Προς το περιεχόμενο

Μεταχειρισμενο για μεσα στην πολη


LLLEFTERIS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη κυκλοφορω αρκετα με Μετρο αλλα αγανακτω να βρω να παρκαρω με το αμαξι ειμαι σε σκεψη για μεταχειρισμενο παπι η σκουτερ μεχρι 700 ευρω.

Με μια ερευνα διαβασα οτι στα σκουτερακια ποναει η τσεπη στα service

Η χρηση του θα ειναι εδω γυρω στο Περιστερι για ψωνια σε κανα πελατη και αντε μεχρι το Μετρο.

Τι μηχανακια μπορω να βρω σε αυτα τα λεφτα με ενδιαφερουν να μην καινε πολυ και να μην βγαζουν προβληματα.

Οδηγω νορμαλ οποτε δεν θελω αποψεις απο πιτσιρικαδες που θα μου πουν παρε τον ταδε πυραυλο παρε ταδε εργαλειο, ερχομαι απο CBR 900 και R1

Με ενδιαφερει να μπορει να σηκωσει δυο ατομα 100-120 κιλα το καθενα και οχι σε ανηφορα να κατεβει ο πισω να σπρωχνει.

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μέχρι τα 700 ευρώ δύσκολο, ίσως ένα παλιό Gillera 200. Με πολύ λίγα παραπάνω (800-1000) βρίσκεις beverly, ή Yamaha XCity 250.. Οικονομικά στα service, ιμάντας - μπίλιες & μπουζί... :) 
Για 100-125cc και ειδικά παπί, δεν το συζητάω για τα κιλά που αναφέρεις!

Επεξ/σία από Extinction
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Για 700 ευρω δεν ξερω, αλλα το pcx της hοnda νομίζω είναι μια πολυ καλή και αξιόπιστη λύση.

Οχι δεν θελω να δωσω 2000 για κατι που το πολυ να κανει 3-5 χιλιομετρα την ημερα και οχι καθε μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Οχι δεν θελω να δωσω 2000 για κατι που το πολυ να κανει 3-5 χιλιομετρα την ημερα και οχι καθε μερα.

Πάρε ταξί...ίσως σου βγει φθηνότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Extinction είπε

Μέχρι τα 700 ευρώ δύσκολο, ίσως ένα παλιό Gillera 200. Με πολύ λίγα παραπάνω (800-1000) βρίσκεις beverly, ή Yamaha XCity 250.. Οικονομικά στα service, ιμάντας - μπίλιες & μπουζί... :) 
Για 100-125cc και ειδικά παπί, δεν το συζητάω για τα κιλά που αναφέρεις!

Για τα κιλα ισως χρειαστει πχ να παρω καμια φορα την γυναικα μου απο την δουλεια αν εχει πραγματα να κουβαλησει δουλευει σε σουπερ 500 μετρα απο το σπιτι η να παρω καποιον φιλο να παμε καπου, το 90% της χρησης θα ειμαι μονος μου στις διαδρομες.

Μόλις τώρα, agnostos13 είπε

Πάρε ταξί...ίσως σου βγει φθηνότερα...

Εξυπναδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aprilia sportcity 125. Ειναι παλιό και θα βρεις κάτω από χιλιάρικο σε καλή κατάσταση. Κουβαλάει 15 χρόνια εμένα και τη σύζυγο άνετα. Στα 230 κιλά και οι δυο παρακαλώ.

Το σοβαρότερο που παθαίνει, ειναι ότι χαλάει το καντράν ευκολα γιατί το πιάνει βροχή και ήλιος μες το δόξα πατρί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παπάκια που είχαν οι Δίας;;

Αυτά σήκωναν και σχετικά καλά δύο 100κιλα εύκολα. Τα παιδιά έλεγαν πολύ καλά λόγια.

Υ.γ. Δεν έχω ιδέα από μηχανακια αλλά πριν κανένα μήνα με έναν φίλο μου το ελεγε και ότι ήταν κινητή διαφήμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, filarhos είπε

Τα παπάκια που είχαν οι Δίας;;

Αυτά σήκωναν και σχετικά καλά δύο 100κιλα εύκολα. Τα παιδιά έλεγαν πολύ καλά λόγια.

Υ.γ. Δεν έχω ιδέα από μηχανακια αλλά πριν κανένα μήνα με έναν φίλο μου το ελεγε και ότι ήταν κινητή διαφήμιση.

Έχω ακριβώς αυτό το μοντέλο. Yamaha Crypton X Special Edition, 2καβαλo εγώ και η κοπέλα μου 170~ κιλά, ανηφόρα 70-75χλμ. Αλλά δεν έχει χώρο για πράγματα, και δεν μπορείς να βάλεις και μεγάλη μπαγκαζιέρα. Επίσης, κάτω από 1500-1800 δεν βρίσκεις ένα σωστό, μόνο λιωμένα. Είναι πολύ off budget από τα 700.

Επεξ/σία από Extinction
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα γερνω ποιο πολυ σε παπι γιατι επειδη πιανουν τα χερια μου μπορω να του κανω εγω μερικες επισκευες οπως αλυσιδα γραναζια μπουζι λαδακια κλπ.

Απο την αλλη σαν τεχνικος υπολογιστων με βολευει το πατωμα που εχουν τα σκουτερ και εκει μπορω ανετα να κουβαλησω ενα κουτι.

Αυτα τα daytona και Modenas τι σκατα λενε αν τα δουλευεις νορμαλ με σωστα service αντεχουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Τελικα γερνω ποιο πολυ σε παπι γιατι επειδη πιανουν τα χερια μου μπορω να του κανω εγω μερικες επισκευες οπως αλυσιδα γραναζια μπουζι λαδακια κλπ.

Απο την αλλη σαν τεχνικος υπολογιστων με βολευει το πατωμα που εχουν τα σκουτερ και εκει μπορω ανετα να κουβαλησω ενα κουτι.

Αυτα τα daytona και Modenas τι σκατα λενε αν τα δουλευεις νορμαλ με σωστα service αντεχουν;

Daytona dv50, dv125 σε χέρια φίλων έχουν βγάλει αρκετά χαζές ζημιές σε ηλεκτρολογικά, πχ λάμπες, ασφάλειες, πηνία... πολύ οικονομικά μηχανάκια παρόλα αυτά! Τα Modenas το μόνο που ξέρω είναι ότι κάποια παλιά μοντέλα τύπου το πρώτο kriss, ίσως και το δεύτερο είχαν θέμα στο λαιμό της εξάτμισης, σε συνεργείο που δούλευα παλαιότερα θυμάμαι 2 περιπτώσεις από χρήση delivery με κομμένο λαιμό εξάτμισης. Και με τις 2 μάρκες που αναφέρεις, σε παπιά - με ένα ή δύο χταπόδια την κάνεις την δουλεία σου στην θέση του συνοδηγού. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Τελικα γερνω ποιο πολυ σε παπι γιατι επειδη πιανουν τα χερια μου μπορω να του κανω εγω μερικες επισκευες οπως αλυσιδα γραναζια μπουζι λαδακια κλπ.

Απο την αλλη σαν τεχνικος υπολογιστων με βολευει το πατωμα που εχουν τα σκουτερ και εκει μπορω ανετα να κουβαλησω ενα κουτι.

Αυτα τα daytona και Modenas τι σκατα λενε αν τα δουλευεις νορμαλ με σωστα service αντεχουν;

Και το σκούτερ δεν έχει κάποια δυσκολία στο service. Χιλιόμετρα δεν θα κάνεις τι σε απασχολεί αν αντέχει; πάρκινγκ έχεις; αν δεν έχεις και το αφήνεις έρμαιο του καιρού ότι και να πάρεις θα αρχίσει να βγάζει χαζοβλαβες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, thanasisxask είπε

Και το σκούτερ δεν έχει κάποια δυσκολία στο service. Χιλιόμετρα δεν θα κάνεις τι σε απασχολεί αν αντέχει; πάρκινγκ έχεις; αν δεν έχεις και το αφήνεις έρμαιο του καιρού ότι και να πάρεις θα αρχίσει να βγάζει χαζοβλαβες. 

Δεν εχω παρκινγκ αλλα λογικα μια κουκουλα θα του παρω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να περπατας ρε τρελε, εγω καθε μερα κανω κανω 3.5-4 χιλιομετρα περπατημα, ειδικα μεσα απο στενα ειναι και σχετικα δροσερα το καλοκαιρι και βλεπεις και πραγματα που δεν ειχες ξαναδει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Να περπατας ρε τρελε, εγω καθε μερα κανω κανω 3.5-4 χιλιομετρα περπατημα, ειδικα μεσα απο στενα ειναι και σχετικα δροσερα το καλοκαιρι και βλεπεις και πραγματα που δεν ειχες ξαναδει.

απ οτι καταλαβα για δουλειες θα το θελει (υλικα κλπ) οποτε δε νομιζω να τον βολεψει να κανει μιση ωρα μια δουλεια 5-10 λεπτων

3 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Επειδη κυκλοφορω αρκετα με Μετρο αλλα αγανακτω να βρω να παρκαρω με το αμαξι ειμαι σε σκεψη για μεταχειρισμενο παπι η σκουτερ μεχρι 700 ευρω.

Με μια ερευνα διαβασα οτι στα σκουτερακια ποναει η τσεπη στα service

Η χρηση του θα ειναι εδω γυρω στο Περιστερι για ψωνια σε κανα πελατη και αντε μεχρι το Μετρο.

Τι μηχανακια μπορω να βρω σε αυτα τα λεφτα με ενδιαφερουν να μην καινε πολυ και να μην βγαζουν προβληματα.

Οδηγω νορμαλ οποτε δεν θελω αποψεις απο πιτσιρικαδες που θα μου πουν παρε τον ταδε πυραυλο παρε ταδε εργαλειο, ερχομαι απο CBR 900 και R1

Με ενδιαφερει να μπορει να σηκωσει δυο ατομα 100-120 κιλα το καθενα και οχι σε ανηφορα να κατεβει ο πισω να σπρωχνει.

για δε παιρνεις κανα innova? ανετα παιζουν στα λεφτα αυτα. στερεωσε με χταποδια ενα κανιστρο, στερεωσε και ενα καραβοπανο για καλυμμα και πιστευω θα βολευτεις

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...