράβαση οριου, είτε κίνηση αντίθετα σε μονόδρομο.

οταν ο άλλος δεν σέβεται την  ζωή του και του διπλανού του ο λόγος να το κάνουμε εμείς?

όταν πας 110+ με τέτοιο μέσο δεν ειναι παρανομία ειναι καθαρά αυτοκτονία από όποια πλευρά και να το πάρεις
και κανίς ποτέ δεν έχει λυπηθεί τον αυτόχειρα

Επεξ/σία από Black Demis
  • Like 2
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Black Demis είπε

οταν ο άλλος δεν σέβεται την  ζωή του και του διπλανού του ο λόγος να το κάνουμε εμείς?

Γιατί έχεις υποχρέωση. Είσαι υποχρεωμένος να σεβαστείς την ανθρώπινη ζωή. Όλοι μας έχουμε δίπλα μας μια νεότερη γενιά που μαθαίνει από εμάς. Είτε είναι παιδιά μας, είτε ανήψια μας είτε βαφτιστηρια μας. Είναι υποχρέωση μας να δίνουμε το σωστό παράδειγμα. Πάντα και παντού.

4 λεπτά πριν, Black Demis είπε

όταν πας 110+ με τέτοιο μέσο δεν ειναι παρανομία ειναι καθαρά αυτοκτονία από όποια πλευρά και να το πάρεις
και κανίς ποτέ δεν έχει λυπηθεί τον αυτόχειρα

Εντάξει η σοβαρότητα στο post χτυπησε πάτο. Δεν έχει νόημα να συζητάω άλλο. Συνεχίστε οι υπόλοιποι.

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, zx1234r είπε

Επαναλαμβάνω. Δεν είναι καθόλου πρέποντα τα σχόλια τύπου "καλά να πάθει", "και σιγά μην χάσω τον ύπνο μου αν τον σκοτώσω" και "βάζω στοίχημα ότι θα γίνει παραπάνω από 3 κομμάτια". Σοβαρευτείτε γιατί μιλάμε για ανθρώπινες ζωές. Όσο επιπόλαιος κι αν είναι ο αναβάτης, είναι ένας άνθρωπος, το παιδί κάποιου πατέρα και κάποιας μητέρας. Είναι ένας άνθρωπος. Αντί να έρχεστε να βγάζετε τη χολή σας, την επόμενη φορά που θα δείτε κάποιον να κυκλοφορεί έτσι σταματήστε τον. Κάντε κάτι για να το εμποδίσετε ή να το αλλάξετε.

Γιατί και εσείς οι οδηγαρες με ι.χ., τις κάνετε τις παρανομίες σας. Ουδείς αναμάρτητος. Είτε είναι κόκκινο, είτε κίνηση στη λεα, είτε παρκάρισμα σε θέση ΑΜΕΑ, είτε παράβαση οριου, είτε κίνηση αντίθετα σε μονόδρομο.

Μα αυτο ακριβως λεω,ειναι ενας ανθρωπος που ουτε ειναι εσωτερικα ενος οχηματος με εστω την στοιχειωδη ασφαλεια που φερουν τα οχηματα η οι μοτοσυκλετες πχ φρενα,αμορτισερ κτλ κτλ.Ειναι απλα αυτος και το πατινι που εξ ορισμου δεν μπορει να παρεχει τα στοιχειωδη.εγω παντως θεωρω οτι και τα 25 ΚΜ ειναι πολλα και δινει καποιο χρονο αντιδρασης σε ενα οχημα στο να μην χωθει  κατω το καπο

3 λεπτά πριν, Predatorkill είπε

Αυτη ειναι κοντρα, τα υπολοιπα ειναι μαλακιες

Εκλαψα

Επεξ/σία από sixfeetunder
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Salvation81 είπε

Εγω ουτε τυψεις θα εχω αλλα ουτε και παιζει να με κλεισει μεσα, το ιδιο και με τις μηχανες (εδω ο αλλος πηρε σβαρνα Γιαγια και εγγονι και ειναι εξω, ο αλλος πηρε σβαρνα 3-4 αυτοκινητα και εναν μηχανακια και ειναι εξω). Σε γενικες γραμμες ΔΕΝ θα χασω τον υπνο μου αν ο αλλος παει μαλιοκουβαρα ζιγκ ζαγκ μεσα στα αυτοκινητα και τον φαω λαχανο (καλα αν δεν φοραει και κρανος η jacket εκει ειναι που 5 λεπτα μετα θα παω να φαω καλαμακια χοιρινα).

είδες πάντα λέμε πήρε σβάρνα.χωρίς να είμαστε παρόντες παίρνουμε πάντα το μέρος του αδύναμου χωρίς να ξέρουμε αν τελικά έφταιγε η γιαγιά ή η νεαρή κοπέλα ου πχ μιλούσε στο κινητό και δε τη νοιάζει τίποτε.αυτό το ο πεζός έχει προτεραιότητα καταντάει αηδία πλέον.πόσες φορές πεζός πηδάει διαχωριστικά σε νησίδα και βγαίνει μπροστά σου? πόσες φορές πεζός περνάει με κατακόκκινο φανάρι γιατί σου λέει θα προλάβω ή στο φινάλε ας με δουν κι αν τους πεις και τίποτε θα σε κλείσουν μέσα.ε σε αυτούς λοιπόν τους ανθρώπους απαντάω απο νταλίκα να το βρείτε γιατί είναι προκλητικοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, fuz10n είπε

αναθεωρω, σε ταχυτητες 50+ μαλλον δε θα συμπεριφερεται και λογω γεωμετριας-αναρτησεων σα τη μηχανη. θα βρεις σε κανενα καπακι ΟΤΕ και θα απογειωθεις

Σε καμία ταχύτητα δεν συμπεριφέρεται σαν μηχανή αυτό το πράγμα φίλε μου. Ούτε κάν σαν ποδήλατο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι εγκληματικό πραγματικά,όπως αναφέρθηκε πιο πάνω και εντελώς ανεύθυνο κάτι τέτοιο,αυτά τα πατίνια δεν είναι φτιαγμένα για τέτοιες ταχύτητες,ούτε έχουν στο ελάχιστο ανάλογη συμπεριφορά όπως πχ μια μηχανή,είναι χειρότερα και απο ποδήλατο και γνωρίζει ο καθένας που δοκίμασε να πιάσει μεγάλη ταχύτητα με αυτά,πόσο επικίνδυνο είναι όταν περνάς τα 50-60χλμ παίζεις με την ζωή σου,όταν είσαι μάλιστα στόν δρόμο με άλλους έχεις μεγάλη ευθύνη,ένας ξαφνικός αέρας απο κάποιο πχ φορτηγό η μεγάλο όχημα μπορεί να σε κάνει χάσεις την ισορροπία σου το ίδιο και ένα οποιοδήποτε εξώγκομα στόν δρόμο κλπ

Το κακό είναι πως εφόσον είναι στόν δρόμο όταν κάνει τέτοιες βλακείες,βάζει και τους υπόλειπους σε κίνδυνο ο πανίβλακας,δεν φταίει μόνο αυτός κατ εμέ φταίει και η τροχαία και όποιος αστυνομικός έχει δεί κάτι τέτοιο (δεν μπορεί αυτούς τους 3-5 όσοι, είναι να μην τους έχει δει κάποιος)και δεν τον σταματήσανε επιτόπου να του κόψουν τον κώλο.

 

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το   κακο   με  αυτες   τις   παπαριες   ειναι  οτι   δεν  υπαρχει   νομοθετικο   πλαισιο   για   την  κυκλοφορια  τους   σε   δρομους   η  πεζοδρομους   και

περιμενει   η   ευνομουμενη   πολιτεια   μας   να   μας   αφησουν   2-3  εποχουμενοι,    χρονους  για  να   ενεργοποιηθει.....

Σαφως   και   πρεπει   να   απαγορευτουν   απο   δρομους   καθοτι   δεν   εχουν  καμμια   προδιαγραφη   ασφαλειας   γι  αυτο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/7/2020 στις 9:36 ΜΜ, Krepalidis είπε

Καλησπέρα.

Σήμερα μου ήρθε φλασιά και θυμήθηκα πως το προηγούμενο Σάββατο στην κάθοδο της Κηφισίας προς κέντρο είδα έναν τύπο να τρέχει σαν "φαντομάς". 

Μέρα μεσημέρι οδηγούσε όρθιος (προφανώς ηλεκτρικό πατίνι) με ταχύτητα άνω των 90 χλμ/ώρα το οποίο μάλιστα προσπερνάνε κι άλλαζε λωρίδες σαν τρελό. 

Επιτάχυνα από την γρήγορη λωρίδα έως και 110 χλμ για να  δω από περιέργεια τι στο καλό οδηγούσε αλλά ο τύπος είχε πραγματικά πολλά κιλά ροπή κι άπειρη επιτάχυνση κι εξαφανίστηκε με σλάλομ μεταξύ δεξιάς και μεσαίας λωρίδας.

Ψάχνοντας στο YouTube είδα ότι υπάρχουν όντως πατίνια που πιάνουν επίσημα τα 65 και 75 μιλια και μάλιστα ένα από αυτά πιάνει τα 100(!) αλλά το έχουν περιορίσει από το εργοστάσιο.

Rion 2 Race Edition: 100volt, 24.000Watts, 240amps, 120kms/h

https://youtu.be/ayq-WvHwDsM

Γνωρίζοντας από τα ταπεινά σκουτεράκια με 20/25 τελική πως τα χακάρουν για να πιάνουν 40 και 50, δεν μου κάνει εντύπωση πλέον ότι κάποιος έδωσε 6-7 χιλιάδες ευρώ για να πάρει Racing electric scooter για να του κάνει μοντες και να προσπερνάει σαν τον διάολο τους πάντες σαν σταματημένους.

Έχει πετύχει κανείς live κάτι ανάλογο σε Ελλάδα ή εξωτερικό; 

Αν οι Gsxr έχουν την φήμη της "σκοτώστρας" στους ελληνικούς δρόμους, αυτό το πράγμα είναι άγραφο συμβόλαιο με τους οίκους τελετών...

Εν τω μεταξύ όλοι οι reviewers ανάφεραν πόσο τρομακτικό είναι να πηγαίνεις κοντά στην τελική με αυτή την ... ηλεκτρική συσκευή.

Τον έχω δει κι εγώ πριν κανά μήνα κάθοδο Κηφισίας στο ύψος του Φάρου.

Επίσης Σάββατο, κατά τις 10 το βράδυ.

Απίστευτη επιτάχυνση όντως. Από τη μια έκλασα πάνω μου με το πως πήγαινε, από την άλλη ήταν λες και έβλεπα το μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/7/2020 στις 10:36 ΜΜ, Salvation81 είπε

Ενας ακομα λιγοτερος καμμενος προσεχως, προσωπικα δεν τον λυπαμαι καθολου (ξερει τι καβαλαει).

Quoted for emphasis.

2 ώρες πριν, zx1234r είπε

Επαναλαμβάνω. Δεν είναι καθόλου πρέποντα τα σχόλια τύπου "καλά να πάθει", "και σιγά μην χάσω τον ύπνο μου αν τον σκοτώσω", "βάζω στοίχημα ότι θα γίνει παραπάνω από 3 κομμάτια" και "θα τον φάω καλαμάκι χοιρινό". Καλά, διαβάζετε τι γράφετε ορισμένοι???!!! Σοβαρευτείτε γιατί μιλάμε για ανθρώπινες ζωές και εσείς γελάτε. Όσο επιπόλαιος κι αν είναι ο αναβάτης, είναι ένας άνθρωπος, το παιδί κάποιου πατέρα και κάποιας μητέρας. Είναι ένας άνθρωπος. Αντί να έρχεστε να βγάζετε τη χολή σας, την επόμενη φορά που θα δείτε κάποιον να κυκλοφορεί έτσι σταματήστε τον. Μιλήστε του. Κάντε κάτι για να το εμποδίσετε ή να το αλλάξετε.

Γιατί και εσείς οι οδηγαρες με ι.χ., τις κάνετε τις παρανομίες σας. Ουδείς αναμάρτητος. Είτε είναι κόκκινο, είτε κίνηση στη λεα, είτε παρκάρισμα σε θέση ΑΜΕΑ, είτε παράβαση οριου, είτε κίνηση αντίθετα σε μονόδρομο.

Όχι φίλε μου, δεν θα σεβαστώ κάποιον που πρώτα αυτός δεν σέβεται τον εαυτό του!

Επίσης είναι λάθος ο τίτλος.

Καμία σχέση οι γιαπωνέζοι καμικάζι που θυσιάζονταν για την πατρίδα (έστω και με την απειλή των ανωτέρων τους) από fashion victim που θέλουν να κάνουν φιγούρα.

Επεξ/σία από _BASSstarlet_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, zx1234r είπε

Γιατί έχεις υποχρέωση. Είσαι υποχρεωμένος να σεβαστείς την ανθρώπινη ζωή. Όλοι μας έχουμε δίπλα μας μια νεότερη γενιά που μαθαίνει από εμάς. Είτε είναι παιδιά μας, είτε ανήψια μας είτε βαφτιστηρια μας. Είναι υποχρέωση μας να δίνουμε το σωστό παράδειγμα. Πάντα και παντού.

Εντάξει η σοβαρότητα στο post χτυπησε πάτο. Δεν έχει νόημα να συζητάω άλλο. Συνεχίστε οι υπόλοιποι.

Σοβαρολογεις τωρα; Εχω ΕΓΩ υποχρεωση να προσεχω καποιον ο οποιος δεν κανει το παραμικρο για να προσεξει τον εαυτο του; Προχθες παω να βγω απο Κηφισσο στο νεο κομματι που εχουν φτιαξει στον φαληρο και επειδη ηθελα να βγω Συγγρου κοιταω καθρευτη, τα επομενα αυτοκινητα 50 μετρα το ενα, 100 μετρα το αλλο πισω, οκ βαζω φλας, παταω το γκαζι και ξαφνικα ακουω ενα ΜΠΙΠ ΜΠΙΠ...Λεω τι εγινε ρε παιδια, ε μηχανακιας με την γκομενα καβαλα (κανεις κρανος, κανεις τζακετ) ειχε κανει ζιγκ ζαγκ, ειχε προσπερασει και τα 2 αυτοκινητα και ερχοταν μαμιωντας.
Φανταζομαι καταλαβαινεις με ποσα πηγαινε ετσι; Αυτον τον τυπο γιατι να τον σεβαστω; Και δεν ειναι μονο οτι εκανε ζιγκ ζαγκ και χωθηκε αναμεσα σε 2 αυτοκινητα τουλαχιστον, δεν ειναι οτι πηγαινε τουλαχιστον με 120, δεν ειναι οτι δεν φορουσε κρανος και τζακετ, ειναι οτι ειχε το θρασσος να πατησει την κορνα. Ε οχι αυτον τον τυπο αν τον χτυπουσα δεν θα με ενοχλουσε στο ελαχιστο. Το μονο που με στεναχωρει ειναι η καθε χαζη κοπελα που ανεβαινει δικαβαλο και ρισκαρει την ζωη της με τον καθε π@π@ριδι.

ΥΓ: Αλλη μια φορα Εθνικη ενας με street (μαλλον CBR) παει και χωνεται με 100+ αναμεσα στο διαζωμα και σε ενα τζιπ (δεν ξερω το γιατι). Το τζιπ λογικο ηταν δεν τον ειδε (οταν εισαι τερμα αριστερα δεν περιμενεις καποιον να περασει αναμεσα σε σενα και στο διαχωριστικο) και ως λογικο δεν πηγαινε εντελως ευθεια (δηλαδη εκανε ενα τικ αριστερα). Ε αντι να μην πει τιποτα ο τυπας του εσπασε τον καθρευτη με μπουνια. Αγιο ειχε, εγω στην θεση αυτου που οδηγουσε το τζιπ θα εκανα ΟΥΠΣ, αριστερα το τιμονι και θα τον ειχα κανει ενα με το διαζωμα (και πιστεψε με ΚΑΝΕΙΣ δεν θα μου ελεγε το παραμικρο - και να ελεγαν θα ελεγα απλα πως τρομαξα και εκανα αριστερα).

3 ώρες πριν, sabrewulf είπε

είδες πάντα λέμε πήρε σβάρνα.χωρίς να είμαστε παρόντες παίρνουμε πάντα το μέρος του αδύναμου χωρίς να ξέρουμε αν τελικά έφταιγε η γιαγιά ή η νεαρή κοπέλα ου πχ μιλούσε στο κινητό και δε τη νοιάζει τίποτε.αυτό το ο πεζός έχει προτεραιότητα καταντάει αηδία πλέον.πόσες φορές πεζός πηδάει διαχωριστικά σε νησίδα και βγαίνει μπροστά σου? πόσες φορές πεζός περνάει με κατακόκκινο φανάρι γιατί σου λέει θα προλάβω ή στο φινάλε ας με δουν κι αν τους πεις και τίποτε θα σε κλείσουν μέσα.ε σε αυτούς λοιπόν τους ανθρώπους απαντάω απο νταλίκα να το βρείτε γιατί είναι προκλητικοι

Η Γιαγια με το Εγγονι της ηταν αποδεδειγμενα πανω στο πεζοδρομιο οταν τους πηρε σβαρνα ο BMWδακιας παντως.

Επεξ/σία από Salvation81
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...