Προς το περιεχόμενο

Τουρισμός για όλους απορία


Exodia The Forbidden One

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, retrob8 είπε

οι τιμες ειναι τιμες διανυκτερευσης. Το voucher καλυπτει μεχρι το 50% αυτης της τιμης η μεχρι 30 ευρω το βραδυ, οποιο ειναι μικροτερο.

πχ αν βλεπεις τιμη κατ ατομο σε δικλινο 50 ευρω και παζει ζευγαρι δικαιουχων τα voucher θα πληρωσουν 25+25 ευρω και απο την τσεπη τους θα βαλουν αλλα 25+25

αν βλεπεις τιμη κατ ατομο σε δικλινο 100 ευρω και παει ζευγαρι δικαιουχων τα voucher θα πληρωσουν 30+30 ευρω και απο την τσεπη τους θα βαλουν αλλα 70+70

πιστεύω θα το πάνε με το δωμάτιο και όχι με τα άτομα. εγω κερδισα, η γυναικα οχι. αλλιώς δεν αξιζει κιολας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 167
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δείτε εδώ οδηγίες για το πως θα χρησιμοποιησετε το voucher σας

https://www.tourism4all.gov.gr/Home/DikaiouxoiGuide

αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι : 
ΑΝ πάρω δίκλινο και φέρω μαζί μου μια φίλη/φίλο μπορώ ; ;
η είναι μόνο για ένα άτομο και τα ωφελούμενα μέλη του ;;

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

42 λεπτά πριν, retrob8 είπε

οι τιμες ειναι τιμες διανυκτερευσης. Το voucher καλυπτει μεχρι το 50% αυτης της τιμης η μεχρι 30 ευρω το βραδυ, οποιο ειναι μικροτερο.

πχ αν βλεπεις τιμη κατ ατομο σε δικλινο 50 ευρω και παζει ζευγαρι δικαιουχων τα voucher θα πληρωσουν 25+25 ευρω και απο την τσεπη τους θα βαλουν αλλα 25+25

αν βλεπεις τιμη κατ ατομο σε δικλινο 100 ευρω και παει ζευγαρι δικαιουχων τα voucher θα πληρωσουν 30+30 ευρω και απο την τσεπη τους θα βαλουν αλλα 70+70

Στα ατομα μου βγαζει ενα. Τι ειναι αυτο; 1 δωματιο ή ενα ατομο αρα μονοκλινο.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

πιστεύω θα το πάνε με το δωμάτιο και όχι με τα άτομα. εγω κερδισα, η γυναικα οχι. αλλιώς δεν αξιζει κιολας. 

για να το πανε "με το δωματιο" θα πρεπει να κανει εκπτωση 50% ο ξενοδοχος σε καθε ζευγαρι

α και τι εννοεις εσυ κερδισες η γυναικα οχι, μια αιτηση επρεπε να κανετε αν κανετε κοινη δηλωση, με τον αλλο ως συνδικαιουχο, οχι δυο 

3 λεπτά πριν, Zerg13 είπε

Στα ατομα μου βγαζει ενα. Τι ειναι αυτο; 1 δωματιο ή ενα ατομο αρα μονοκλινο.

1 ατομο δικαιουχος. Αρα δεν ειχες εξαρτωμενα μελη οταν εκανες την αιτηση (γυναικα, παιδια κλπ) αρα σε οτι πας δικαιουσαι εκπτωση για ενα ατομο

αν πχ πας σε ξενοδοχειο που χρεωνει 100 ευρω το ατομο σε δικλινο μαζι με αλλον/η 1που δεν ειναι δικαιουχος το δωματιο θα κοστισει 170 ευρω το βραδυ (30 ευρω πληρωνει το voucher σου). Η πας σε μονοκλινο, αν κανει κατω απο 60 ευρω το βραδυ παιρνεις 50% εκπτωση, αν κανει πανω απο 60 παιρνεις 30 ευρω εκπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, retrob8 είπε

για να το πανε "με το δωματιο" θα πρεπει να κανει εκπτωση 50% ο ξενοδοχος σε καθε ζευγαρι

α και τι εννοεις εσυ κερδισες η γυναικα οχι, μια αιτηση επρεπε να κανετε αν κανετε κοινη δηλωση, με τον αλλο ως συνδικαιουχο, οχι δυο 

1 ατομο δικαιουχος. Αρα δεν ειχες εξαρτωμενα μελη οταν εκανες την αιτηση (γυναικα, παιδια κλπ) αρα σε οτι πας δικαιουσαι εκπτωση για ενα ατομο

αν πχ πας σε ξενοδοχειο που χρεωνει 100 ευρω το ατομο σε δικλινο μαζι με αλλον/η 1που δεν ειναι δικαιουχος το δωματιο θα κοστισει 170 ευρω το βραδυ (30 ευρω πληρωνει το voucher σου). Η πας σε μονοκλινο, αν κανει κατω απο 60 ευρω το βραδυ παιρνεις 50% εκπτωση, αν κανει πανω απο 60 παιρνεις 30 ευρω εκπτωση

αλλα  αν πας πχ με την κοπελα σου δεν θα μπορουσες να την βαλεις οφελουμενη μιας και δεν υπαρχει καποιο αποδηκτικο οτι ειστε μαζι τι γινετε τοτε ;
γιαυτο ελεγα πως θα επρεπε να ειναι με το δωματιο και οχι με το ατομο
σε φαση έκλεισα δίκλινο τι τον νοιαζει αν θα φερω γκομενα η αν θα βρω καποια εκει και κοιμηθει στο δωματιο μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Zengar Zombolt είπε

αλλα  αν πας πχ με την κοπελα σου δεν θα μπορουσες να την βαλεις οφελουμενη μιας και δεν υπαρχει καποιο αποδηκτικο οτι ειστε μαζι τι γινετε τοτε ;
γιαυτο ελεγα πως θα επρεπε να ειναι με το δωματιο και οχι με το ατομο
σε φαση έκλεισα δίκλινο τι τον νοιαζει αν θα φερω γκομενα η αν θα βρω καποια εκει και κοιμηθει στο δωματιο μου 

βασικά ποιο το νόημα για ζευγάρια αν κέρδισε ο ένας? μιλάμε για αστεια ποσα. εφόσον το πανε με τα άτομα τι κάνουν κλήρωση? τωρα ο ενας εχει και ο άλλος οχι. Να μου κοψεις 10 ευρω το βράδυ το έκοβα και μονος μου με παζάρι. σιγα τον κοσμο που εχουν, βρισκεις δωμάτιο με 40 ευρω για 2 άτομα σχεδον σε ολη την ελλάδα. Γελάει ο κοσμος...

Επεξ/σία από basilis_k6
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

βασικά ποιο το νόημα για ζευγάρια αν κέρδισε ο ένας? μιλάμε για αστεια ποσα. εφόσον το πανε με τα άτομα τι κάνουν κλήρωση? τωρα ο ενας εχει και ο άλλος οχι. Να μου κοψεις 10 ευρω το βράδυ το έκοβα και μονος μου με παζάρι. σιγα τον κοσμο που εχουν, βρισκεις δωμάτιο με 40 ευρω για 2 άτομα σχεδον σε ολη την ελλάδα. Γελάει ο κοσμος...

Και 4 μερες μονο. Μια που πηγες και μια που εφυγες. Μαζι με ολα αυτα που λες. Ασε που εχει και ταλαιπωρα ξενοδοχεια θα μας φανε οι κατσαριδες :)

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Zerg13 είπε

Και 4 μερες μονο. Μια που πηγες και μια που εφυγες. Μαζι με ολα αυτα που λες. Ασε που εχει και ταλαιπωρα ξενοδοχεια θα μας φανε οι κατσαριδες :)

βρήκα μερικά πολύ καλα. κάτι 8,5 στο Booking και τέτοια. έχει και καλα δωματια αν ψαξεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάγκες εγώ πήρα και κοινωνικού τουρισμού και turismos gia olous. 

Δεν μπορώ να πάω και μετά τα δύο; 

8 ώρες πριν, spocky είπε

Κι εγώ κέρδισα και στα 2...Μάλλον πάμε για διορθωτικές...μέσα στην οργάνωση παλι χαχαχα

Τι εννοείς αλλαγές; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

βασικά ποιο το νόημα για ζευγάρια αν κέρδισε ο ένας? μιλάμε για αστεια ποσα. εφόσον το πανε με τα άτομα τι κάνουν κλήρωση? τωρα ο ενας εχει και ο άλλος οχι. Να μου κοψεις 10 ευρω το βράδυ το έκοβα και μονος μου με παζάρι. σιγα τον κοσμο που εχουν, βρισκεις δωμάτιο με 40 ευρω για 2 άτομα σχεδον σε ολη την ελλάδα. Γελάει ο κοσμος...

Έχεις κερδίσει voucher ?

1 ώρα πριν, Boubis1411 είπε

Ρε μάγκες εγώ πήρα και κοινωνικού τουρισμού και turismos gia olous. 

Δεν μπορώ να πάω και μετά τα δύο; 

Τι εννοείς αλλαγές; 

Νομίζω ότι του κοινωνικού τουρισμού είναι ΔΩΡΕΑΝ ενώ στο άλλο υπάρχει όριο 30€ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Αναφορά σε κείμενο

Δεν θεωρούνται δικαιούχοι-ωφελούμενοι του προγράμματος «Τουρισμός για 


όλους» έτους 2020:
▪ δεν πληρούν τις προϋποθέσεις συμμετοχής, όπως αυτές περιγράφονται 
στις παραπάνω παραγράφους 1 και 2.
▪ οι επιλεγέντες ως δικαιούχοι-ωφελούμενοι στο πλαίσιο του προγράμματος 
Κοινωνικού Τουρισμού περιόδου 2019-2020 και 2020-2021 του ΟΑΕΔ, 
ανεξαρτήτως από το αν έκαναν χρήση της παροχής ή όχι. 
▪ οι επιλεγέντες ως δικαιούχοι-ωφελούμενοι συναφούς παροχής από 
οποιονδήποτε άλλο φορέα για την ίδια χρονική περίοδο υλοποίησης του 
προγράμματος, ως αυτή ορίζεται στο Μέρος 1 παρ. Β1 της παρούσας.

 

Κρίνοντας από το inso ωραίες δικλείδες είχε βάλει το κράτος για να τηρηθούν οι όροι 😂😂😂

Το πρόγραμμα έχει τελευταία ημερομηνία την 30.12.2020. Δεν είναι σαν του κοινωνικού τουρισμού. 

Επιτέλους μερικοί διαβάστε τους όρους πριν συμμετάσχετε κάπου... 

Επεξ/σία από chill
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Έχεις κερδίσει voucher ?

Νομίζω ότι του κοινωνικού τουρισμού είναι ΔΩΡΕΑΝ ενώ στο άλλο υπάρχει όριο 30€ !

Όταν λες όριο; 

Εγώ που κέρδισα και στα δύο μπορώ να τα πάρω και τα δύο κανονικά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, *nenya* είπε

Ενα απο τα δυο.

Άρα συμφέρει του ΟΑΕΔ λογικά. 

Απλώς έλεγα φέτος να πάμε με του ΟΑΕΔ και το 2021 με του τουρισμού για όλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...