Προς το περιεχόμενο

Θέμα ερωτικής φύσεως


Samothrax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν σου αρέσει μια κοπέλα και σκέφτεσαι ότι αν δεν πάει καλά η προσέγγιση θα χάσεις τον καλύτερο καφέ του νησιού, σημαίνει ότι ιεραρχείς τον καφέ πάνω από την κοπέλα,.
Οπότε ας κρατήσει ο φίλος σου αυτό που είναι πιο σημαντικό για εκείνον, τον ωραίο του καφέ και ας αφήσει την κοπέλα για κάποιον που θα την έχει ως πρώτη του προτεραιότητα, κρίμα είναι...

Επεξ/σία από Vassilis_24
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τα φτιάξουν.... όταν ακούω αυτό μου θυμίζει γυμνάσιο που κρατιόμασταν χεράκι χεράκι και απλά πίναμε Ribena all natural φραγκοστάφυλο. Κατά τα άλλα συμφωνώ με τον φίλο από πάνω που λέει ότι η κοπελιά ήδη ξέρει ότι την γουστάρεις. Ειδικά αν είναι καιρό σερβιτόρα και έχει ακούσει και δει τα χίλια όσα αυτά εδώ για την ίδια τα μυρίζεται πριν καν προλάβεις να της πεις "γεια σου τι κάνεις;". Το ότι είναι σερβιτόρα δεν σημαίνει ότι δεν βγαίνει με όσους γουστάρει και αυτό συμπεριλαμβάνει και πελάτες. 7 χρόνια σερβιτόρος έκανα και εγώ, όλες οι συνάδελφοι μου κατά 99% πελάτες και άλλους συνάδελφους έκαναν δουλειά οπότε μην το σκέφτεσαι ότι δεν πρόκειται να σε κοιτάξει. Αυτό που χρειάζεται να κάνεις είναι απλά να είσαι ειλικρινής, να πεις στα ίσια ότι θέλεις να βγείτε γιατί σου αρέσει όμως δεν το κάνεις τόσο καιρό γιατί δεν θέλεις να έρθετε σε δύσκολη στον χώρο εργασίας της. Και όχι να σου πει δεν έγινε και τίποτα. Καταλαβαίνω το θέμα του νησιού όμως που είναι ακριβώς όπως τα χωριά. 

Για αυτούς που λένε ότι υπάρχει πρόβλημα αν έφτασε το παλικάρι να κοιτάει σερβιτόρες, χαλαρώστε λίγο Δον Ζουάν, σε χωριά και σε πολύ μικρές κοινωνίες έτσι είναι. Ούτως ή άλλως κάποιος θα πάει μαζί της, ας κάνει την προσπάθεια ο ίδιος και αν γίνει έγινε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Gatilaras είπε

Μόνο εμενα το συγκεκριμένο τοπικ μου μυρισε Παρασκευή κ ας ειναι Τριτη?? 🤔

Το καλοκαίρι όλες οι μέρες είναι Παρασκευές

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Samothrax είπε

Αλλά διστάζει να της πει ότι του αρέσει και θέλει να τα φτιάξουν.

΄Ρε παιδιά, αν είστε πάνω από 18, δεν χρειάζεται να πείτε στην κοπέλα να τα φτιάξετε μαζί της. Ζητήστε της να βγείτε για χαλαρό καφεδάκι.

Και όπως είπαν παραπάνω, καλύτερα εκτός του ωραρίου της, να είναι και η ίδια πιο χαλαρή.

Γενικά αν είναι χαλαρός και ο φίλος σου, θα έχει καλύτερες πιθανότητες. Αν δεν ενδιαφέρεται η κοπέλα, οκ, δεν έγινε τίποτα. Ας συνεχίσει να πηγαίνει εκεί για καφέ, τουλάχιστον θα του έχει φύγει από το μυαλό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, onelonelystar είπε

Ζητήστε της να βγείτε για χαλαρό καφεδάκι.

Το πρόβλημα θα είναι αν δεν υπάρχει άλλη καφετέρια στο νησί...εκεί θα υπάρχει πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Samothrax είπε

Έχετε κάποια καλύτερη συμβουλή;

Ναι, να την πέσει σε οποιαδήποτε άλλη. Προτιμά να την πέσει στην σερβιτόρα όχι γιατί του αρέσει περισσότερο από την σούλα, την βούλα ή την κούλα αλλά γιατί στο μυαλό του έχει συσχετίσει ότι για να του μιλάει υπάρχουν περισσότερες ελπίδες να ανταποκριθεί από την σούλα - βούλα - κούλα πράγμα που είναι τελείως εκτός πραγματικότητας. Κατά 99% θα προσγειωθεί ανώμαλα και μετά δεν θα τολμάει να την πέσει σε καμία που θα θεωρεί πιο απόμακρη. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να της πει να πάτε παρέα για μπάνιο (σε νησί δεν είστε ?), να φέρει και καμία φίλη της κτλ στο χαλαρό . Βραδάκι πάτε για κάνα ποτό και γίνεται η κίνηση .

Καλή επιτυχία !

ΥΓ. Εννοείται να κάνει κίνηση , σε τέτοιες περιπτώσεις πάντα θα μετανιώνει αργότερα που δεν έκανε .... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Samothrax είπε

Φοβάται λέει, μήπως δεν θέλει και δεν μπορεί να πηγαίνει εκεί για καφέ για να την βλέπει και γιατί όπως λέει είναι το καλύτερο καφέ του νησιού και δεν έχει και άδικο

Σοβαροτατα προβληματα

Γελανε και τα ψαρια

Επεξ/σία από tritonas00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Samothrax είπε

Καλημέρα, συζητάμε εδώ με έναν φίλο, ο οποίος έχει ένα βαθμό δυσκολίας στο να κάνει σχέση, αν και γενικά επικοινωνιακός. Μου λέει ότι του αρέσει η κοπέλα που δουλεύει στο καφέ που συχνάζει. Μιλάνε πολλές φορές. Αλλά διστάζει να της πει ότι του αρέσει και θέλει να τα φτιάξουν. Φοβάται λέει, μήπως δεν θέλει και δεν μπορεί να πηγαίνει εκεί για καφέ για να την βλέπει και γιατί όπως λέει είναι το καλύτερο καφέ του νησιού και δεν έχει και άδικο.

Εγώ του είπα ότι έχει την ευλογία μου για την συγκεκριμένη, να κάνει το ντου και ο Θεός βοηθός. Αν δε γίνει κάτι, να ξεκόψει για λίγο από το συγκεκριμένο καφέ και όταν ξαναπάει να μην κάτσει στο μπαρ όπως συνήθως, αλλά πιο έξω και σιγά σιγά να φτάσει στο μπαρ, όπου κάθεται εκείνη.

Έχετε κάποια καλύτερη συμβουλή;

Καπου εκει σταματησα να διαβαζω, δεν υπαρχει σωτηρια.

4 λεπτά πριν, tritonas00 είπε

Σοβαροτατα προβληματα

Γελανε και τα ψαρια

Αναλογα τα ψαρια, μπαρμουνια η γαυροι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Samothrax είπε

Έχετε κάποια καλύτερη συμβουλή;

Είσαι τρελός; Τι καλύτερη συμβουλή? Μετά το πέσιμο με έρπιν το μόνο καλύτερο που έχει ακουστεί είναι το υγρό πυρ

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, TriLoBiTe είπε

Είσαι τρελός; Τι καλύτερη συμβουλή? Μετά το πέσιμο με έρπιν το μόνο καλύτερο που έχει ακουστεί είναι το υγρό πυρ

Μια ειναι η συμβουλη, να την μαθει Τεννις....

 

Επεξ/σία από Salvation81
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Samothrax είπε

Καλημέρα, συζητάμε εδώ με έναν φίλο, ο οποίος έχει ένα βαθμό δυσκολίας στο να κάνει σχέση, αν και γενικά επικοινωνιακός. Μου λέει ότι του αρέσει η κοπέλα που δουλεύει στο καφέ που συχνάζει. Μιλάνε πολλές φορές. Αλλά διστάζει να της πει ότι του αρέσει και θέλει να τα φτιάξουν. Φοβάται λέει, μήπως δεν θέλει και δεν μπορεί να πηγαίνει εκεί για καφέ για να την βλέπει και γιατί όπως λέει είναι το καλύτερο καφέ του νησιού και δεν έχει και άδικο.

Εγώ του είπα ότι έχει την ευλογία μου για την συγκεκριμένη, να κάνει το ντου και ο Θεός βοηθός. Αν δε γίνει κάτι, να ξεκόψει για λίγο από το συγκεκριμένο καφέ και όταν ξαναπάει να μην κάτσει στο μπαρ όπως συνήθως, αλλά πιο έξω και σιγά σιγά να φτάσει στο μπαρ, όπου κάθεται εκείνη.

Έχετε κάποια καλύτερη συμβουλή;

Ναι να περιμενει στην ουρα πες του. Αν ερθει η σειρα του θα τον φωναξει η σερβιτορα...

Οπως συμβαινει με τις μισες σερβιτορες που ο καθε βλαχοκαουμποης παει στο μαγαζι για να τις ζαχαρωσει, να τους κορδωθει και να μεινει με την ιδεα-ελπιδα οτι θα κανει κατι παραπανω επειδη αυτη , λογω δουλειας και μονο, ειναι αναγκασμενη να του σκαει διαρκως χαμογελα και να ειναι προσχαρη με καθε μλκια που ακουει απο τον καθε τυρογαλά που την ειδε καμακι στις σερβιτορες/μπαργουμαν κλπ.

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...