Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Δέσε ένα σκύλο μπροστά στον μετρητή, μην έρθουν και στο κόψουν κιόλας.  😆

Με εντολη οτι κινειται εκτελειται.:lol:

49 λεπτά πριν, SV8PKJ είπε

Για σάς παρέλαβα με email την σύμβαση και αναγράφεται σωστά το πρόγραμμα Home Online. Θα ήθελα να ρωτήσω η σύμβαση είναι στο όνομα της γυναίκας μου και δεν έχει Web banking για την ψηφιακή υπογραφή. Με ποιόν άλλο τρόπο μπορούμε να το κάνουμε? 👍

Κι εγω εψαχνα λυση στο θεμα αυτο για την εξουσιοδοτηση μιας και δεν με βολευει αστυνομια και συμβολαιογραφος αλλα δυστυχως δεν βρηκα κατι.

Αυτοι θεωρουν οτι ολος ο κοσμος εχει κωδικους ebanking.Ειδικα οι ηλικιωμενοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 27,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, tselotrelo είπε

Καλησπερα βρισκομαι στη Δεη αυτη τι στιγμη και μου βγαζει τα 3 προγραμματα 

online  -enter -enter +

τωρα εχω το κλασσικο Γ1 (0 – 2000 kWh 0,11058 € / kWh)

βλεπω το enter 

ενιαιο παγιο,2% εκπτωση με παγια εντολη ,μηδενικη ελαχιστη χρεωση

, 24 μηνες συμβολαιο , 0,105 € / kWh 

 

online 

ενιαιο παγιο, 30 ευρω στο πρωτο λογαριασμο.24 μηνες    , 0,096 € / kWh

enter+  

,2% εκπτωση με παγια εντολη,μηδενικη ελαχιστη χρεωση, 12 μηνες συμβολαιο ,50% μειωση στους 6 πρωτους μηνες , 0,105

edit enter + (

  • Ποσό κάλυψης ανά επίσκεψη έως 100€, αφορά στην επίσκεψη/επισκευή και τυχόν ανταλλακτικά.
  • Αριθμός επισκέψεων : 5 επισκέψεις το έτος συνολικά (έως 2 για υδραυλικό, ηλεκτρολόγο και τεχνικό υαλοπινάκων και έως 1 για κλειδαρά.)

σκεφτομαι για το enter+ θα ηθελα και τη γνωμη σας 

ευχαριστω

 

 

κανενα μην βάλεις απλως φύγε απο την δεη -δεδηε -κοσμοτε ή οπως αλλιώς την βαφτίσανε

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, makis269 είπε

κανενα μην βάλεις απλως φύγε απο την δεη -δεδηε -κοσμοτε ή οπως αλλιώς την βαφτίσανε

εσυ σε πιο εισαι και γτ αν επιτρεπεται... απο δεδηε δεν ειναι ολοι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, makis269 είπε

κανενα μην βάλεις απλως φύγε απο την δεη -δεδηε -κοσμοτε ή οπως αλλιώς την βαφτίσανε

Τι ηταν αυτο ρε Maki τωρα δεν τον βοηθας ετσι.

Η δωσε μια βοηθεια αν γνωριζεις η μην το γραφεις καθολου καλυτερα.

Να φυγει να παει που?

Τις καταναλωσεις του τις γνωριζεις και τον λες να παει αλλου?Αν παει αλλου και πληρωσει περισσοτερα θα την πληρωσεις εσυ την διαφορα?

Αν θες να τον βοηθησεις γραψε κατι ουσιαστικο μ'επιχειρηματα και βοηθησε τον αν γνωριζεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, makis269 είπε

κανενα μην βάλεις απλως φύγε απο την δεη -δεδηε -κοσμοτε ή οπως αλλιώς την βαφτίσανε

Ευτυχώς ολοι οσοι αναφερεις συνεχιζουν να παρεχουν υπηρεσίες σε ολους και ετσι ακομα και εσυ μπορεις να γραψεις την μπαρουφα σου! 😁

 

EDIT:

ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ! Το λεω για ενημερωση γιατι αν κρινω απο τα αστερια εδω μεσα ειστε ικανοι για ολα.. :P 

lazarou-facebook-1.jpg

Επεξ/σία από VirusX2gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αίτηση Τετάρτη βράδυ μόλις με πήραν τηλέφωνο για επιβεβαίωση και μου είπαν  Δευτέρα θα μου στείλουν τα συμβόλαια το παιδί στο τηλέφωνο μου είπε από μόνος του αν πρόκριτε για το ΔΕΗ myhome online με μηδενική εγγύηση και τα λοιπά  και του είπα ναι ,όποτε αν μου έρθει συμβόλαιο που να λέει γ1 και όχι ονλινε δεν το υπογράφω σωστά ;

Και μια διευκρίνιση αν τελικά δεν υπογράψω και δεν στείλω πίσω τα συμβόλαια δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω χωρίς ρεύμα να διακοπή ;Απλα θα συνεχίσω στο προηγούμενο πάροχο σωστά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, matrixtv1 είπε

Έκανα αίτηση Τετάρτη βράδυ μόλις με πήραν τηλέφωνο για επιβεβαίωση και μου είπαν  Δευτέρα θα μου στείλουν τα συμβόλαια το παιδί στο τηλέφωνο μου είπε από μόνος του αν πρόκριτε για το ΔΕΗ myhome online με μηδενική εγγύηση και τα λοιπά  και του είπα ναι ,όποτε αν μου έρθει συμβόλαιο που να λέει γ1 και όχι ονλινε δεν το υπογράφω σωστά ;

Και μια διευκρίνιση αν τελικά δεν υπογράψω και δεν στείλω πίσω τα συμβόλαια δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω χωρίς ρεύμα να διακοπή ;Απλα θα συνεχίσω στο προηγούμενο πάροχο σωστά ;

Χωρίς ρεύμα δεν μένεις σε καμία περίπτωση.

Προσωπικά θα σου πρότεινα πάνω δεξιά στη σύμβαση, εκεί που λέει τιμολόγιο, να λέει Home Online. Σίγουρα γίνεται και μεταγενέστερα η αλλαγή, αλλά άποψή μου να έχεις υπογράψει από την αρχή αυτό το οποίο αιτήθηκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλέφωνο ΔΕΔΔΗΕ... την εντολή που εκπροσώπησης που έστειλε η ΔΕΗ στις 14/10 16:00, την παρέλαβαν χτες 15/10 στις 20:40. 🥳 Αν λάβω υπόψιν και τις κινήσεις χτες στο ebill στις 7 το πρωί... δουλεύουν ολιμερίς για την εξυπηρέτηση μας. 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Πήρα τηλέφωνο ΔΕΔΔΗΕ... την εντολή που εκπροσώπησης που έστειλε η ΔΕΗ στις 14/10 16:00, την παρέλαβαν χτες 15/10 στις 20:40. 🥳 Αν λάβω υπόψιν και τις κινήσεις χτες στο ebill στις 7 το πρωί... δουλεύουν ολιμερίς για την εξυπηρέτηση μας. 😝

Ναι σκοτωνονται.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Η χρεωστικη ειναι ηδη σε εναν λογαριασμο και θελω να παραμεινει εκει.

Αλλο λογαριασμο δεν μπορω ν'ανοιξω.

Οι μονες επιλογες που(μαλλον) εχω ειναι ειτε προπληρωμενη ειτε να βαλω αλλη χρεωστικη απο αλλο ονομα(αν βρω).

αφού έχεις λογαριασμό με τη προπληρωμένη συνδεσε τον με τη χρεωστική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, kostasbm είπε

αφού έχεις λογαριασμό με τη προπληρωμένη συνδεσε τον με τη χρεωστική

Δεν εχω αλλο λογαριασμο ουτε προπληρωμενη τωρα.Θα την εβγαζα μονο αν γινεται η παγια εντολη με προπληρωμενη.

Εναν λογαριασμο ειπα οτι εχω μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

13.jpg.e9091f815775fe61b79ea2ea8be59e2a.jpg

Χρεωστική έβαλα, όλες τις κάρτες τις γράφει 'πιστωτικές'. Θεωρητικά θα πάρει και την prepaid. Eπίσης λογικά μόλις δώσει ο ΔΕΔΔΗΕ το ΟΚ, όλα τα παρακάτω θα γίνουν επίσης ενεργοποίηση. Μιλάμε για σούπερ αυτοματοποιημένες διαδικασίες (αφού πρώτα μάς έβγαλαν το λάδι). 😄

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Agwnistikotatos είπε

Μπορείτε να πάτε σε ένα ΚΕΠ και να δηλώσει το κινητό της στο ΕΜΕπ ώστε να μπορεί να προχωρήσει σε έκδοση υπεύθυνης δήλωσης μέσω gov.gr .

Ευχαριστώ πολύ 👍

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, ekrepali είπε

Εννοούνε να γράψεις κείμενο στο email (για ταυτοποίηση παρόμοια με τις τηλεφωνικές συνομιλίες).

Όνομα: -------

ΑΔΤ: ---------

ΑΦΜ ----------

Πάντως για καλό και για κακό μαζί με τα δικαιολογητικά είχα βάλει ταυτότητα και Ε9 σαν αποδεικτικό ΑΦΜ.

---------------

Τελικά μαλακίες μου είπανε ότι είχε ενεργοποιηθεί το Online. 🤬

Κοιτούσα πριν το ebill κι εκεί που λέει 'Πάγια εντολή' υπήρχε επιλογή 'ενεργοποίηση'. Τι διάολο λέω... δεν είναι ενεργοποιημένη ήδη;;; Πατάω ενεργοποίηση, βάζω τα στοιχεία της κάρτας και εμφανίζει αυτό:

4.jpg.70b17edf16e1c8dd141a6116ccb6457c.jpg

Πάλι καλά που το διαπίστωσα σήμερα.

Προσοχή τι κάρτα θα βάλετε γιατί όπως βλέπετε... μέχρι να ενεργοποιηθεί το πρόγραμμα δε γίνεται να την αλλάξετε. Αν γράψετε λάθος τα στοιχεία της κάρτας τη βάψατε. Αν βάλετε προπληρωμένη και δε γίνει δεκτή, άγνωστο τι συμβαίνει μετά.

τελικα αξιζει το home enter ; ή οχι; . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι είναι κάτω από 0.10 χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής αξίζει. Μεταξύ online ή enter διάβασε τα χαρακτηριστικά, τους ειδικούς όρους και τον τιμοκατάλογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...