Προς το περιεχόμενο

To Netflix αποκάλυψε τις 10 δημοφιλέστερες ταινίες παραγωγής του


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, totalius είπε

Το μελλον του σινεμά δυστυχώς ειναι αυτό . Ταινιες της πλακας χωρις σεναριο ή στη καλύτερη με σεναριο φτιαγμενο στο πόδι σκηνοθεσία κ ερμηνείες  μαθητευόμενων  budget μοιρασμενο σε 10 ταινιες υπερ της ποσοτητας κ οχι σε μία δύο καλές ταινίες κ θεατες ετοιμοι να δουν τα παραπανω γιατί απλώς βλέπονται .Δε χρειαζεται να πω οτι το irishman εξαιρείται 

Ο κόσμος φταίει που σβήνει το σινεμά, που έσβησε η δισκογραφία,που σβήνει και το dvd gaming. 

Αν αγοράζαμε όλα γνήσια θα βλέπαμε θα ακούγαμε και θα παίζαμε τα καλύτερα. 

Θέλουμε να γλυτώσουμε χρήμα και τελικά παίρνουμε ότι μας δίνουν. 

Όμως το Netflix άνοιξε την πόρτα του ευρωπαϊκού σινεμά και έτσι βλέπουμε τι γίνεται εκτός Αμερικής,κάτι είναι κ αυτό. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Ο κόσμος φταίει που σβήνει το σινεμά, που έσβησε η δισκογραφία,που σβήνει και το dvd gaming. 

Αν αγοράζαμε όλα γνήσια θα βλέπαμε θα ακούγαμε και θα παίζαμε τα καλύτερα. 

Θέλουμε να γλυτώσουμε χρήμα και τελικά παίρνουμε ότι μας δίνουν. 

Όμως το Netflix άνοιξε την πόρτα του ευρωπαϊκού σινεμά και έτσι βλέπουμε τι γίνεται εκτός Αμερικής,κάτι είναι κ αυτό. 

ο κόσμος φταίει μονο στο οτι γύρισε την πλάτη του στις ταινίες για να βλέπει καρτούν ενηλίκων και τα στουντιο ακολουθησαν. μεχρι εκει.

 

btw το platform που λετε και ξαναλετε απλα στριμάρει στο νετφλιξ δεν ειναι δικο του. οπως ειπα και στην αρχη προσπαθει να μαζεψει υλικο απο άλλους και αυτο ήταν μη αμερικανική παραγωγή που δεν ειχε καλυτερο τρόπο να βγαλει λεφτα για τους παραγωγούς του επειδη απλα δεν ειναι χολυγουντ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, elpenor είπε

Εγώ έχω ιδιόμορφο γούστο, τόσα χρόνια τώρα και δεν έχω καταφέρει να δω ολόκληρη καμία σειρά/ταινία του netflix, ή με εκνευρίζουν ή βαριέμαι. Αντιθέτως στις σειρές του HBO ακόμα και αν αντιπαθώ το θέμα και τους ηθοποιούς δεν μπορώ να ξεκολλήσω αν δεν τις δω ολόκληρες.

Η εκτίμηση μου είναι ότι το Netflix και οι σειρές με 10+ σεζόν έχουν δώσει το τελειωτικό χτύπημα στον ποιοτικό κινηματογράφο. Η νέα γενιά βέβαια δεν θα μπορέσει να το καταλάβει αυτό γιατί σε όλα ισχύει το όπως μάθεις.

Καλά το HBO ειναι Premier League k το Netflix super league . Καμία σύγκριση δε μπορεί να γινει μεταξύ τους . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Ο κόσμος φταίει που σβήνει το σινεμά, που έσβησε η δισκογραφία,που σβήνει και το dvd gaming. 

Αν αγοράζαμε όλα γνήσια θα βλέπαμε θα ακούγαμε και θα παίζαμε τα καλύτερα. 

Οχι αυτο δεν ειναι ακριβως ετσι, και αυτα τα 3 ειναι διαφορετικα μεταξυ τους.

Για το σινεμα φταιει οτι λογο τροπου ζωης ειμαστε λιγο πολυ καθηλωμενοι στον καναπε. Αυτο ειναι αρνητικο κατα μεγαλο ποσοστο για πολλους λογους.

Παντως οι πλατφορμες στυλ netflix κανουν φανταστικη δουλεια 

Για τη μουσικη, καποτε υπηρχε το βυνιλιο που ειχε μια συλλεκτικη αξια, μετα ομως οι ιδιες οι δισκογραφικες αγγαλιασαν το cd που ειχε μηδενικη αξια επειδη δεν ειχε κοστος παραγωγης, κι ετσι λιγο πολυ βγαλαν τα ματια τους. Τωρα φυσικα ολοι εχουμε spotify και τιποτα πολυ δυσκολο το βρισκεις youtube οποτε μια χαρα (βεβαια αν κατσουμε και αναλυσουμε την διαφορα ηχητικης ποιοτητας αναλογικης εγγραφης και ψηφιακης θα γραψουμε τομους αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια και στην τελικη και για καποιους ειναι καλυτερα ετσι, και για οσους δεν ειναι ευκολα διορθωεται με τουλαχιστο 3 διαφορετικους τροπους οποτε ολα καλα)

Τωρα για τα games... οπως δε με νοιαζει να εχω cd μουσικης δε με νοιαζει να εχω κανενα περιστρεφομενο δισκακι. Μια χαρα ειναι οι πλατφορμες στυλ steam 

3 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

ο κόσμος φταίει μονο στο οτι γύρισε την πλάτη του στις ταινίες για να βλέπει καρτούν ενηλίκων και τα στουντιο ακολουθησαν. μεχρι εκει.

btw το platform που λετε και ξαναλετε απλα στριμάρει στο νετφλιξ δεν ειναι δικο του. οπως ειπα και στην αρχη προσπαθει να μαζεψει υλικο απο άλλους και αυτο ήταν μη αμερικανική παραγωγή που δεν ειχε καλυτερο τρόπο να βγαλει λεφτα για τους παραγωγούς του επειδη απλα δεν ειναι χολυγουντ. 

ναι το platform δεν ειναι netflix αφου ειναι Ισπανικος κινηματογραφος, αλλα αγοραστηκε απ το netflix και καλως η κακως  μπηκε στη λιστα που αποκαλεσατε πολυ χαριτωμενα ως  "σκουπιδια"

Επεξ/σία από nick10000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, elpenor είπε

Εγώ έχω ιδιόμορφο γούστο, τόσα χρόνια τώρα και δεν έχω καταφέρει να δω ολόκληρη καμία σειρά/ταινία του netflix, ή με εκνευρίζουν ή βαριέμαι. Αντιθέτως στις σειρές του HBO ακόμα και αν αντιπαθώ το θέμα και τους ηθοποιούς δεν μπορώ να ξεκολλήσω αν δεν τις δω ολόκληρες.

Η εκτίμηση μου είναι ότι το Netflix και οι σειρές με 10+ σεζόν έχουν δώσει το τελειωτικό χτύπημα στον ποιοτικό κινηματογράφο. Η νέα γενιά βέβαια δεν θα μπορέσει να το καταλάβει αυτό γιατί σε όλα ισχύει το όπως μάθεις.

Το Netflix βρήκε έδαφος. Ο κινηματογράφος σε σχέση με το πως ήταν και τον γνώρισα έχει πεθάνει και δεν φταίει το Netflix. Αλλάζει ο κόσμος γενικά. Δεν γίνονται πια ταινίες σαν τον νονό. Δεν υπάρχει ο νέος Σπίλμπεργκ. Γίνονται καλές ταινίες ακόμα δεν αντιλέγω αλλά έχει κάπου έχει χαθεί η μαγεία. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, nick10000 είπε

εδω πρεπει να χουμε πολλους κουλτουριαρηδες που βλεπουν μονο Αγγελοπουλο, αφου το platform και το irishman ειναι ...."ταινιες της πλακας"!!!!!! 

Δηλαδη σοβαρα, απ οσους σχολιαζουν ποσοι οντως εχουν δει το platform? 

 

εχω την εντυπωση πως καποπιοι χωρις να χουν δει καν καποια ταινια τη σχολιαζουν απλα ετσι, για να το παιξουν κριτικοι....

Ειναι τοσο γελοιο που μιλαμε για ταινιες που θα χτυπουσαν ΑΝΕΤΑ οσκαρ (ειδικα το platform 2 οσκαρ τα χε σιγουρακι, ισως και 3) και καθονται και λενε πως σε αλλες εποχες θα ηταν βιντεοκασετες... ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ! 

Τωρα αν καποιοι το δαν και δε το καταλαβαν, τι να κανουμε? ειναι ταινια που θελει λιγο να την καταλαβεις, δεν ειναι ραμπο που παιρνει πολυβολο και σκοτωνει βιετναμεζους

Αλήθεια τώρα θεωρείς ότι το platform είναι ταινία για Oscar? Η μας δουλεύεις ή κοιμάσαι. Μάλλον δεν έχεις δει οσκαρικες ταινίες!

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

Αλλάζει ο κόσμος γενικά.

θα βγω λιγο εκτος θεματος, αλλα αν καποιος ειναι Star Wars Nerd σιγουρα παρακολουθει και τα animation που βγαινουν. Αν πουμε πως η τελευταια season του clone wars ειναι απλα μια σχετικα -παντα για τη Lukas studios- low budget σειρα (και ειναι γιατι βγαζει σε καθε season 22  επεισοδια που πρεπει να κατσουν ατελειωτες ωρες να τα φτιαξουν animators) και αν συγκρινουν την ποιοτητα με την πρωτη και δευτερη season  (δε μιλαω για πανακριβα cgi ταινιων εκατομμυριων, επαναλαμβανω σε μια σχετικα οικονομικη σειρα αναφερομαι) τοτε νομιζω καταλαβαινουμε που παει η δουλεια οσον αφορα τις ταινιες!

Αυτο τωρα εχει σιγουρα τα αρνητικα του, αλλα παιδια κακα τα ψεματα εχει και πολλα θετικα. Δεν ειναι κακο πραγμα η εξελιξη, ασχετα αν μας ποιανει νοσταλγια για διαφορα πραγματα

5 λεπτά πριν, koutsis είπε

Αλήθεια τώρα θεωρείς ότι το platform είναι ταινία για Oscar? Η μας δουλεύεις ή κοιμάσαι!

η δε το χεις δει η απλα δε το καταλαβες... τι να σου κανω?

ακομα και δυνατοι κριτικοιπου στο τοματομετρο του δινουν 71% (το κοινο πανω απο  80) εχουν σχολιασει πως θα ηταν προτεινομενο για 3 οσκαρ και θα επαιρνε 1 η 2. (το σιγουρο πρωτοτυπου σεναριου και ισως πρωταγωνιστη η καλυτερης ταινιας) Αν εσυ ξερεις καλυτερα πηγαινε παρε τη θεση τους... να πινεις τσικουδιες και να ριχνεις μπαλωθιες 😄

Επεξ/σία από nick10000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, nick10000 είπε

 

ναι το platform δεν ειναι netflix αφου ειναι Ισπανικος κινηματογραφος, αλλα αγοραστηκε απ το netflix και καλως η κακως  μπηκε στη λιστα που αποκαλεσατε πολυ χαριτωμενα ως  "σκουπιδια"

δεν το έχω δει, νομιζα αρχικα οτι η λίστα ειναι με δικές του παραγωγές. Εδω που τα λέμε η συντριπτική πλειοψηφία του καταλόγου του -εκτός απο παλιές κυκλοφορίες- ειναι σκουπίδια. Είτε ειναι σειρές είτε οχι. Το έχω χρόνια και φέτος έχει παιξει μονο το dark και τίποτε άλλο στην tv μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

δεν το έχω δει, νομιζα αρχικα οτι η λίστα ειναι με δικές του παραγωγές. Εδω που τα λέμε η συντριπτική πλειοψηφία του καταλόγου του -εκτός απο παλιές κυκλοφορίες- ειναι σκουπίδια. Είτε ειναι σειρές είτε οχι. Το έχω χρόνια και φέτος έχει παιξει μονο το dark και τίποτε άλλο στην tv μου. 

Δικές του παραγωγές είναι η λίστα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν θα πω πως οι ταινίες του είναι αριστουργήματα αλλά και οι ταινίες που πάνε στα Oscar και βραβεύονται δεν είναι. Πρόκειται στην πλειοψηφία τους για ακριβά και υπερεκτιμημένα προϊόντα. 

Σπανίως έχουμε την έκπληξη. Δεν είναι ούτε Κάνες ούτε Βενετία. 

Επεξ/σία από vastegial_74
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Agent_Orange είπε

Αλήθεια, είναι κανείς που έχει πρόβλημα αυτή τη στιγμή ή μόνο εγώ;  δεν παίζει τπτ ούτε απο το app ούτε απο browser

Παίζει κανονικά 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, vastegial_74 είπε

Δεν θα πω πως οι ταινίες του είναι αριστουργήματα αλλά και οι ταινίες που πάνε στα Oscar και βραβεύονται δεν είναι. Πρόκειται στην πλειοψηφία τους για ακριβά και υπερεκτιμημένα προϊόντα. 

Σπανίως έχουμε την έκπληξη. Δεν είναι ούτε Κάνες ούτε Βενετία. 

 

Οχι απαραιτητα, οσκαρ πηρε και το pi που οντως ηταν πολυ καλη ταινια, και το lord of the rings που οκ, ειναι το lotr , οσκαρ πηρε και η μπουρδα το λαλαλαλαντ... και οσκαρ πηρε πηρε και το gravity που ηταν η απολυτη ΑΝΤΙΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ φαντασια (εως ψιλομπουρδιτσα)

Φυσικα και εχουν υπαρξει αριστουργηματα που δεν ηταν ουτε καν προτεινομενα (νομιζω μονο ενα starwars εχει παρει οσκαρ κι αυτο για τα εφε... ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΓΙΑ ΤΗ  ΜΟΥΣΙΚΗ!!!!! και απ οτι θυμαμαι τα matrix δεν ηταν ουτε καν προτεινομενα, και ο ΝτιΚαπριο εχει απιστευτες ερμηνιες στο ματωμενο διαμαντι, στο inception, στο shutter island αλλα το μονο οσκαρ που του δωσαν ηταν για μια μπουρδα που επαιζε το χρηματιστη!!!!! ...δηλαδη παλι καλα που δε του το δωσαν για τον τιτανικο lol  )

Επεξ/σία από nick10000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...