Προς το περιεχόμενο

To Netflix αποκάλυψε τις 10 δημοφιλέστερες ταινίες παραγωγής του


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

54 minutes ago, totalius said:

Ολες εκτος το Irishman ειναι απο τραγικες εως μετριες. Οι λεγομενες νετφλιξοταινίες 

 

καλα και το irishman εδω που τα λεμε μια τηλεταινια αχταρμας απο ολα τα στερεοτυπα μαφιοζικων ταινιων ειναι δεν ειχε να προσφερει  τιποτα καινουριο. απο την αλλη για νεους που δεν εχουν δει τετοια πραγματα ειναι 3 ωρες φαε με το κιλο. αλλα για τους υπολοιπους ειναι απλως ανουσια βαρεμαρα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Αρέσουν σε πολλούς... Άρα εσύ έχεις το πρόβλημα. 

Είναι πρόβλημα να μην μου αρέσουν οι ταινίες του νετφλιξ? Δλδ πρέπει όλοι να έχουμε ιδιο γούστο ? Παραγωγές της πλάκας είναι οι περισσότερες με απλά 1 2 γνωστούς ηθοποιούς στο καστ , με σενάριο κακογραμμένο και πρόχειρο . Καλύτερα βγάλε 2 3 ταινίες το χρόνο με τρομερό σε σενάριο και παραγωγή , πάρα 20 σκουπίδια το χρόνο 

Πρόσεχε λέω για τις ταινίες ... Όχι για τις σειρές ... Οι σειρές κάποιες είναι κορυφαίες . Ταινία όμως κορυφαία καμία . Όσες έχω δει ήταν χάσιμο χρόνου ...

Επεξ/σία από dimitrisdim14
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, totalius είπε

Το μελλον του σινεμά δυστυχώς ειναι αυτό . Ταινιες της πλακας χωρις σεναριο ή στη καλύτερη με σεναριο φτιαγμενο στο πόδι σκηνοθεσία κ ερμηνείες  μαθητευόμενων  budget μοιρασμενο σε 10 ταινιες υπερ της ποσοτητας κ οχι σε μία δύο καλές ταινίες κ θεατες ετοιμοι να δουν τα παραπανω γιατί απλώς βλέπονται .Δε χρειαζεται να πω οτι το irishman εξαιρείται 

κάτι μου θυμίζει αυτή η περιγραφή....

Α, ναι βιντεοταινίες του 80

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Είναι πρόβλημα να μην μου αρέσουν οι ταινίες του νετφλιξ? Δλδ πρέπει όλοι να έχουμε ιδιο γούστο ? Παραγωγές της πλάκας είναι οι περισσότερες με απλά 1 2 γνωστούς ηθοποιούς στο καστ , με σενάριο κακογραμμένο και πρόχειρο . Καλύτερα βγάλε 2 3 ταινίες το χρόνο με τρομερό σε σενάριο και παραγωγή , πάρα 20 σκουπίδια το χρόνο 

Πρόσεχε λέω για τις ταινίες ... Όχι για τις σειρές ... Οι σειρές κάποιες είναι κορυφαίες . Ταινία όμως κορυφαία καμία . Όσες έχω δει ήταν χάσιμο χρόνου ...

δεν γεμίζει το μενού με 2-3 το χρόνο οσο καλές και να ειναι. το νετφλιξ δεν ειναι σινεμά που παιρνει απο 10 στούντιο ταινίες. Σιγά σιγά ομως αυτό θέλει να κάνει. Να παίρνει παραγωγές τρίτων και να τις φιλοξενεί. Αυτός ομως που θα δώσει την παραγωγή του σε πλατφόρμα προφανώς δεν κρατάει στα χέρια του κανένα διαμάντι γιατι αλλιώς θα το έδινε σε διανομή σινεμά. Αρα μετριότητα θα προσφέρουν παντα εκτός αν αρχίσουν οι συνδρομές να βαράνε νούμερα 4ψήφια το χρόνο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εδω πρεπει να χουμε πολλους κουλτουριαρηδες που βλεπουν μονο Αγγελοπουλο, αφου το platform και το irishman ειναι ...."ταινιες της πλακας"!!!!!! 

Δηλαδη σοβαρα, απ οσους σχολιαζουν ποσοι οντως εχουν δει το platform? 

 

εχω την εντυπωση πως καποπιοι χωρις να χουν δει καν καποια ταινια τη σχολιαζουν απλα ετσι, για να το παιξουν κριτικοι....

Ειναι τοσο γελοιο που μιλαμε για ταινιες που θα χτυπουσαν ΑΝΕΤΑ οσκαρ (ειδικα το platform 2 οσκαρ τα χε σιγουρακι, ισως και 3) και καθονται και λενε πως σε αλλες εποχες θα ηταν βιντεοκασετες... ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ! 

Τωρα αν καποιοι το δαν και δε το καταλαβαν, τι να κανουμε? ειναι ταινια που θελει λιγο να την καταλαβεις, δεν ειναι ραμπο που παιρνει πολυβολο και σκοτωνει βιετναμεζους

Επεξ/σία από nick10000
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, nick10000 είπε

εδω πρεπει να χουμε πολλους κουλτουριαρηδες που βλεπουν μονο Αγγελοπουλο, αφου το platform και το irishman ειναι ...."ταινιες της πλακας"!!!!!! 

Δηλαδη σοβαρα, απ οσους σχολιαζουν ποσοι οντως εχουν δει το platform? 

εχω την εντυπωση πως καποπιοι χωρις να χουν δει καν καποια ταινια τη σχολιαζουν απλα ετσι, για να το παιξουν κριτικοι....

Ειναι τοσο γελοιο που μιλαμε για ταινιες που θα χτυπουσαν ΑΝΕΤΑ οσκαρ (ειδικα το platform 2 οσκαρ τα χε σιγουρακι, ισως και 3) και καθονται και λενε πως σε αλλες εποχες θα ηταν βιντεοκασετες... ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ! 

Τωρα αν καποιοι το δαν και δε το καταλαβαν, τι να κανουμε? ειναι ταινια που θελει λιγο να την καταλαβεις, δεν ειναι ραμπο που παιρνει πολυβολο και σκοτωνει βιετναμεζους

Παρεξηγήθηκες ε? 

Όχι δεν το έχω δει το platform , όπως και δεν έχω δει όλες τις ταινίες του νετφλιξ . Αλλά όσες έχω δει ήταν χάσιμο χρόνου ...

  • Like 1
  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
10 λεπτά πριν, dimitrisdim14 είπε

Παρεξηγήθηκες ε? 

Όχι δεν το έχω δει το platform , όπως και δεν έχω δει όλες τις ταινίες του νετφλιξ . Αλλά όσες έχω δει ήταν χάσιμο χρόνου ...

 

Καλό θα είναι να το δεις, αν θέλεις να το κρίνεις.

Είναι υπέροχη ταινία, στο λένε τόσα άτομα.

Αν δεν μετράει η γνώμη μας, σεβαστό, αλλά το ίδιο ισχύει και για τη δική σου γνώμη, πόσω μάλλον όταν κρίνεις κάτι χωρίς να το έχεις δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Netflix τον τελευταίο χρόνο παρουσιάζει μια μεγαλη βελτίωση σε σχέση με παλιότερα. Οι τελευταίες, τονίζω το τελευταίες, ταινίες του είναι οι περισσότερες άνω του μετρίου και κάποιες είναι καλές, όπως το Irishman, το two popes, το birdbox, το uncut gems και άλλες. Είναι εμφανές ότι γίνονται καλύτερες παραγωγές σε σχέση με παλιά, με παραπάνω χρήματα και καλύτερους ηθοποιούς. Τώρα αν κάποιος δεν βλέπει διαφορά σε σχέση με παλαιότερα τι να πω... 

Τώρα αυτοί που περιμένουν έναν ατελείωτο κατάλογο από μπλογκμπαστερς και που έχουν μάθει να κατεβάζουν από το θείο Torrent, μάλλον δεν έχουν καταλάβει κάποια πράγματα και δεν έχουν ιδέα τι να περιμένουν από πλατφόρμες τέτοιου τύπου. 

Για τα λεφτά του είναι μια χαρά. 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
23 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

Για τα λεφτά του είναι μια χαρά.

Αυτό ακριβώς.

Μοιράζουν το account στα 4 κι έχουν να λένε και για σκουπίδια. Κι ας είναι από τις ελάχιστες διεθνείς πλατφόρμες που ασχολούνται με την υποστήριξη ελληνικών.

Όχι πως είναι αριστουργήματα, αλλά οι ταινίες σταθερά βελτιώνονται. Ορισμένες σε κάποιους δεν θα αρέσουν (π.χ. 6 Underground, απλά την έκλεισα στο 5λεπτο) αλλά υποστηρίζουν και υλικό που δεν θα του έδινες σημασία ή μπορεί και να το προσπερνούσες σε σινεμά (και είναι εκτός top-10 βεβαίως.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το platform ειναι για γερα στομαχια και το μηνυμα που περναει για ακομα περισσοτερο... αν δεν μπορεις να το καταλαβεις τι θελει να πει, ισως θα ηταν καλυτερα να μην ασχοληθεις ξανα με τον σχολιασμο οποιουδηποτε θεματος... Ειναι γροθια στην κοινωνικη κατασταση που επικρατει εδω και πολλα χρονια και οχι μονο....

Οταν οι λιγοι τρωνε τα πολλα, τοτε οι πολλοι καποια στιγμη θα δουν οτι υπαρχει και αλλος τροπος απο το να ψοφησει η κατσικα του γειτονα

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, dimitrisdim14 είπε

Παρεξηγήθηκες ε? 

Όχι δεν το έχω δει το platform , όπως και δεν έχω δει όλες τις ταινίες του νετφλιξ . Αλλά όσες έχω δει ήταν χάσιμο χρόνου ...

Με τι ακριβως να παρεξηγηθω? με το απολυτο πυροτουβλο που αμολησες οτι ΔΕΝ εχεις δει μια ταινια, αυτη η ταινια απο ολους τους κριτικους και το κοινο θεωρειται κορυφαια και ολοι ξερουν πως αν ηταν σινεμα θα πηγαινε τουλαχιστο για 3 υποψηφιοτητες, και τη λες ...σκουπιδι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

εγω να παρεξηγηθω γι αυτο? 

 

10 λεπτά πριν, verylife78 είπε

Το platform ειναι για γερα στομαχια και το μηνυμα που περναει για ακομα περισσοτερο... αν δεν μπορεις να το καταλαβεις τι θελει να πει, ισως θα ηταν καλυτερα να μην ασχοληθεις ξανα με τον σχολιασμο οποιουδηποτε θεματος... Ειναι γροθια στην κοινωνικη κατασταση που επικρατει εδω και πολλα χρονια και οχι μονο....

Οταν οι λιγοι τρωνε τα πολλα, τοτε οι πολλοι καποια στιγμη θα δουν οτι υπαρχει και αλλος τροπος απο το να ψοφησει η κατσικα του γειτονα

Ορθο, σιγουρα δεν ειναι για ολους, αλλα δεν ειναι και ακαταλαβιστηκο. (τουλαχιστο η κεντρικη ιδεα για οποιον εχει iq νορμαλ ανθρωπου)

Φροντισαν αλλωστε να ειναι αρκετα κατανοητο (ασχετα με τα δεκαδες κρυμμενα μυνηματα, αλλα αυτα πολλες μεγαλες ταινιες τα χουν... εδω το matrix ειχε εκατονταδες που επρεπε μεχρι στη βιβλο να ανατρεχεις για να τα καταλαβεις. εδω ακομα κι αυτα δεν ειναι τοσο δυσνοητα απλα λιγο ψαξιμο σε φιλοσοφια θελουν)

Επεξ/σία από nick10000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...