Προς το περιεχόμενο

[Tablet] Huawei MediaPad M6 10.8" (64GB) @ Amazon ES 295.60€ [ΤΕΛΟΣ]


neosstoforum

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Huawei MediaPad M6 10.8" (64GB) Titanium Grey

https://www.amazon.es/Huawei-MediaPad-M6-Pantalla-Titanio/dp/B081LV85T4/

2560x1600 IPS οθόνη, επεξεργαστής Kirin 980 και τεράστια μπαταρία. Σε αυτά τα χρήματα νομίζω είναι μια πολύ καλή επιλογή. Το μόνο ίσως αρνητικό για κάποιους είναι ότι δεν υποστηρίζει Google services. 

Skroutz από 371.32€

https://www.skroutz.gr/s/23187601/Huawei-MediaPad-M6-10-8-64GB-Titanium-Grey.html

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Μ6 το έχω εδώ και μήνες από αγγελία εδώ μέσα και υπάρχει τρόπος να περάσεις google services , οπότε δουλεύουν όλα άριστα . Τεράστια μπαταρία , 4 ηχεία με Dolby , απίστευτη οθόνη . Οτι καλύτερο σε Android tablet νομίζω  !

Επεξ/σία από Galaxy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Galaxy είπε

Το Μ6 το έχω εδώ και μήνες από αγγελία εδώ μέσα και υπάρχει τρόπος να περάσεις google services , οπότε δουλεύουν όλα άριστα . Τεράστια μπαταρία , 4 ηχεία με Dolby , απίστευτη οθόνη . Οτι καλύτερο σε Android tablet νομίζω  !

Επειδή το ψάχνω και δεν βρίσκω πληροφορίες. Root μπορείς να κάνεις το tablet; Έχει κάποια μειονέκτηματα; Λένε για 480p στο netflix; YouTube; Επίσης τα Google play services πως τα έβαλες; Υπάρχει κάποιο λινκ; 

 

Μόνο για την έκδοση turbo διαβάζω ότι μπορείς να κάνεις root. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Veggie_Chia είπε

Επειδή το ψάχνω και δεν βρίσκω πληροφορίες. Root μπορείς να κάνεις το tablet; Έχει κάποια μειονέκτηματα; Λένε για 480p στο netflix; YouTube; Επίσης τα Google play services πως τα έβαλες; Υπάρχει κάποιο λινκ; 

Μόνο για την έκδοση turbo διαβάζω ότι μπορείς να κάνεις root. 

 Youtube  --->2k οσο και η οθονη , δεν χρειαζεται root  για αυτα . Επισης τα service τα έβαλα ακολουθώντας ενα βιντεακι , πολυ απλά  , με 3 αρχεια εαν θυμαμαι  .

Επίσης με ανταπτορα απο ebay δίνει έξοδο σε Hdmi ,  και μπορεί να διαβάζει ακόμα και δισκο μια που παρέχει αρκετο ρεύμα ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω εχω το συγκεκριμενο. Οθονη και ηχος απλα καταπληκτικο. Εχω περασει και γω τα google services και ολα λειτουργουν κανονικα. Για youtube χωρις διαφημισεις απλα βαζεις το youtube vanced και ξεμπερδευεις. Εχω παρει και το πενακι που εχει! Root δεν εχω κανει. Οποιος θελει να ρωτησει κατι για το συγκεκριμενω ευχαριστως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Huawei και root πλέον δεν πάνε μαζί. Εκτός αν αλλάξει κάτι στο μέλλον. 

Υπάρχουν ακόμα πολλά πράγματα που δεν μπορείς να κάνεις χωρίς root, οπότε όποιος τα χρειάζεται ας κοιτάξει αλλού. 

Για netflix επειδή δεν το έχω ας πουν οι φίλοι που το λειτουργούν τι γίνεται. Πάντως παίζουν και μονταρισμένα apk σε πιο παλιές εκδόσεις της εφαρμογής όμως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και netflix εχω κανονικα. Περνας παλια εκδοση apk του netflix. Δε ξερω γιατι δεν μπορεις να κατεβασεις την καινουργια εκδοση απο το site. Μειονεκτηματα δε εχω σκεφτει. Εχει πολυ καλο αντιπαλο σε αυτην την τιμη παντως απο την apple οποτε εχουν κανει πολυ καλη δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, MasterX είπε

με αυτο πως συγκρινεται;
https://www.skroutz.gr/s/18200997/Samsung-Galaxy-Tab-S5e-10-5-64GB-Black.html
πιο ωραια θα ειναι η  Super AMOLED σου S5e?

Με μια γρήγορη ματιά βλέπω ότι και τα δυο έχουν καλές οθόνες (εξαρτάται τι προτιμάει ο καθένας - IPS ή AMOLED). Εμένα προσωπικά μου αρέσει περισσότερο η AMOLED του Mi A3 σε σύγκριση με την IPS του Redmi Note 4X που είχα παλαιότερα. Αλλά το S5e σίγουρα έχει πολύ χειρότερο επεξεργαστή, όπως επίσης χάνει και στη κάμερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Tzimmys είπε

Υπάρχει κόσμος ακόμα που βλέπει διαφημίσεις???

Με private dns μια χαρα μπλοκάρεις τις διαφημίσεις χωρις root. Βάζεις και το vanced όπως προαναφέρθηκε και έχεις ενα τέλειο αποτέλεσμα και αυτα απο έναν φανατικό του root. Πλέον οι λογοι για να rootαρεις συσκευή είναι πολυ λίγοι και για πολύ συγκεκριμένους σκοπούς. Στα τις προσφοράς φαίνεται πολύ καλο το τάμπλετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, MasterX είπε

με αυτο πως συγκρινεται;
https://www.skroutz.gr/s/18200997/Samsung-Galaxy-Tab-S5e-10-5-64GB-Black.html
πιο ωραια θα ειναι η  Super AMOLED σου S5e?

Είχα Mediapad M5 10.8 και το έδωσα για Galaxy S5e 6/128. Σε οθόνη είναι η μέρα με τη νύχτα. Επίσης σε σχεδίαση, βάρος και σε bezels πολύ ανώτερο το Samsung. Το ίδιο και σε μπαταρία.

Είχε και κακό touch lag που το έκανε να φαίνεται πιο αργό από όσο ήταν.

Και βλέπω ότι το Mediapad M6 είναι ακριβώς το ίδιο με το Μ5 με καλύτερο SoC.

21 λεπτά πριν, neosstoforum είπε

Αλλά το S5e σίγουρα έχει πολύ χειρότερο επεξεργαστή, όπως επίσης χάνει και στη κάμερα. 

Εδώ βλέπω ότι είναι χάλια η κάμερα του Huawei.

Βέβαια και του Samsung χάλια είναι οπότε...

 

Επεξ/σία από kkatzos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που με έχει κρατήσει μακριά από το συγκεκριμένο είναι τα Google services.

Δε θέλω να διακινδυνεύσω να μη δουλεύει κάτι στο μέλλον.

Σπασμένα Google services, παλιά έκδοδη Netflix, ποιος ξέρει τι δε θα δουλεύει σε 6 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...