Προς το περιεχόμενο

Τουρισμός για όλους απορία


Exodia The Forbidden One

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, μπιπ μπιπ είπε

Εμένα με έχει στους πίνακες δικαιούχων. Αλλά δε γράφει ωφελούμενος. Γράφει κανονικά το αφμ μου 

Και εμένα. Τι σημαίνει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 167
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, μπιπ μπιπ είπε

Εμένα με έχει στους πίνακες δικαιούχων. Αλλά δε γράφει ωφελούμενος. Γράφει κανονικά το αφμ μου 

Εσυ εισαι ο δικαιουχος που εκανες την αιτηση, αν εχεις μεσα και συζυγο κλπ τοτε αυτοι ειναι ωφελουμενοι. Σωστα στα γραφει.

Επεξ/σία από vforvaggelis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι θέλετε να βρείτε τον αριθμό αίτησης απλώς βρείτε μέσω αμφ/ΑΜΚΑ τον εαυτό σας και θα δείτε και τον αριθμό αίτησης σας έτσι.

Επεξ/σία από Asevastos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Asevastos είπε

Όσοι θέλετε να βρείτε τον αριθμό αίτησης απλώς βρείτε μέσω αμφ/ΑΜΚΑ τον εαυτό σας και θα δείτε και τον αριθμό αίτησης σας έτσι.

Δεν είναι ολόκληρα για να τα βρει κάποιος:

image.png.dcd9d05eb40a2e6b5ce4781388ec53d5.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, logistoulis είπε

ρε σεις εγώ μπήκα απευθείας στο λογαριασμό μου στον οαεδ και γράφει εκεί το νούμερο της επιταγής, δεν ψάχτηκα με εξελάκια αυτή τη φορά 

του οαεδ είναι άλλο πρόγραμμα.. είναι ο κοινωνικός τουρισμός

αυτό είναι το τουρισμός για όλους

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, johnieXoX είπε

του οαεδ είναι άλλο πρόγραμμα.. είναι ο κοινωνικός τουρισμός

αυτό είναι το τουρισμός για όλους

αα ευχαριστώ φίλε δεν το γνώριζα και κοινωνικό τουρισμό μια φορά έχει τύχει να κάνω χρήση είχα χρόνια να κάνω αίτηση, να δω βέβαια αν θα πάρω άδεια ποτέ μου να χρησιμοποιήσω κάτι από αυτά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως τα αποτελέσματα είναι για το ποιοι θα μπουν στην κλήρωση; Πάντως έτσι για τα στατς από το αρχείο με τους δικαιούχους υπάρχουν 423721 distinct αιτήσεις με 730550 δικαιούχους. Μάλλον είναι ποιοι θα μπουν στην κλήρωση... Τσάμπα χάρηκα δλδ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω λέει ότι στο πρόγραμμα είναι 250 χιλιάδες οι δικαιούχοι ενώ στα προσωρινά αποτελέσματα εμφανιζονται 730 χιλιάδες (+50 χιλιάδες αποκλειόμενοι). Άρα μετά τις ενστάσεις θα ακολουθήσει κλήρωση και θα κερδίσουν 1 στους 3 σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, infested είπε

Εδω λέει ότι στο πρόγραμμα είναι 250 χιλιάδες οι δικαιούχοι ενώ στα προσωρινά αποτελέσματα εμφανιζονται 730 χιλιάδες (+50 χιλιάδες αποκλειόμενοι). Άρα μετά τις ενστάσεις θα ακολουθήσει κλήρωση και θα κερδίσουν 1 στους 3 σωστά;

Είναι λίγο περίεργο στατιστικά. Πιο συγκεκριμένα, υπάρχουν

  • 306.831 αιτήσεις

  • 730.550 άνθρωποι που είναι υποψήφιοι για διακοπές.

Η κλήρωση λογικά θα γίνει μεταξύ των 306.831 αποδεκτών αιτήσεων. Αν βέβαια γίνει μεταξύ των ανθρώπων, ουσιαστικά θα είναι σαν να δίνεις "μόρια" σε μεγάλες οικογένειες. Αν είσαι 1, έχεις 1 μόριο. Αν είστε οικογένεια 4, έχεις τις 4πλες πιθανότητες να κληρωθείς.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, μπιπ μπιπ είπε

Εμένα με έχει στους πίνακες δικαιούχων. Αλλά δε γράφει ωφελούμενος. Γράφει κανονικά το αφμ μου 

Νομίζω ότι γράφει ωφελούμενος όταν δεν είσαι εσύ αυτός που κάνει την αίτηση αλλά κάποιος γονέας/σύζυγος που σε έχει προσθέσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Δεν είναι ολόκληρα για να τα βρει κάποιος:

image.png.dcd9d05eb40a2e6b5ce4781388ec53d5.png

Τσεκάρεις τα 4 τελευταία ψηφία του ΑΦΜ και κοιτάς να ταυτίζονται παράλληλα με τα 4 τελευταία του ΑΜΚΑ. Εγώ έτσι την βρήκα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, μπιπ μπιπ said:

Οι αποκλειόμενοι για ποιον λόγο αποκλειστηκαν; 

Αν δεις το συγκεκριμένο excel γραφει και τον λογο. Π.χ. εισοδηματικα κριτηρια (ξεπερνα το οριο) κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...