Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια με Aliexpress


harrysar86

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Έχω κάνει μια παραγγελία από τις 28/4 και ακόμα δεν έχει έρθει. Το τελευταίο status είναι από τις 15/6 και λέει: 【1】GR-Item received at OE in the destination country:The item is at the PostNL sorting center. Τι εννοεί με αυτό; Επίσης όταν βάζω το tracking number στα ΕΛΤΑ το status είναι από 24/6: ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ).

Στο Aliexpress δεν μου εχει πλεον το κουμπι για dispute ενώ μου έχει ακόμα 7 μέρες για να κλείσει η παραγγελία. Τι με συμβουλεύετε να κάνω; Είναι η πρώτη μου παραγγελία από Aliexpress.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Θα περιμένεις αφου ειναι Ελλάδα, ολες οι παραγγελίες εχουν κουμπί dispute

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μου κάνει εντύπωση γιατί ενώ το είχε τόσο καιρό το dispute σήμερα παρατήρησα ότι δεν υπάρχει (εκτός κι αν του αλλάξανε θέση, τι να πω).

Πόσο καιρό λες να κάνει για να έρθει, ήδη δεν έχει αργήσει πολύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διπλα στο order id έχει την επιλογή view detail.Αν την επιλέξεις,θα δεις και το open dispute.

Και δική μου παραγγελία πάντως-από 06/05-,είναι στο αερδρόμιο πάνω από μήνα και παραμένει εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, yiannis72 είπε

Διπλα στο order id έχει την επιλογή view detail.Αν την επιλέξεις,θα δεις και το open dispute.

Και δική μου παραγγελία πάντως-από 06/05-,είναι στο αερδρόμιο πάνω από μήνα και παραμένει εκεί.

Έχεις δίκιο το βρήκα. Οκ οπότε τι με συμβουλεύεις; Να περιμένω και κάποια στιγμή θα έρθει ή να περιμένω λίγο πριν λήξει η παραγγελία και να κάνω Dispute;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια απο τα ιδια και σε μενα 04-06 εκφορτωση και μετα τιποτα,εληξε προχτες και ο πωλητης μουπε ανοιξε dispute για  refund.Επειδη δεν μουχει ξανατυχει να ανοιξω dispute μετα τι κανω-περιμενω οποιος ξερεις ας απαντησει.

Επεξ/σία από johnkou77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, harrysar86 είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μου κάνει εντύπωση γιατί ενώ το είχε τόσο καιρό το dispute σήμερα παρατήρησα ότι δεν υπάρχει (εκτός κι αν του αλλάξανε θέση, τι να πω).

Πόσο καιρό λες να κάνει για να έρθει, ήδη δεν έχει αργήσει πολύ;

Μπορεί και πάνω απο μήνα, αν υπολογισουμε οτι έρχεται και ο Αύγουστος, κλάψε χαραλαμπε

1 λεπτό πριν, johnkou77 είπε

Μια απο τα ιδια και σε μενα 04-06 εκφορτωση και μετα τιποτα,εληξε προχτες και ο πωλητης μουπε ανοιξε dispute για  refund.Επειδη δεν μουχει ξανατυχει να ανοιξω dispute μετα τι κανω-περιμενω οποιος ξερεις ας απαντησει.

Ανοίγοντας dispute, εχεις δυο πιθανές επιλογές μια να σου πει κλειστο και περιμενε, και μια αλλη να παρεις πισω τα χρηματα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Μπορεί και πάνω απο μήνα, αν υπολογισουμε οτι έρχεται και ο Αύγουστος, κλάψε χαραλαμπε

Ανοίγοντας dispute, εχεις δυο πιθανές επιλογές μια να σου πει κλειστο και περιμενε, και μια αλλη να παρεις πισω τα χρηματα σου

Και αν μου πουνε κλειστο και περιμενε ποσο ειναι το χρονικο διαστημα;γιατι ηδη το δεμα ειναι 3 μηνες στο δρομο και μου χρειαζεται,τι νατο κανω αν ερθει μετα απο 5-6μηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, johnkou77 είπε

Και αν μου πουνε κλειστο και περιμενε ποσο ειναι το χρονικο διαστημα;γιατι ηδη το δεμα ειναι 3 μηνες στο δρομο και μου χρειαζεται,τι νατο κανω αν ερθει μετα απο 5-6μηνες.

Ειναι στην κριση σου, μπορεις να το κλείσεις μπορείς και οχι.

Εγώ για 2-3 δεματα περιμένω πανω απο 4 μηνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ΕΛΤΑ μέχρι να έρθει θα υπάρξει κάποιο άλλο status ή απλά ξαφνικά θα έρθει το δέμα και αυτό θα έχει μείνει στο ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ);;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...