Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν ήρθε επιτέλους κι σε μένα το email .Την αίτηση την είχα κάνει στις 04-10 ,προ 8 ημερών!!! Εκτός από τα έντυπα 1.συγκατάθεσης και  2.ενδείξεων μετρητή που γράφει "προς συμπλήρωση", τα άλλα έγγραφα ( Σύμβαση Προμήθειας, Υπεύθυνη Δηλ.) είναι προς ενημέρωσή μας και τα επισυνάπτουμε όπως είναι με τα υπόλοιπα;;;   Η θέλουν κι αυτά υπογραφές ;;; ( και δεν ξέρω πως;;) !!! Στην Υ.Δ. μέσω gov δηλώνουμε ότι "....τα έγγραφα που συνυπέβαλα στη ΔΕΗ είναι αληθή και τα προσυπογράφω στο σύνολό τους." !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, ekrepali είπε

3.jpg.42ff9f7e7986949a7781fe9edcf4f606.jpg

Εξελίξεις.

Μην επαναπαύεσαι πάντως νομίζοντας ότι θα ενεργοποιηθεί αυτόματα.😅 Όταν γίνει η αλλαγή παρόχου ρίξε μια ματιά στο ebill.

Όχι κάθε μέρα μπαίνω και βλέπω αν έχει ενεργοποιηθεί, αυτόματα δεν μου είπαν ότι θα γίνει θα πρέπει να το κάνω εγώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, greekfragma είπε

έχω ήδη απαντήσει πιο πάνω. εκτός αν δε κατανοείς απλά ελληνικά.

Το πιο πάνω είναι σχετικό!!! Λίγο πιο πάνω ....ή πολύ πιο πάνω...!!! Θα κάτσω να τα διαβάσω ,αφού το προαναφέρατε....απλώς μια απάντηση σχετικά με το αν χρειάζονται υπογραφές , ένα ναι ή όχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tolisman είπε

Το πιο πάνω είναι σχετικό!!! Λίγο πιο πάνω ....ή πολύ πιο πάνω...!!! Θα κάτσω να τα διαβάσω ,αφού το προαναφέρατε....απλώς μια απάντηση σχετικά με το αν χρειάζονται υπογραφές , ένα ναι ή όχι!

αν αντί να γράφεις τα τελευταία 5 λεπτά, έψαχνες λίγο ή πολύ πιο πάνω, θα το είχες βρει.

υπάρχει πρόβλημα με όσους τα θέλετε όλα στο πιάτο μπροστά σας. δε μας πληρώνει κανένας να σας εξυπηρετούμε οπότε μην έχετε και απαιτήσεις.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tolisman είπε

Το πιο πάνω είναι σχετικό!!! Λίγο πιο πάνω ....ή πολύ πιο πάνω...!!! Θα κάτσω να τα διαβάσω ,αφού το προαναφέρατε....απλώς μια απάντηση σχετικά με το αν χρειάζονται υπογραφές , ένα ναι ή όχι!

Εγώ τα σκαναρα,  συμπληρωσα καποια ελλιπή στοιχεία των υπευθυνων δηλωσεων ,εβαλα υπογραφες και τα εστειλα αν και μου  ειχαν πει οτι δεν χρειαζοταν να υπογραψω.

Επισης ουτε στη δική μου συμβαση φαινεται οτι ειναι το online αλλα οταν εγινε η αλλαγη παροχου μπηκα στο ebill και το ενεργοποιησα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου στείλανε σήμερα τα χαρτιά για υπογραφή. Το άρθρο 6 των γενικών όρων το βρήκα σε link τέρμα κάτω στο email που μου στείλανε, το συμβόλαιο επάνω δεξιά γράφει Myhome online αλλά δεν μου στείλανε τον τιμοκατάλογο. Είμαι καλυμμένος, χωρίς τιμοκατάλογο, εάν τους τα στείλω για να συνεχίσουν ή να τους ζητήσω τον τιμοκατάλογο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Επειδή μετά από 2 ώρες αφού έστειλα τα δικαιολογητικά δεν έχω πάρει auto-reply (αναφέρεται ότι αν δεν το λάβουμε να τα ξαναστείλουμε, πράγμα που έχω κάνει ήδη 2 φορές), είναι άλλος που αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, barabakos είπε

Καλημέρα. Επειδή μετά από 2 ώρες αφού έστειλα τα δικαιολογητικά δεν έχω πάρει auto-reply (αναφέρεται ότι αν δεν το λάβουμε να τα ξαναστείλουμε, πράγμα που έχω κάνει ήδη 2 φορές), είναι άλλος που αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα;

Καλημέρα. Τσέκαρες τα spam μήπως πήγε εκεί? Γιατί σε εμένα ήρθε απευθείας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα μια ερώτηση εδώ τι βαζω ? Εναν λογαριασμο απο τον προηγουμενο προμηθευτη και τις τωρινές ενδείξεις η κατι αλλο?

Στιγμιότυπο οθόνης (348).png

Επεξ/σία από matrixtv1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ,  να ρωτήσω γιατί θα με τρελάνουν , πριν λίγο μου έστειλαν μήνυμα ότι δεν είχα αυτήν την υπεύθυνη δήλωση που δεν μου ζήτησαν ποτέ , σας το ζήτησαν και εσάς ?

 

Αγαπητέ πελάτη,

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως κατά τον έλεγχο των δικαιολογητικών που μας αποστείλατε σχετικά με το αίτημά σας, έχουν προκύψει οι παρακάτω ελλείψεις:

  • YΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ GOV.GR  η οποία θα πρέπει να αποστέλεται ώς επισυναπτόμενο (οχι link) και να είναι επικυρωμένη και να αναγράφει: 

    "συμφωνώ να συναφθεί συμβόλαιο προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας με τη ΔΕΗ στο όνομά μου, για τον αριθμό παροχής...............................που ηλεκτροδοτεί το ακίνητο ευρισκόμενο στη διεύθυνση ..............................................., του οποίου κάνω χρήση. Επίσης, δηλώνω ότι όλα τα έγγραφα που συνυπέβαλα στη ΔΕΗ για το σκοπό αυτό, είναι αληθή, αποτελούν αναπόσπαστο τμήμα της παρούσας και τα προσυπογράφω στο σύνολό τους. Τέλος, παρέχω τη συναίνεσή μου ώστε τα αναφερόμενα στα ως άνω έγγραφα προσωπικά μου δεδομένα να χρησιμοποιηθούν από τη ΔΕΗ για το σκοπό της μεταξύ μας σύμβασης"

Παρακαλούμε για την αποστολή των απαιτούμενων εγγράφων στο email [email protected], σύμφωνα με τις οδηγίες που έχετε ήδη λάβει αναγράφοντας τον Αριθμό Παροχής στο θέμα ή στο κείμενο της επικοινωνίας.
 
Παραμένουμε στη διάθεσή σας.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...