Προς το περιεχόμενο

5700ΧΤ Νιτρο+ πλαίσιο @399€


LIGHT1NG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κλασσικά η κάρτα του τίτλου στα 399€ με δωρεάν μεταφορικά 3 χρόνια εγγύηση και τα 2 παιχνίδια +το xbox gamepass τώρα αν αξίζει να την πάρει κάποιος λόγο ότι βγαίνουν σε 2-3 μήνες στην αγορά οι καινούργιες και από τις 2 πλευρές στο χέρι του καθενός αν περιμένει ή όχι. 

https://www.plaisio.gr/sapphire-vga-radeon-rx-5700-xt-8g-nitro-_3311996?ticket=00155d126a071edab1d387d23c7b40e6&

Επεξ/σία από LIGHT1NG
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, LIGHT1NG είπε

κλασσικά η κάρτα του τίτλου στα 399€ με δωρεάν μεταφορικά 3 χρόνια εγγύηση και τα 2 παιχνίδια +το xbox gamepass τώρα αν αξίζει να την πάρει κάποιος λόγο ότι βγαίνουν σε 2-3 μήνες στην αγορά οι καινούργιες και από τις 2 πλευρές στο χέρι του καθενός αν περιμένει ή όχι. 

https://www.plaisio.gr/sapphire-vga-radeon-rx-5700-xt-8g-nitro-_3311996?ticket=00155d126a071edab1d387d23c7b40e6&

Δεν ξερω στην παραξη ποσο + θα δινουν οι καινουριες και σε τι τιμες, αλλα παντα θεωρουσα οτι ειναι vfm η συγκεκριμενη καρτα στη συγκεκριμενη τιμη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ, την αγόρασα για να μπει στο build που έφτιαξα πρόσφατα.

Έχω κρατήσει μία RX480 από το παλιό μου σύστημα που όμως τραβάει ζόρια και περιορίζει όλο το σύστημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαφωνήσω με αυτούς που λένε ότι δεν αξίζει αγορά επειδή σε 3 μήνες θα βγουν καινούριες.
Και όταν βγουν τι σημαίνει? Θα είναι worth η αγορά τους day 1 ή θα είναι διαθέσιμες άμεσα στην Ελλάδα?
Θυμάμαι είχα πάρει από τους πρώτους RX 470 από Γερμανία στα 240 ευρώ. Και οι τιμές φτάσανε μετά από καιρό να παίρνεις RX 570 στα 120 ευρώ απο σκρουτζομαγαζα....  

Το point μου είναι ότι δεν είναι μόνο 3 μήνες υπομονή άλλα πολύ παραπάνω είτε για το θέμα διαθεσιμότητας είτε για καλύτερες τιμές (ώστε να θεωρείται και καλύτερης αξίας η αγορά).

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

νομίζω ότι η αλλαγή που θα φέρουν οι νέες gpu θα είναι σημαντική αυτή την φορά 🙏 ακόμα και σε 6 μήνες να έρθουν στα χέρια του Έλληνα τυπικού χρήστη η αναμονή θα αξίζει + οτι η είναι η τριίτη φορά που παίζει αυτή η προσφορά σε αυτά τα λεφτά. Τέλος λογικά οι τιμές θα πέσουν σε αυτές τις κάρτες λίγο πριν τo release της Big Navi όπως έγινε με την vega64

Επεξ/σία από spigias
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το πρόβλημά μου με την 5700ΧΤ δεν είναι ότι θα αντικατασταθεί σε 3 μήνες, όσο το ότι  η τιμή της δεν έχει πέσει πραγματικά τόσο καιρό τώρα. Ως κάτοχο βέβαια αυτό δεν με ενοχλεί καθόλου, αλλά δεν παύει να μου κάνει εντύπωση.

Επεξ/σία από Voodooman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει στη κατηγορια απόδοσης-τιμης της 2070. Μη περιμένουμε τακτικές της nvidia που υπερτιμολογούν τις καρτες και οταν απαντησει ο ανταγωνισμος ριχνουν τις τιμες.... αν δεν ειχε βγει η 5700ΧΤ, η 2070 θα εκανε ακομα 500€+...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dimosthan είπε

Πριν 5 μερες αγορα την 5700 pusle βλέπω την υλοποίηση 5700 nitro κ χτυπάω τ κεφαλι μ στον τοίχο π δεν περίμενα 

Γυρισέ την πίσω έχεις 2 μέρες περιθώριο ακόμα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zodiak bam είπε

Γυρισέ την πίσω έχεις 2 μέρες περιθώριο ακόμα

 Την ανοιξα κ την εχω στο pc. Κ η προσφορα ισχυει μονο ηλεκτρονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους τη θέλετε, οκ το 399€ που πληρώσαμε το πρωί τελείωσε. 

Αλλά βάσει skroutz υπάρχουν ένα κατάστημα στο κέντρο της Αθήνας (Πανεπιστημίου) και ένα στο Χαϊδάρι (για να μη γκρινιάζουν και τα δυτικά προάστια) που λένε ότι έχουν άμεση διαθεσιμότητα και πουλάνε την κάρτα 419€ αν την αγοράσετε από την έδρα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...