Προς το περιεχόμενο

Θέμα ερωτικής φύσεως


Samothrax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 83
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 λεπτό πριν, onelonelystar είπε

wining and dining baby. κοινώς επίσημο δείπνο.

Ευχαριστώ γιατί το είχα απορία με όλα αυτά τα χαλαρά ποτάκια, χαλαρά καφεδάκια κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
14 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Ξερεις πόσο μετράει σε σερβιτόρες σερβιτόρους και μπαρμεν μπαρίστες το κοινό που τους ακολουθεί;

Λογικο το βρισκω, αλλιως θα ζηταγανε μονοχνωτους, προβληματικους και κατσουφηδες για τη συγκεκριμενη δουλεια. Το επικοινωνιακο ειναι το βασικοτερο skill για αυτες τις δουλειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Kαι γυμνες να σερβιρουνε επειδη ετσι γουσταρουνε, αν τους επιτρεποταν, μια χαρα. Δε σημαινει οτι γουσταρουνε τον καθε πελατη που μπαινει μεσα στο μαγαζι , ουτε οτι με το που τον βλεπουν τον φαντασιωνονται στο κρεβατι και περιμενουν κινηση, οπως ερμηνευει ο καθε τυπος με γυμνασμενη παλαμη...

Περα απο ολα αυτα, οποιος δεν αντιλαμβανεται οτι η εκαστοτε σερβιτορα την ωρα που δουλευει....δουλευει και δεν εχει χρονο κι ορεξη για τα εκ του ασφαλους καμακια στα οποια δε μπορει να δωσει στεγνη απορριψη (λογω δουλειας), τοτε εχει βασικα ζητηματα αντιληψης. Κοινως αν δεν αντιλαμβανεται οτι ενοχλει καμακωνοντας καποιον την ωρα που εργαζεται, ή αν το καταλαβαινει, αλλα εκμεταλλευεται την κατασταση , ε ειναι στοκος.

Εκτος δουλειας οι μαγκιες αν τον παιρνει, εκει που παιζει απορριψη και φτυσιμο στα μουτρα!

Εγω απλα λεω πως προκαλουν οι περισσοτερες οποτε το να τις γουσταρει ενας θαμωνας δεν ειναι παραξενο. Επισης οταν καποιες εκμεταλευονται τον καθε στερημενο-λιγουρι που ερχεται στο μαγαζι μονο για εκεινες ειναι καλυτερες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο σοφος λαος μας λεει : Καλη η μ....α αλλα με το γ....ι γνωριζεις κοσμο.

Η αν το παρουμε και αλλιως οι ητες κανουν χαρακτηρα στον ανδρα .

Σε καθε περιπτωση η προσπαθεια ειναι αυτη που μετραει . Ολοι μας μαθαμε (και ακομη μαθαινουμε απο τα λαθη μας) . 

Οποτε ας μην το διπλοσκεφτεται. Σε κεθε περιπτωση κερδισμενος θα ειναι γιατι στην τελικη ειναι καλυτερα να μετανιωσει για κατι που εκανε (της μιλησε) παρα για κατι που δεν εκανε (δεν της μιλησε και την εφαγε καποιο αλλο αλανι).

Τα περι σεμνοτητας κτλ για την οιαδηποτε κοπελλα ειναι μονο μεσα στο μυαλο του (μας). Αμα τα πραγματα πανε καλα τελικα θα μαθει ποσο αληθεια ηταν (οπως και ποσο ματαια και αποτρεπτικη ηταν στην  ολη ιστορια) .

Η και στα εγγλεζικα : Do not overthink it . Just act on the impulse. Αμα παιξει η χημεια ολα καλα αλλιως παμε για αλλα... 

Η ζωη ειναι μικρη για να ειναι θλιβερη

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Εγω απλα λεω πως προκαλουν οι περισσοτερες οποτε το να τις γουσταρει ενας θαμωνας δεν ειναι παραξενο. Επισης οταν καποιες εκμεταλευονται τον καθε στερημενο-λιγουρι που ερχεται στο μαγαζι μονο για εκεινες ειναι καλυτερες;

Bρε δικαιωμα του καθενος ειναι να γουσταρει οποια...γουσταρει. Ειτε εκεινη προκαλει, ειτε οχι.

Εκμεταλλευση οπως την περιγραφεις δεν υπαρχει. Επικοινωνιακο χαρισμα και καλη διαθεση πουλαει ο/η καθε σερβιτορος κι οποιος επιθυμει το ψωνιζει.

Απλα, τοσο η "αγορα" της επικοινωνιακης χαρης του προσωπικου ενος καταστηματος οσο και το οτι γουσταρει καποιος καποια, δε συνεπαγονται ουτε αμφιδρομα συναισθηματα ουτε πεσιματα, οπως νομιζει ο μεσος Ελληνας τυρογαλάς...

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Samothrax είπε

Έλειψα περίπου 2 ώρες και μπαίνει ο φίλος χωρίς να είναι συνδεμένος και μου λέει, κολλητέ έγινε χαμός στο θέμα. Πήρε απόφαση να προσπαθήσει να το κάνει εκτός δουλειάς και αν δε κάτσει να βγούνε θα της το στα ίσα πάνω από τον καφέ.

Οπότε κάτι καταφέρατε... Για να δούμε τι πουλιά θα πιάσει ή θα μείνει μόνο με το δικό του στο χέρι...

Κάποιοι πλαγίως ή στα ίσα γράψατε ότι εγώ ενδιαφέρομαι, εγώ είμαι ΟΚ, παντρεμένος.

:D:D :D ... Ωραίος ο "φίλος παντρεμένου (οκ) insomniac" ... βουρ στο πατσά λοιπόν και ότι βγει! Όλο το insomnia ... ελευθεροί/δεσμευμένοι/παντρεμένοι ... stay tuned να δούμε τι μπαλίτσα θα παίξει τελικά ο μύστης :P 

Επεξ/σία από gthe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Bρε δικαιωμα του καθενος ειναι να γουσταρει οποια...γουσταρει. Ειτε εκεινη προκαλει, ειτε οχι.

Εκμεταλλευση οπως την περιγραφεις δεν υπαρχει. Επικοινωνιακο χαρισμα και καλη διαθεση πουλαει ο/η καθε σερβιτορος κι οποιος επιθυμει το ψωνιζει.

Απλα, τοσο η "αγορα" της επικοινωνιακης χαρης του προσωπικου ενος καταστηματος οσο και το οτι γουσταρει καποιος καποια, δε συνεπαγονται ουτε αμφιδρομα συναισθηματα ουτε πεσιματα, οπως νομιζει ο μεσος Ελληνας τυρογαλάς...

Διαφωνω, οταν η αλλη κανει τα γλυκα ματια στον αλλο και του λεει φερε και παρεα και και και, εκμεταλευση ειναι (αν δεν σου αρεσει η λεξη τοτε ανηθικο).

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, logistoulis είπε

εγώ νιώθω άσχημα πάντως για την κάθε κοπελίτσα που πάει για μεροκάματο και την λιγουρεύεται το μισό μαγαζί 

....όσο άσχημα νιώθω εγώ για τον πλούσιο που δεν ξέρει που να ξοδέψει τα χρήματά του 

 

Επί του θέματος, και εγώ πιστεύω ότι είναι δύσκολο να καταλάβεις στον χώρο εργασίας της, αν ενδιαφέρεται μια κοπέλα ή απλά είναι ευγενική.

 

Επεξ/σία από The_Judas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, The_Judas είπε

....όσο άσχημα νιώθω εγώ για τον πλούσιο που δεν ξέρει που να ξοδέψει τα χρήματά του 

Επί του θέματος, και εγώ πιστεύω ότι είναι δύσκολο να καταλάβεις στον χώρο εργασίας της, αν ενδιαφέρεται μια κοπέλα ή απλά είναι ευγενική.

εντάξει άμα αυτόματα θεωρείς ότι η κάθε σερβιτόρα είναι "κουνίστρω" , τότε μπορεί να πεις ότι καλά να πάθει κιόλας

παρόλα αυτά επειδή σίγουρα θα υπάρχουν και αυτές που απλά πάνε να κάνουν μια δουλειά και το βλέπουν μόνο έτσι, οτιδήποτε παρεκλίνει από το "φέρε μου αυτό που παρήγγειλα" είναι ενόχληση 

απλά οι άντρες επειδή είμαστε διαφορετικοί, το βλέπουμε και διαφορετικά.. οι περισσότεροι το θεωρούμε τιμή μας και καμάρι μας να μας την πέσουν οπουδήποτε  και φυσικά ένας μέσος άντρας δεν δέχεται ανάλογο αριθμό προτάσεων όπως μια γυναίκα οπότε αν του συμβεί να ακούσει και ένα καλό λόγο θα κάνει πάρτυ 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι πολύ απλό. 

Δεν θα προσεγγισει την κοπέλα αλλά το αφεντικό της.  Αυτός θα διαπραγματευτεί για το θέμα, αν εγκρίνει, την τιμή κτλ. 

Μέγα λάθος το πέσιμο σε μπαργούμαν, σερβιτόρες.  Αυτές έχουν γραμμή να κάνουν παιχνίδι για να πηγαινουν συνέχεια τα κορόιδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Διαφωνω, οταν η αλλη κανει τα γλυκα ματια στον αλλο και του λεει φερε και παρεα και και και, εκμεταλευση ειναι (αν δεν σου αρεσει η λεξη τοτε ανηθικο).

Εχω φιλο μπαρμαν που εκανε τα γλυκα ματια σε ολο το μαγαζι. Το facebook του γεματο γκομενες που τον ακολουθουν οποτε αλλαζει μαγαζι. Μου εχει κανει αναλυση ολη την μεθοδο του. Ουδεποτε εκανε τιποτα με ολες αυτες, ηταν το ατου της δουλειας του οτι θα φερει κοσμο στο μαγαζι απλα. Οταν βρηκε αυτη που του αρεσε χωθηκε με τα μπουνια και ετρεχε και δεν εφτανε.🤣

Αφηστε τους σερβιτορους και τις σερβιτορες ησυχους. Ενα χαμογελο δεν ειναι τιποτα παραπανω απο μια απλη ευγενεια. Αν καποιος νομιζει οτι ενα χαμογελο ειναι πεσιμο τοτε πολυ απλα ειναι για λυπιση.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, evabb είπε

Εχω φιλο μπαρμαν που εκανε τα γλυκα ματια σε ολο το μαγαζι. Το facebook του γεματο γκομενες που τον ακολουθουν οποτε αλλαζει μαγαζι. Μου εχει κανει αναλυση ολη την μεθοδο του. Ουδεποτε εκανε τιποτα με ολες αυτες, ηταν το ατου της δουλειας του οτι θα φερει κοσμο στο μαγαζι απλα. Οταν βρηκε αυτη που του αρεσε χωθηκε με τα μπουνια και ετρεχε και δεν εφτανε.🤣

Αφηστε τους σερβιτορους και τις σερβιτορες ησυχους. Ενα χαμογελο δεν ειναι τιποτα παραπανω απο μια απλη ευγενεια. Αν καποιος νομιζει οτι ενα χαμογελο ειναι πεσιμο τοτε πολυ απλα ειναι για λυπιση.

καλά υπάρχουν και πολλοί που το "εκμεταλλεύονται" για να είμαστε και απόλυτα ειλικρινείς, αλλά και πάλι αυτό δεν  λέει κάτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα έλεγα να πάει και απλά να της προτείνει να πάνε για καφέ.

Αν το πάρει στην πλάκα επειδή και αυτή καφέ φτιάχνει και γελάσει σταματάει εκεί.Αν δεχτεί να βγουν τότε μάλλον είναι ένας καλός οιωνός.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...