Προς το περιεχόμενο

Τουρισμός για όλους απορία


Exodia The Forbidden One

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 167
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν δινει κανεις πριν της 15 αυγ. Δοκιμασα και γω χτες πολυ επιμονα κυριως σε φθηνα δωματια. Στην τελικη ειναι λιγο μουφα η ολη υποθεση με τα αυτα τα κουπονια, διοτι δεν κερδιζει κανεις κατι ουσιαστικο. Ουτε εμεις ουτε οι ξενοδοχοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, eidikos33 είπε

Mεχρι ποτε μπορεις να χρησιμοποιεις το voucher για τον τουρισμο για ολους?

Εως και 31.12.2020

17 ώρες πριν, JohnGTA είπε

Προφανώς ρε φίλε, αφού σου την πληρώνουμε εμείς την σουίτα (μη άνεργοι).

No offense, ακούστηκες πολύ υπερόπτης.

@JohnGTA και εγω εργαζόμενη είμαι και πήρα και voucher και επιταγή  απο ΟΑΕΔ , μην το πας ετσι , δεν παίρνουν ολοι οι ανεργοι επιταγή , θελει συνεχόμενους μηνες ανεργίας και μοριοδοτούνται και αυτοι. Εσυ δεν εχεις υπάρξει ποτέ άνεργος ??!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Kouk_oni είπε

Εως και 31.12.2020

@JohnGTA και εγω εργαζόμενη είμαι και πήρα και voucher και επιταγή  απο ΟΑΕΔ , μην το πας ετσι , δεν παίρνουν ολοι οι ανεργοι επιταγή , θελει συνεχόμενους μηνες ανεργίας και μοριοδοτούνται και αυτοι. Εσυ δεν εχεις υπάρξει ποτέ άνεργος ??!

Δυστυχώς έχω υπάρξει τέσσερις μήνες άνεργος όταν ήμουν νεότερος.
Ειλικρινά δεν θα το ευχόμουν σε κανέναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή ακούω πολλές απόψεις για το Τουρισμός για ολους σε οτι αφορά τους παρόχους , για ξενοδόχους που εχουν φουσκώσει τις τιμές , που δεν ξερουν το ποσοστό δικαιούχου / παρόχου , που αποσύρονται ξαφνικά , που δεν εχουν διαθεσιμότητα κλπ ενώ στο booking εχουν  και έχετε απόλυτο δικιο γιατι πρόκειται περι κοροϊδίας εγω προτείνω το εξής :

οι κύριοι αυτοί δήλωσαν συμμετοχή στο πρόγραμμα και συμφωνήσαν με όρους και προϋποθέσεις συγκεκριμένους , κοινώς "ήξεραν που εμπλεκαν"  επισης στο πρόγραμμα αναφέρει ρητά πως οφείλουν οι παροχοι να προσαρμόσουν τις τιμες τους ανάλογα και με το πρόγραμμα και οχι με την εμπορική τιμη που το δινουν σε κάποιον χωρις κουπόνια . Αρα copy paste ενα μειλακι στην πλατφόρμα του tourism4all στην φορμα παραπόνων / επικοινωνίας και ενα αντιστοιχο στο μειλ του παροχου οτι του εχει γίνει καταγγελια γιατι δεν τηρεί τους ορους. Θα το σκεφτει 2 φορές μετα να να σου πει μπούρδες γτ αφενος παίζει να αποκλειστεί απο το πρόγραμμα για καποια ετη αφετέρου χανει δυνητικους πελάτες 

Αυτά για να μην μας κοροϊδεύουν στα μούτρα κ γιατι αν δεν κάνεις κατι μπαίνεις και εσυ σε μια κουλτούρα  αδράνειας.

Προσωπικά έκλεισα φετος με το πρόγραμμα του Οαεδ που σου δινει 6 διανυκτερευσεις , σε επιδοτεί κατα 80% (θα πληρώσει το ατομο το αστειο ποσο των 3,5 ευρω) και πληρώνεις  και στα ακτοπλοϊκά το 1/3 του εισιτηρίου . 

θα χρησιμοποιησω ομως και το voucher του Τουρισμος για ολους μπορει κατα τα τελη  Σεπτεμβρη -αρχες Οκτωβρη οποτε θα παρω καποια τηλεφωνα γενικα σε διαφορα μερη να δω τι θα μου πουν ωστε να εχω και ιδία άποψη. Αν μαθω κατι ενδιαφέρον θα σας πω!

Επεξ/σία από Kouk_oni
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβαζω πραγματα εδω που ειναι εκτος πραγματικοτητας.

To Tourism4all καλυπτει το 50% ΕΩΣ 30ε την ημερα οποτε αν καποιος παει τι σε καταλλυμα των 120ε την ημερα θα πληρωσει 90ε απο την τσεπη του.

Τωρα κατι αλλα που διαβαζω για τους ανεργους ολοι καποια στιγμη ειμασταν, αυτο δεν λεει κατι.

Ο ξαδερφος μου που κληρωθηκε παντως μαλλον θα το αφησει να παει χαμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Kouk_oni είπε

Επειδή ακούω πολλές απόψεις για το Τουρισμός για ολους σε οτι αφορά τους παρόχους , για ξενοδόχους που εχουν φουσκώσει τις τιμές , που δεν ξερουν το ποσοστό δικαιούχου / παρόχου , που αποσύρονται ξαφνικά , που δεν εχουν διαθεσιμότητα κλπ ενώ στο booking εχουν  και έχετε απόλυτο δικιο γιατι πρόκειται περι κοροϊδίας εγω προτείνω το εξής :

οι κύριοι αυτοί δήλωσαν συμμετοχή στο πρόγραμμα και συμφωνήσαν με όρους και προϋποθέσεις συγκεκριμένους , κοινώς "ήξεραν που εμπλεκαν"  επισης στο πρόγραμμα αναφέρει ρητά πως οφείλουν οι παροχοι να προσαρμόσουν τις τιμες τους ανάλογα και με το πρόγραμμα και οχι με την εμπορική τιμη που το δινουν σε κάποιον χωρις κουπόνια . Αρα copy paste ενα μειλακι στην πλατφόρμα του tourism4all στην φορμα παραπόνων / επικοινωνίας και ενα αντιστοιχο στο μειλ του παροχου οτι του εχει γίνει καταγγελια γιατι δεν τηρεί τους ορους. Θα το σκεφτει 2 φορές μετα να να σου πει μπούρδες γτ αφενος παίζει να αποκλειστεί απο το πρόγραμμα για καποια ετη αφετέρου χανει δυνητικους πελάτες 

Αυτά για να μην μας κοροϊδεύουν στα μούτρα κ γιατι αν δεν κάνεις κατι μπαίνεις και εσυ σε μια κουλτούρα  αδράνειας.

Προσωπικά έκλεισα φετος με το πρόγραμμα του Οαεδ που σου δινει 6 διανυκτερευσεις , σε επιδοτεί κατα 80% (θα πληρώσει το ατομο το αστειο ποσο των 3,5 ευρω) και πληρώνεις  και στα ακτοπλοϊκά το 1/3 του εισιτηρίου . 

θα χρησιμοποιησω ομως και το voucher του Τουρισμος για ολους μπορει κατα τα τελη  Σεπτεμβρη -αρχες Οκτωβρη οποτε θα παρω καποια τηλεφωνα γενικα σε διαφορα μερη να δω τι θα μου πουν ωστε να εχω και ιδία άποψη. Αν μαθω κατι ενδιαφέρον θα σας πω!

Παραθέτω και το εξής κείμενο από την Δημόσια πρόσκληση που τους έγινε 

*Επισημαίνεται ότι όλοι οι πάροχοι κατά τον καθορισμό της τιμής (ή των τιμών) συνεργασίας με το πρόγραμμα «Τουρισμός για όλους» έτους 2020 του Υπουργείου Τουρισμού θα πρέπει να λάβουν υπόψη τον κοινωνικό χαρακτήρα του προγράμματος αναφορικά με το ύψος της ίδιας συμμετοχής των δικαιούχων. Θα πρέπει, συνεπώς, να μεριμνήσουν, ώστε η τιμή που προκύπτει από το άθροισμα επιδότησης, σύμφωνα με τα οριζόμενα στην δημόσια πρόσκληση, και ίδιας συμμετοχής να είναι αισθητά μειωμένη σε σχέση με την τιμή της ελεύθερης αγοράς.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχεδιαστηκε βιαστικά και προχειρα ολη η ιδεα του υπουργειου για να προλαβουν αλλα στο φιναλε χαθηκε ιουνιος & ιουλιος. Εμειναν 25 μερες απο αυγουστο και λιγο απο σεπτεμβριο, γιατι ο ελληνας δεν παει διακοπες μαζικα μετα τις αρχες σεπτεμβριου. Επισης μιλαμε 100 εκ στο συνολο που ειναι ψιχουλα μπροστα στα δις € τζιρο του τουρισμου. Μουφα ενισχυση δηλ. ακομα και αν προσθεσεις τα λεφτα που θα ξοδεψουμε εκει οι μπατιροτουριστες των voucher.

Επεξ/σία από nickmanak
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλέφωνο σε ένα στούντιο... 

Αυτός μου είπε ότι δεν βγήκε το Φεκ και ότι δεν είναι τίποτα σίγουρο για τις τιμές κλπ. 

Τι ισχύει τελικά; 

Αν πάω σε δωμάτιο που κοστίζει 75 ευρώ και είμαστε 4 άτομα με βαουντσερ.... 

Πληρώνουμε κάτι η όχι; 

Αυτό δεν το πολυκατάλαβα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, _Dinos_ είπε

Για πες όνομα studio να σου δείξω ότι λέει μαλακίες.

Μια χαρά νομίζω τα λέει... Ίσως πάω και δωρεάν μου είπε ανάλογα τι θα λέει το ΦΕΚ. 

αν δεν πληρώσω τίποτα μια χαρά deal είναι. 

Electra Studios είναι Τορώνη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, _Dinos_ είπε

H προκήρυξη γράφει ότι θα πρέπει να δώσουν το ποσό συνεργασίας.

Αυτή γράφει στο excel 20 ευρώ το άτομο η διανυκτέρευση άρα εσύ θα δώσεις το 50% άρα 10 ευρώ το άτομο.

ΦΕΚ και μαλακίες.Απατεώνες είναι.

Γιατί ρε συ; ο άνθρωπος μου είπε ότι έχω επιδότηση 80 ευρώ στα 4 άτομα. 

Το δωμάτιο το δίνει 75,οπότε μου λέει έλα δωρεάν. 

Δεν ισχύει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλληκαρι εχει απαντηθει το ερωτημα σου ηδη σε αρκετες σελιδες ποιο πισω. Δεν υπαρχει περιπτωση με βαση την προκηρυξη να μην δωσεις τπτ. Βεβαια υπαρχουν και παροχοι που δεν ξερουν την τυφλα τους λογω ισως οτι τους τα κανονισε κανας λογιστης. Απο τα 15 τηλεφωνηματα που εκανα για κρατηση, ακουσα και 2-3 θειάτσες που λεγαν οτι ναναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nickmanak είπε

Παλληκαρι εχει απαντηθει το ερωτημα σου ηδη σε αρκετες σελιδες ποιο πισω. Δεν υπαρχει περιπτωση με βαση την προκηρυξη να μην δωσεις τπτ. Βεβαια υπαρχουν και παροχοι που δεν ξερουν την τυφλα τους λογω ισως οτι τους τα κανονισε κανας λογιστης. Απο τα 15 τηλεφωνηματα που εκανα για κρατηση, ακουσα και 2-3 θειάτσες που λεγαν οτι ναναι.

Εγώ χτες πήρα σε ένα ξενοδοχείο... Μου ζήτησε 40 την βραδιά για 4 κλινο. 

Σήμερα ένα άλλο μου είπε 90 την βραδιά με πρωινό και βραδινό. 

Και τέλος πήρα σε αυτόν τον τύπο που είπε ότι δεν βγήκε το Φεκ ακόμα και ότι ίσως πάω και δωρεάν. 

Λογικά έκανε λάθος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, _Dinos_ είπε

Ότι γράφει το excel θα υπολογίζεις τα μισά.Αν σου λένε παραπάνω είναι απατεώνες.

Το κατάλαβα. Κάποιοι μου είπαν πάντως και δωρεάν όπως σου είπα. 

Γιαυτό δεν βγαίνει άκρη, Τεσπα φέτος θα πάω με τουρισμό για όλους, του ΟΑΕΔ του χρόνου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...